[ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean

  • 3568 Odpowiedzi
  • 494147 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ilidan

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA VARIO 4 <-- htc diamond
a czy ktoś jeszcze z tego korzysta?  dzięki za odp:) jutro pewnie poczytam forum:)
ROM: poszukiwany
RadioROM: jeszcze bardziej poszukiwany

*

Offline StMK

  • ***
  • 427
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 3.14.479.2(23699) PLK
...wydaje mi się jednak być o 2-3% bardziej pamięciożerny...

Na moim urządzeniu nie moge tego na razie potwierdzić.
Jednak ROM był gotowany indywidualnie na tej samej kuchni z identyczna zawartością softu jak w 21234
i  prawie identyczną objętością obu *.nbh. Na pewno w obu przypadkach mocno odchudzony i również w obu przypadkach
podobnie niezbyt pamięciożerny(przy normalnej, średniej eksploatacji). - testujemy dalej.

miałem te same problemy co jurek007, zrobiłem tak jak mu poradziłeś.
1. W dalszym cigu mam komunikat "mortscript coś tam".
2. Przy odpalaniu titanium weather pokazuje się komunikat "unable to find data connection".
3. Zmieniłem sobie dialer na skina HTC i teraz przy przychodzcych połaczeniach pokazuje się na zmiane dialer htc i WM. Po zakonczeniu polaczenia zawiesil mi sie fon, tak jak nigdy dotad - zniklo wszysko, czarny ekran(pomoglo wyjecie baterii)
4. No i niestety nie została naprawiona klawiatura sms compact. jest tylko qwerty i jakaś htc chyba przedpotopowa tez qwerty
5. przy sr jest 53% a nie 47% jak w 2.5c

Moim zdaniem 2.5 był bardziej udany, chyba ze jest cos czego nie wiem, a sporo rzeczy nie wiem:)
Mowie o 3.0c, uprzedzajac pytania zrobilem HR

p.s. chyba jednak wroce do 6.1:(

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
1. To jest nakładka na system przecież więc czemu obwiniać system, że nie działa jak powinna?
2. j.w.
3. Pierwszy post
4. Nie została bo nie znalazłem przyczyny tego błędu. Jak będę miał czas to może się tym zajmę.
5. W 2.5C nigdy nie było 47% na starcie. W wersji "C" zawsze zużycie pamięci jest większe ze względu na Cyberony.

Zainstalowałeś 21234 czy 21725?

W ogóle macie MortScript zainstalowane?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 23:16:19 wysłana przez mike1986 »

*

Offline AD2009

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA IV Windows 6.5 Revolution 7.1A
Mike, przeszedłem z wer 2.1 do 3.0(21234) dokładnie z tym samym kompletem softu (SPB3, S2U2, VITO Audio Notes, TT7), widze że nic mu nie brakuje, na 2.1 miałem ok30MB wolnego, teraz aż 48MB ale coś przymula. Zdecydowanie wszystko działa z opuźnieniem (od razu mówie że był HR, 2xSR, tylko PIMbackup kontaktów z poprzedniego). Jaka może być przyczyna ?

kurcze odpowiem jutro ktora to wersja - wrzucilem rom w pospiechu w robocie

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Mike, przeszedłem z wer 2.1 do 3.0(21234) dokładnie z tym samym kompletem softu (SPB3, S2U2, VITO Audio Notes, TT7), widze że nic mu nie brakuje, na 2.1 miałem ok30MB wolnego, teraz aż 48MB ale coś przymula. Zdecydowanie wszystko działa z opuźnieniem (od razu mówie że był HR, 2xSR, tylko PIMbackup kontaktów z poprzedniego). Jaka może być przyczyna ?


Być może jakieś oprogramowanie gorzej działa na nowszym buildzie wm6.5. Sprawdź najpierw bez tych programow jak S2U2 i systematycznie instaluj i testuj i zobaczysz po którym chodzi wolniej.

Testuje 3.0 od kilku dobrych dni non-stop i przy różnych obciążeniach i cały czas chodził szybko i stabilnie. Zresztą każdy do tej pory sobie chwalił dlatego nie obwiniałbym tu ROM'u tylko oprogramowanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 23:29:23 wysłana przez mike1986 »

*

Offline AD2009

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA IV Windows 6.5 Revolution 7.1A
A testowałeś z SPB3 ? Bo ja od razu to wrzucam , od wer.1.2 .

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Nie, nie testowałem :) Nie uznaję nakładek tego typu. Masz wersję 3.0.1 final czy starszą?

*

Offline AD2009

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA IV Windows 6.5 Revolution 7.1A
SPB 3.0.1.6501 to chyba jeszcze beta a nie final. Poszukam zaraz. Mi SPB bardzo pasuje bo duzo kożystam w czasie jazdy i mam wszystko co potrzebuje na pulpicie, plus wybieranie głosowe i kręcenie kółkiem. Ogólnie teraz jestem bardzo zadowolony z tego MDA, ma już wszystko czego potrzebuje do pracy.

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Wrzuce najnowszą wersję na chomika.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 00:18:33 wysłana przez mike1986 »

*

Offline qxv1

  • ***
  • 275
mike1986
przetestowalem oba bulidy i moim zdaniem  21725 napewno nie jest wolniejszy a powiem wiecej moim zdaniem nieco szybszy
co do pamieci roznica 1% a to zadna roznica
ja zostaje przy 21725 innych bledow tego bulidu sie nie dopatrzylem .
Natomiast co do taskbara wydaje mi sie ze warto sprobowac ze standardowym czyli zwykle ikonki z windowsa cos  mi sie wydaje ze tu drzemia jeszcze rezerwy

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Znalazłem chyba rozwiązanie problemu braku ikonki BT. Mam zamiar dodać również MortScript'a do ROM'u.

Co do ikonek taskbar'a to zamieszczę wkrótce na chomiku cab'a, który będzie przywracał białe standardowe.

*

Offline jurek007

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
miałem te same problemy co jurek007, zrobiłem tak jak mu poradziłeś.
1. W dalszym cigu mam komunikat "mortscript coś tam".
2. Przy odpalaniu titanium weather pokazuje się komunikat "unable to find data connection".
Czy zrobiłeś SR po zmianach w rejestrze ?
ad 1. wyrzuciłeć mortscript.lnk z Autostartu ? - spróbuj i SR,
ad 2. w pliku \Program Files\Titanium Weather\TitaniumWeather.mscr musisz znaleźć linijke z wpisem:
If (strtconn) connect (The Internet) - to "The Internet" zmień na kanał dostępu właściwy dla Twojej sieci - dla Ery zmieniłem na "Era Internet" i działa.
MDA Compact IV > Xperia X1 > GarminAsus M20 > Samsung Galaxy Ace > Motorola Defy RedLens
ROM: Defy+ 4.5.1-134_DFP-125
Operator: Play

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Dzięki jurek007, wkleję tą poradę do pierwszego posta.

Co powiecie na wersję WM6.5 z Manilą?  :grin: Muszę "tylko" przetłumaczyć :)





Ilość dostępnej pamięci po SR - 50MB (54% zajętej)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 18:46:26 wysłana przez mike1986 »

*

Offline mobzd

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Ja jestem 'ZA' :-)

Podchodziłem do Titanium chyba ze trzy razy ... ale nie potrafię się przekonać. Manila bardziej mi jednak odpowiada. Do tej pory korzystam z kombinacji WM 6.1 + dialer MS + S2U2. Jednakże S2U2 ma pewne problemy i ograniczenia dlatego wolałbym WM6.5 z dialerem MS i jego sliderem do odblokowywania i odbierania + Manila do codziennej obsługi.

Co do tłumaczenia Manili - nie można użyć gotowych paczek ? Przecież używamy do tej pory ROM'ów z TF3D PL ?

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Tak, ale wszystkie przystosowane do pracy z WM6.1  :) Żeby dobrze działało na wm6.5 potrzebne są drobne modyfikacje.

Ja także jestem za i co jeszcze co mógłbym podpowiedzieć to że jak robimy głośniej lub ciszej to żeby pokazywało się to na całym ekranie jak w romie Ksysiecw
i jakby dało rade mike1986 to czy pójdzie zrobić ze jak nadusisz na manilli np na pogodę albo obojętnie na co to ze zacznie wibrować

sam zabrałem się za gotowanie ale jeszcze nie ogarniam wszystkiego na pewno w swoim romie starałbym się to dodać

*

reha

Witam,
Instalowałem wersję 2.5 i działała dobrze tyle że troche ramu zabierała, więc dziś testuje 3.0 na 21234, niestety mam dużo problemów z smsami, zmieniłem na tryb czatu (dla mnie wygodniej). Gdy jestem już w SMSach i chce wybrać konkretny czat to wyskakuje mi okienko internet explorera: "Naciśnij przycisk OK, aby kontynuować ładowanie zawartości tej strony" soft reset nie pomaga, pierwszy raz spotkałem się z takim problemem.
Ogólnie szybko chodzi :)

PS. nie mogę testować 3.0 21725 ponieważ limit na chomiku się skończył...
Pobieram z własnego transferu.

Gratuluje Systemu :)

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
No musisz chwilę odczekać aż wszystkie smsy się załaduję i ustawią w tryb czatu. W kwestii smsów nic a nic nie zmieniałem więc nie ma prawa nie działać :) Nie zmieniałem nawet nic co mogłoby mieć wpływ na smsy.  Spróbuj 21275 bo za chwile powiększę swój transfer i będzie można ściągać za free.

*

Offline qxv1

  • ***
  • 275
mike 1986

wm6.5 z maila to chyba nieporozumienie no ale oczywiscie to tylko moje zdanie
manila polyka pamiec makabryvcznie.
wynik powyzej 50 % zajetosci pamieci mowi sam za siebie
ja dziekuje.  :D
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 21:01:55 wysłana przez qxv1 »

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Ale to będzie wyłącznie wersja alternatywna dla chętnych  :) Wiesz - konkurencja robi ROM'y w kolorach tęczy więc też muszę wprowadzić coś nowego  :P (pozdro dla Krzyśka i Billego  :wink:)

*

Offline qxv1

  • ***
  • 275
Ale to będzie wyłącznie wersja alternatywna dla chętnych  :) Wiesz - konkurencja robi ROM'y w kolorach tęczy więc też muszę wprowadzić coś nowego  :P (pozdro dla Krzyśka i Billego  :wink:)
Moim zdaniem nie mususz bo zrobiles cos co innym sie nie udalo czyli pierwszy polski DZIAŁAJACY rom wm6.5
i tego bym sie trzymal bo coraz wiecej ludzi przechodzi na wm6.5
doskonal swoje dzielo heh  :D

co do manili mam bardzo sceptyczne zdanie owszem na wm6.1 cos dawala przedewszystkim wyglad no i jakas tam funkcjonalnosc
w wm6.5 to nieporozumienie jak ktos chce cos takiego to wybierze SPB mobile shell jezeli juz to zintegrowalbym z wm6.5
znow bylbys pierwszy jak gagarin he he
no i bylaby alternatywa tak jak chcesz


*

Offline Mystik

  • **
  • 129
    • http://neo.mystik.alfatel.pl
  • Sprzęt: HTC Diamond :)
Moim zdaniem nie mususz bo zrobiles cos co innym sie nie udalo czyli pierwszy polski DZIAŁAJACY rom wm6.5
Dokładnie. Zgadzam się w 100%.
Mike1986, zrobiłeś ROM, który dzięki swojej oszczędności pamięci, pozwala na zainstalowanie sobie dowolnej nakładki. Nie zaśmiecaj go teraz Manila.

pozdrawiam

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Panowie, bez paniki  :grin: Przecież nie zrobię tak, że będzie wyłącznie ROM z Manilą. Jak zdecyduję się na integrację Manili to będzie do wyboru ROM z Titanium albo ROM z Manilą. Wciąż znakomita większość użytkowników woli Manilę. Nie wnikam dlaczego, może boją się jeszcze WM6.5  :wink:

*

Offline qxv1

  • ***
  • 275
Panowie, bez paniki  :grin: Przecież nie zrobię tak, że będzie wyłącznie ROM z Manilą. Jak zdecyduję się na integrację Manili to będzie do wyboru ROM z Titanium albo ROM z Manilą. Wciąż znakomita większość użytkowników woli Manilę. Nie wnikam dlaczego, może boją się jeszcze WM6.5  :wink:
spoko tylko podpowiadam rozwiazania z spb mimo ze przyszlo mi do glowy teraz nie wydaje mi sie zlym rozwiazaniem przynajmniej bile na glowe maile

*

Offline Ravalio

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Diamond, N95 8GB
    • www.ravalio.pl
Wszystkie wersje ROM'u Mike1986 sa dostepne na moim serwerku pod adresem http://tnij.org/diamond_htc który jest wpiety bezposrednio do "swiatełka" 120 Mb :D
HTC Touch Diamond
ROM: Windows Revolution Black by Mike1986
Radio: 1.15.25.14

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
dzięki  :ok: Szybkość transferu naprawdę godna podziwu  :)

*

Offline Ravalio

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Diamond, N95 8GB
    • www.ravalio.pl
Muszę przyznac że Mike  naprawde się postarał i zasługuje na wielki "szacun" testowałem rózne ROM'y 6.1 i 6.5 ale Windows Revolution v3.0 21725 i Resco Contact Manager to jest to czego szukałem :) wszystko działa tak jak należy, co prawda zmieniłem tapete (sorki Mike) ;) i Theme na m.carroll PureBlack2 VGA.
 :grin:
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 23:11:12 wysłana przez Ravalio »
HTC Touch Diamond
ROM: Windows Revolution Black by Mike1986
Radio: 1.15.25.14

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
W przygotowaniu czarna wersja kolorystyczna. Na screenach bez Titanium bo testowo odinstalowałem dla swoich potrzeb ;)

Jak Wam się podoba?  :)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 22:58:51 wysłana przez mike1986 »