Nawigacja GPS > Destinator

Mapa Polski 2007Q1 i Dest6

(1/1)

emisiu:
Zapodałem mojemu ukochanemu Acerkowi e310 (z oryginalnym softem) nową mapę PL Navteq 2007Q1 z 99% pokryciem Polski. Mapa normalnie się wczytuje i działa - jednak nie zawsze, czasami aplikacja pokazuje najróżniejsze błędy. Raz informuje że karta SD została usunięta, innym razem wyskakuje błąd krytyczny i następuje zamkniecie aplikacji, jeszcze w innej sytuacji adres docelowy wybrane z listy wcześniej wybieranych adresów okazuje się adresem z poza aktualnej mapy.

Czy spotkaliście się z takimi problemami? Czy nowe mapy nie działają prawidłowo z Desti6 a jedynie z Desti7?

Nowe mapy jakie wypuszcza Navteq (np. te z 2008 roku) są sygnowane jako mapy do Desti6/7, jednak przy mapie Polski takiej informacji nie spotkałem. Dziwi mnie też że, nowa mapa jest objętościowo dwa razy mniejsza od mapy 2006Q1, która miała tylko 47% pokrycie (67MB stara - 34MB nowa).

mobilek:
Kozak co się zowie...  :D

emisiu:

--- Cytat: mobilek w Maj 25, 2008, 03:47:41 ---Kozak co się zowie...  :D

--- Koniec cytatu ---


No nie ma to jak merytoryczna odpowiedź - ech..., szkoda gadać  :(

Wracając do tematu - testowałem już nową i starą mapę na trzech rożnych kartach SD. Każda z nich była sformatowana (FAT 16 i 32) i przetestowana, na każdej mam nową i stara mapę - stara działa bez problemu, nowa tak jak opisałem w pierwszym poście.
Mapy wgrywałem zarówno przez czytnik SD jaki mam w laptopie jak i przez ActiveSynca. Jestem więc pewien że to nie wina karty SD. Sytuacji nie zmieniły również soft i hard reset, oraz przywracanie ustawień fabrycznych i wyjmowanie baterii. Nie pomogło również ponowne wgranie najnowszego ROM-u.

Co do samej mapy, to mimo ze jest objętościowo dwa razy mniejsza z pewnością zawiera więcej ulic, dróg i numeracji. Natomiast jest chyba mniej POI, ale sprawdziłem to tylko pobieżnie.

P.S.
Czy ktoś posiada mapę Polski 2007Q1 i mógłby podać jej dokładny rozmiar?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej