Destinator 6, a komunikaty głosowe

  • 43 Odpowiedzi
  • 6162 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2006, 00:48:59 »
Moze ktos kto ma poprawne dzwieki (za 200m ....) umiesci gdzies pliki do sciagniecia.
Bo mnie to czasami stresuje gdy jade sobie ciemnym lasem a tu: skrec w prawo ... za 3 km :P

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 06, 2006, 16:26:57 »
Cytat: "Tom2130"
Moze ktos kto ma poprawne dzwieki (za 200m ....) umiesci gdzies pliki do sciagniecia.
Bo mnie to czasami stresuje gdy jade sobie ciemnym lasem a tu: skrec w prawo ... za 3 km :P


Właśnie rozwiązałem problem z tym ODWROTNYM komunikatem ... dzięki jedemu z naszych Kolegów ......POZDROWIENIA DLA JANUSZA ......
Ale nie dochodziłem do tego który to plik odpowiada za błedne komunikaty tylko wgrałem cały katalog ~~ 400 KB.....Voice/Polish  i ................ JEST OK !!!

Jak ktos potrzebuje to prosze pisać na Email:
i7i7(AT)op.pl
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 07, 2006, 12:21:17 »
Miałem troche czasu i zanlazłem który to plik odpowiada za prawidłowe podawanie głosowe   :proud:  ............... plik nazywa sie 'destinatorvoicemaneuvers' i to w nim jest podana kolejność podawania zapowiedzi glosowych . Tak że wystarczy podmienic ten jeden plik ~~ 9 KB i wszystko jest OK !!!
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline Arcos

  • 28
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 08, 2006, 16:47:43 »
Cytat: "MirekM"
Witam

Mam też kłopoty z komunikatami głosowymi. Nieraz wszystko niby działa oprócz podawania ilości metrów (wtedy słychać ni to pykanie ni to jąkanie) po czym mówi "metrów", a nieraz kaszani się wszystko. Instalowałem parę razy i nic nie pomogło. Nawet PDA dostało w łeb i zainstalowałem Navigatora na dziewiczym. I nic.

Sprzęt HTC TyNT, BT GPS Rikaline, Destinator V6.0.0.24556

Ma ktoś na to jakiś sposób? Automapa chodzi bez problemów.


Ja mam to samo w takiej samej konfiguracji (Rikaline 6033).
Najciekawsze jest to, że nie znalazłem takiego problemu na żadnej zagranicznej grupie dyskusyjnej. Wszyscy piszą, że Destinator chodzi z HTC TyTN, a co najwyżej mają problem ze współpracą z GPS na BT.
Czyżby to polska lokalizacja coś mieszała ????

Arcos

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 08, 2006, 17:33:54 »
Cytat: "Arcos"
Cytat: "MirekM"
Witam

Mam też kłopoty z komunikatami głosowymi. Nieraz wszystko niby działa oprócz podawania ilości metrów (wtedy słychać ni to pykanie ni to jąkanie) po czym mówi "metrów", a nieraz kaszani się wszystko. Instalowałem parę razy i nic nie pomogło. Nawet PDA dostało w łeb i zainstalowałem Navigatora na dziewiczym. I nic.

Sprzęt HTC TyNT, BT GPS Rikaline, Destinator V6.0.0.24556

Ma ktoś na to jakiś sposób? Automapa chodzi bez problemów.


Ja mam to samo w takiej samej konfiguracji (Rikaline 6033).
Najciekawsze jest to, że nie znalazłem takiego problemu na żadnej zagranicznej grupie dyskusyjnej. Wszyscy piszą, że Destinator chodzi z HTC TyTN, a co najwyżej mają problem ze współpracą z GPS na BT.
Czyżby to polska lokalizacja coś mieszała ????

Arcos




Wyślij mi na PRIV'a [[ i7i7(AT)op.pl ]] swój plik 'destinatorvoicemaneuvers'  z katalogu 'Polish'  porównam go ze swoim
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline Arcos

  • 28
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2006, 14:04:15 »
HTC TyTN i Destinator 6... cd problemów.

dziadek7 podesłał mi właśnie swój plik konfiguracyjny 'destinatorvoicemaneuvers' (dzięki dziadek7).
Różnica polega w nim na tym, że kolejność mówienia jest taka:
1. Najpier ile (liczba) jest np. do skrętu
2. Potem miara (metry/kilometry)
3. Na końcu do czego (np. skręć w prawo)
(oryginalnie pkt. 3 jest na początku).

I w takiej konfiguracji Destinator często zachowuje się prawie poprawnie.
Wygląda to mniej więcej tak, że jąkanie się jest bardzo delikatne, płynnie wypowiada pkt. 2, a między 2 i 3 jest chwila przerwy.
Czasem potrafi jednak jąkać się na pkt.2 i 3. Pkt. 1 jest jednak zawsze poprawnie wypowiadany.

Stąd zacząłem się zastanawiać czy TyTN nie ma zbyt wolnej obsługi FileSystemu bo w destinatorze każda z tych informacji to chyba odzielny plik z nagraniem.
Jednak jak przeglądam testy na internecie to wychodzi na to, że zarówno duże pliki jak i dużo małych plików są szybko wczytywane.
Jedynym słabym punktem TyTN jest grafika (w benchmarkach bardzo cieniutko wypada). Więc czy to może od moc idzie na grafikę i przycina głos ?
A może w polskiej lokalizacji jest FileSystem spowolniony ? Czy jest to możliwe ?

Jakim programem (najlepiej freeware) sprawdzić benchmarki ?

Pozdrawiam,
Arcos

Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 30, 2006, 13:03:38 »
Problem z odtwarzaniem komunikatow glosowych jest spowodowany tym, ze aktualna wersja programu nie jest w pelni kompatybilna z niektorymi pocketami. Niestety na stronie destinatora nie ma jeszcze fixa, ktory pomoglby rozwiazac ten problem, ale na szczescie nie ma sytuacji bez wyjscia. W katalogu Voices/Polish znajduja sie pliki z rozszerzeniem *.spx (format speex). Nalezy je przekonwertowac na format *.wav za pomoca programu Total Audio Converter, ktory mozna bez problemu sciagnac z internetu. Jesli komus nie chce sie bawic w konwertowanie plikow to umiescilem na serwerze gotowy plik polish.rar, a rozpakowany katalog nalezy przegrac do katalogu DestinatorApps\Destinator\Voices
Pozdrawiam.
http://www.rapport.pl/Polish.rar

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 30, 2006, 15:07:38 »
Cytat: "Dzialyna"
Problem z odtwarzaniem komunikatow glosowych jest spowodowany tym, ze aktualna wersja programu nie jest w pelni kompatybilna z niektorymi pocketami. Niestety na stronie destinatora nie ma jeszcze fixa, ktory pomoglby rozwiazac ten problem, ale na szczescie nie ma sytuacji bez wyjscia. W katalogu Voices/Polish znajduja sie pliki z rozszerzeniem *.spx (format speex). Nalezy je przekonwertowac na format *.wav za pomoca programu Total Audio Converter, ktory mozna bez problemu sciagnac z internetu. Jesli komus nie chce sie bawic w konwertowanie plikow to umiescilem na serwerze gotowy plik polish.rar, a rozpakowany katalog nalezy przegrac do katalogu DestinatorApps\Destinator\Voices
Pozdrawiam.
http://www.rapport.pl/Polish.rar


Czy piszesz o błędzie dot. kolejności wypowiadania komunikatów ?? tzn. np   "skręć w prawo za 200m "  a powinno byc "za 200m skręć w prawo"  
bo na ten błąd wystarczy podmienic plik  'destinatorvoicemaneuvers'  bez całego katalogu 'polish'
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 30, 2006, 16:43:42 »
Cytat: "dziadek7"
Cytat: "Dzialyna"
Problem z odtwarzaniem komunikatow glosowych jest spowodowany tym, ze aktualna wersja programu nie jest w pelni kompatybilna z niektorymi pocketami. Niestety na stronie destinatora nie ma jeszcze fixa, ktory pomoglby rozwiazac ten problem, ale na szczescie nie ma sytuacji bez wyjscia. W katalogu Voices/Polish znajduja sie pliki z rozszerzeniem *.spx (format speex). Nalezy je przekonwertowac na format *.wav za pomoca programu Total Audio Converter, ktory mozna bez problemu sciagnac z internetu. Jesli komus nie chce sie bawic w konwertowanie plikow to umiescilem na serwerze gotowy plik polish.rar, a rozpakowany katalog nalezy przegrac do katalogu DestinatorApps\Destinator\Voices
Pozdrawiam.
http://www.rapport.pl/Polish.rar


Czy piszesz o błędzie dot. kolejności wypowiadania komunikatów ?? tzn. np   "skręć w prawo za 200m "  a powinno byc "za 200m skręć w prawo"  
bo na ten błąd wystarczy podmienic plik  'destinatorvoicemaneuvers'  bez całego katalogu 'polish'


Nie. Ja pisalem o problemie z odtwarzaniem komunikatow. Czasami zamiast komunikatow slychac tylko pikniecia. Nie pomaga reinstalacja, poniewaz problem lezy w blednym odtwarzaniku plikow spx. Kolejnosc komunikatow to inny problem, ktory zostal juz tutaj rozwiazany. Szkoda, ze nie umiesciles tego pliku na serwerze. Chetnie to zrobie, jesli mi go wyslesz na maila: poczta+mdzialynski.pl Pozdrawiam.

*

Offline Arcos

  • 28
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 30, 2006, 19:56:19 »
Cytat: "Dzialyna"
Problem z odtwarzaniem komunikatow glosowych jest spowodowany tym, ze aktualna wersja programu nie jest w pelni kompatybilna z niektorymi pocketami. Niestety na stronie destinatora nie ma jeszcze fixa, ktory pomoglby rozwiazac ten problem, ale na szczescie nie ma sytuacji bez wyjscia. W katalogu Voices/Polish znajduja sie pliki z rozszerzeniem *.spx (format speex). Nalezy je przekonwertowac na format *.wav za pomoca programu Total Audio Converter, ktory mozna bez problemu sciagnac z internetu. Jesli komus nie chce sie bawic w konwertowanie plikow to umiescilem na serwerze gotowy plik polish.rar, a rozpakowany katalog nalezy przegrac do katalogu DestinatorApps\Destinator\Voices
Pozdrawiam.
http://www.rapport.pl/Polish.rar


Super - zaraz to przetestuję. Rozumiem, że *.spx trzeba usunąć z katalogu ?
Mimo wszystko ja uważam, że to nie jest wina Destinatora tylko HTC z firmware w ver. 1.18. Tak samo dzwięk przycina się np. podczas odtwarzania filmów. Podobno w wersji 1.35 już takie przycinanie nie występuje. Zmieniłbym chętnie firmware, ale jest to mój służbowy PDA i niechciałbym stracić w nim gwarancji, a nie wiem czy jest już oficjalny ROM 1.35 z polską nakładką dla vendora HTC TyTN...

Pozdrawiam,
Arcos

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 30, 2006, 19:58:52 »
Cytat: Dzialyna
Cytat: "dziadek7"


Nie. Ja pisalem o problemie z odtwarzaniem komunikatow. Czasami zamiast komunikatow slychac tylko pikniecia. Nie pomaga reinstalacja, poniewaz problem lezy w blednym odtwarzaniku plikow spx. Kolejnosc komunikatow to inny problem, ktory zostal juz tutaj rozwiazany. Szkoda, ze nie umiesciles tego pliku na serwerze. Chetnie to zrobie, jesli mi go wyslesz na maila: poczta+mdzialynski.pl Pozdrawiam.


Plik jest tu  www.KlubIn.HrLeon.com/pda/destinatorvoicemaneuvers.rar
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 30, 2006, 20:06:27 »
Cytat: dziadek7
Cytat: "Dzialyna"
Cytat: "dziadek7"


Nie. Ja pisalem o problemie z odtwarzaniem komunikatow. Czasami zamiast komunikatow slychac tylko pikniecia. Nie pomaga reinstalacja, poniewaz problem lezy w blednym odtwarzaniku plikow spx. Kolejnosc komunikatow to inny problem, ktory zostal juz tutaj rozwiazany. Szkoda, ze nie umiesciles tego pliku na serwerze. Chetnie to zrobie, jesli mi go wyslesz na maila: poczta+mdzialynski.pl Pozdrawiam.


Plik jest tu  www.KlubIn.HrLeon.com/pda/destinatorvoicemaneuvers.rar


No i problem z głowy :-)

*

Offline Arcos

  • 28
Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 31, 2006, 10:46:28 »
Przetestowałem wav zamist spx i faktycznie jest o wiele lepiej.
Ale nie jest idealnie. Jakość dzwięku jest jednak gorsza (przynajmniej w tych plikach od Dzialyna) i jednak czasem lekkie jąknięcia się zdarzają. Nie ma już faktycznie przycinania, ale do tego jak chodzi Dest.6 na Asusie A636 to mu daleko (w dzwięku).
Nadal uważam, że to jest problem ROMu w wersji 1.18.
Czy ktoś kto ma zainstalowany ROM 1.35 próbował przetestować Destinara 6 ? Bo z tego co wszyscy piszą problemy z dzwiękiem (też takie samo zacinanie) w TCPMP kończą się po przejściu na 1.35.

Arcos

Destinator 6, a komunikaty głosowe
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 31, 2006, 12:43:09 »
Cytat: "Arcos"
Przetestowałem wav zamist spx i faktycznie jest o wiele lepiej.
Ale nie jest idealnie. Jakość dzwięku jest jednak gorsza (przynajmniej w tych plikach od Dzialyna) i jednak czasem lekkie jąknięcia się zdarzają. Nie ma już faktycznie przycinania, ale do tego jak chodzi Dest.6 na Asusie A636 to mu daleko (w dzwięku).
Nadal uważam, że to jest problem ROMu w wersji 1.18.
Czy ktoś kto ma zainstalowany ROM 1.35 próbował przetestować Destinara 6 ? Bo z tego co wszyscy piszą problemy z dzwiękiem (też takie samo zacinanie) w TCPMP kończą się po przejściu na 1.35.

Arcos


Dzwiek faktycznie nie byl najwyzszej jakosci, dlatego przekonwertowalem pliki od nowa. Gotowy katalog z plikami wav oraz plikiem odpowiedzialnym za kolejnosc komunikatow umiescilem ponownie na serwerze pod tym samym adresem. Teraz jakosc komunkatow jest duzo lepsza. Rozpakowany katalog nalezy podmienic w sciezce  DestinatorApps\Destinator\Voice:

http://www.rapport.pl/Polish.rar