DHD - opinie i wrażenia

  • 39 Odpowiedzi
  • 13094 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 02, 2011, 07:38:35 »
a co masz za problem z tą pocztą push? jakiego konta do tego używasz? obcego? (czyt. nie od google)
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline Quark79

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: tytn II,Touch HD,desire hd => sgs  II
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2011, 00:00:26 »

Jedno co mi przeszkadza, czego nie mogę zrobić na DHD to poczta Push - owszem na DHD jest, ale jakoś nie działa tak jak na iP... Nie wiem czemu, ale pewnie temu można zaradzić :)

a co masz za problem z tą pocztą push? jakiego konta do tego używasz? obcego? (czyt. nie od google)

Podłączę się
Ja używam dwóch onetowych. Da się na nich ustawić push?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 00:02:09 wysłana przez Quark79 »

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2011, 08:28:26 »
eeeee no na zwykłej poczcie typu onet nie ustawisz push ;)
do tego jest potrzebna albo serwer exchange (raczej niedostępne dla zwykłego użytkownika) albo skrzynka google lub hotmail (lub innego dostawcy takiej poczty)
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline Quark79

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: tytn II,Touch HD,desire hd => sgs  II
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2011, 10:37:15 »
eeeee no na zwykłej poczcie typu onet nie ustawisz push ;)
do tego jest potrzebna albo serwer exchange (raczej niedostępne dla zwykłego użytkownika) albo skrzynka google lub hotmail (lub innego dostawcy takiej poczty)

Tak też coś czułem  :) A szkoda. Dzieki

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2011, 10:53:46 »
zawsze można ustawić by gmail automatycznie pobierał sobie pocztę z onetu (lub onet wysyłał na gmail) i już mamy pocztę push ;)
jednocześnie można ustawić w gmail'u by poczta była wysyłana jako "onet'owa"
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline TanSid

  • *
  • 66
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2011, 20:06:22 »
Ech ludzie, nie ulatwiacie wyboru :P
Tel. wydawal sie swietny w opisie, a tu tyle krytyki. Mam do wyboru DHD i HD2 w tej samej cenie, niby DHD jest lepsza, nowsza technicznie, ma lepszy aparat foto nagrywa filmy w HD, a tu slychac, ze robi to kiepsko. Na YT, widzialem pare filmow i fotek zrobionych tym tel. wygladaja niezle, zatem ja to jest?
Obudowa alyminium tez wydaje sie na plus dla tego sprzetu.
Acha czy jest mozliwosc instalacji WM6,5 na DHD? Jako 2 sys?
I co tu zrobic, jak ja nie lubie kupowac nowego sprzetu, zawsze tyle dylematow.

*

Offline Quark79

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: tytn II,Touch HD,desire hd => sgs  II
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2011, 11:49:23 »
Ja bym sie nie zastanawial i bral DHD. Nie slyszalem aby ktos wrzucal na DHD WM6.5 bo i po co? Dla automapy?  Android ma naprawde duzo do zaoferowania. Na aparat nie nazekam, ale tez nie zapominam, ze to aparat w telefonie i jakosci zdjec i filmow jak z canona Mark II nie nam co sie spodziewac. U mnie glosnik zewnetrzny gra znosnie a wewnetrzny ryczy tak, ze siedzac w jednym pokoju z zona i rozmawiajac z kims przez telefon, ona dokladnie slyszy mojego rozmowce. Moze i obudowa skrzypi ale kupilem shella case mate i problemu nie uswiadczam a przy okazji mam swietnie zabezpieczony telefon. Generalnie napewno nie wrocilbym do WM i jedyna alternatywa dla mojego DHD to jakis dwurdzeniowiec...A i zapomnialem dodac o sense... naprawde swietna sprawa. A ze ludzie nazekaja... zawsze beda. najlepiej wziac tel. do reki i samemu stwierdzic. Ja udajac sie do orange po tel to szedlem z nastawieniem, ze wezme sgs... ale chwila z DHD i bez wahania doplacilem spora sumke i naprawde jestem zadowolony.

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2011, 12:22:24 »
a co masz za problem z tą pocztą push? jakiego konta do tego używasz? obcego? (czyt. nie od google)

Mam konto Google, na iP działało fajnie, teraz niestety dopiero przy synchronizacji z serwerami dostaję maila...

Teoretycznie wszystko mam ustawione, ale gubię się w tych ustawieniach, bo w jednym jest synchronizuj wszystko (poczta, kontakty itp - to chyba przy ustawieniu swojego konta google) a w drugim miejscu jest push. No i nie wiem co (i czy) zrobić, żeby działało tak, żebym dostawał maila dokładnie w momencie, w którym przyszedł na skrzynkę.

Połączone: [time]Marzec 05, 2011, 12:29:22[/time]
Ech ludzie, nie ulatwiacie wyboru :P
Tel. wydawal sie swietny w opisie, a tu tyle krytyki. Mam do wyboru DHD i HD2 w tej samej cenie, niby DHD jest lepsza, nowsza technicznie, ma lepszy aparat foto nagrywa filmy w HD, a tu slychac, ze robi to kiepsko. Na YT, widzialem pare filmow i fotek zrobionych tym tel. wygladaja niezle, zatem ja to jest?
Obudowa alyminium tez wydaje sie na plus dla tego sprzetu.
Acha czy jest mozliwosc instalacji WM6,5 na DHD? Jako 2 sys?
I co tu zrobic, jak ja nie lubie kupowac nowego sprzetu, zawsze tyle dylematow.

Przede wszystkim - w tej samej cenie? W cenie HD2 czy w cenie DHD ? :P

Tak czy inaczej, dużo lepszym wyborem jest DHD. Po tym jak WM umierał mocno się zastanawiałem co dalej, bo możliwości WM były ogromne. Ale przesiadłem się na Androida i okazuje się, że to nowy WM pod względem personalizacji, grzebania w systemie itp :)

A co do samego sprzętu mnie DHD zachwyca. Owszem, nie jest to telefon idealny, ale nie ma takiego i nie będzie nigdy. Zawsze coś będzie przeszkadzać. A w DHD tak mało mi przeszkadza, że uważam to za bardzo bardzo dobry zakup :) Nie żałuję ani złotówki :] No i Sense - super nakładka na bardzo dobry system.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2011, 12:31:46 wysłana przez Prophet »
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2011, 12:45:50 »
co do poczty to masz 2 możliwości do wyboru, korzystanie z aplikacji gmail i z aplikacji poczta (od HTC)

jak skonfigurujesz sobie gmail to będziesz miał wszystko jak należy (push będzie działał tylko jak będziesz miał stałe połączenie z internetem)

aplikacja poczta (ta od HTC) umożliwia korzystanie z innej poczty niż gmail, i tu opcje są tak jak w WM dwie, czyli możesz albo skonfigurować jako zwykła poczta ustawiając jej ściąganie co ileśtam (i w tym przyp. spokojnie można skorzystać z każdej dostępnej skrzynki pocztowej, czy to wp czy onet czy jakakolwiek inna) albo jako push wprowadzając ustawienia serwera (np. poczta gmail, hotmail itp, w przypadku gmail'a serwer to m.google.com)

więc jak używasz skrzynki gmail to nie ma sensu byś konfigurował aplikację poczta ;) (ona służy to korzystania z innych skrzynek pocztowych niż gmail)

nie wiem czy jasno się wyraziłem ale lepiej nie umiem :P

ps. pamiętaj że warunkiem posiadania (lub głównie używania) poczty push jest stałe połączenie z internetem, bez tego to nie ma sensu ;)
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: DHD - opinie i wrażenia
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 05, 2011, 12:51:42 »
co do poczty to masz 2 możliwości do wyboru, korzystanie z aplikacji gmail i z aplikacji poczta (od HTC)

jak skonfigurujesz sobie gmail to będziesz miał wszystko jak należy (push będzie działał tylko jak będziesz miał stałe połączenie z internetem)

aplikacja poczta (ta od HTC) umożliwia korzystanie z innej poczty niż gmail, i tu opcje są tak jak w WM dwie, czyli możesz albo skonfigurować jako zwykła poczta ustawiając jej ściąganie co ileśtam (i w tym przyp. spokojnie można skorzystać z każdej dostępnej skrzynki pocztowej, czy to wp czy onet czy jakakolwiek inna) albo jako push wprowadzając ustawienia serwera (np. poczta gmail, hotmail itp, w przypadku gmail'a serwer to m.google.com)

więc jak używasz skrzynki gmail to nie ma sensu byś konfigurował aplikację poczta ;) (ona służy to korzystania z innych skrzynek pocztowych niż gmail)

nie wiem czy jasno się wyraziłem ale lepiej nie umiem :P

ps. pamiętaj że warunkiem posiadania (lub głównie używania) poczty push jest stałe połączenie z internetem, bez tego to nie ma sensu ;)


W ustawieniach wyłączyłem sobie synchronizacje aplikacji gmail, bo stwierdziłem, że dwie to bez sensu.

Włączyłem więc pocztę HTC Sense, wpisałem wszystkie dane serwera (na pewno dobrze) i niestety sam Push nie działa. Internet mam (w opcjach włączyłem "utrzymaj stałe połączenie z internetem".

Nie wiem czemu to nie działa :/



EDIT:


Dobra wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem ustawienia w Poczcie HTC Sense :P
Działa ;) W ustawieniach jest "częstotliwość sprawdzania poczty" i jest opcja "Push", której wcześniej nie zauważyłem ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2011, 12:54:56 wysłana przez Prophet »
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD