Oto taki uniwersalny tekst na ten temat jaki przygotowalem na potrzebny nowego FAQa/bazy wiedzy czy jak sie to bedzie tam zwalo...
Najpierw musimy zaopatrzyć się w plik zawierający nowy obraz pamięci ROM. Dostępny jest on zazwyczaj na stronie wsparcia technicznego producenta danego PDA. Upewnijmy się że pobieramy właściwy dla naszego modelu palmtopa upgrade, a po jego ściągnięciu zapoznajmy się z dołączonym plikiem readme. Zanim jednak przystąpimy do upgrade'u warto przyswoić sobie kilka poniższych zasad:
- lepiej jest podłączyć palmtopa do PC kablem USB, a nie szeregowym gdyż upgrade przebiegnie szybciej
- nie należy stosować kabli USB typu Sync & Charge (czyli ładująco-synchronizujących)
- kabel USB należy podłączyć bezpośrednio do komputera, a nie poprzez HUB USB
- dodatkowo powinno się korzystać ze standardowych gniazd USB znajdujących się obok portów PS/2 (dla myszki i klawiatury), a nie z gniazd umieszczonych na śledziu, czy też z przodu na obudowie komputera
- trzeba również wyłączyć tryb hibernacji lub standby w ustawieniach okienek na pececie
- pod żadnym pozorem nie należy przerywać procesu instalacji nowego ROMu (nie wyłączać komputera/PDA, nie odłączać kabli, itd)
- nie można korzystać z PDA do czasu zakończenia instalacji
UWAGA: Wszystkie dane znajdujące się w pamięci RAM palmtopa jak i w wydzielonym dla użytkownika obszarze pamięci ROM (File Store) zostaną utracone – wszystkie aplikacje, książka adresowa, kalendarz, pliki, ustawienia aplikacji, itd. Dlatego też zaleca się wykonanie wcześniejszej synchronizacji PDA z pecetowym Outlookiem - dzięki czemu nasze dane PIM zostaną zachowane. Należy również przegrać ręcznie pozostałe pliki na których nam zależy. Backup wykonany na poprzednich wersjach systemu operacyjnego nie powinien być odtwarzany na nowym systemie - czasem jest to wręcz niemożliwe.