Axim X30-niepokojący komunikat o baterii

  • 9 Odpowiedzi
  • 2219 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« dnia: Styczeń 02, 2010, 09:20:15 »
Witam, mam od paru dni Della X30 WM03SE. Naładowałem za pierwszym razem baterię przez 8 godzin zgodnie z instrukcją, ale za każdym razem jak włączam urządzenie pokzuje się komunikat o niskim poziomie baterii zapasowej. W ustawieniach natomiast jest pokazana bateria zasadnicza-naładowana, a poniżej "Beckup battery"jest failed i wymaga wymiany. O co chodzi?

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2010, 09:41:57 »
W tym Dell'u jest wbudowany maly akumulatorek, ktory po jakims czasie przestaje sie ladowac. Jest to mala pastylka Varty o symbolu, ktorego nie pamietam, ale chyba ma w oznaczeniu liczbe 20. Bateryjka ta podtrzymuje zasilanie urzadzena w przypadku wyjecia glownego akumulatora.

Musisz ja wymienic albo z tym zyc.

Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2010, 10:33:42 »
Dzięki, urządzenie jest nowe na gwarancji, więc je wymienię :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • ******
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2010, 10:45:11 »
X30 nowy? Przecież one od lat nie są już produkowane. Jeśli ktoś sprzedaje nowe to muszą to być leżaki magazynowe, a w tej sytuacji należy liczyć się z tym że akumulatorki nie ładowane przez tak długi czas mogą być niesprawne nie tylko w jednym egzemplarzu...

Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2010, 13:04:54 »
Masz rację. To są leżaki, ale pisząc nowy miałem na mysli nie używany. Widzę, że bateria jest pod tylną pokrywą, ale i pod płytą glówną. Tak, że jest niewidoczna. Na płycie jest sporo taśm, które trzeba by porozłączać. Gdzie mógłbym się dowiedzieć jakie ma patametry ta bateria? Gdzieś na forum czytałem, że okrągła ok.3mm gruba i w nazwie ma 20.... Może to taka sama jak do płyt głównych w PC-cie?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2010, 13:08:56 »
Miałem to samo w x5,wymień backup battery i będzie po problemie,zegarmistrz ci w tym pomoże.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad T480 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic... Fiesta!

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2010, 21:37:28 »

Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2010, 22:53:07 »
Dziękuję bardzo

*

Offline buczeknet

  • **
  • 103
  • Sprzęt: ciągłe zmiany:)
Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2010, 09:46:15 »
tez mam taki problem z komunikatem baterii jak i zapewne cala wiekszosc osob ktora ostatnimi dniami kupila na allegro ten model (sprzet nowka tylko z racji lezakowania backum battery padla). W watku zostala rozwiazana kwestia baterii a ja mam pytanie odnosnie jej wymiany. Ma moze ktos instrukcje rozkrecenia i wymiany baterii w dellu x30?? Wiem że śruby są pod gumowymi zaślepkami jednak dalszego procesu moge sie tylko domyslac. Bylbym wdzieczny gdyby ktoś kto już to robił opisał proces wymiany tej baterii.

pod tym linkiem znalazlem troche inaczej wygladajaca baterie (razem z przewodami) http://www.pdasmart.com/aximpartscenterx3.htm?tp=CONTINUE+SHOPPING mam nadzieje ze jak kupie sama baterie to w miare prosty sposób mozna ja podlaczyc do kabelkow tak jak na foto z linka
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 09:56:12 wysłana przez buczeknet »

Odp: Axim X30-niepokojący komunikat o baterii
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:19:17 »
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2732 tutaj masz akusek z blaszkami do lutowania. Zabawa polega na tym by wydłubać stary przylutować dwa przewody i zaizolować nowego. Instrukcja jak rozebrać : http://my.opera.com/Kleevah/blog/2008/05/19/replacing-the-backup-battery-on-a-dell-axim-x30-pda . Ja wypinam wszystkie taśmy i rozłączam i wyciągam antenkę jeszcze. Powodzenia.