Wszystko o EnergyROM

  • 1137 Odpowiedzi
  • 289679 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #750 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:16:39 »
ja zrobię to dopiero po 20 jak wrócę do domu ... to czekanie mnie dobija  :grin:

PS
jak już będziesz "po" to podziel się wrażeniami !

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #751 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:27:31 »
w zasadzie jestem już po, jeszcze został downgrade do Cookie 1.7...
żeby coś stwierdzić to trzeba obserwacji w normalnych warunkach pracy
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #752 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:53:48 »
rezygnujesz z Cookie 2 ?
Dlaczego ?
Jeszcze nie widziałem dlatego tak się dopytuję ...

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #753 dnia: Wrzesień 30, 2010, 10:27:42 »
nie używam tej wersji, bo uwielbiam temat GTX więc muszę poczekać aż chłopaki zrobią GTX2 dostosowany do cookie v2

z ciekawości wrzuciłem, chyba przedwczoraj, sobie ROM z tą wersją, by sprawdzić jak to wygląda, nie bardzo przypadło mi do gustu (po jakiejś godzinie może dwóch powróciłem do cookie 1.7), ale może dlatego, że to ma trochę bugów, resety itp., jest to beta i nie działa tak jak powinno, poczekam aż wyjdzie z betatestów, wtedy na pewno spróbuję ponownie...

poza tym ilość dostępnych opcji i możliwości jest tak przytłaczająca :), że niełatwo się przestawić  :P
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #754 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:37:21 »
fakt! mnie też ciekawość skłoniła do zapuszczenia "dwójki" i nawet szybciej, bo po niespełna godzince,  wróciłem do 1,8 - opcje jak opcje, ale np. bardzo mi odpowiada "pionowe" przesuwanie ekranów, a w CHT2beta można tylko "poziomo", ponadto jakoś nie mogłem się dogadać z umiejscowieniem "co - gdzie", bo opcji istotnie "jak mrówków" - a poza tym wszystkim Resety, Resety, Resety ...  :mysli: może ciut za duża ta (R)ewolucja CHT ... zresztą zdaje się, że NRGZ wersję 1,8 nazywa "CLASSIC"  :proud:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 15:39:55 wysłana przez RaadiYoo »

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #755 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:09:47 »
Patrząc na wątek ciekawi mnie kiedy uda się ugotować naprawdę idealny ROM. Wersji wypuszczonych przez pana NRGZ28 chyba się już nie zliczy :)
Czy Ci którzy są w temacie od początku mogą polecić naprawdę stabilną wersję która do tej pory wyszła? 

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #756 dnia: Wrzesień 30, 2010, 20:56:44 »
wczorajsza GTX jest stabilna, poprzednich kilka też były... ja jestem mega zadowolny
co rozumiesz przez ROM idealny? jest coś takiego?  :proud:

a to że wersji wypuszczanych przez NRGZ28 jest dużo nie świadczy o tym że ciągle są jakieś bug'i (bo tych są śladowe ilości) tylko o tym że ciągle pojawiają się nowe komponenty, nowe wersje systemu i mańki, które NRGZ28 wgotowuje w kolejne wersje tylko po to byśmy my, w większości zapaleńcy i uzależnieni flash'owicze  :O~, mogli ich spóbować/posmakować i sprawdzić co oferują nowe modele HTC...
nic tylko za to dziękować, bo bez tego wszyscy użytkownicy TouchHD siedzieliby nadal na starej czarno-białej, smutnej mańce ze stock'owego ROMu, która czasy swojej "świetności" ma już daaaaaaawno za sobą ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 21:02:51 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #757 dnia: Wrzesień 30, 2010, 21:20:43 »
ROM idealny to taki w którym wszystko działa i nie ma żadnych niespodzianek, słowem dopracowany i sprawdzony zanim ujrzy światło dzienne :)
Chyba nie ma kucharza, który gotowałby ROMy w takiej ilości jak NRG. No może Grzegorz10...
A co do wersji, to chciałem właśnie żeby ktoś polecił konkretną, naprawdę stabilną i wolną od bugów.  Zdaję sobie sprawę, że może być ciężko ją znaleźć, tak więc link na RS bądź HF czy inne mile widziany :)
Można prosić?

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #758 dnia: Wrzesień 30, 2010, 22:10:26 »
"sprawdzone zanim ujrzą światło dzienne" to chyba tylko stockowe - te gotowane są sprawdzane przez userów i każdy dobierze troszkę inny ... spośród Wypieków NRGZ "za stabilne" są podawane buildy 219xx, ale także 216xx mają ostatnio wielu zwolenników (patrz wyżej!) ... wielu chwali BlackStonehenge, są też "wyznawcy" Polskiej Kuchni - ostatnio Wjtk, a przedtem choćby Bysio, WM6Five i inni ... Stary, jak nie popróbujesz, to każdy "cudzy wybór" zawsze będzie obarczony niepewnością.

zatem trzeba założyć konto na XDA i przynajmniej kilku wypieków spróbować ... :mrgreen:

a prywatnie: kiedyś używałem XannyTech, ale od pół roku siedzę na NRGZ (obecnie właśnie 21916 GTX z 29Sep) i tak raz w tygodniu coś nowego wrzucam i testuję - czasem zostaję, czasem wracam do poprzedniego; Kontakty i SMSy "PIMbackapuję", resztę szybko się ustawia (doświadczenie, w końcu co tydzień... :evil:) - jeśli chodzi o link, to voila

http://hotfile.com/list/590417/ee688d8

 :ok:

Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #759 dnia: Październik 01, 2010, 09:34:12 »
jaszcze Topix czasem coś "upichci"
ale ja teraz wybieram Energy 216xx  :evil:

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #760 dnia: Październik 01, 2010, 11:36:44 »
jeszcze na "guziory" na dole w 216xx można się przestawić, ale najbardziej brakuje mi w nim TaskManagera i możliwości zamknięcia aplikacji jedym "kliknięciem" - np. TotalCommander -  trzeba wchodzić w wielkiego TaskManagera (czyli dłużej (znowu czekać!) przytrzymać "lewy dolny"), poszukać TC na liście uruchomionych, zamknąć i wyjść z TM - strasznie na około!
dlatego trwam na 219XX   B)

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #761 dnia: Październik 01, 2010, 11:55:28 »
a od czego jest wbudowany ArkSwich???????
tapasz w górny pasek (lewą stronę) i masz listę wszystkich uruchomionych programów z możliwością ich zamknięcia jednym tapnięciem
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #762 dnia: Październik 01, 2010, 12:59:41 »
...no, jest ... ale to wciąż jeden "tap" więcej!  :]

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #763 dnia: Październik 01, 2010, 13:03:47 »
jak jeden tap więcej??? zamykasz aplikację 2 tapnięciami (pierwsze to włączenie manager'a arkswich, drugie to zamknięcie wybranej aplikacji), mniej się nie da!!!
chyba nie rozumiem o co Ci chodzi  :mysli: możesz wyślimaczyć jak Ty to widzisz?
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #764 dnia: Październik 01, 2010, 13:38:41 »
ano tak:
otwieram tego wspomnianego TC i mam w górnym prawym rogu mały krzyżyk. jeśli chcę zamknąć TC, tapam w ów krzyżyk i TC znika ... jedno tapnięcie i po TC! podobnie TCPMP i pewnie jeszcze trochę aplikacji ... niektóre (np. PIMbackup) mają własny "exit", ale wiele ma tylko ten krzyżyk (bez skojarzeń! :mrgreen:)
tak to widzę  :E
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 13:42:13 wysłana przez RaadiYoo »

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #765 dnia: Październik 01, 2010, 13:52:26 »
aaa o to Ci chodzi :) jednak CKM jestem  :O~
no to tutaj rzeczywiście trzeba 2 tapnięciami a nie jednym :) mi to nie jest ani potrzebne ani tym bardziej niezbędne, takich aplikacji jest jak na lekarstwo i tak naprawdę nawet nie zauważyłem braku takiej funkcjonalności ;)
za to zdecydowanie lepiej/łatwiej się tapa w start na dole niż na górze, nie ma problemu z dosięgnięciem kciukiem, poza tym ogólnie system jest bardziej finger-frendly...

czyli pozostaje Ci pozostanie na "starym" systemie ;)
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #766 dnia: Październik 01, 2010, 14:41:10 »
cuś się sypnęło ... z Twittera NRGZ wynika, że:

Some Dinik ROMs and most new multilanguage ROMs were corrupted for the Sep 29 release. Reuploading them now...

I'll omit the CHTScheduler app from my ROMs from now on. It's way too overwhelming even for me (!!) and it seems to mess with the data conn.

To clear it up.. if the ROM is already on your phone, theres nothing to worry about. The corruption issue would not allow u to flash at all.


przyznać się do błędu umie tylko Prawdziwy Fachowiec!

*

Offline marianpower

  • ****
  • 960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron
  • Sprzęt: HD2 , DESIRE, SENSATION
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #767 dnia: Październik 01, 2010, 23:30:59 »
pytam prawdziwych fachowców co wy na to powiecie bo widze ze wasz temat o energy jest jeszcze ciepły :)

moja wypowiedz jak najbardziej na temat energy romu gdyż mam nadzieje mój progrma bedzie za niedlugo sie w nim znajdował :D



oczywiscie bedzie tez wersja gtx :D

czekam na odpowiedzi czy to dobrze wyglada?

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #768 dnia: Październik 02, 2010, 08:48:05 »
sam pomysł mi się podoba, wygląd też nie jest zły (palcolubny jest!), nawet pobrałem wersję z załączonej stronki - ale niestety żadna stacja polska nie działa z WMP ... czy to zależy od programu, czy od parametrów stacji?

*

Offline marianpower

  • ****
  • 960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron
  • Sprzęt: HD2 , DESIRE, SENSATION
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #769 dnia: Październik 02, 2010, 12:02:53 »
od parametrów stacji. na pewno wszytskie rmf-y działaja a ja jestem w trakcie sprawdzania wszytskich stacji tak aby kazdy wiedział jaki odtwarzacz jest wymagany. wejdz do menu -> update i sprawdz stacje w europie  juz polowe mam sprawdzone.

Połączone: Październik 02, 2010, 21:33:56
i jeszcze weraj GTX

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2010, 21:33:57 wysłana przez marianpower »

Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #770 dnia: Październik 03, 2010, 13:16:00 »
Sprytnie sobie pomyślałem, że zainstaluję najnowszą wersję z poprzednimi ciasteczkami ...
znaczy - zostaje mi tylko GTX

o gustach się nie rozmawia
więc ja w milczeniu informuję jedynie, że to nie dla mnie  :S
możecie mnie uznać za rasistę ale blackstone musi być czarny :evil:

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #771 dnia: Październik 03, 2010, 14:07:43 »
Sprytnie sobie pomyślałem, że zainstaluję najnowszą wersję z poprzednimi ciasteczkami ...
znaczy - zostaje mi tylko GTX


ano tak trza - albo instalować osobno CHT na "standard/reference" ... może jednak NRGZ nie zrezygnuje z CHT Classic (albo CHT2 się "uklasyczni")  :E

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #772 dnia: Październik 04, 2010, 18:44:44 »
ano tak:
otwieram tego wspomnianego TC i mam w górnym prawym rogu mały krzyżyk. jeśli chcę zamknąć TC, tapam w ów krzyżyk i TC znika ... jedno tapnięcie i po TC! podobnie TCPMP i pewnie jeszcze trochę aplikacji ... niektóre (np. PIMbackup) mają własny "exit", ale wiele ma tylko ten krzyżyk (bez skojarzeń! :mrgreen: )
tak to widzę  :E

Fakt, TC nie ma swojego krzyżyka, ale akurat TC da się zamknąć mniej niż dwoma tapnięciami  ;)

Trzeba tapnąć i przytrzymać w okolicach górnego rogu, tam gdzie są te przyciski [ \ ] [ .. ] [ > ]  wtedy rozwinie się menu na którym wystarczy smyrnąć na Exit  :ok:   Czyli wychodzi tak naprawdę tylko jedno dłuższe tapnięcie.


Aha, drugi sposób to dodanie skrótu na pasku skrótów TC, który to skrót uruchamia Exit z programu, wtedy już mamy faktyczne jedno tapnięcie (skrót 40004 Exit program).
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 18:46:58 wysłana przez ..k..l..m..n.. »
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline m4zd4

  • *
  • 63
  • Sprzęt: Htc Touch HD
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #773 dnia: Październik 04, 2010, 20:18:01 »
Bez zabawy nie licząc rozmów i smsów bateria nie wytrzymuje jednego dnia... też Wam tak ten energy żłopie baterię?

Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #774 dnia: Październik 04, 2010, 23:09:06 »
mam wersje z 09-24
dwa dni trzyma bez problemu - w tym sporo pracy :)

ale poczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi w tym wątku (s 18) z info jak zmniejszyć apetyt na power ;-)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 23:17:59 wysłana przez Szymekk »

*

Offline belek

  • ***
  • 311
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia
  • Sprzęt: Blackstone, Leo, iPhone
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #775 dnia: Październik 05, 2010, 01:43:41 »
Bez zabawy nie licząc rozmów i smsów bateria nie wytrzymuje jednego dnia... też Wam tak ten energy żłopie baterię?
tez. nawet przy wylaczonym 3g i wifi
Vulnerant Omnes, Ultima Necat

Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #776 dnia: Październik 05, 2010, 22:35:44 »
Bez zabawy nie licząc rozmów i smsów bateria nie wytrzymuje jednego dnia... też Wam tak ten energy żłopie baterię?
tez. nawet przy wylaczonym 3g i wifi

Sprawdźcie czy macie zaznaczoną opcję "turn off device if not used" w opcjach zasilania. U mnie ostatnio domyślnie była odznaczona i też dnia nie wytrzymywał. Po zaznaczeniu i ustawieniu na minutę spokojnie trzyma 3 dni.

*

Offline belek

  • ***
  • 311
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia
  • Sprzęt: Blackstone, Leo, iPhone
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #777 dnia: Październik 06, 2010, 12:19:21 »
zmienialem to ustawienie na 2 minuty. zawsze zmieniam domyslne, w tym automatyczna regulacje podswietlenia. nie bylo roznicy. ale o dziwo po 3 dniach kiedy bateria nieuzywanego tel starczala na 12 godzin, trzyma mi juz 1,5 dnia, a sporo gadalem i jest 55%. moze rom sie "zagniezdzil"... to mozliwe zeby tak dlugo robil cos w tle a teraz sie juz ustawil i nie ciagnie pradu?
Vulnerant Omnes, Ultima Necat

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #778 dnia: Październik 06, 2010, 12:25:52 »
U mnie i ze 3 dni spokojnie wytrzymuje, bez WiFi i 3G,.  Ale jestem blisko BTSa.

*

Offline m4zd4

  • *
  • 63
  • Sprzęt: Htc Touch HD
Odp: Wszystko o EnergyROM
« Odpowiedź #779 dnia: Październik 06, 2010, 16:13:44 »
Zawsze zmieniam te ustawienia i tak było tym razem. Wczoraj (w sumie to dzisiaj) po północy przed 1 miałem ponad 30% baterii i hd padł mi ok. 7 rano...
Czas na zmianę romu, pewnie znowu na blackSTONEhenge :)