Android 2.2 (FroYo)[03 WRZ. 2010] (V1.6)( HTC Blackstone

  • 77 Odpowiedzi
  • 41277 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Android 2.2 (FroYo)[03 WRZ. 2010] (V1.6)( HTC Blackstone
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:21:26 »
Android 2.2 (FroYo) On HTC :


Ja z tego względu ,że miałem milestone przez jakiś czas bardzo dobrze wspominam androida 2.1 ,a  że pozostał mi blackston z zainteresowaniem przyglądałem sie pracą chłopaków z xda  postawienia androida na wm no i sie doczekałem .Nie jest on aż tak szybki jak na motce ,ale   naprawde jestem zaskoczony i w dodatku jeszcze nie trzeba usuwac wm tylko dwa systemy  mogą działać praktycznie obok siebie.

Co jest potrzebne :

Najlepiej czysta karta  sformatowana  w FAT32 na nią kopiujemy  caba którego wrzuciłem na rapida ponieważ tym z xda były problemy.Instalujemy caba na karcie pamięci . Po  instalacji wciskamy ok  pojawi sie komunikat o wyborze  urządzenia do konfiguracji w moim przypadku był to blackstone  po wybraniu wciskamy ok zaczyna sie proces ustawień pod dane pda. Utworzył sie skrót w głównym menu znaczek "androida" klikamy na niego i zaczyna sie proces uruchamiania systemu android .(Ja miałem czesto problem z karta komunikat wyswietlał "waiting for sd card" musiałem zmienic karte z micro sd hcultra 8gb na micro sd hc 1gb i jakoś zaskoczyło) . Po jakims czasie  system zapyta nas  o klaibracje ekranu podobna z wm po kalibracji pojawi sie logo systemu android w moim przypadku  logo nie znikało potrzebny był soft reset (stylus+czerwony punkt) Po ponownym uruchomieniu wkońcu zaskoczył z początku go przymulało ,ale pożniej doszedł do siebie. Jak ktos chce powrucić  do wm poprostu potrzebny jest ponowny restart danego pda,apropo wad android  grzeje sie  i pożera  duzo bateri :(

Działa również na :
Diamond (MDA COMPACT IV),
Raphael (Touch Pro) (MDA VARIO IV),
Rhodium(Touch Pro 2) (MDA VARIO V),
Topaz (Diamond 2) (MDA COMPACT V),
Blackstone (Touch HD).

POBIERANIE


Cytuj
How To Install (CAB Version)
Step 1 - Prepare your SD Card
Find a nice clean SD card to load Android on.
You can either format your card to get it entirely clean, or you can leave all the files you may already have on there.
*Warning* - If you have valuable data on your card, back it up. Android is usually safe, but if you can't afford to lose the data on your card, don't risk it!
Some cards have difficulty working, there is a POSSIBILITY this is due to the formatting of the card. If in doubt, format to FAT32, not FAT16

Step 2 - Download and install the CAB
Download and install the following 'full package' cab (a collection of ALL the files you'll need to run Android on your device) by clicking the XDAndroid Cab button below.



You MUST install on the Storage Card. The cab file will take a couple of minutes to install Android. Please be patient.

For those that are interested the cab files does the following:
- Installs Android in the root of the SD Card
- Deploys the correct Startup.txt for the device (the user can choose their device type)
- Adds a high res icon for Android in the root of the SD Card
- Installs a shortcut in Program Files named "Android" (launches Haret.exe)
- Installs the high res icon in the registry for WM6.5 users

Step 3 - Run Android
Android is now installed... So launch 'Android' from your Program Files menu in WinMo. Your phone should reboot into Android with 2 quick vibrations.
Have patience... the first time you do this can take a LONG time (3 mins or more). During the first boot on SOME devices, you will be asked to calibrate the screen. This is very similar to Windows Mobile screen calibration (except it's in text mode).
The reason the first boot takes longer is that Android is 'preparing' your device for the first time. :-)

znane błędy:

Cytuj
Known Issues
Many things are still not working properly, and the developers are fully aware of 99% of them.
SDCard - Most SDCards are working, but if you the 'waiting for SDCard' message, you should try one of these fixes (and please let us know if it works)
Fix 1: Format your card with this tool http://www.sdcard.org/consumers/formatter/
Fix 2: Edit your startup.txt file and add these entries to your cmdline:
set cmdline "lcd.density=240 msmts_calib=0x395.0x3c9.0x79.0x77 clock-7x00.a11=500 msmvkeyb_toggle=off pmem.extra=1 gsensor_axis=-2,-1,3
msmsdcc_1bit msmsdcc_fmax=14000000 msmsdcc_nopwrsave"
Fix 3: Tell your wife / girlfriend that you are about to make some modifications to her phone... change the ringtone and steal her old Class 2 SD Card to use with Android. She will never discover what you have done, and if she does, you'll be able to use Android to send texts to your former girlfriends ;-)
SDCard - A few users have claimed to have had trouble using their SD Cards after installing XDAndroid. Some of those have reformatted the SD Card, and it worked, some couldn't recover it. This is a minority of users, but be warned.
Camera - Not working
GPS - working
Battery Status - Highly problematic for most users (don't trust the capacity Android tells you, it's simply up and down a lot, and highly inaccurate)
WiFi - Working for most people, suspected to cause slight heat, definitely drains the battery faster than WinMo.
Audio - Speaker working for most people, microphone can have issues
Deep Sleep - Working for most people, but can have issues waking up (sometimes, it will not wake up)
GPRS - Working
3G - Working for most
PIN Code - Unknown
GSensor - Working (Screen only handles 0 and 270 degrees)
Bluetooth - Experimentally working (don't expect too much, but it's working for a number of users)
OpenGL ES - 'should' be working but only for Blackstone... more to follow soon
USB - Supported, but will NOT operate in mass storage mode. You can charge via USB and you can debug, but forget accessing your files by it.
Headphone Socket - Semi working (see FAQ for details on how to make it work)
Application Errors: It's very common to see 'Application (xxxxxx) is not responding: Force Close or Wait'. Click wait. I do not know the precise reason for this, but from what I can gather, it COULD be related to the slow speed of the SD Card causing the app response times to JUST be a little too slow for Android's liking, thus causing the message. This seems to happen more after bootup or wakeup when the device is busy doing stuff in the background.
Cannot choose ringtones: This is believed to be caused by the media scanner failing (due to discovering some filenames with none English characters). The best option of all is to use a CLEAN SD Card. But, if you insist on hosting other files on the same SD Card, you MUST make sure they have English character filenames.
wszystko z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=732362


reszta fotek -------------  http://img801.imageshack.us/gal.php?g=1283361958060.jpg

P.S  1właśnie jestem  wtrakcie logowania  do mojego konta  z android market z wcześniejszych czasów motki i prosze tylko podałem meil i hasło a wszystkie aplikacje które kupiłem są na swoim miejscu :) włąśnie sciągam "talking tom cat " aplikacja  z iphone znaleziona na markecie a wcześniej widzialem u koleżanki na jabłku śmieszna aplikacja niezły ubaw :)
P.S 2  musze mieć znowu moją motke ,ah ta prostota i szybkość :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 13:59:47 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2010, 22:00:31 »
Napisz jeszcze jak sprawują się podstawowe funkcje telefonu czyli wykonywanie/odbieranie połączeń, łącznośc, itp.
Jeśli testowałeś inne rzeczy to pochwal się, na pewno niektórzy są ciekawi.
Pozdrawiam

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2010, 22:29:56 »
Może zadam na prawdę głupie pytanie ale czemu nie da się przygotować Android`a jako ROM jak każdy inny ?

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2010, 23:51:28 »
Napisz jeszcze jak sprawują się podstawowe funkcje telefonu czyli wykonywanie/odbieranie połączeń, łącznośc, itp.
Jeśli testowałeś inne rzeczy to pochwal się, na pewno niektórzy są ciekawi.
Pozdrawiam
Może zadam na prawdę głupie pytanie ale czemu nie da się przygotować Android`a jako ROM jak każdy inny ?

jak po drugim dniu testowania nie widze wiekszych wad oprucz pożeranej baterii. Handcent sms chodzi normalnie połączenia  w obie strony również ,wsklepie sie poruszam bez żadnych problemów tylko przy pobieraniu kilku rzeczy naraz telefon zmula.Google maps ok ,wi-fi ok,bluetooth ok,Googlemail ok.Facebook ok ,Twitter ok  ,przegląararki  ok filmiki  flash na stronach działają super. Tylko nie ma  Live Wallpapers nie wiem czemu ogólnie  bardzo pozytywnie jestem zaskoczony .

Cytuj
Może zadam na prawdę głupie pytanie ale czemu nie da się przygotować Android`a jako ROM jak każdy inny ?
nie wiem ,ale skoro mądre głowy na xda nie dały rady tego zrobic do tej pory to widocznie nie jest tak łatwo,albo nie ma zapotrzebowania na to bo ciężko kogos przekonać żeby sie przesiadł z wm na android:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 10:38:15 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2010, 07:32:34 »
a ile to potrzebuje pamięci ROM/RAM, wejdzie tylko na zupełnie odchudzonym ROMie WM czy ruszy też na czymś takim napakowanym jak Energy? :)

Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2010, 09:37:57 »
a ile to potrzebuje pamięci ROM/RAM, wejdzie tylko na zupełnie odchudzonym ROMie WM czy ruszy też na czymś takim napakowanym jak Energy? :)

nie wiem ile zawsze możesz spróbować ,ale przecież jak załączasz androida  to wm nie chodzi  w tym samym czasie także powinno byc ok.

p.s właśnie pobrałem sobie super wciągającą gierke którą zapoczątkował iphone "Unblock me free" nieżle wciąga polecam


Unblock Me Free On Htc Touch HD Android
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 13:54:55 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2010, 09:52:34 »
Gierka fajna a jak chodzi np. GPS? Sprawdzałeś może gdzieś w trasie?
Jak sprawa przycisku POWER, dźwięku albo przeglądania zdjęć? Mógłbyś wrzucić trochę screenów, np. klawiatury?
Da się w ogóle uruchomić aparat?
Jak z prędkością działania systemu? Nie wiesza się?

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2010, 11:56:19 »
Gierka fajna a jak chodzi np. GPS? Sprawdzałeś może gdzieś w trasie?
Jak sprawa przycisku POWER, dźwięku albo przeglądania zdjęć? Mógłbyś wrzucić trochę screenów, np. klawiatury?
Da się w ogóle uruchomić aparat?
Jak z prędkością działania systemu? Nie wiesza się?

GPS nie sprawdzałem po za domem ,ale w domu chodzi normalnie,power nie wprowadza pda  w stan uśpienia tylko pokazuje jakie aplikacje mamy otwarte. Prawa dolna słuchawka do kończenia rozmowy po 1sekundowym nacisnieciu usypia telefon przy dłuższym przytrzymaniu pokazuje opcje :
  • silent mode on/off
    airplane mode
    power off
Domek to sa opcje  strzałak cofa tak jakie jest  jej zastowsowanie :)
Dzwięki działają normalnei dzwonki  androidowskie są naprawde fajne ,galeria działa ,ale troche muli ,aparat nie dizała jeszcze .Klwiatura w androidzie jest naprawde duża i ta z  wm dla mnie do pięt jej nie dorasta.Prędkośc działania systemu jest dobra powiedzialbym nawet b.dobra ,ale  po kilku dniowych testach moge napisać ,że to nie jest jeszcze system do normalnego codziennego  funkcjonowania. System lubi sie zwiesić  od 2 do 4 razy na dzień no i ta bateria znika w oczach.Także nie polecam komus kto myśli ,że to jest w pełni sprany wypiek ,ale jak ktos chce sobie potestowac zobaczyc ,liznąć systemu android to polecam.Kto wie może któremus z was bedzie sie sprawował o wiele lepiej niz u mnie .Trzeba czekac na dalszy rozwuj tego wypieku ,a naprawde  jest juz  blisko stabilnej wersji.
 zdjęcia:
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2010, 14:53:46 »
przy instalacji mam wybrać "Blackstone" czy "Blackstone (overclocked)"? wiesz czym się to różni?
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2010, 15:57:30 »
a który dokładnie miejscu jestes  bo juz nie pamiętam ?

p.s u mnie przy instalacji było tylko wybrać gdzie chce zainstalować nic więcej
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 16:05:33 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:26:11 »

zaczynasz instalacje, wybierasz karta pamieci, instalacja dochodzi do konca i cos sie samo odpala (pierwsze uruchomienie?) do wyboru sa rózne urzadzenia, kazde podwojnie (normalnie lub overclocked)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 17:47:56 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2010, 18:12:06 »
A jak wygląda sprawa synchronizacji z kompem? Co jest potrzebne aby zadziałało?
W trybie USB podobno nie można przerzucać danych na kompa i odwrotnie, a da się to zrobić w jakiś inny sposób?
Czy to że mamy w telefonie 2 systemy nie zamula naszego WM kiedy się do niego cofniemy? 
Chciałbym wrzucić i potestować ale fajnie jest jednak przedtem kilka rzeczy wiedzieć:)

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2010, 20:05:19 »

zaczynasz instalacje, wybierasz karta pamieci, instalacja dochodzi do konca i cos sie samo odpala (pierwsze uruchomienie?) do wyboru sa rózne urzadzenia, kazde podwojnie (normalnie lub overclocked)
faktycznie jest do wyboru dwie wersje overcloking to jest wersja podkrecona także lepiej wybierz pierwszą bez overckloking.

A jak wygląda sprawa synchronizacji z kompem? Co jest potrzebne aby zadziałało?
W trybie USB podobno nie można przerzucać danych na kompa i odwrotnie, a da się to zrobić w jakiś inny sposób?
Czy to że mamy w telefonie 2 systemy nie zamula naszego WM kiedy się do niego cofniemy? 
Chciałbym wrzucić i potestować ale fajnie jest jednak przedtem kilka rzeczy wiedzieć:)

jeszcze nie synchronizowałem wyjmuje karte i wkładam do czytnika w ten sposób kopiuje pliki narazie  w laptopie,jutro to sprawdze.Tak jak juz pisałem jak załączamy androida to wm sie wyłącza także nie wiem dokładnie czy chodzą dwa koło siebie chyba nie .Jak sie chemy cofnąć to z czerwonej słuchawki przytrzymujemy 3sek. i wybieramy turn off ,porpostu za każdym wyłączeniem ,zrestratowaniem androida załączy nam sie wm ,a jak chcemy ponownie powrucić do androida odpalmy go ze zrobionego skrótu  w menu głównym lub ze skrótu w w docelowym miejscu  instalacji .Tam też jest skrót "Auto-Setup"do odpalenia ustawien i zmiany z overcloking na zwykły .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 20:07:47 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2010, 20:12:15 »
Super, dzięki a możesz jeszcze opisać jak wygląda sprawa odtwarzania multimediów i czy działają słuchawki?
Podobno występują problemy z BT, próbowałeś może parować tel. z innym albo przysłać pliki?
Na PW masz ode mnie wiadomość i nie pamiętam już o co pytałem, także zerknij i może sprawdzisz tamto też.
Fajnie, że ktoś w końcu ruszył ten wątek :)
Duży browarek za podejście do tematu i Twoją cierpliwość!
pozdrawiam

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2010, 21:37:41 »
niestety u mnie jest problem z kartą, wywala "waiting for sd card" i dupa :( nie mam innej karty więc nie posmakuję jednak adroida, nie tym razem
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2010, 22:03:58 »
niestety u mnie jest problem z kartą, wywala "waiting for sd card" i dupa :( nie mam innej karty więc nie posmakuję jednak adroida, nie tym razem
A próbowałeś tego co piszą na XDA??

"...SDCard - Most SDCards are working, but if you the 'waiting for SDCard' message, you should try one of these fixes (and please let us know if it works)
Fix 1: Format your card with this tool http://www.sdcard.org/consumers/formatter/
Fix 2: Edit your startup.txt file and add these entries to your cmdline:
set cmdline "lcd.density=240 msmts_calib=0x395.0x3c9.0x79.0x77 clock-7x00.a11=500 msmvkeyb_toggle=off pmem.extra=1 gsensor_axis=-2,-1,3
msmsdcc_1bit msmsdcc_fmax=14000000 msmsdcc_nopwrsave"

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2010, 22:18:53 »
właśnie wyczyściłem kartę i jestem w trakcie kolejnego podejścia ;)

edit:
no i nic z tego :( z tej karty nie pójdzie, a do innej dostępu nie mam  :S
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 23:04:56 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2010, 15:33:55 »
Super, dzięki a możesz jeszcze opisać jak wygląda sprawa odtwarzania multimediów i czy działają słuchawki?
Podobno występują problemy z BT, próbowałeś może parować tel. z innym albo przysłać pliki?
Na PW masz ode mnie wiadomość i nie pamiętam już o co pytałem, także zerknij i może sprawdzisz tamto też.
Fajnie, że ktoś w końcu ruszył ten wątek :)
Duży browarek za podejście do tematu i Twoją cierpliwość!
pozdrawiam

Test bluetooth  "Paired but not connected"
Słuchawki u mnie nie działąją
MMS też niestety jest pending... i dalej dupa nie wysyła
Kamera nie działa  i filmiki tesz .
Także  mamy 4 nie działające dosyć ważne opcje bluetooth nie używam ,ale reszta  to chyba podstawa dla każdego .
Dziś przetestuje nawigacje od google jak będzie sie tak sprawować jak jest na zdjęciach to super.Także testów nie koniec,a cierpliwości starczy   :ok:



Reszta galerii ---------------- http://img816.imageshack.us/gal.php?g=1283528514900.jpg
właśnie wyczyściłem kartę i jestem w trakcie kolejnego podejścia ;)





edit:
no i nic z tego :( z tej karty nie pójdzie, a do innej dostępu nie mam  :S


nic nie poradze potrzebna zmiana karty głowa do góry  :ok:
p.s może spróbuj drugiej wersji "zip"
Cytuj
http://www.megaupload.com/?d=YGHTVUH7
How To Install (ZIP Version)
Step 1 - Prepare your SD Card
Find a nice clean SD card to load Android on.
You can either format your card to get it entirely clean, or you can leave all the files you may already have on there.
*Warning* - If you have valuable data on your card, back it up. Android is usually safe, but if you can't afford to lose the data on your card, don't risk it!
Some cards have difficulty working, there is a POSSIBILITY this is due to the formatting of the card. If in doubt, format to FAT32, not FAT16

Step 2 - Download and extract the ZIP
Download and install the following 'full package' zip(a collection of ALL the files you'll need to run Android on your device) by clicking the XDAndroid zip button below.



You MUST unzip to the ROOT of the Storage Card. The zip file will take a short while to extract. Please be patient.


Once you've extracted the zip:
- Click Auto-Setup.exe to configure XDAndroid for your particular device


Step 3 - Run Android
Android is now installed... So launch 'Android' from your Program Files menu in WinMo. Your phone should reboot into Android with 2 quick vibrations.
Have patience... the first time you do this can take a LONG time (3 mins or more). During the first boot on SOME devices, you will be asked to calibrate the screen. This is very similar to Windows Mobile screen calibration (except it's in text mode).
The reason the first boot takes longer is that Android is 'preparing' your device for the first time. :-)


byłem w sklepie ,ale pieszo spoko navi dawała rade ,ale miałem chyba  ze trzy zwieszki ,ale  ostro nadwyrężałem navi.Co do you tube gorzej wszytsko pieknie wyszukuje  tylko nie ma wizji nieraz pojawia sie głos ,ale obraz stoi w miejscu :)
p.s jak wyjmuje karte podczas załączonego systemu aby skopiowac pare creanshotów i po ponownym włożeniu  jest zwieszka także  jak wyjmujemy karte pamięci trzeba sie przygotować na to ,że to będzie równoznaczne z ponownym uruchomieniem fona do wm .
ps.2 po przyjściu bateria już wołała o pomoc:(

reszta galerii ----------  http://img834.imageshack.us/gal.php?g=1283614872450.jpg


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2010, 22:26:02 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2010, 00:38:45 »
A udało Ci się wgrać zegarek z sense? Ciekawe czy pogodę aktualizuje pod nim...
Ja wczoraj wrzuciłem system na próbę ale zawiesił mi się już podczas pierwszej rozmowy...Instalacja poszła gładziutko 3-4min, karta SD na szczęście zadziałała, nawet wołał o PIN (na XDA piszą że PIN - unknown), a co do reszty to chyba trzeba zaczekać aż wyjdzie jakaś naprawdę dopracowana wersja.
Życzę powodzenia wszystkim testującym.

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2010, 16:28:24 »
A udało Ci się wgrać zegarek z sense? Ciekawe czy pogodę aktualizuje pod nim...
Ja wczoraj wrzuciłem system na próbę ale zawiesił mi się już podczas pierwszej rozmowy...Instalacja poszła gładziutko 3-4min, karta SD na szczęście zadziałała, nawet wołał o PIN (na XDA piszą że PIN - unknown), a co do reszty to chyba trzeba zaczekać aż wyjdzie jakaś naprawdę dopracowana wersja.
Życzę powodzenia wszystkim testującym.

W markecie do pobrania za free ,ale takich zegarków jest naprawde spory wybór. Ogólnie ja nie lubie tego zegara ponieważ przypomina mi właśnie wm ,a ja juz mam powoli dośc wm i wszystkiego co go przypomina.Nie posiada on dodatkowo pogody ,ale  pasek z pogody wraz  z lokalizacja i uaktualnieniem jest standardowo w widżetach można wyciągnąc na pulpit trzema kliknięciami.Znalazłem łączony taki zegar wraz z pogodą kosztuje 1,99 $ w markecie(zdjęcie nr 4)



reszta galerii http://img180.imageshack.us/gal.php?g=1283609087070.jpg
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline ranny13

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: były: Kaiser, Blackstone, Leo, One X+, jest One M8
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2010, 19:42:34 »
Witam. Wrzuciłem wszystkie pliczki z ZIP-a bezpośrednio na moją kartę 8GB nie tworząc osobnego folderu, nie formatowałem ani nie wyrzucałem niczego a odpalam z "HARET" i chodzi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 23:21:25 wysłana przez ranny13 »

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2010, 07:57:08 »
Witam. Wrzuciłem wszystkie pliczki z ZIP-a bezpośrednio na moją kartę 8GB nie tworząc osobnego folderu, nie formatowałem ani nie wyrzucałem niczego a odpalam z "HARET" i chodzi.
no bo nie trzeba tworzyć osobnego folderu ,a karta widocznie podpasowała odrazu  ,napisz może jaką masz karte dokłądnie to co nie którzy będą wiedzieli na jakich działa moja to : SanDisc MicrosSd.

p.s spróbuj może wrzucić tą gierke AngryBirds ciekawi mnie czy u ciebie pójdzie . Hit z iphona właśnie zawitał na androida :) .Skopiuj do folderu download i wyszukaj jakims menadżerem .Mnie wywala do pulpitu ,ale system juz nadwyrężony musze zainstalowac od nowa  :ok:

http://www.youtube.com/watch?v=bNNzRyd1xz0&feature=player_embedded#


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 08:55:18 wysłana przez dunker »
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline ranny13

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: były: Kaiser, Blackstone, Leo, One X+, jest One M8
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2010, 12:58:53 »
Moja karta to również SanDisc class 4. Początek był różowy, teraz startuje nie za każdym razem i zwiecha po różnym czasie ale raczej krótkim. Raczej jednak potrzebna czysta karta żeby dłużej się pobawić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 13:05:32 wysłana przez ranny13 »

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2010, 13:28:47 »
ja mam Transcend 8GB class6 i za nic z niej nie idzie  :-?

edit:
właśnie wyciągnąłem żonie z Nokii E52 kartę microSD 2GB (nie jest to SDHC, jakiś noname chyba bo nie ma info o producencie) i na niej również nie idzie  :-|
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 20:55:22 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline Sugar

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2010, 16:12:42 »
Panowie moze ktos jeszcze raz wrzucic jakiegos linka bo caly czas mi zrywa lacze  :-|

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2010, 20:47:53 »
Panowie moze ktos jeszcze raz wrzucic jakiegos linka bo caly czas mi zrywa lacze  :-|

update post  1
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 07, 2010, 20:50:46 »
jak się wyłącza blokadę ekranu żeby nie trzeba było za każdym razem tego suwaka ruszać?

*

Offline Sugar

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2010, 02:04:59 »
w dalszym ciagu nie udaje mi sie pobrac juz zabrakl  pomyslow  :(

Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:35:49 »
jak się wyłącza blokadę ekranu żeby nie trzeba było za każdym razem tego suwaka ruszać?
albo może poprostu zmienic na inny ,więcej możliwośći ustawień może ci podpasuje :)
 najbardziej popularny to jest chyba : LockBot Pro
  • Możesz spersonalizować program przez :
    - style iPhone, Hero, Eclair, Flan, X10 style
    - ustawienie tła z serwisów takich jak : Flickr, Picasa, Wretch lub zwyczajnie ze swoich obrazków z SD
    - zmiane dźwięku odblokowania (!)
    - personalizacja zegarka (Cyfrowy czy Analog)
    - większe zabezpieczenia odblokowania (hasło czy wzór)
    - odblokowanie przez potrząśnięcie

Panowie moze ktos jeszcze raz wrzucic jakiegos linka bo caly czas mi zrywa lacze  :-|
Jak to zrywa ? Pobierasz i sie rozłącza ? Dziwne bo juz jest troche pobrań także może napisz na jaki serwer ci wrzucic ?

p.s od wczoraj testuje  wer. 1.6 gdyz wcześniej miałem 1.5 i musze przyznac ,że lepiej  jest lepiej.Żadnej zwieszki ,bateria pokazywała czerwony stan alarmowy i wyła o ładowarke ,ale całą noc przetrwała z tym stanem i sie nie rozładował :)
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Android 2.2 (FroYo) na HTC Blackstone
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:45:14 »
Chodziło mi bardziej o pozbycie się tego raz na zawsze, dla mnie mija się z celem blokada którą zastępuje po prostu wygaszony ekran i nie widzę sensu jej stosowania. Nie doszukałem się tego w opcjach i dlatego pytałem. Jak znajdziesz sposób to podziel się wiedzą :)