Ankieta

Którą klawiaturę preferujesz w romie?

EzInput (podstawowa od HTC)
62 (52.5%)
Swype (pisanie bez odrywania palca)
56 (47.5%)

Głosów w sumie: 118

[10.11.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21684 wjtk HD DOWN BETA (1.5)

  • 350 Odpowiedzi
  • 112537 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 03, 2010, 19:07:05 »
Z tego co pamiętam to kucharz sobie tego nie życzył. Pzdr

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 03, 2010, 22:41:40 »
jeśli chodzi o baterie to trzyma tak samo długo jak np w romie bysia - nic mi się nie uczył bo nie miało okazji - ładowałem 3 razy i za każdym razem trzyma tyle samo

mam nieprzyjemne zjawisko lustra na ekranie - czasami z niewyjaśnionych przyczyn się wiesza (tylko wyjecie baterii pomaga) oraz czasami obraz jest odwrócony i lustrzany - ma ktoś tak czy trzeba HDka wysłać na serwis ? radio 1.17 (takie samo jak wjtk podawał na początku tego wątku)

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 03, 2010, 23:10:24 »
Witam na wstępie powiem że romik rewelacja zrobiłem już szybką rundkę po romach dostępnych i ten nalepiaj wygląda i najlepiej się sprawuje dobra robota !

A co mnie jedynie boli i martwi to uciekający stan baterii :/ Ile u was trzyma ? Ja dziś odłączyłem telefon ok 6.30 od ładowania 23.00 mam 18%

użytkowanie: ok 30min rozmowy,z 15-20 zdjęć, ok 20min WiFi, i trochę zabawy na wykładzie nową zabawką ... 

Wcześniej korzystałem z touch pro i trzymał ok 2 dni spokojnie na romie AMIGAnTOMEK ...

Czy można coś zrobić aby ograniczyć prądożerstwo ? Pomijając fakt ustawienia podświetlania i wył. 3G ?

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 04, 2010, 02:18:00 »
jeśli chodzi o baterie to trzyma tak samo długo jak np w romie bysia - nic mi się nie uczył bo nie miało okazji - ładowałem 3 razy i za każdym razem trzyma tyle samo

mam nieprzyjemne zjawisko lustra na ekranie - czasami z niewyjaśnionych przyczyn się wiesza (tylko wyjecie baterii pomaga) oraz czasami obraz jest odwrócony i lustrzany - ma ktoś tak czy trzeba HDka wysłać na serwis ? radio 1.17 (takie samo jak wjtk podawał na początku tego wątku)
Zrób task29. Coś nie tak z Twoim telem, nie romem.

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 04, 2010, 08:10:09 »
yyyyy a co to task29

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 04, 2010, 08:49:36 »
Jest to formatowanie partycji systemowej aby usunąć wszystkie "śmieci" po wcześniejszych ROMach
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653604
Ja stosuję przed każdym wgraniem ROMu. Bardzo prostu w użyciu i naprawdę pomaga!

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 05, 2010, 00:23:23 »
Dziękuję za kolejne dotacje!

-papierix (po raz drugi!)
-ipowol
-Damian203

Cieszę się, że wspieracie moją pracę ;).

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 05, 2010, 16:27:05 »
Witam,

Od 6 m-cy używałem ROMu kwbr TOPIX i postanowiłem coś zmienić.
Wgrałem dziś ROM 1.4 (mam radio 1.13.25.24).

Jedna (dla mnie) niedogodność jaką zauważyłem, to brak możliwości wyboru tapety innej niż zdefiniowana w albumie.
Otóż dotychczas w każdym ROMie jaki używałem, gdy chciałem wybrać tapetę statyczną (również bez animacji pogody), wybieram Menu=>Tło ekranu głównego=>Tło animowane i w albumie przechodziłem dolnym przyciskiem "Albumy" do innych folderów w telefonie lub na karcie pamięci i wybierałem sobie folder z tapetami oraz wybierałem tło, jakie chciałem ustawić na tapetę. Ale w ROMie 1.4 wjtk'a (tak jak na załączonym screen'ie) nie ma żadnych przycisków na dole albumu i dostępne są tylko 3 animowane tapety.
Czy można prosić o podpowiedź, jak inaczej ustawić sobie tapetę statyczną? Animowane oraz pogodowa zamulają całe Sense...
Dodatkowo - próbowałem z poziomu albumu ustawić tło, ale nie ma tam takiej opcji....

Poza tym wszystko ok - bateria zjeżdża dość szybko, ale zanim zacznę coś narzekać, poczekam 3 pełne cykle ładowania/rozładowania (zgodnie z instrukcjami) :)

Z góry dzięki za pomoc,
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 05, 2010, 18:14:32 »
Mam prośbę :) wjtk mógłbyś wrzucić romik na inny serwer bo mam strasznie wolne pobieranie

Z góry dziękuje

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 05, 2010, 18:56:48 »
Witam

mój pierwszy post tu na forum więc się przywitam.
Mam od ponad roku Blackstone w Play i niestety po pierwszej radości przyszło zniechęcenie. Powolne działanie, lag przy dzwonieniu/odbieraniu, zawieszający się zegar czy odtwarzacz. Już, już miałem się pozbyć tego telefonu, kiedy trafiłem na to forum i poznałem całą masę ulepszeń i ciekawostek.

Wczoraj rozdziewiczyłem bez problemów fabryczne ustawienia i wgrałem ten rom jako pierwszy. Wygląda rewelacyjnie i ma bajery o których myślałem, ale niestety mi się wiesza. Zawiesza się animacja zegara, ekran z blokadą telefonu (często) oraz podczas pisania w Swype cały telefon wymaga wyjęcia baterii. Generalnie jest pięknie, lag się bardzo zmniejszył, ale grafika kuleje, sprzęt nie wyrabia. Ponadto obracanie ekranu szwankuje - raz działa, raz nie, a czasem działa i samo wraca do pionu.

Zgaduję, że to nietypowe problemy, skoro inni chwalą ten rom. czy macie jakieś sugestie? Jestem w temacie dopiero od bardzo niedawna.
z góry dziękuję za podpowiedzi.

P.S> poczytałem i zrobiłem task29, ale pośpieszyłem się i wgrałem innego roma, autorstwa bysia (experience 10 finales). I śmiga miło, ale ten tutaj podoba mi się bardzo.
pozdro

P.S2> czy da się wywalić RSS z home page?

P.S3> wgrałem HSPL 1.56 i radio 1.17, flaszuję z kary
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 18:58:43 wysłana przez kubaman »

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 05, 2010, 19:26:24 »
P.S2> czy da się wywalić RSS z home page?



jest na tym forum cab który to wyłącza. dużo nie musisz szukać bo było o tym niedawno.

Połączone: Październik 05, 2010, 19:28:16
a dokładniej stronę wcześniej kolego.
RSS_Home_Disable for Sense 2.5.cab
się nie czytało co?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 19:28:16 wysłana przez andrus75 »

*

Offline Damian203

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900, HTC Touch HD
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 05, 2010, 19:35:58 »
No u mnie też super ta klawiatura i na twojej Nokia N900 to już super. Piszemy żeby pisać chyba. Ale i tak pozdrawiam

Połączone: [time]Październik 03, 2010, 09:08:09[/time]
A bez zbędnej złośliwości, jak w obecnej wersji z baterią? Czy ktoś już ma opinię na ten temat. Średni czas trzymania? Pzdr

akurat kolego posiadam 3 telefony na stanie a nokie n900 mam wpisaną na forum bo nie zmieniłem tego. A pozatym nie pisał bym byle czego
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 19:42:50 wysłana przez Damian203 »

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 06, 2010, 09:00:08 »
Hej,

Poza bugiem, który znalazłem w tym ROMie (i opisałem kilka postów wyżej), po testach pojawiły się niestety następne...
bug #1. Połączenie przychodzące/wychodzące jest zrywane (telefon się wyłącza) po ok. 2 minutach (każde!) - wczoraj wykonałem 5 połączeń i 2 odebrałem. Nie wszystkie trwały odpowiedni czas na zbadanie tego, ale 4 z nich tak i niestety po osiągnięciu 2 minut, telefon piknął coś w słuchawce i się wyłączył.
bug #2. Odrzucenie połączenia przesunięciem palucha w prawo (na czerwone pole) powoduje zawieszenie się telefonu. Tylko wyjęcie/włożenie baterii uruchamia go ponownie...
bug #3. Nie znalazłem reguły, na samoistne wyłączanie się telefonu (pomimo ok 57% stanu baterii). Telefon leży wygaszony, po czym chcę go wybudzić (górny przycisk POWER) i telefon się uruchamia... Poprzednio zablokowałem klawiaturę i wyłączyłem wyświetlacz przyciskiem POWER. Zawsze tak robię, ale w tym ROMie telefon czasami podczas trybu czuwania po prostu się wyłącza...
bug #4. Potwierdzam brak możliwości wejścia w funkcję opcji telefonu, gdzie można np. ustawić "Połączenie oczekujące", "Blokadę prezentacji własnego numeru"... W opcjach "Osobistych", "Połączeniach" i "Systemowych" brakuje ikonki "Telefon" (Phone).
bug #5. Nie mogę trochę przeżyć braku karty "Akcje" (do notowań giełdowych, kursów walut etc...). Gdy wchodzę czy to przez Menu=>Dostosuj karty ekranu głównego, czy też przez Ustawienia=>Personalizacja=>Karty ekranu głównego, widzę kartę "Akcje". Zaznaczam zielonym "haczykiem", po czym klikam OK. Sense się uruchamia, ale karty nie ma gdy przewijam Sense... Próbowałem też softresetować telefon po dodaniu karty, ale to nic nie daje... Zaznaczałem, odznaczałem, zaznaczałem ponownie, zmieniałem pozycję - niestety nic nie pomaga...
====dodane=====
bug #6. Teraz zauważyłem problem z zasilaniem. Przez całą noc ładowałem telefon na wyłączonym urządzeniu. Rano miałem 100% (ok 7:00), teraz (9:00) telefon sam się wyłączył i po uruchomieniu pokazuje 1% baterii... Hmmm... Nie wiem, czy dotrwam do 3 pełnych cykli ładowania, bo muszę mieć kontakt z ludźmi w ciągu dnia, a jak takie cyrki wychodzą, to... boję się, żeby przedwcześnie się niezniechęcić. ROM bardzo mnie się podoba, ale te bugi... :/

To chyba na razie tyle.
Wersja ROMu to najnowsza dostępna: 1.4.

Pozdrawiam
Zoomol
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 09:10:25 wysłana przez zoomol »
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 06, 2010, 09:43:54 »
Hej,

Poza bugiem, który znalazłem w tym ROMie (i opisałem kilka postów wyżej), po testach pojawiły się niestety następne...
bug #1. Połączenie przychodzące/wychodzące jest zrywane (telefon się wyłącza) po ok. 2 minutach (każde!) - wczoraj wykonałem 5 połączeń i 2 odebrałem. Nie wszystkie trwały odpowiedni czas na zbadanie tego, ale 4 z nich tak i niestety po osiągnięciu 2 minut, telefon piknął coś w słuchawce i się wyłączył.
bug #2. Odrzucenie połączenia przesunięciem palucha w prawo (na czerwone pole) powoduje zawieszenie się telefonu. Tylko wyjęcie/włożenie baterii uruchamia go ponownie...
bug #3. Nie znalazłem reguły, na samoistne wyłączanie się telefonu (pomimo ok 57% stanu baterii). Telefon leży wygaszony, po czym chcę go wybudzić (górny przycisk POWER) i telefon się uruchamia... Poprzednio zablokowałem klawiaturę i wyłączyłem wyświetlacz przyciskiem POWER. Zawsze tak robię, ale w tym ROMie telefon czasami podczas trybu czuwania po prostu się wyłącza...
bug #4. Potwierdzam brak możliwości wejścia w funkcję opcji telefonu, gdzie można np. ustawić "Połączenie oczekujące", "Blokadę prezentacji własnego numeru"... W opcjach "Osobistych", "Połączeniach" i "Systemowych" brakuje ikonki "Telefon" (Phone).
bug #5. Nie mogę trochę przeżyć braku karty "Akcje" (do notowań giełdowych, kursów walut etc...). Gdy wchodzę czy to przez Menu=>Dostosuj karty ekranu głównego, czy też przez Ustawienia=>Personalizacja=>Karty ekranu głównego, widzę kartę "Akcje". Zaznaczam zielonym "haczykiem", po czym klikam OK. Sense się uruchamia, ale karty nie ma gdy przewijam Sense... Próbowałem też softresetować telefon po dodaniu karty, ale to nic nie daje... Zaznaczałem, odznaczałem, zaznaczałem ponownie, zmieniałem pozycję - niestety nic nie pomaga...
====dodane=====
bug #6. Teraz zauważyłem problem z zasilaniem. Przez całą noc ładowałem telefon na wyłączonym urządzeniu. Rano miałem 100% (ok 7:00), teraz (9:00) telefon sam się wyłączył i po uruchomieniu pokazuje 1% baterii... Hmmm... Nie wiem, czy dotrwam do 3 pełnych cykli ładowania, bo muszę mieć kontakt z ludźmi w ciągu dnia, a jak takie cyrki wychodzą, to... boję się, żeby przedwcześnie się niezniechęcić. ROM bardzo mnie się podoba, ale te bugi... :/


Pierwsze 3 objawy to nie wina Romu. U mnie nie ma z nimi problemu.
Problem 4 juz przez autora rozwiazany. W następnym romie opcja juz sie powinna pojawić. Ale to jeszcze autor powinien się wypowiedzieć :)
Problem 5 nie używam, ale potwierdzam nie działa.
Problem 6 to juz klasyka. Poczekaj a zobaczysz, ze baterjożerność jest porównywalna do innych romów.
Pozdrawiam

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 06, 2010, 09:55:05 »
Hej,

Poza bugiem, który znalazłem w tym ROMie (i opisałem kilka postów wyżej), po testach pojawiły się niestety następne...
bug #1. Połączenie przychodzące/wychodzące jest zrywane (telefon się wyłącza) po ok. 2 minutach (każde!) - wczoraj wykonałem 5 połączeń i 2 odebrałem. Nie wszystkie trwały odpowiedni czas na zbadanie tego, ale 4 z nich tak i niestety po osiągnięciu 2 minut, telefon piknął coś w słuchawce i się wyłączył.
bug #2. Odrzucenie połączenia przesunięciem palucha w prawo (na czerwone pole) powoduje zawieszenie się telefonu. Tylko wyjęcie/włożenie baterii uruchamia go ponownie...
bug #3. Nie znalazłem reguły, na samoistne wyłączanie się telefonu (pomimo ok 57% stanu baterii). Telefon leży wygaszony, po czym chcę go wybudzić (górny przycisk POWER) i telefon się uruchamia... Poprzednio zablokowałem klawiaturę i wyłączyłem wyświetlacz przyciskiem POWER. Zawsze tak robię, ale w tym ROMie telefon czasami podczas trybu czuwania po prostu się wyłącza...
bug #4. Potwierdzam brak możliwości wejścia w funkcję opcji telefonu, gdzie można np. ustawić "Połączenie oczekujące", "Blokadę prezentacji własnego numeru"... W opcjach "Osobistych", "Połączeniach" i "Systemowych" brakuje ikonki "Telefon" (Phone).
bug #5. Nie mogę trochę przeżyć braku karty "Akcje" (do notowań giełdowych, kursów walut etc...). Gdy wchodzę czy to przez Menu=>Dostosuj karty ekranu głównego, czy też przez Ustawienia=>Personalizacja=>Karty ekranu głównego, widzę kartę "Akcje". Zaznaczam zielonym "haczykiem", po czym klikam OK. Sense się uruchamia, ale karty nie ma gdy przewijam Sense... Próbowałem też softresetować telefon po dodaniu karty, ale to nic nie daje... Zaznaczałem, odznaczałem, zaznaczałem ponownie, zmieniałem pozycję - niestety nic nie pomaga...
====dodane=====
bug #6. Teraz zauważyłem problem z zasilaniem. Przez całą noc ładowałem telefon na wyłączonym urządzeniu. Rano miałem 100% (ok 7:00), teraz (9:00) telefon sam się wyłączył i po uruchomieniu pokazuje 1% baterii... Hmmm... Nie wiem, czy dotrwam do 3 pełnych cykli ładowania, bo muszę mieć kontakt z ludźmi w ciągu dnia, a jak takie cyrki wychodzą, to... boję się, żeby przedwcześnie się niezniechęcić. ROM bardzo mnie się podoba, ale te bugi... :/


Pierwsze 3 objawy to nie wina Romu. U mnie nie ma z nimi problemu.
Problem 4 juz przez autora rozwiazany. W następnym romie opcja juz sie powinna pojawić. Ale to jeszcze autor powinien się wypowiedzieć :)
Problem 5 nie używam, ale potwierdzam nie działa.
Problem 6 to juz klasyka. Poczekaj a zobaczysz, ze baterjożerność jest porównywalna do innych romów.
Pozdrawiam


Dzięki za odpowiedź... Bug 1-3 to musi być wina ROMu, bo na innych tego nie ma. Wgrałem jeszcze raz na szybko KWBR Topix 3.0 WM6.5 Manila 2.1 i tych problemów nie ma... Może to wina radia? mam 1.13...
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 06, 2010, 10:34:22 »

Dzięki za odpowiedź... Bug 1-3 to musi być wina ROMu, bo na innych tego nie ma. Wgrałem jeszcze raz na szybko KWBR Topix 3.0 WM6.5 Manila 2.1 i tych problemów nie ma... Może to wina radia? mam 1.13...

Na to wygląda. Ja mam radio 1.17.25.09 z rilphone 1.15.25.14. To połączenie działa jak dla mnie najlepiej. Również na BlackSTONEhenge i Energy.
Pozdrawiam.

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 06, 2010, 12:22:58 »
Hej,

Poza bugiem, który znalazłem w tym ROMie (i opisałem kilka postów wyżej), po testach pojawiły się niestety następne...
bug #1. Połączenie przychodzące/wychodzące jest zrywane (telefon się wyłącza) po ok. 2 minutach (każde!) - wczoraj wykonałem 5 połączeń i 2 odebrałem. Nie wszystkie trwały odpowiedni czas na zbadanie tego, ale 4 z nich tak i niestety po osiągnięciu 2 minut, telefon piknął coś w słuchawce i się wyłączył.
bug #2. Odrzucenie połączenia przesunięciem palucha w prawo (na czerwone pole) powoduje zawieszenie się telefonu. Tylko wyjęcie/włożenie baterii uruchamia go ponownie...
bug #3. Nie znalazłem reguły, na samoistne wyłączanie się telefonu (pomimo ok 57% stanu baterii). Telefon leży wygaszony, po czym chcę go wybudzić (górny przycisk POWER) i telefon się uruchamia... Poprzednio zablokowałem klawiaturę i wyłączyłem wyświetlacz przyciskiem POWER. Zawsze tak robię, ale w tym ROMie telefon czasami podczas trybu czuwania po prostu się wyłącza...
bug #4. Potwierdzam brak możliwości wejścia w funkcję opcji telefonu, gdzie można np. ustawić "Połączenie oczekujące", "Blokadę prezentacji własnego numeru"... W opcjach "Osobistych", "Połączeniach" i "Systemowych" brakuje ikonki "Telefon" (Phone).
bug #5. Nie mogę trochę przeżyć braku karty "Akcje" (do notowań giełdowych, kursów walut etc...). Gdy wchodzę czy to przez Menu=>Dostosuj karty ekranu głównego, czy też przez Ustawienia=>Personalizacja=>Karty ekranu głównego, widzę kartę "Akcje". Zaznaczam zielonym "haczykiem", po czym klikam OK. Sense się uruchamia, ale karty nie ma gdy przewijam Sense... Próbowałem też softresetować telefon po dodaniu karty, ale to nic nie daje... Zaznaczałem, odznaczałem, zaznaczałem ponownie, zmieniałem pozycję - niestety nic nie pomaga...
====dodane=====
bug #6. Teraz zauważyłem problem z zasilaniem. Przez całą noc ładowałem telefon na wyłączonym urządzeniu. Rano miałem 100% (ok 7:00), teraz (9:00) telefon sam się wyłączył i po uruchomieniu pokazuje 1% baterii... Hmmm... Nie wiem, czy dotrwam do 3 pełnych cykli ładowania, bo muszę mieć kontakt z ludźmi w ciągu dnia, a jak takie cyrki wychodzą, to... boję się, żeby przedwcześnie się niezniechęcić. ROM bardzo mnie się podoba, ale te bugi... :/


Pierwsze 3 objawy to nie wina Romu. U mnie nie ma z nimi problemu.
Problem 4 juz przez autora rozwiazany. W następnym romie opcja juz sie powinna pojawić. Ale to jeszcze autor powinien się wypowiedzieć :)
Problem 5 nie używam, ale potwierdzam nie działa.
Problem 6 to juz klasyka. Poczekaj a zobaczysz, ze baterjożerność jest porównywalna do innych romów.
Pozdrawiam
Dokładnie. Trochę jeszcze myśli rozwinę.
Jeśli chodzi o tapetę - zależne to jest od wersji Albumu - zrzuć mi klucz HKLM\Software\OEM\MASD z Twojego poprzedniego romu, to mogę wrzucić do romu album, który będzie miał obsługę tapety ;).
"Bug" 1-3 - efekt niedopasowanego rilphone do radia. W pierwszym poście masz napisane jakie radio jest do tego romu odpowiednie;).
"Bug" 5 - to nie bug ;). Celowo nie dodałem tej funkcji, bo "zjada" pamięć, a mało kto z niej korzysta
Bug 6 - aż tak hardkorowego zjadania baterii powiem szczerze nie spotkałem. Na Twoim miejscu zrobiłbym sobie jeszcze Task29 dla spokoju ;).

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 06, 2010, 12:26:25 »
kontynuując wcześniejszą wypowiedź - wgrałem jeszcze raz tego roma, wykonując task29. Działa dużo lepiej i nie mam już większości problemów. 
Natomiast zidentyfikowałem jeden ale za to poważny, w sumie zbieżny z wcześniejszymi obserwacjami:

przy obracaniu telefonu słabo działa obrót ekranu. Co więcej, już kilka razy podczas obrotu telefon się zablokował i można go uruchomić wyłącznie przez soft reset lub wyjęcie baterii.
Wisi, zegar staje, RRS zamiera w ruchu itd, przyciski nie reagują. Czy ktoś się z tym spotkał? Jak pisałem, brakuje mi podstawowej wiedzy, poszukuję wsparcia.



Połączone: Październik 06, 2010, 13:27:50
wywaliłem wszystko z programu auto rotate i problem minął, teraz muszę poszukać jakiejś alternatywy. To nie rom.
Zniknęła mi za to ikona baterii ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 13:27:50 wysłana przez kubaman »

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 06, 2010, 14:14:57 »
@wjtk & @papierix
Dziękuję bardzo za wskazówki.
Spróbuję dziś poflashować... Wgam radio i użyję task29... Dam znać jakie są tego efekty.

@wjtk
Cytuj
"Bug" 5 - to nie bug ;). Celowo nie dodałem tej funkcji, bo "zjada" pamięć, a mało kto z niej korzysta
...może i mało, ale mnie się baaardzo przydaje :) Nie będę narzekał więcej, ale pomyśl o dodaniu jej do nowszej wersji :)

@wjtk
Cytuj
Jeśli chodzi o tapetę - zależne to jest od wersji Albumu - zrzuć mi klucz HKLM\Software\OEM\MASD z Twojego poprzedniego romu, to mogę wrzucić do romu album, który będzie miał obsługę tapety
...ojj... to musiałbym najpierw sobie postawić rom Kwbr Topix..... To info wrzucę później.
Dodaję: Manila 2.5.20161332.0, Album 3_2_20113921_0
Zaktualizowałem sobie również radio (wersja w stopce).


Pozdrawiam
Zoomol

======EDIT========
Po flashu przez task29 ROM rzeczywiście chodzi płynniej - zadziwiające :)
Po update radia (do 1.17) zniknęły bugi od #1 do #3 - dziękuję bardzo za wskazówki i pomoc :)

Bug związany z albumem, rozwiązałem sobie sam - przerzuciłem kilka tapet do folderu \Windows\My Animated Wallpaper\ i można je wybrać. Trochę to niewygodne, ale ostatecznie można problem obejść
@wjtk - będę wdzięczny za wrzucenie paczki z inną wersją Albumu do nowej wersji ROMu.

Na chwilę obecną, bateria powoli się normuje...
Reasumując: ROM bajka :)

Pytanko nie dotyczące bugów - który Bg4All Tabs działa na tej wersji? Bo zainstalowałem sobie jakieś dwie wersje i nie działają... Będę wdzięczny za dołączenie do postu lub wskazanie linku (np. na XDA).

Pozdrawiam
Zoomol
========Edition END===========
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 09:45:24 wysłana przez zoomol »
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 07, 2010, 10:13:36 »

Pytanko nie dotyczące bugów - który Bg4All Tabs działa na tej wersji? Bo zainstalowałem sobie jakieś dwie wersje i nie działają... Będę wdzięczny za dołączenie do postu lub wskazanie linku (np. na XDA).

Pozdrawiam
Zoomol
Proszę.

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 07, 2010, 13:26:37 »

Pytanko nie dotyczące bugów - który Bg4All Tabs działa na tej wersji? Bo zainstalowałem sobie jakieś dwie wersje i nie działają... Będę wdzięczny za dołączenie do postu lub wskazanie linku (np. na XDA).

Pozdrawiam
Zoomol
Proszę.
Dzięki wielkie ;) Działa wyśmienicie :)

Pozdrawiam
Zoomol
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 07, 2010, 23:26:55 »

Pytanko nie dotyczące bugów - który Bg4All Tabs działa na tej wersji? Bo zainstalowałem sobie jakieś dwie wersje i nie działają... Będę wdzięczny za dołączenie do postu lub wskazanie linku (np. na XDA).

Pozdrawiam
Zoomol
Proszę.

Polećcie jakieś szerokie tapety (do dodatku BG4ALL), może jak mi się coś spodoba wgotuje w rom ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 14:32:32 wysłana przez wjtk »

*

Offline ranny13

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: były: Kaiser, Blackstone, Leo, One X+, jest One M8
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 08, 2010, 00:07:18 »
Tapetka

Po??czone: [time]Październik 08, 2010, 00:09:26[/time]
.

Połączone: Październik 08, 2010, 00:10:44
.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 00:10:44 wysłana przez ranny13 »

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 08, 2010, 03:23:19 »
Witam,
zainstalowalem romik 1.4 sense i podczas pierwszego uruchamiania pojawia sie blad "Install \Windows\kontakty.cab failed, code=0x80004005". Czy u kogos to jeszcze wystepuje?

Pzdr

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 08, 2010, 11:32:28 »
Witam,
zainstalowalem romik 1.4 sense i podczas pierwszego uruchamiania pojawia sie blad "Install \Windows\kontakty.cab failed, code=0x80004005". Czy u kogos to jeszcze wystepuje?

Pzdr
...u mnie czegoś takiego nie było...

Czy po flashowaniu ROMu robiłeś Hard Reset? (przytrzymanie power+vol_up+vol_down)
Ewentualnie spróbuj jeszcze raz dokonać flash i użyj przed wgraniem ROMu aplikacji task29 (wyczyści wszystkie śmieci po poprzednich ROMach) - ja zainstalowałem i mi to pomogło...

Pozdrawiam
Zoomol
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 08, 2010, 14:33:16 »
Tapetka

Po??czone: [time]Październik 08, 2010, 00:09:26[/time]
.

Połączone: Październik 08, 2010, 00:10:44
.
Dzięki za propozycje. Chodziło mi o szerokie tapety, do BG4All ;)

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 08, 2010, 14:36:37 »
Dzięki za propozycje. Chodziło mi o szerokie tapety, do BG4All ;)

@wjtk podaj po prostu wymiary w pikselach, to będzie jasne :) Sam też miałbym propozycje, ale musiałbym poskalować.
Pozdrawiam
Zoomol
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 08, 2010, 15:05:39 »
Dzięki za propozycje. Chodziło mi o szerokie tapety, do BG4All ;)

@wjtk podaj po prostu wymiary w pikselach, to będzie jasne :) Sam też miałbym propozycje, ale musiałbym poskalować.
Pozdrawiam
Zoomol
Kurcze, pochrzaniło mi się. To nie ten dodatek ;). Chodziło mi o taki, gdzie jest jedna długa tapeta, która przesuwa się z zakładkami. Szczerze mówiąc nie wiem jakie to wymiary, bo nie korzystałem nigdy z tego udogodnienia ;). Myślałem, że o tym mowa, ale teraz się zorientowałem, że jednak nie ;).

Kiedyś obiecałem napisać instrukcję do najłatwiejszego Task29. Jest tutaj: http://pdaclub.pl/forum/blackstone/task29-najprostszy-mozliwy-sposob/

Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 08, 2010, 15:20:08 »
Witam.
Nie marudziłem wcześniej, ale po kolejnej próbie aktualizacji lokalizacji i pogody powtarza się problem. Jeśli aktualizuję przez WiFi wszystko jest ok. Natomiast przez UMTS aktualizuje się jedynie pogoda ustawionej na sztywno miejscowości. Lokalizacja się nie aktualizuje. Ostatnio aktualizacja przez UMTS zakończyła się zawieszeniem. Macie podobne problemy?

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF & permroot
Odp: [26.09.2010][ROM][PLK][WM 6.5] 21916 wjtk HD 1.4 /1.4 VIP
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 08, 2010, 15:33:44 »
@papierix
Ja nie doświadczyłem takich bugów...

Kurcze, pochrzaniło mi się. To nie ten dodatek ;). Chodziło mi o taki, gdzie jest jedna długa tapeta, która przesuwa się z zakładkami. Szczerze mówiąc nie wiem jakie to wymiary, bo nie korzystałem nigdy z tego udogodnienia ;). Myślałem, że o tym mowa, ale teraz się zorientowałem, że jednak nie ;).

Kiedyś obiecałem napisać instrukcję do najłatwiejszego Task29. Jest tutaj: http://pdaclub.pl/forum/blackstone/task29-najprostszy-mozliwy-sposob/
Hmmm... a może to nie był by taki głupi pomysł, aby wgotować w ROM np. Bg4AllTabs? Darujmy sobie tapetę, która przewija się wraz z przewijaniem zakładek w Sense - bo czasami lubimy mieć swoje własne tapetki - i to na wszystkich zakładkach Sense....
WJTK, co powiesz na wgotowanie w ROM CABa załączonego przez papierix'a? Do tego jakiś fajny zegar, np. taki jak w załączoniku... :) Wiem, że to są mało istotne modyfikacje, ale... lubimy chwalić się naszymi urządzeniami... i ich wyglądem...

Dodatkowo, z modów poprawiających wygląd ikonek slydera, mam w pliku "Fully_transparent_Sense_slyder.zip" 6 pliczków, które powodują, ze slyder nie ma szarej belki... Na screen'ie też to widać - ikonki są bardziej przejrzyste.

Aha i jeszcze pytanko, czy mógłbyś wgotować w ROM aplikację do robienia screen'ów? Bo mnie się taki APP bardzo przydaje (np. ShakeAndSave)?

Pozdrawiam
Zoomol
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)