zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1

  • 316 Odpowiedzi
  • 62127 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 04, 2007, 22:43:03 »
polonez123

nie umieszczaj linków do wersji normalnie nie udostępnianych, jeśli ktoś został zaproszony to zdecydował o tym wydawca, Ty o tym nie decydujesz, linki usunąłem.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 04, 2007, 22:51:05 »
Ciekawe czy support AM dojdzie kto wypuścił wersje RC1 do publicznych testów?   :S
Wg mnie jest to grubo nie w porządku i  stawia testerów w złej sytuacji wobec zaufania AutoMapy.Co prawda nie ma w mailu zastrzeżenia o rozpowszechnianiu wersji RC1, ale skoro się nie ukazała publicznie na stronie AM to poza betatesterami nie powinna ujrzeć światła dziennego(publicznego)  :]
Jestem tego samego zdania co Jarek, to świństwo i po prstu nieuczciwe i nielojalne i tsmarkateria robi taakie numery...
Napisane: Sierpień 04, 2007, 22:49:20
Ciekawe czy support AM dojdzie kto wypuścił wersje RC1 do publicznych testów?   :S
Wg mnie jest to grubo nie w porządku i  stawia testerów w złej sytuacji wobec zaufania AutoMapy.Co prawda nie ma w mailu zastrzeżenia o rozpowszechnianiu wersji RC1, ale skoro się nie ukazała publicznie na stronie AM to poza betatesterami nie powinna ujrzeć światła dziennego(publicznego)  :]
Masz rację ale skoro nie zabezpieczyli oddzielnie dla każdego testera to może zrobili tak specjalnie dla podgrzania atmosfery :wink:
czy wszystko musi być w kajdankach, skoblach itp... czy nic nie znaczą słowa lojalność, uczciwość?
To tak jakby sprędzić miły czas in fragranti z panną a następnego dnia pójść i wszystko opowiedzieć ze szczegółami kolegom....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 23:07:17 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline brand

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://berzerk.pl
  • Sprzęt: asus p750 | eten x500 - juz nigdy wiecej etena | mda compact 2 - bez gsm | AM 5.0.7
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:20:49 »
To tak jakby sprędzić miły czas in fragranti z panną a następnego dnia pójść i wszystko opowiedzieć ze szczegółami kolegom....
To niestety nie jest tak rzadko spotykane  :O Tak jak widac tutaj - co z tego ze nie opublikowali publicznie, ktos zawsze musi byc 'mondrzejszy cwaniaczek'  :mad:
ps. wlasnie dostalem z AM linka do sciagniecia RC1, wiec jednak odpowiadaja.

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:23:45 »
Też właśnie dostałem zaproszenie.
Niesamowite - chłopaki pracują w takich godzinach????

*

Offline sprey

  • *
  • 50
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:33:00 »
Czy jakis laskawca sie ulituje i tez mnie poratuje linkiem? Interesuje mnie szczegolnie dlatego ze dolozyli panstwa ktorych mi brakuje w 4.0.1, a na sierpien jak znalazl

Pozdr.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:35:36 »
Czy jakis laskawca sie ulituje i tez mnie poratuje linkiem? Interesuje mnie szczegolnie dlatego ze dolozyli panstwa ktorych mi brakuje w 4.0.1, a na sierpien jak znalazl

Pozdr.

Sorry, http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76335.msg491613#msg491613


Chyba,że na priv ktoś Ci udostępni.  :mad: (bez obrazy)
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline sprey

  • *
  • 50
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:41:50 »
Chyba,że na priv ktoś Ci udostępni.

No nie powiem zebym sie obrazil za to :)
BTW jakby jeszcze dolozyli Bulgarie to byloby juz naprawde fajnie.

Pozdr.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 04, 2007, 23:42:07 »
Też właśnie dostałem zaproszenie.
Niesamowite - chłopaki pracują w takich godzinach????

Widać tak (23:11) - albo jest to efektem (krótko, ale jednak) umieszczenia bety na rapidzie.
"Rownoczesnie chcielibysmy poinformowac ze w pierwszej kolejnosci do beta
testow zapraszamy tylko te osoby, ktore aktywnie biora udzial w testach
przesylajac istotne uwagi do przeprowadzanych testow."


Co prawda nie brałem udziału w testach poprzedniej bety (miałem wówczas PPC2002 i niestety musiałem zmienić urządzenie tylko ze względu na AM4) jednak chyba dość aktywnie testowałem bety v3 i przesyłam poprawki do obecnej wersji map.

Od razu zmieniłem menu na Darek_Foto ;), bo to standardowe jest jakieś takie... niezbyt. No i widzę, że w skórkach posucha, może to tylko w becie? Skórkę nocną od razu zmieniłem na ala Darek za wyjątkiem kolorów dróg gruntowych).

Jutro posprawdzam to, co było dla mnie największą bolączką - wyznaczanie tras, szczególnie "optymalnych", które wg mnie, optymalne zdecydowanie nie były...

Jednak nie jestem zadowolony z algorytmu wyznaczania tras. Trasa Sulęcin - Malbork+
1. Krótka: wyznaczona 378 km, po drobnej poprawce (wstawienie punktu przelotowego w kierunku Strzelec Krajeńskich): 356 km.
2. Optymalna (mniej więcej w połowie szybka, w połowie krótka) 380 km i z punktem jak wyżej 359 km.
3. Szybka - identycznie jak optymalna.

Niby różnica ~20 km to nie aż tak dużo jak na taką trasę, ale jednak robi różnicę, zwłaszcza, że drogi pomiędzy Skwierzyną a Dobiegniewem wcale nie są dobrej jakości, osobiście wybieram trasę przez Gorzów Wlkp. Podobnie zresztą wyznacza trasę również AM v3.9.

Tylko plissss (emisiu!) nie rozpoczynajcie jeszcze tematu: wyznaczanie tras w 4.1 - jedna wielka fuszerka...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 00:34:50 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:04:23 »
Widać tak (23:11) - albo jest to efektem (krótko, ale jednak) umieszczenia bety na rapidzie.
"Rownoczesnie chcielibysmy poinformowac ze w pierwszej kolejnosci do beta
testow zapraszamy tylko te osoby, ktore aktywnie biora udzial w testach
przesylajac istotne uwagi do przeprowadzanych testow."


Całkowicie ich rozumiem.... niektórzy to wstydu nie mają... chcieli by wyrwać wszystko co da się wyrwać a najlepiej za darmo i wdepnąć nawet tam gdzie nie są proszeni...
Nie rozumieją, że testy to nie program na sprawdzenie by oni mogli sie pobawić ale dużo spędzonego czasu i pracy i duże zaangażowanie czasem kosztem życia rodzinnego a to po to by wyłapać błędy... co więcej, producenci starają się zawężać krąg testerów po prostu by nie rozeszła się zła opinia w sytuacji gdy mogą być jeszcze jakieś błędy...
Dla mnie to, że zaproszono mnie do dalszych testów to zaszczyt i i uznanie mojej pracy ale i zobowiązanie i do głowy by mi nie przyszło rozprowadzać to dalej bo byłoby to poniżej mojego poczucia godności i uczciwości... ot i tyle
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 00:13:58 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:20:00 »
to ze oni nawijaja po nocach to bym sie sklanial temu ze firma moze jest na skraju bankructwa lub za jakis czas nie wytrzyma konkurencji i musza ostro pracowac zeby produkt byl godzien kupna i zeby konkurencja nie zabierala im klientow.
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:36:59 »
Całkowicie ich rozumiem.... niektórzy to wstydu nie mają... chcieli by wyrwać wszystko co da się wyrwać a najlepiej za darmo i wdepnąć nawet tam gdzie nie są proszeni...
Nie rozumieją, że testy to nie program na sprawdzenie by oni mogli sie pobawić ale dużo spędzonego czasu i pracy i duże zaangażowanie czasem kosztem życia rodzinnego a to po to by wyłapać błędy... co więcej, producenci starają się zawężać krąg testerów po prostu by nie rozeszła się zła opinia w sytuacji gdy mogą być jeszcze jakieś błędy...

Przesadzasz. Po pierwsze RC1 nie zainstaluje osoba bez aktywnej licencji, ergo Twoje "najlepiej za darmo" w tym przypadku nie ma racji bytu.

Po drugie, zła opinia się nie rozejdzie, bo każdy "tester z dostawki" zdaje sobie sprawę, że to RC, a nie final, więc nie będzie marudził, tylko będzie zgłaszał. Większa liczba testerów może tylko pomóc w wykryciu większej ilości błędów.

Moim skromnym zdaniem coponiektórzy po prostu poczuli się "elitą", a upublicznienie RC traktują jako strącenie z piedestału. Koniec końców, chodzi o to, aby program był jak najlepszy, a nie, bym to "JA" testował wersję niedostępną dla ogółu.

AutoMapa powinna wzorem np. Skype udostępniać na stronie wersje Beta, RC i Stable, z wyraźnym zaznaczeniem, która wersja jest finalna, a która to testowa.
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:54:44 »
[AutoMapa powinna wzorem np. Skype udostępniać na stronie wersje Beta, RC i Stable, z wyraźnym zaznaczeniem, która wersja jest finalna, a która to testowa.

Jasne... i to za darmo....
Idąc tym tokiem myślenia obok samochodów w salonie powinny być wersje testowe do testowania hamulców za darmo....
Napisane: Sierpień 05, 2007, 00:44:05
to ze oni nawijaja po nocach to bym sie sklanial temu ze firma moze jest na skraju bankructwa lub za jakis czas nie wytrzyma konkurencji i musza ostro pracowac zeby produkt byl godzien kupna i zeby konkurencja nie zabierala im klientow.
W każdej pracy są momenty, że trzeba się sprężyć i wtedy robi sie nocami i wekendy... nie rozumie tego chyba ktoś kto robi na wygodnej Pństwowej posadzie i nie ma pojęcia jak się teraz pracuje...
ISTQB Certified Tester

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:58:32 »
[AutoMapa powinna wzorem np. Skype udostępniać na stronie wersje Beta, RC i Stable, z wyraźnym zaznaczeniem, która wersja jest finalna, a która to testowa.

Jasne... i to za darmo....
Idąc tym tokiem myślenia obok samochodów w salonie powinny być wersje testowe do testowania hamulców za darmo....

jakie za darmo, dla tych co maja wazne licencje , ja nie widze w ogole sensu bawienie sie w takie podchody mejlowe , temu damy temu nie damy , bez sensu, co za problem udostepnic wszystkim w dziale download RC?  chyba ze oni nie chca zalewu duzej ilosci mejli. Co to im daje ze daja tylko dla wybrancow? dla mnie dziwne(chore) podejscie. Czasami jakis n00b predzej wynajdzie jakiegos buga niz wybraniec :))
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:06:08 »
[AutoMapa powinna wzorem np. Skype udostępniać na stronie wersje Beta, RC i Stable, z wyraźnym zaznaczeniem, która wersja jest finalna, a która to testowa.

Jasne... i to za darmo....
Idąc tym tokiem myślenia obok samochodów w salonie powinny być wersje testowe do testowania hamulców za darmo....

jakie za darmo, dla tych co maja wazne licencje , ja nie widze w ogole sensu bawienie sie w takie podchody mejlowe , temu damy temu nie damy , bez sensu, co za problem udostepnic wszystkim w dziale download RC?  chyba ze oni nie chca zalewu duzej ilosci mejli. Co to im daje ze daja tylko dla wybrancow? dla mnie dziwne(chore) podejscie. Czasami jakis n00b predzej wynajdzie jakiegos buga niz wybraniec :))
Danie wszystkim z marszu zamiast selektywnie grupie ludzi, którzy już się w tej roli sprawdzili to tylko mogłoby spowodowac, że zamiast raportów błędów zasypywani byliby mailami i pytaniami typu "gdzie wrzucic ikonki suszarek tak aby były wyświetlane", którym nie chce się przeczytać instrukcję i w efekcie nie byliby w stani niczego szybko zrobić...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 01:13:48 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
OT
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:14:25 »
To tak jakby sprędzić miły czas in fragranti z panną a następnego dnia pójść i wszystko opowiedzieć ze szczegółami kolegom...

Primo, "in flagranti".
secundo, jeśli naprawdę "in flagranti" to i tak już po tajemnicy, bo przecież ich przyłapali   :E
tertio, zawsze lepiej wiedzieć co się pisze, bo inaczej można zostać przyłapanym "in flagranti" :P

Cytuj
Danie wszystkim z marszu zamiast selektywnie grupie ludzi, którzy już się w tej roli sprawdzili to tylko mogłoby spowodowac, że zamiast raportów błędów zasypywani byliby mailami i pytaniami typu "gdzie wrzucic ikonki suszarek tak aby były wyświetlane", którym nie chce się przeczytać instrukcję i w efekcie nie byliby w stanie niczego szybko zrobić...
A z tym już się zgadzam w całej rozciągłości  :ok:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 01:22:01 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: OT
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:17:00 »
To tak jakby sprędzić miły czas in fragranti z panną a następnego dnia pójść i wszystko opowiedzieć ze szczegółami kolegom...

Primo, "in flagranti".
secundo, jeśli naprawdę "in flagranti" to i tak już po tajemnicy, bo przecież ich przyłapali   :E
tertio, zawsze lepiej wiedzieć co się pisze, bo inaczej można zostać przyłapanym "in flagranti" :P

e tam ... czepiasz sie jak żona gdy wracam o 4 nad ranem...  :E
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 01:19:11 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: OT
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:26:08 »
e tam ... czepiasz sie jak żona gdy wracam o 4 nad ranem...  :E

Piotek, spać :) bo:
1.Z tymi samochodami to porównanie kulą w płot. To tak jakbyś miał prawo do wymiany samochodu w ciągu roku, a nawet do wymiany na wszystkie nowe wersje, które fabryka wypuści w ciągu roku. A czy to będą wersje z eksperymentalnymi hamulcami, które mogą ewentualnie nie zadziałać? To już jest Twoje ryzyko  :evil:, producent gwarantuje poprawne ( :P) działanie jedynie wersji finalnych.
2. Ładnie to się tak pałętać po nocy? Jakby mnie kobieta budziła o 4 nad ranem, to też bym się wkurzył...
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 05, 2007, 01:54:35 »
Też nie popieram takiego zachowania niemniej jednak trudno to uznać za piracenie. Nie ma cracka,więc nawet jak ktoś niuprawniony ściągnie-nie na wiele mu się przyda. Skorzystaliby tylko ci,którzy LEGALNIE nabyli produkt i mają ważną licencję. Należałoby więc odpowiedzieć sobie na pytanie,czy posiadacze legalnego produktu mają prawo sie zapoznać z nową wersją. Mnie-gdybym był twórcą AM wcale by to nie przeszkadzało. A głupie pytania? A głupich pytań dotyczących obecnej wersji ani razu nie było? Powinien był jednak się zapytać,czy może. Co nie zmienia faktu,że wg. mnie AM powinna tę wersję wypuścić na swoją stronę internetową do pobrania dla każdego legalnego posiadacza AM. Jak na razie na złe im to nie wychodziło. Klubowicze testowali,sprawdzali,modyfikowali,usprawniali,a AM z tego korzysta i bierze pod uwagę. A oni dalej swoje-rozdają wg.swojego widzimisię. Podobno mapy poprawiali-a to już aktualizacja. A wg.zasad,które sami ustalili-legalni użytkownicy mają prawo do aktualizacji map (i programu też). Czekam,aż jakiś przytomny w siedzibie AM się ocknie i da linka,żebyśmy mogli rzeczowo podyskutować.Nowe wątki by się założyło,a tak to tylko kilkunastu-dziesięciu,czy ilu tam ludzi będzie się wymieniać doświadczeniem,a reszta będzie się tylko przyglądać i nie kumać o co chodzi. Równie dobrze dyskusje na temat nowej wersji AM mozna przenieść na PW. :grin: Momentami ich nie rozumiem-marketingowo na tym wygrywają,bo nie znam programu w którego tworzeniu i modyfikacji brało by udział tylu ludzi. Cała reszta tylko przyjmuje błędy i sugestie,ale robi program "pod siebie" wg. własnego widzimisię. I nie żebym się napalał-ja tego nie ściągnałem,bo mi się testować zwyczajnie nie chce-choć czasem uwagami się podzielę. Ale co poniektórym się chce-ładują w to dużo pracy-powinni miec możliwość.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 01:59:45 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 05, 2007, 02:00:47 »
Też nie popieram takiego zachowania niemniej jednak trudno to uznać za piracenie. .
Tego nie powiedziałem ale to nie w porządku w stosunku do ludzi, którzy obdarzyli nas zaufaniem..
ISTQB Certified Tester

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 05, 2007, 06:39:48 »
czy wszystko musi być w kajdankach, skoblach itp... czy nic nie znaczą słowa lojalność, uczciwość?
To tak jakby sprędzić miły czas in fragranti z panną a następnego dnia pójść i wszystko opowiedzieć ze szczegółami kolegom....
No to jeszcze trzeba wiedzieć co się pisze... :P
in fragranti - znaczy "na gorącym uczynku" - teraz zamień sobie tę treść w kontekście zdania i zobacz, jaki Ci sens wyjdzie  :-|
Napisane: Sierpień 05, 2007, 06:26:37
Całkowicie ich rozumiem.... niektórzy to wstydu nie mają... chcieli by wyrwać wszystko co da się wyrwać a najlepiej za darmo i wdepnąć nawet tam gdzie nie są proszeni...
Nie rozumieją, że testy to nie program na sprawdzenie by oni mogli sie pobawić ale dużo spędzonego czasu i pracy i duże zaangażowanie czasem kosztem życia rodzinnego a to po to by wyłapać błędy... co więcej, producenci starają się zawężać krąg testerów po prostu by nie rozeszła się zła opinia w sytuacji gdy mogą być jeszcze jakieś błędy...
Dla mnie to, że zaproszono mnie do dalszych testów to zaszczyt i i uznanie mojej pracy ale i zobowiązanie i do głowy by mi nie przyszło rozprowadzać to dalej bo byłoby to poniżej mojego poczucia godności i uczciwości... ot i tyle
Wiesz... Za darmo to się nie da, bo aby użyć map, trzeba mieć aktywną licencję. Więc sam rozumiesz. Natomiast zgadzam się z Tobą, że możliwość testowania nowych wersji jest swojego rodzaju uznaniem producenta. Jednakże przy tej ilości błędów (mapy !!! - że o samym programie nie wspomnę) jaka była w wersji 2007.01 (4.0.1) udostępnienie uaktualnienia leży niejako w ich (producenta) obowiązku i żadnej łaski nie robią. Aktualizacja map miała być zaraz na początku wakacji. Ponad miesiąc "obsuwy" to też jest IMHO nielojalność oraz ignorancja pod adresem legalnych użytkowników produktu mających aktywną subskrybcję.

Napisane: Sierpień 05, 2007, 06:35:49
AutoMapa powinna wzorem np. Skype udostępniać na stronie wersje Beta, RC i Stable, z wyraźnym zaznaczeniem, która wersja jest finalna, a która to testowa.
Jasne... i to za darmo....
Nie za darmo. Dla legalnych użytkowników posiadających subskrybcję...
W każdej pracy są momenty, że trzeba się sprężyć i wtedy robi sie nocami i wekendy... nie rozumie tego chyba ktoś kto robi na wygodnej Pństwowej posadzie i nie ma pojęcia jak się teraz pracuje...
Teraz się pracuje tak, jak się chce albo musi. Prywatnie - chce, Państwowo - musi  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 06:47:08 wysłana przez Yako »
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline kamil_sc

  • *
  • 83
  • Sprzęt: Asus A696 WM 6.0 PL
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 05, 2007, 07:10:57 »
Ja tez dostalem zaproszenie ;) tyle co zdazylem zobaczyc  poprawili narazie tylko 1 blad ktory zglosilem juz okolo 2 miesiace temu i naprawili go , a reszte zglaszalem niedawno wiec chyba tak szybko tego nie popawiaja.W mailu pisze zeby zglaszac bledy dotyczy tylko programu czy bledow mapy ??

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:06:24 »
Dzisiaj w poczcie też odebrałem zaproszenie do testówwysłane o 23,30! ,chociaż licencja kończy się za miesiąc i bardzo nie liczyłem na nie. Jestem mile zaskoczony !
Pozdrawiam wszystkich (zespół AM też)

*

Offline toszcze

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • GeekToys
  • Sprzęt: LOOX N560, AM5
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:25:11 »
Wygląda na to, że wysłali zaproszenia do testów wszystkim, którzy o nie prosili. ;)

BTW: w mojej okolicy nie poprawiono zgłoszonych błędów w mapach, m. in. wciąż brak ulicy, przy której mieszkam, a która istnieje od conajmniej kilku lat... :/

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:28:57 »
BTW: w mojej okolicy nie poprawiono zgłoszonych błędów w mapach, m. in. wciąż brak ulicy, przy której mieszkam, a która istnieje od conajmniej kilku lat... :/

A wysłałeś zawiadomienie o błędzie razem z zapisem śladu?
Ja nie wysłałem i i mam błąd jak miałem tylko nie mogę mieć o to pretensji.

*

Offline toszcze

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • GeekToys
  • Sprzęt: LOOX N560, AM5
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:32:52 »
A wysłałeś zawiadomienie o błędzie razem z zapisem śladu?
Tak, wysłałem - dlatego napisałem, że nie poprawiono zgłoszonych błędów. ;)
A pretensji nie mam, bo ja tą ulicę znam - gorzej jeśli ktoś będzie z pomocą AM chciał na nią trafić. ;)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:51:45 »
Po pierwsze - panowie kończymy oftopiczną dyskusję na temat tego, czy wszyscy powinni dostać linka do wersji RC1 i czy powinno się ją upubliczniać.

Po drugie - następny który poprosi na tym forum o przesłanie (udostępnienie) linka do RC1 dostanie bana na 24h :mad:

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:21:26 »
A może skasuj tą całą bezsensowną dyskusję od wczorajszego wieczoru od wpisu o rapidshare - przecież ona nic nie wnosi a do tego zmarnowaliśmy kawałek weekendu...
ISTQB Certified Tester

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 05, 2007, 10:32:20 »
Moze w ogole przestanmy rozmawiac o AM 4.1 RC1  :E

BP, NMSP

Ale zgadzam sie, ze nie ma sensu prosic o publicznego linka. Nawet ja dostalem oficjalne zaproszenie, wiec to po prostu kwestia czasu, az chetni dostana link.

Moje uwagi:
- Brak sortowania w ikonach menu. Po ustawieniu trybu prostego (zreszta nawet w expert), sa dziury. Mogliby to zrobic normalnie.
- Duza poprawa w wyznaczaniu tras. Mam kilka takich swoich testowych, m.in. Kielce-Lubliniec-Kielce i teraz wyznacza ja prawidlowo (wczesniej musialem ustawiac punkty PRZEZ).
- Zaktualizowali wezel polnoc w Kielcach (no, w koncu wyslalem im nagrany slad GPS, zeby wiedzieli gdzie jest droga). Dla mnie bomba.
- Nowe ustawienia (expert, poziom przyciagania do siatki itp) - super. Zastanawiam sie czy to tylko z doslanych sugestii, czy ktos od AM czyta tutaj uwagi uzyszkodnikow.

W tym tygodniu bede sobie wiecej testowal, mam kilka miejsc w okolicy gdzie AM na prostej kazala mi zawracac, sprawdze czy poprawili, pozatym szykuje mi sie trasa do Katowic i Bielska, wyznacze sobie trase przez centrum tych miast :)

Podejrzewam, ze dyskusja na dobre rozwinie sie za kilka dni, jak wszyscy pojezdza z nowym produktem.
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 05, 2007, 10:52:09 »
Po ustawieniu trybu prostego (zreszta nawet w expert), sa dziury. Mogliby to zrobic normalnie.
Podejrzewam, że dziura na 2 stronie menu ekspert (prostego nie używam) jest przygotowana na MiploSync....
ISTQB Certified Tester

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 05, 2007, 11:38:45 »
Moje uwagi: ...
Podejrzewam, ze dyskusja na dobre rozwinie sie za kilka dni, jak wszyscy pojezdza z nowym produktem.
Uważam, że jak ktoś dostał wersję do testowania to nie po to aby o nich dyskutować tylko zgłaszać uwagi do tego kto mu zaufał.
Może źle myślę ale ...