Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest

  • 853 Odpowiedzi
  • 173776 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #810 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:27:53 »
Znaczy, że zaintalowałeś testową mapę EU na licencję PL?
Zależy, czy chcieli udostępnić EU do testów wszystkim, czy tylko tak im wyszło ...
Tak, EU na posiadanej tylko licencji PL i właśnie nie wiem, czy chcieli to udostępnić. Bo jak prawidłowy adres email wpisałem, to odrzuciło. Tak samo jak wpisałem fikcyjny adres. Trzeba wpisać jakiś istniejący adres email, ale inny niż się podało przy pierwszej rejestracji AM.
Ot, głupi przypadek, ale podobno pencylina też się przypadkiem wynalazła.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #811 dnia: Kwiecień 01, 2008, 21:13:11 »
Dzisiaj, czystym przypadkiem znalazłem błąd w programie instalacyjnym. Przypadkiem, bo nie to "exe" kliknąłem. Zamiast AM PL, na który mam licencję, to kliknąłem na AM EU. W zasadzie przez dwa przypadki, bo potem wpisałem tylko klucz i nazwisko, ale podałem zły adres email. Patrzę, a mi się zainstalowała AM EU. I działa!
Chyba to zgloszę.

Już widze jak wszyscy zaciągaja wersje EU  :E :E :E Udał Ci się ....... :E

Może ktoś sprawdzić czy działa dzwonienie do wbudowanych POI?

Ładnie dzwoni.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2008, 21:22:40 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #812 dnia: Kwiecień 01, 2008, 22:55:20 »
Mimo tego, że w POI zapisany jest tak:  (48) ?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #813 dnia: Kwiecień 01, 2008, 23:09:01 »
Mimo tego, że w POI zapisany jest tak:  (48) ?

Przykład:

Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #814 dnia: Kwiecień 01, 2008, 23:18:23 »
No to cwane bydlę jest   :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #815 dnia: Kwiecień 02, 2008, 02:41:00 »
Dzisiaj, czystym przypadkiem znalazłem błąd w programie instalacyjnym. Przypadkiem, bo nie to "exe" kliknąłem. Zamiast AM PL, na który mam licencję, to kliknąłem na AM EU. W zasadzie przez dwa przypadki, bo potem wpisałem tylko klucz i nazwisko, ale podałem zły adres email. Patrzę, a mi się zainstalowała AM EU. I działa!
Chyba to zgloszę.
Uspokajam programistów AM. Wprawdzie pisałem powyższe o 20-tej, ale nadal pierwszego kwietnia.  :wink:

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #816 dnia: Kwiecień 02, 2008, 07:00:06 »
Dzisiaj, czystym przypadkiem znalazłem błąd w programie instalacyjnym. Przypadkiem, bo nie to "exe" kliknąłem. Zamiast AM PL, na który mam licencję, to kliknąłem na AM EU. W zasadzie przez dwa przypadki, bo potem wpisałem tylko klucz i nazwisko, ale podałem zły adres email. Patrzę, a mi się zainstalowała AM EU. I działa!
Chyba to zgloszę.
Uspokajam programistów AM. Wprawdzie pisałem powyższe o 20-tej, ale nadal pierwszego kwietnia.  :wink:


Świetne! :) :) :)

Ziemniaq
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #817 dnia: Kwiecień 02, 2008, 07:06:40 »
Dzisiaj, czystym przypadkiem znalazłem błąd w programie instalacyjnym. Przypadkiem, bo nie to "exe" kliknąłem. Zamiast AM PL, na który mam licencję, to kliknąłem na AM EU. W zasadzie przez dwa przypadki, bo potem wpisałem tylko klucz i nazwisko, ale podałem zły adres email. Patrzę, a mi się zainstalowała AM EU. I działa!
Chyba to zgloszę.
Uspokajam programistów AM. Wprawdzie pisałem powyższe o 20-tej, ale nadal pierwszego kwietnia.  :wink:
I co z tego... Serwery i tak obciążenia nie wytrzymały...  :P  :mrgreen:
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline miomiki

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701 (+2GB + Automapa 5.x) & Nokia 9300 (+1GB)
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #818 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:52:53 »
Uspokajam programistów AM. Wprawdzie pisałem powyższe o 20-tej, ale nadal pierwszego kwietnia.  :wink:
Czytajac zalegle posty natknalem sie na ten o tym bugu, to oczywiscie zaczalem szukac czy podawane byly linki do AM 5 EU :) Na szczescie (a w zasadzie na nieszczescie, bo wolalbym, zeby to byla prawda o tym gratisie) okazalo sie, ze nie musze sciagac AM EU, bo to byl zart  :sleepy:

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #819 dnia: Kwiecień 02, 2008, 09:50:25 »
Dzisiaj, czystym przypadkiem znalazłem błąd w programie instalacyjnym. Przypadkiem, bo nie to "exe" kliknąłem. Zamiast AM PL, na który mam licencję, to kliknąłem na AM EU. W zasadzie przez dwa przypadki, bo potem wpisałem tylko klucz i nazwisko, ale podałem zły adres email. Patrzę, a mi się zainstalowała AM EU. I działa!
Chyba to zgloszę.

Już widze jak wszyscy zaciągaja wersje EU  :E :E :E Udał Ci się ....... :E

Już mogę dopisać: "żart"  :ok:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #820 dnia: Kwiecień 02, 2008, 11:34:19 »
Jak to w końcu jest z tym "powiększaniem za pomocą ramki"? Ten temat ucichł na wątku, a dla mnie zawsze było to bardzo często stosowane narzędzie. Pisałem o tym do supportu. Podobał mi się pomysł Nocnego Marka, aby przełączanie między przesuwaniem, a powiększaniem mapy było można zmieniać przez dłuższe przytrzymanie ekranowego przycisku MENU, po prawej na dole. Obecnie w ustawieniach "przyciski" można to sobie przypisać do dowolnego klawisza - to już chyba wszyscy wiedzą. Ale pomysl Marka byłby wygodną alternatywą.

Ale właśnie dziś, jak w domu planowałem trasę, to po otwarciu mapy samo ustawiło się na powiększanie, i nijak nie chciało się zmienić na przesuwanie. Nie działały też inne przypisane klawisze sprzętowe. Czyli coś się pewnie nie do końca wgrały pliki konfiguracji, ale poza tym wszystko inne działało. Miewacie też takie niespodzianki??? Po zamknięciu AM i soft-resecie wszystko wróciło do normy.

Poza tym, bardzo często po zamknięciu mapy i zwykłym wyłączeniu palma (np. przy wejściu do sklepu), gdy potem chcę na nowo uruchomić AM, to klepsydra obraca się z 5 minut, zanim mapa się uruchomi. Szybciej nieraz zrobić soft-reset i odpalić AM - w takich warunkach otwiera się, jak powinna. Ma ktoś podobny problem? Dodam, że całkiem niedawno robiłem hard-reset, więc system sam w sobie raczej nie jest zaśmiecony.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 11:36:38 wysłana przez WalZych »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #821 dnia: Kwiecień 02, 2008, 12:14:47 »
Mam taki pomysł żeby zamiast ikonki do zmiany skali mapy umieszczono tam skalę mapy (którą nie wiedzieć czemu zlikwidowano ) z zachowaniem jej funkcjonalności tzn. tapiąc (tapając   :-?  ) w to miejsce żeby się skala mapy zmieniała tak jak teraz.
drugi pomysł (oczywiście ściągnięty z garmina :E  ) żeby przy przęglądaniu mapy gdy tapniemy w eran i otworzy się ramka z opisem w co trafiliśmy to żeby była tam również odległość do punktu GPS
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #822 dnia: Kwiecień 02, 2008, 12:25:54 »
Jak to w końcu jest z tym "powiększaniem za pomocą ramki"? Ten temat ucichł na wątku, a dla mnie zawsze było to bardzo często stosowane narzędzie. Pisałem o tym do supportu. Podobał mi się pomysł Nocnego Marka, aby przełączanie między przesuwaniem, a powiększaniem mapy było można zmieniać przez dłuższe przytrzymanie ekranowego przycisku MENU, po prawej na dole. Obecnie w ustawieniach "przyciski" można to sobie przypisać do dowolnego klawisza - to już chyba wszyscy wiedzą. Ale pomysl Marka byłby wygodną alternatywą.

Ja funkcję "Przełącz na tryb przesuwania /powiększania mapy" przypisałem do klawisza ENTER (zamiast raportowania błędów, no cóż...) i jest  :ok:.
Napisane: Kwiecień 02, 2008, 12:18:22
Mam taki pomysł żeby zamiast ikonki do zmiany skali mapy umieszczono tam skalę mapy (którą nie wiedzieć czemu zlikwidowano ) z zachowaniem jej funkcjonalności tzn. tapiąc (tapając   :-?  ) w to miejsce żeby się skala mapy zmieniała tak jak teraz.
drugi pomysł (oczywiście ściągnięty z garmina :E  ) żeby przy przęglądaniu mapy gdy tapniemy w eran i otworzy się ramka z opisem w co trafiliśmy to żeby była tam również odległość do punktu GPS

1. Że niby zamiast suwaka byłaby podziałka? Mi wystarczyłaby możliwość opcjonalnego umieszczenia skali jak w wersjach poprzednich.
2. A to niby po co? Teraz tapnięcie uruchamia mały dymek z informacją o obiekcie (czyli głównie nazwą ulicy, drogi, dzielnicy, miasta...), idąc za Twoją myślą, można byłoby dodać możliwość tapnięcia na dymku w celu uzyskania szczegółowych informacji o obiekcie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 12:27:37 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline yarocz

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mobilni.cba.pl
  • Sprzęt: HP 114,HOLUX 240,Goclever:T76 GPS TV i Phone 500
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #823 dnia: Kwiecień 02, 2008, 12:30:46 »
Witam kolegów,
czy tylko u mnie AM przyśpiesza o godzinę:
- na urządzeniu jest 11.32
- po włączeniu AM i wyznaczeniu trasy jest już 12.34

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #824 dnia: Kwiecień 02, 2008, 12:56:47 »
Witam kolegów,
czy tylko u mnie AM przyśpiesza o godzinę:
- na urządzeniu jest 11.32
- po włączeniu AM i wyznaczeniu trasy jest już 12.34


U mnie jest taka sama godzina na ekranie Today i w AM.

P.S. Co to za program pokazuje wolna pamięć w pda i na karcie na twoim ekranie Today ??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:03:16 »
Mam taki pomysł żeby zamiast ikonki do zmiany skali mapy umieszczono tam skalę mapy (którą nie wiedzieć czemu zlikwidowano ) z zachowaniem jej funkcjonalności tzn. tapiąc (tapając   :-?  ) w to miejsce żeby się skala mapy zmieniała tak jak teraz.

Genialne  :ok: Czemu sam na to nie wpadłem szukając miejsca na umiejscowienie podziałki?  :mysli:
Jedno z drugim doskonale sie kojarzy (podziałka ze zmianą skali) i zamiast wątpliwej jakości piktogramów na ikonie
mielibyśmy dokładną informację o aktualnej skali.

(Czy komuś się kojarzy 'kropa' -symbol miasta na mapie - ze zbliżeniem? a ta 'dyskietka' :wink: z dużym oddaleniem mapy?
To już nie można było skorzystać z oczywistych skojarzeń 'fotograficznych', typu kwiatek, drzewa (ta ikona jest OK) i góry?)


Ale są też 2 'ale':
-po pierwsze przy przeglądaniu mapy 'off line' ikonę przykrywa włacznik GPS, więc trzeba by było ustawić go gdzie indziej,
-po drugie skala byłaby widoczna też w trybie 3D i tu być moze mogłaby niektórych wprowadzać w błąd,
 bo podziałka odpowiadałaby skali jedynie na 'najpierwszym' planie mapy i to tylko w poziomie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline yarocz

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mobilni.cba.pl
  • Sprzęt: HP 114,HOLUX 240,Goclever:T76 GPS TV i Phone 500
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:15:15 »
Cytuj
P.S. Co to za program pokazuje wolna pamięć w pda i na karcie na twoim ekranie Today ??
TodayPanel Lite V3.4 by RhinoCode ( http://www.rhinocode.com ),  jest w standardzie dla HP 114

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:25:43 »


1. Że niby zamiast suwaka byłaby podziałka? Mi wystarczyłaby możliwość opcjonalnego umieszczenia skali jak w wersjach poprzednich.
2. A to niby po co? Teraz tapnięcie uruchamia mały dymek z informacją o obiekcie (czyli głównie nazwą ulicy, drogi, dzielnicy, miasta...), idąc za Twoją myślą, można byłoby dodać możliwość tapnięcia na dymku w celu uzyskania szczegółowych informacji o obiekcie...

1. Nie .  Nie zamiast suwaka tylko zamiast tej ikonki co jest na dole po prawej i która zmienia skalę skokowo pomiędzy trzema nastawami
2 Też nie zrozumiałeś  :P  Klikasz w jakiś punkt i otwiera Ci się ramka a w środku np.  [ul. Kubusia Puchatka 4 ,Pcim ,gmina Kostomłoty] a ja bym chciał żeby jeszcze była podana odległość do punktu gps (jeśli oczywiście mamy fix-a ) czyli do Mojej domniemanej pozycji .Po prostu chodzi Mi o pomiar odległości
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 13:30:30 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 02, 2008, 13:35:20 »
Acha  :ok:

[...] ciach, oślepłem dzisiaj a może nie? Od czasu do czasu z menu kontekstowego nie da się usunąć punktu przez? Zamiast ekranu jak niżej (Usuń PRZEZ) jest umieszczona pozycja PRZEZ. Problem występuje od czasu do czasu, ale występuje... A jak wystąpi, to usunięcie z mapy jest możliwe dopiero po dodaniu duplikatu (drugiego punktu w tym miejscu). Usunięcie z Menu->Trasa->Informacje jest możliwe (no i tam jest inna ikonka, co też myli). Na dodatek, po usunięciu punktu przelotowego, trasa jest przeliczana automatycznie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 15:06:14 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 02, 2008, 15:09:40 »

Ja funkcję "Przełącz na tryb przesuwania /powiększania mapy" przypisałem do klawisza ENTER (zamiast raportowania błędów, no cóż...) i jest  :ok:.


Ha, ja wpadłem na dokładnie na taki sam pomysł. Również ENTER mi to przełącza. Ale pomysł NocnegoMarka byłby wygodną alternatywą. Kiedy trzymam jedną ręką palma (używam "panoramy", a jestem praworęczny - czyli klawisze nie leżą pod kciukiem), a drugą rysik, naciśnięcie klawisza sprzętowego wymaga dodatkowej gimnastyki dłoni. A tak wszystko robiłoby się za pomocą rysika – szybko i prosto. Może warto to zastosować? Właśnie tę myśl starałem się przekazać do Supportu. To jest tak przy PC: są "klawiaturowcy" (jak ja) i myszkowcy (jak moja żona). Jeśli się  da, to można dogodzić obu typom.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 19:00:16 wysłana przez WalZych »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 02, 2008, 15:59:34 »
Cytat: prozor
Od czasu do czasu z menu kontekstowego nie da się usunąć punktu przez

Faktycznie, nadal  :| ... już dawno to zgłaszałem i jak ostatnio napisali:
Glowne zmiany w stosunku do wersji beta 2 to:
* Poprawone kasowanie punktow PRZEZ z menu kontekstowego mapy.

to uwierzyłem na słowo, że poprawili ...

Przykład trasy z nieusuwalnym 'przez' w załączniku,
możecie przetestować, czy tak jest u wszystkich, czy tylko na niektórym sprzęcie?
/z nazwy pliku trzeba usunąć '.txt' -pliku z oryginalnym rozszerzeniem (atm) nie da się załączyć/
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 02, 2008, 22:18:57 »
Ucieszyłem się jak dziecko że można sobie podmienić  marker GPS (strzałeczkę) i właśnie jestem po próbach :S Nie jest to to co tygrysy lubią najbardziej .
Wgrałem sobie strzałkę od Dżeju  potem  zrobiłem sobie własne (do 3D taką trochę pochyloną ) i efekt jest taki że sobie tą strzałkę mogłem po prostu namalować na ekranie i było by to samo . Niby jest ok. mapa się pod strzałką kręci i pokazywany kierunek jest dobry ale przyjrzyjcie się strzałce wbudowanej , ona żyje własnym życiem, czasami kręci się marker a nie mapa ,wygląda to lepiej ,szczególnie dobrze widać różnicę w 3D  .Tak więc pozostaje Mi mieć nadzieję że w AM6.0.9 będzie kilka strzałek "wbudowanych" do wyboru  :-|
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 22:58:34 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline exseerius

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II (PL ROM) + micrSD 2GB + 8GB + AutoMapa 5 & iGO 8.
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 02, 2008, 22:39:21 »
Witam kolegów,
czy tylko u mnie AM przyśpiesza o godzinę:
- na urządzeniu jest 11.32
- po włączeniu AM i wyznaczeniu trasy jest już 12.34


Mam/miałem podobny problem. Nie wiem czemu przy zaznaczonej opcji Pobieraj Czas z GPS zegar systemowy zmieniał swoje parametry (na czas GMT+2 Moskwa) nie wiem czym było to spowodowane. Później ręcznie zmieniałem czas na moim HTC, lecz po włączeniu AM ponownie, znowu czas aktualizował się o godzinę do przodu (ale na urządzeniu, a w AM pobierał później tę godz, która była na urządzeniu).

Zastanawia mnie, czy załapało satelitę ruskiego szpiegowca, czy coś jeszcze innego :P :E

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 03, 2008, 08:32:33 »
Widziałem się wczoraj z Kolegą Lutek II i mogę potwierdzić jego problemy.
sprawdzaliśmy podane przez niego trasy na jego iPaqu z AM na trzech kartach (2 Lutek II nowa Beta 4 RC1 i nowa Beta 4 RC1 z mapami z 4.5.3 oraz z moją Betą 4 RC1) Na wszystkich AM się wysypywała

Na moim aximie było ok stąd wniosek, że na niektórych urządzeniach coś działa nie tak jak powinno.

Napisałem do AM pewna propozycję
Utworzenia jakiegoś mini programiku lub pluginu do AM żeby działało na zasadzie zapisywania kroków/ czynności użytkownika w AM przy wysypywaniu lub zawieszaniu, ułatwiłoby to późniejsze zlokalizowanie błędu lub ponowne jego wywołanie w celu zdiagnozowania co wy na to?

Może skrobnijcie na ten temat do AM

EDIT//

wersja z mapami z 4.5.3 działała stabilnie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 09:55:47 wysłana przez Qbik »
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #834 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:34:31 »
Qbik.... mała poprawka do Twojego wpisu powyżej: jak uzywaliśmy beta 4RC1 z mapą od 4.5.3 to sie nie "wysypuje"....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 09:37:45 wysłana przez Lutek II »
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #835 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:39:27 »
no tak, ale wczoraj do AM o tym napisałem ;)
Napisane: Kwiecień 03, 2008, 09:38:27
a odpowiedzieli coś w sprawie spr urzadzenia czy nadal cisza i ankieta?
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline bcr

  • 16
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #836 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:47:21 »
Mam drobną uwagę w kwestii formalnej - proszę, nie mylcie pojęć, bo oczy zaczynają boleć. Release Candidate, to nie jest kolejna beta - na tej zasadzie jak po RC1 wyjdzie wersja stabilna, to ją powinniście nazwać beta5.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #837 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:51:09 »
Cytat: prozor
Od czasu do czasu z menu kontekstowego nie da się usunąć punktu przez

Faktycznie, nadal  :| ... już dawno to zgłaszałem i jak ostatnio napisali:
Glowne zmiany w stosunku do wersji beta 2 to:
* Poprawone kasowanie punktow PRZEZ z menu kontekstowego mapy.

to uwierzyłem na słowo, że poprawili ...

Przykład trasy z nieusuwalnym 'przez' w załączniku,
możecie przetestować, czy tak jest u wszystkich, czy tylko na niektórym sprzęcie?
/z nazwy pliku trzeba usunąć '.txt' -pliku z oryginalnym rozszerzeniem (atm) nie da się załączyć/

U mnie jest. Co ciekawsze, próba "standardowego" usunięcia tego punktu, czyli poprzez dodanie kolejnego "przez" w tym samym miejscu, a następnie jego usunięcie (co w moim przypadku czasami pomaga), też jest nieskuteczna!

Następny 'babol' czy raczej może niedopracowanie programu, to brak zmiany przypisania klawiszy kierunkowych ('strzałek') przy zmianie trybu pomiędzy pionowym a poziomym. Czyli w trybie pionowym klawisze kierunkowe góra dół obsługują zmianę skali, po obrocie ekranu (czyli całego pda) tą czynność obsługują te same klawisze, tylko tyle, że w poziomie (czyli w tym położeniu: klawisze prawy - lewy).

Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #838 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:54:40 »
Mam drobną uwagę w kwestii formalnej - proszę, nie mylcie pojęć, bo oczy zaczynają boleć. Release Candidate, to nie jest kolejna beta - na tej zasadzie jak po RC1 wyjdzie wersja stabilna, to ją powinniście nazwać beta5.

jedyne co to nie dopisałem 4 reszta jest ok

Cytuj
AutoMapa 5.0 beta 4 RC1
z maila od AM
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:57:51 »
Na szczęście nie jest to 'babol ogólny', na moim PDA jest OK
Czylo powinieneś zgłosić to jako 'babol szczególny' :wink: występujący na sprzęcie XXX.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free