PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => Betatesty => Wątek zaczęty przez: dabek0312 w Sierpień 28, 2006, 18:00:37
-
Dziś rozpoczynają się testy. A więc może AM 4 już blisko ;-)
-
Dodano numerację domów w Wejherowie, Toruniu, Grudziądzu, Białogardzie. To mi się udało sprawdzić.
-
ta beta nic nie ma wspólnego z AM 4.
Beta testy AM 4 idą zupełnie osobnym torem, a ta beta o której informację dostałeś na maila to raczej dowód że do AM4 jeszcze daleko i będą raczej kolejne aktualizację wersji 3.
-
Miejmy nadzieję, że jest inaczej :) Poza tym są to testy nowych map a nie aplikacji. Mapy mogą być wspólne zarówno dla wersji 3 i 4. Dodano numerację w Koszalinie, Legnicy i Piotkowie Trybunalskim.
-
Nie jest inaczej - mojemu koledze z pracy udało się dostać do beta testów AM4 stąd PEWNOŚĆ że narazie AM4 jest na etapie PIERWSZEJ BETY! Nie ma jeszcze nawigacji, a engine jest bardzo ograniczony... Nie było narazie bety drugiej do testowania (do momentu w którym on udał się na urlop)
We wspomnianym mailu zresztą stoi wyraźnie że "Zapraszamy do beta testow drugiej aktualizacji map AutoMapa XL 2006" czyli jest to poprostu druga w tym roku przewidziana aktualizacja (regulaminowo ma ich być minimalnie 3).
Bardziej pesymistyczną wiadomością jest fakt że:
"Program w wersji 3.9.6.3 jest funkcjonalnie identyczny z wersja
oficjalnie dostepna na stronach www.AutoMapa.pl.
Zawiera poprawki eliminujace problem zawieszania przy zamykaniu aplikacji
na kilku modelach PocketPC oraz zwiazane z wyswietlanie adresow punktowych
na mapie Polski."
Czyli poprawiają program w wersji 3-ciej a to znaczy że do wydania 4-ki jeszcze daleko.
-
Wiem o tym, że nie było AM 4 Beta 2. Sam byłem testerem Beta 1.
-
No to skąd te złudzenia :mysli: :?:
-
"Nadzieja, jest Matką głupich, a każda Matka kocha swoje dzieci." :D
-
Czyli poprawiają program w wersji 3-ciej a to znaczy że do wydania 4-ki jeszcze daleko.
Tak jak napisałem wcześniej. Teoretycznie nie jest to test nowej aplikacji, a nowych map. Mapy mogą być wspólne dla 3 i 4.
-
Ach :!: no jeśli tak - to życzę aby marzenia się spełniły :P :proud:
Ja tam na cuda nie liczę i staram się nie wymagać za dużo :) znacznie szcześliwszy jestem wtedy :))
-
Czyli poprawiają program w wersji 3-ciej a to znaczy że do wydania 4-ki jeszcze daleko.
Tak jak napisałem wcześniej. Teoretycznie nie jest to test nowej aplikacji, a nowych map. Mapy mogą być wspólne dla 3 i 4.
Również śmiem wątpić - wszakże do AM4 zmieniono podobno (jak mój kolega mówił po korespondencji z twórcami) dostawcę map...
-
panowie moze by zrobic z tego jeden temat bo jak narazie to sie troszke dublujecie :]
-
ale gdzie??
-
Rzeczywiście jest drugi temat, a więc zapraszamy tutaj.
Doszła także numeracja w Wałczu, Złotowie i Złocieńcu.
-
Widzę że koledzy mają więcej szczęścia niż ja. Od 2 godzin pobieranie stoi na poziomie 7%. więc mogę pomażyć. A już się ucieszyłem że będę miał nową mapę autostrady, bo jutro lecę z Poznania do Łodzi i sobie porównam zgodność z rzeczywistością
-
muahahahaha jaką "nową mapę autostrady"!!! :D
jeśli chodzi o autostradę (drogę oznaczoną na AM na biało) to w wersji v3s jest identyczna co v3u...
-
Jeśli chodzi o moje rodzinne miasto, to są kolosalne zmiany na nowych osiedlach w dzielnicy Tarchomin. Dużo poprawionych nazw ulic, bardzo dużo nowych obrysów budynków i adresów.
-
muahahahaha jaką "nową mapę autostrady"!!! :D
jeśli chodzi o autostradę (drogę oznaczoną na AM na biało) to w wersji v3s jest identyczna co v3u...
Piszesz o A2 z Konina do Strykowa ? Nie było jej w wersji v3s.
-
muahahahaha jaką "nową mapę autostrady"!!! :D
jeśli chodzi o autostradę (drogę oznaczoną na AM na biało) to w wersji v3s jest identyczna co v3u...
No to dorzucę do tego to: http://wiadomosci.onet.pl/1377087,11,item.html
-
muahahahaha jaką "nową mapę autostrady"!!! :D
jeśli chodzi o autostradę (drogę oznaczoną na AM na biało) to w wersji v3s jest identyczna co v3u...
No to dorzucę do tego to: http://wiadomosci.onet.pl/1377087,11,item.html
Z tym się zgodzę. Rzeczywiście ten fragment był już w v3s.
-
Z tym się zgodzę. Rzeczywiście ten fragment był już w v3s.[/quote]
Bo on istniał w rzeczywistości. To była słynna Legnicka betonówka ]:>
-
Drodzy Clubowicze,
Możecie przekazać co i jak??
Na stronie AM mamy dostęp do v3s, nigdzie nie mogę znaleźć v3u, czyżby tylko dla wybranych?
Pozdrawiam.
-
Na stronie AM mamy dostęp do v3s, nigdzie nie mogę znaleźć v3u, czyżby tylko dla wybranych?Pozdrawiam.
Tak.
-
Reda i Rumia też dorobiły się numeracji.
-
khe khe khe :D
only the choosen ones ;) :D
-
Też macie problem z rejestracja tych nowych map? U mnie wyskakuje brak dostepu do serwera automapy
-
Ja zarejestrowałem bez problemów.
Poprawili większość problemów które zgłosiłem wcześniej oprócz jednego związanego z niepoprawnym wyznaczaniem trasy otwartego od 95 dni.
-
Malbork, Tczew i Ustka też "dostały" numerację.
Niestety, niektóre błędy dotyczące jednokierunkowości i zakazów skrętu pozostały niepoprawione. :(
-
ciekawie się zapowiada :O~
-
Jest autostrada i coraz mniejsze miejscowosci gminne dostaja nazwy ulic.
poprawione sa wszystkie bledy ktore sygnalizowalew w wersji 3s. brawo
-
muahahahaha jaką "nową mapę autostrady"!!! :D
jeśli chodzi o autostradę (drogę oznaczoną na AM na biało) to w wersji v3s jest identyczna co v3u...
Kolega nie ma racji. Zaistalowałem 3u i jest cała autostrada A2. Jutro złoże relację jak jest z dokładnością.
-
Hmmmm, zauważyłem pewną zależność. Im dalej na północ kraju, tym więcej miast i miasteczek z dodaną numeracją.
-
muahahahaha jaką "nową mapę autostrady"!!! :D
jeśli chodzi o autostradę (drogę oznaczoną na AM na biało) to w wersji v3s jest identyczna co v3u...
Kolega nie ma racji. Zaistalowałem 3u i jest cała autostrada A2. Jutro złoże relację jak jest z dokładnością.
Chce "kolega" powiedzieć że w wersji v3s nie było autostrady A2?? Ciekawe bo ja miałem :P
-
Chce "kolega" powiedzieć że w wersji v3s nie było autostrady A2?? Ciekawe bo ja miałem :P[/quote]
Całą???? Gratuluje!!!! To znaczy że ja miałem do wczoraj bubla.
-
Całą???? Gratuluje!!!! To znaczy że ja miałem do wczoraj bubla.
Pisałem już - nie wiem czy całą - ale taką samą jak w v3u - ale jeszcze to sprawdzę :)
[edit] faktycznie tak na oko dłuższa jest... :)
-
Bardziej pesymistyczną wiadomością jest fakt że:
"Program w wersji 3.9.6.3 jest funkcjonalnie identyczny z wersja
oficjalnie dostepna na stronach www.AutoMapa.pl.
Zawiera poprawki eliminujace problem zawieszania przy zamykaniu aplikacji
na kilku modelach PocketPC oraz zwiazane z wyswietlanie adresow punktowych
na mapie Polski."
A czy nie orientujecie się, czy wersja programu dostępna na stronie AM to właśnie 3.9.6.3, czy jeszcze nadal 3.9.6.1 ? Niestety podają tylko 3 cyfrową numerację, a nie 4...
Jeżeli nadal jest stara, to może ktoś mi powiedzieć skąd można ściągnąć nowszą wersję? Z opisu wynika, że poprawiono mój problem http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=45673 z wyszukiwaniem ulic w Polsce, a wersja 3.9.6.1 tego nie poprawiła.
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na poprawienie mojego błędu, bo skutecznie uniemożliwia mi on korzystanie z AM.
Wojtek
-
o ile mi wiadomo, 3.9.6.1 to była tylko taka zmiana ze dodali głos Hołowczyca, program w wersji 3.9.6.3 jest dostępny dla betatesterów i jest jeszcze w fazie beta. Mam wrażenie że gdzieś tu wyczytałem że ktoś ma do testów 3.9.6.7 beta2!! ale nie udało mi się znaleźć żadnego linka.
Gość który pisał o 3.9.6.7 pisał o tym w tym wątku - na końcu pierwszej strony:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=48445&start=0
[Edit] Odpowiedź od supportu AM:
Nie ma takiej wersji programu.
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
AutoMapa (po)
A więc w tamtym wątku coś się temu panu porypało i chodziło mu zapewne o wersję 3.9.6.3 o której tu piszemy :P
-
Drodzy Clubowicze, szczęściarze testujący v3u.
Proszę o sygnał, czy zmodyfikowano nieco mapę Inowrocławia, szczególnie, czy dodano ul. Ponińskiego oraz okolicę tej ulicy - dotychczas biała plama w historii AM.
Zgłaszałem też do supportu kilkanaście drobnych zmian, ale jest nadzieja, że jeśli dodadzą tą okolicę, to poprawią inne szczegóły.
Pozdrawiam.
-
Znalazł mi coś takiego jak Ponińskiego Edwarda, jest równoległa do Czarlińskiego Leona i dochodzi do ulicy Szymborskiej.
-
Znalazł mi coś takiego jak Ponińskiego Edwarda, jest równoległa do Czarlińskiego Leona i dochodzi do ulicy Szymborskiej.
Dzięki, a możesz porównać to ze stroną:
http://www.inowroclaw.pl/flash/mapa.swf
-
Okolica ulicy Ponińskiego w Inowrocławiu wyglada tak:
(http://www.dabkowski.eu/pda/inow.JPG)
Jest także numeracja budynków. Tutaj niewidoczna, ale w zbliżeniu owszem.
-
Otóż wyznaczyłem sobie testowo kilkanaście rozbudowanych tras korzystając z map w wersji „U”, i muszę stwierdzić że, są one nieco lepiej wyznaczane niż w wersji „S”. Co ciekawe teraz większość z nich zaczęła się dokładnie pokrywać z tymi które wyznacza mi iGo :)
Przedtem nie były one tak optymalne jak te z iGo, a ponieważ wszystkie przejechałem przynajmniej kilka razy miałem rzetelną ocenę podpartą weryfikacją w terenie.
Ponieważ aplikacja jest praktycznie ta sama - przypuszczam, że nastąpił spory postęp w tych nowych mapach
;)
-
Dzięki, a możesz porównać to ze stroną:
http://www.inowroclaw.pl/flash/mapa.swf
no to jest do dupy :)
Na podanej przez Ciebie mapie jest tak:
(http://dione.cc/~forever/mapa_swf.jpg)
a na Automapie tak:
(http://dione.cc/~forever/automapa.jpg)
Ponieważ aplikacja jest praktycznie ta sama - przypuszczam, że nastąpił spory postęp w tych nowych mapach
;)
No to chyba że u Ciebie. Jeśli chodzi o Kraków to na samym Starym Mieście znalazłem około 4 błędów a jadę sprawdzić piąty :) Nie mówię oczywiście że w poprzednich było lepiej bo tego mi się nawet sprawdzać nie chce - napewno było tak samo. Ale teraz postanowiłem to posprawdzać i pozgłaszać... tak też zrobiłem :D
Na przykład 2 problemy to nieistniejące ulice zaznaczone przeze mnie na czerwono :) Nie wiem jaki idiota (geodeta) dał takie współrzędne do Geosystems ale wszystko jedno :)
(http://dione.cc/~forever/krakow.jpg)
(pozatym aplikacja nie jest ta sama - engine funkcjonalnie jest NIBY taki sam ale go poprawiali pod względem zawieszeń itp - wiec moze coś zmienili wiecej tylko się nie pochwalili?)
-
a jak wyglada Krosno ? Sa numery budynkow ? Mogę prosic o kilka screenow ? :D
-
a jak wyglada Krosno ? Sa numery budynkow ? Mogę prosic o kilka screenow ? :D
Ale które Krosno? W łódzkim, w warmińsko-mazurskim, w wielkopolskim czy w podkarpackim :?:
A może Krosno Odrzańskie w lubuskiem :?: :?: :)) :)) :)) :))
-
Jedyne i najwieksze w podkarpackiem :))
-
Numeracja jest... jakaś... nie wygląda na kompletną ale jest.
Screeny - jakie okolice chcesz?
-
Całą???? Gratuluje!!!! To znaczy że ja miałem do wczoraj bubla.
Pisałem już - nie wiem czy całą - ale taką samą jak w v3u - ale jeszcze to sprawdzę :)
[edit] faktycznie tak na oko dłuższa jest... :)
Oczywiście że dłuższa, bo w wersji 3s był odcinek Nowy Tomyśl - Konin, a od lipaca jest kolejny odcinek Konin - Stryków i jeżdiło się po polach i lasach :D
-
dobrze - nie zmienia to postaci rzeczy że mowa była o autostradzie z wrocka na zachód - a ta była od zawsze... no ale dobra. mniejsza o to.
-
Generalnie nowa mapa jest O.K. Na autostradzie Poznań - Stryków nie ma problemów z nawigacją w wersji 3u. Tak samo nie znalazłem błedów podczas jazdy po Łodzi i Poznaniu. Mam wrazęnie że mapy są precyzyjkniejsze niż w wersji 3s. Zauważyłem jednak problem z rejestracją śladu GPS. Jak chcę odtworzyć ślad nowej autostrady to wyświetla mi białe pole, inne stare ślady są wyświetlane normalniena mapie. Nie wiem o co chodzi. Próbuje dalej, jak nie to zgłoszę do supportu. [/img]
-
dobrze - nie zmienia to postaci rzeczy że mowa była o autostradzie z wrocka na zachód - a ta była od zawsze... no ale dobra. mniejsza o to.
To pogadaliśmy sobie. Dobrze że są obie w nowej mapie :D
-
Zauważyłem jednak problem z rejestracją śladu GPS. Jak chcę odtworzyć ślad nowej autostrady to wyświetla mi białe pole, inne stare ślady są wyświetlane normalniena mapie. Nie wiem o co chodzi. Próbuje dalej, jak nie to zgłoszę do supportu.
Aj to jutro muszę sprawdzić...
Sprawdziłem dzisiaj - u mnie wszystko normalnie działa...
-
Numeracja jest... jakaś... nie wygląda na kompletną ale jest.
Screeny - jakie okolice chcesz?
przy ulicy sciegiennego, krakowskiej jesli byś mógł ;)
-
No to chyba że u Ciebie. Jeśli chodzi o Kraków to na samym Starym Mieście znalazłem około 4 błędów a jadę sprawdzić piąty :) Nie mówię oczywiście że w poprzednich było lepiej bo tego mi się nawet sprawdzać nie chce - napewno było tak samo. Ale teraz postanowiłem to posprawdzać i pozgłaszać... tak też zrobiłem :D
Dodam jeszcze dla uściślenia, że testowałem typowe trasy miedzymiastowe - wszystkie w przedziale 150-500 km.
I tu ciekawosta: trasa (szybka) Łódź - Nowiny k/Kielc
- mapa wersja R ładnie korzystała z obwodnicy wokół Kielc
- mapa wersja S prowadziła już przez środek Kielc (szlak mnie trafiał)
- mapa wersja U znowu korzysta z obwodnicy
:D
-
no to moze... Krakow (centrum starego miasta czyli miejsce gdzie auta nie jeżdzą za duzo) jest zrobiony kiepsko... reszta krakowa póki co - poprawnie. Ale czy LEPIEJ - nie sądzę :D
-
no to moze... Krakow (centrum starego miasta czyli miejsce gdzie auta nie jeżdzą za duzo) jest zrobiony kiepsko... reszta krakowa póki co - poprawnie. Ale czy LEPIEJ - nie sądzę :D
Jedna taka moja generalna uwaga do map: zauważyłem że czasami w różnych polskich miastach, miasteczkach, wioskach i pomiędzy nimi, występują spore rozbieżności rzeczywistej siatki dróg czy ulic w stosunku do zawartości map.
I ma to zazwyczaj miejsce w okolicach byłych lub obecnych jednostek lub obiektów wojskowych.
To taka spuścizna po poprzednim ustroju, która mimo stosowania obecnie najnowszych technik satelitarnych w geodezji i kartografii jeszcze jakiś czas będzie się za nami ciągnąć.
:bored:
-
No ale to nie jest przypadek krakowa i starego miasta! Tutaj niektóre alejki Plant są uznawane za ulice!! to nie jest specjalne zafałszowanie danych tylko zwykłe niechlujstwo geodetów...
-
Sprostowanie:
Oczywiscie chodzilo mi o wersje 3.9.6.3, a niechcacy stworzylem kompilacje .7 w dodatku w wersji Beta2 :S co poprawil juz wyzej 4ever.
Przepraszam za pomylke.
Niestety zauwazylem, ze wrocil juz kiedys zglaszany blad gubienia sie mapy po wprowadzeniu POI na mapie (np. radar). Kursor jedzie do przodu, ale rysunek mapy zostaje w miejscu. Blad udalo mi sie na moim sprzecie powtorzyc juz 4 razy, wiec chyba cos jest na rzeczy.
Czy ktos ma podobny objaw?
-
Ja również dostałem od suportu info że mogę pobrać nowe wersje map (wcześniej zgłosiłem się na testera) co uczyniłem pobierając trzy pliki: program, Polska, Miasta. Obecnie mam zainstalowaną wersję 3s. Moje pytanie jest następujące: czy instalując wersję beta 3u nadpisuje się poprzednią zaistalaowaną 3s czy instaluje się w oddzielnym katalogu tak że będę miał dojście niezależne do każdej z nich. Dzięki za info
-
Nie zauwazyłem - jak go powtórzyć?? to znaczy tego błęda??
-
Ja również dostałem od suportu info że mogę pobrać nowe wersje map (wcześniej zgłosiłem się na testera) co uczyniłem pobierając trzy pliki: program, Polska, Miasta. Obecnie mam zainstalowaną wersję 3s. Moje pytanie jest następujące: czy instalując wersję beta 3u nadpisuje się poprzednią zaistalaowaną 3s czy instaluje się w oddzielnym katalogu tak że będę miał dojście niezależne do każdej z nich. Dzięki za info
To działa jak UPGRADE - nadpisuje istniejącą instalację.
-
Numeracja jest... jakaś... nie wygląda na kompletną ale jest.
Screeny - jakie okolice chcesz?
przy ulicy sciegiennego, krakowskiej jesli byś mógł ;)
(http://www.dabkowski.eu/pda/krosno1.jpg)(http://www.dabkowski.eu/pda/krosno2.jpg)
-
O to ja już nie musze laptopa włączać :D thx dabek :D
-
No problem, polecam się na przyszłość :))
-
Nie zauwazyłem - jak go powtórzyć?? to znaczy tego błęda??
Kroki ktore musze zrobic na mojej AM3 sa nastepujace:
1. jazda po trasie z wlaczonym sledzeniem (bez wyznaczania trasy)
2. zatrzymuje sie aby dopisac POI (np. radar)
3. kursorem wskazuje miejsce, dodaje POI, opis, klikam OK i wracam do AM3
4. ruszam samochodem
A objawy mam takie:
- kursor GPS jedzie do przodu mapa po drodze (usuwa sie z centrum ekranu)
- mapa pozostaje w tej samej pozycji
- kursor (czerwone kropki) znajduje sie w miejscu POI i nie mozna nic z tym zrobic: ani zmiana skali, wejscie do menu, wylacz/wlacz sledzenie nic nie zmienia
- w koncu kursor z GPS znika z ekranu, a mapa jest tam gdzie byla, a ja juz autem jestem 3 km od tego miejsca
GPS mam na BT, AM3 uruchomione samo bez innych aplikacji.
Pomaga jedynie wylaczenie AM3 i wlaczenie ponowne. Powtorzenie krokow powyzej daje taki sam efekt na moim sprzecie.
-
ok - dzisiaj sprawdzę.
-
Zauważyłem jednak problem z rejestracją śladu GPS. Jak chcę odtworzyć ślad nowej autostrady to wyświetla mi białe pole, inne stare ślady są wyświetlane normalniena mapie. Nie wiem o co chodzi. Próbuje dalej, jak nie to zgłoszę do supportu.
Aj to jutro muszę sprawdzić...
Sprawdziłem dzisiaj - u mnie wszystko normalnie działa...
Jak rejestruję ślad na jednej mapie np. poznań to jest O.K. Problem zaczyna się jak w grę wchodzą 2 mapy tak jak miałem ostatnio Łódź i Polska. Muszę to sprawdzić raz jeszcze, jak się wypuszczę za miasto.
-
Problem zaczyna się jak w grę wchodzą 2 mapy
A tak to mogę sprawdzić dopiero w sobotę...
Powtorzenie krokow powyzej daje taki sam efekt na moim sprzecie.
Sprawdziłem - u mnie taki problem nie występuje. Automapa natychmiast kontunuuje śledzenie sygnału i nie ma żadnego problemu z przełączaniem tej funkcjonalności.
-
Dziękuję za screen Inowrocławia,
mogę jednak zapytać i prosić o screen z wlotem do Torunia od strony Inowrocławia, czy autorzy AM uwzględnili już nowo wybudowane drogi na tym odcinku?
Kociak
-
Witam
Nie wiem czy to jakiś błąd w wersji czy tylko tak się u mnie dzieje.
Odpalam AM ,wchodzę w "abc", klikam w Punkty - kiedyś Punkty Użytkownika i....wywala mi program :(.Proszę kolegów o sprawdzenie tego u siebie.Dzięki
-
Dziękuję za screen Inowrocławia,
mogę jednak zapytać i prosić o screen z wlotem do Torunia od strony Inowrocławia, czy autorzy AM uwzględnili już nowo wybudowane drogi na tym odcinku?
Kociak
Czy o ten fragment Ci chodzi ?
(http://www.dabkowski.eu/pda/in_tor.jpg)
-
Dodano również numerację domów w Nowej Soli w lubuskim, poprawiono (przynajmniej w Zielonej Górze oraz pobliskich miejscowościach) kategoryzację ulic - nawet zadecydowanie poprawiono !!!
-
dzieki dabek - to juz robi wrazenie ;)
-
Tak, dziękuję.
Teraz tylko muszę oczekiwać na opublikowanie v3u na oficjalnej stronie. Może do poniedziałku zdążą, jadę do Torunia, a niezmiernie nie lubię po nim jeździć.
-
To ja proszę o screena ze zbliżeniem centrum Strzelec Opolskich :)
Thanks from the mountain! ;)
-
To ja proszę o screena ze zbliżeniem centrum Strzelec Opolskich :)
Thanks from the mountain! ;)
Który fragment Cię interesuje ?
-
Czy W wersji 3u nie ma mapy Warszawy. Nie wiem co jest grane. Mam mapę Polski i wszystkie miasta, ale zniknęła mapa Warszawy. Jest to denerwujące, bo dziś jade do Warszawy i dobrze że teraz to zauważyłem, bo najwyżej wgram wersję 3s.
-
Czy W wersji 3u nie ma mapy Warszawy. Nie wiem co jest grane. Mam mapę Polski i wszystkie miasta, ale zniknęła mapa Warszawy. Jest to denerwujące, bo dziś jade do Warszawy i dobrze że teraz to zauważyłem, bo najwyżej wgram wersję 3s.
Jak instaluje ponownie to okazuje się że jest zainstalowana. Coś jest nie tak z AM. Zobaczymy po próbie ponownej instalacji.
-
Dabek najlepiej centrum, czyli środek miasteczka :) Chodzi mi o to, czy są nazwane ulice i czy jest numeracja.
-
Dabek najlepiej centrum, czyli środek miasteczka :) Chodzi mi o to, czy są nazwane ulice i czy jest numeracja.
Numeracji nie ma, ale wszystkie ulice są nazwane.
(http://www.dabkowski.eu/pda/strzelce.jpg)
-
Z mapą warszawy a raczej z samym programem AM faktycznie dzieje się coś dziwnego:
jestem w krakowie wiec wylaczam gps i wchodzę w menu, daję "wczytaj mape" wybieram warszawę i ładuje się.... Wrocław Krzyki...
Ponownie ładuję mapę warszawy i ładuje się .... Grodzisk Mazowiecki na mapie Polska... rysikiem przesuwam mapę na warszawę jako taką - i przy załadowaniu już innych miast i z powrotem warszawy wskakuje juz poprawnie warszawa... restartuję AM (wyłączoną na Rzeszowie) i daję "wczytaj mapę" wybieram warszawę i już normalnie ładuje się warszawa...
Nie rozumiem co się działo na samym początku... ale nie jestem w stanie powtórzyć błędu.
-
Dzięki Dabek. O niebo lepiej - dokładniej, no i nazwy ulic wreszcie :)
-
Witam uprzejmie.
Prosiłbym o informację jak w testowanej wersji Automapy wygląda nazewnictwo ulic i numeracja Jarosławia woj. podkarpackie. Np. rejon dworca PKP. Dziękuję
-
proszszszsz.... bardz.... :)
(http://dione.cc/~forever/jaroslaw.jpg)
-
Witam. Wiem, że dla betatesterów to męczące ale prosiłbym o screena mapy Białegostoku w okolicy ulicy Kołłątaja (chodzi mi o to czy już jest zaznaczone jej przebicie do ulicy Swobodnej a następnie do 3 maja.
Z góry dziękuje
-
Z mapą warszawy a raczej z samym programem AM faktycznie dzieje się coś dziwnego:
jestem w krakowie wiec wylaczam gps i wchodzę w menu, daję "wczytaj mape" wybieram warszawę i ładuje się.... Wrocław Krzyki...
Ponownie ładuję mapę warszawy i ładuje się .... Grodzisk Mazowiecki na mapie Polska... rysikiem przesuwam mapę na warszawę jako taką - i przy załadowaniu już innych miast i z powrotem warszawy wskakuje juz poprawnie warszawa... restartuję AM (wyłączoną na Rzeszowie) i daję "wczytaj mapę" wybieram warszawę i już normalnie ładuje się warszawa...
Nie rozumiem co się działo na samym początku... ale nie jestem w stanie powtórzyć błędu.
A najlepiej zrób tak, zdeinstaluj dotychczasową AM, zrób reset PDA, zainstaluj AM ponownie.
-
Witam. Wiem, że dla betatesterów to męczące ale prosiłbym o screena mapy Białegostoku w okolicy ulicy Kołłątaja (chodzi mi o to czy już jest zaznaczone jej przebicie do ulicy Swobodnej a następnie do 3 maja.
Z góry dziękuje
Pewnie chodzi Ci o fragment od KEN do Dworskiej ? Nie, nie ma tego połączenia.
-
A najlepiej zrób tak, zdeinstaluj dotychczasową AM, zrób reset PDA, zainstaluj AM ponownie.
No co ty :D skoro działa to nie ruszam :)
Witam. Wiem, że dla betatesterów to męczące ale prosiłbym o screena mapy Białegostoku w okolicy ulicy Kołłątaja (chodzi mi o to czy już jest zaznaczone jej przebicie do ulicy Swobodnej a następnie do 3 maja.
Z góry dziękuje
Płoszę:
(http://dione.cc/~forever/bialystok.jpg)
-
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale koledze chyba chodziło o ten fragment zaznaczony na różowo :)) Niestety nie ma go w rzeczywistości.
(http://www.dabkowski.eu/pda/bial.jpg)
-
A - jeśli tak to faktycznie nie ma :)
-
Dzięki 4ever. Niestety bez zmian.
-
A ja mam pytanko odnośnie sulechowa (Sulechów - Lubuskie), a w zasadzie trzy.
1. Czy jest numeracja budynków?
2. Jak wygląda połączenie ulicy żwirki i wigury z obwodnica do świebodzina (przy stacji paliw) trasa S3 lub E65 jak kto woli
3. Jak wygląda połączenie ulicy odrzańskiej z S3 (E65). Od mniej więcej 2 miesięcy są tam ronda i obwodnica na poznań która wychodzi za krężołami. Obwodnica oficjalnie nie została oddana - ale może już jest w mapkach 3u :)
-
Ty mi miałeś coś sprawdzić najpierw z interwrite pro... do dziś nie pomogłeś... :P
-
1. Czy jest numeracja budynków?
2. Jak wygląda połączenie ulicy żwirki i wigury z obwodnica do świebodzina (przy stacji paliw) trasa S3 lub E65 jak kto woli
3. Jak wygląda połączenie ulicy odrzańskiej z S3 (E65). Od mniej więcej 2 miesięcy są tam ronda i obwodnica na poznań która wychodzi za krężołami. Obwodnica oficjalnie nie została oddana - ale może już jest w mapkach 3u :)
1. Nie ma
2.
(http://dione.cc/~forever/zwirki.jpg)
3.
(http://dione.cc/~forever/odrzanska.jpg)
-
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale koledze chyba chodziło o ten fragment zaznaczony na różowo :)) Niestety nie ma go w rzeczywistości.
(http://www.dabkowski.eu/pda/bial.jpg)
Dokładnie chodziło mi o ten fragment. No cóż dziękuje Wam obu.
-
Z mapą warszawy a raczej z samym programem AM faktycznie dzieje się coś dziwnego:
jestem w krakowie wiec wylaczam gps i wchodzę w menu, daję "wczytaj mape" wybieram warszawę i ładuje się.... Wrocław Krzyki...
Ponownie ładuję mapę warszawy i ładuje się .... Grodzisk Mazowiecki na mapie Polska... rysikiem przesuwam mapę na warszawę jako taką - i przy załadowaniu już innych miast i z powrotem warszawy wskakuje juz poprawnie warszawa... restartuję AM (wyłączoną na Rzeszowie) i daję "wczytaj mapę" wybieram warszawę i już normalnie ładuje się warszawa...
Nie rozumiem co się działo na samym początku... ale nie jestem w stanie powtórzyć błędu.
U mnie pomogło przeinstalowanie mapy Warszawy. Zaraz wyjeżdzam w trasę i jestem ciekaw czy się AM nie wykopsnie znowu
-
Czyli w ptzypadku sulechowa nadal kiszka. Na 2 i 3 błędy, no i szkoda że nie ma numeracji...
-
To ja też mam pytanie o miasto
Czy moze Siedlce (woj. maz.) dostały numerację i kilka miast okolicznych Sokołów Podlaski, Węgrów, Międzyrzec Podlaski
-
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale koledze chyba chodziło o ten fragment zaznaczony na różowo :)) Niestety nie ma go w rzeczywistości.
(http://www.dabkowski.eu/pda/bial.jpg)
Dokładnie chodziło mi o ten fragment. No cóż dziękuje Wam obu.
Jutro wracając z pracy objadę ten odcinek dokładnie i wyślę do supportu. Zgłosiłem sporo poprawek odnośnie Białegstoku ale o tym jakoś zapomniałem.
-
Tego odcinka niema. W sumie czesto jezdze te trasa w BIalymstoku, ale jakos zapominam by zgrac slad i wyslac do supportu AM. W sumie bedzie miesiac jak ja oddali do uzytku.
-
No to jak minął miesiąc - to nie ma cudów!! czego wy oczekujecie?!
-
Prośba !
Czy może ktoś zrobić screen z katalogu v.4.0 beta .... aby były widoczne nazwy plików i ich wielkość ?
Prosze wysłać na Email ... jeśli łaska ;)
i7i(AT)op.pl
-
ale my nie mówimy w tym wątku o v4.0 beta tylko o wersji 3.9.6.3 beta...
-
[ciach] ... wrocil juz kiedys zglaszany blad gubienia sie mapy po wprowadzeniu POI na mapie (np. radar). Kursor jedzie do przodu, ale rysunek mapy zostaje w miejscu. [ciach]
Dostalem odpowiedz z supportu. Blad dotyczy jedynie HX4700 i nie zostanie usuniety w wersji 3.9.x. Dopiero wersja AM4 bedzie pozbawiona tego problemu. :(
-
Blad dotyczy jedynie HX4700 i nie zostanie usuniety w wersji 3.9.x.
Przesadzili! Zwłaszcza, że "czwórki" nie widać.
-
Widać.
Testy nawigacyjne zaczynają się w tym miesiącu a na przełomie października i listopada ma być release...
-
12^2
-
Wiem, z korespondencji bezpośrednio z wsparciem technicznym AM... cytowałem już fragment maila (TUTAJ (http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=49191)) jeśli chodzi o ostateczny termin, a o testach nawigacyjnych wiem od kolegi który się załapał na testy AM4 i wie to z takiej samej korespondencji z wsparciem AM.
-
ale my nie mówimy w tym wątku o v4.0 beta tylko o wersji 3.9.6.3 beta...
mówimy w tym wątku o wersji 3.9.6.3 beta, a jest już do pobrania wersja 3.9.7.1
-
12^2
-
tak, tylko po co testować mapy na sofcie 3.9.6.3 skoro jest już 3.9.7.1 :bored:
-
O!! to nawet nie wiedziałem że nowa wersja jest :)
edit: no sorry jaką masz gwarancję że 3.9.7.1 czymkolwiek się różni od 3.9.6.3 ?? poprzednia była niedostępna dla ogółu, moze tylko zmienili numerek do publikacji :> ?
-
hmmm A to ciekawe....
Czy wcześniejsze wersje też miały w nawiasie takie duperele (eVC 4)??
Czy to może wskazówka że jest to już jakaś pre wersja czwórki??
-
Czy wcześniejsze wersje też miały w nawiasie takie duperele??
Miały
-
eVC 4 = eMbedded Visual C++ 4.0 :P
-
a fuj ;) cóż za niefartowna pomyłka :)
-
12^2
-
No i mniej zajmować nie będzie. Jeśli chodzi o engine - nie pytaj bo nikt nie wie. Jeśli chodzi o 3.9.6.3 to powiedziano/napisano tylko że:
Program w wersji 3.9.6.3 jest funkcjonalnie identyczny z wersja
oficjalnie dostepna na stronach www.AutoMapa.pl.
Zawiera poprawki eliminujace problem zawieszania przy zamykaniu aplikacji
na kilku modelach PocketPC oraz zwiazane z wyswietlanie adresow punktowych
na mapie Polski.
O 3.9.7.1 nie napisano nam nic - a więc wnioskuję że to tylko te same poprawki... dlaczego inny numer - nie wiem...
-
Witam,
Oprócz 3.9.7 mamy dostępne też mapy v3u. Wreszcie samemu można posprawdzać zmiany.
THX :proud:
-
ale jaja udostępnili je w ciągu godziny ostatniej!! :) no to jadziem - zobaczymy ile poprawili od czasu testów.
-
Fakt, o 19 jeszcze nie było map v3u.
Po pobieżnym obejrzeniu nowych, oficjalnych map v3u, mogę powiedzieć tylko jedno. Żenada, nie poprawili żadnego błędu, których zgłaszałem kilka.
-
Fakt, o 19 jeszcze nie było map v3u.
Po pobieżnym obejrzeniu nowych, oficjalnych map v3u, mogę powiedzieć tylko jedno. Żenada, nie poprawili żadnego błędu, których zgłaszałem kilka.
W Inowrocławiu, część danych, które zgłaszałem 17 lipca jest naniesionych, przede wszystkim zmiany literowe ulic.
Nawigacyjnie w Inowocławiu, ze zgłoszonych nie poprawiło się nic. (tu nie słałem śladu)
Natomiast dopisano uliczkę we wsi Myczków - Bieszczady, data zgłoszenia: 21 sierpnia. (przekazałem ślad)
-
z Moich zgloszen nie naniesiono ŻADNEJ POPRAWKI... faktycznie żenada
-
z Moich zgloszen nie naniesiono ŻADNEJ POPRAWKI... faktycznie żenada
To interesujące, bo z moich zwykle nanoszona jest zdecydowana większość.
Przejrzałem ostatnie zgłoszenia i stwierdziłem, że poprawili nawet kilka
nieistotnych drobiazgów, ale dla porządku dodam, że sporadycznie
trafiają się miejsca niepoprawione, a zgłoszone już dawno i w mojej ocenie
zawierające bardziej istotne błędy (lecz wciąż z gatunku tych niekardynalnych).
-
moje zgłoszenia były z rodzaju żenujących - nieistniejące ulice, źle postawione zakazy wjazdu, czy wreszcie zła numeracja budynków... ale olali...
-
AM zaczyna przeginac. Po co te zaproszenia do testow beta, zaangazowanie wszystkich, kiedy pozniej mapa zostaje wypuszczona na szybcika.
W koncu przydalby sie jakis system sledzenia tych bledow, to mielibysmy okazje zobaczyc co zostalo zrobione, uznane za blad i przeznaczone do poprawy. Jak wyjdzie B2 do AM4 to zadam sobie znowu trud i zweryfikuje zgloszone poprawki. Jak nie beda zmienione to sobie dalsze testy odpuszcze...
-
To co zrobili pracownicy AM z ostatnimi testami to naprawde jeden wielki przekret. Nie wiem co oni chcieli osiagnac wysylajac do uzytkownikow wersje beta, skoro i tak uwagi nie zostaly uwzglednione w wersji finalnej. Jak tylko sciagnalem nowa mape, wpisalem sobie przykladowa moja codzienna trase w Jeleniej Górze i okazalo sie ze na odcinku 5 km znalazlem 3 bledy, w tym 2 ktore w poprzedniej wersji nie istnialy !!!! Przez jeden blad ( w pewnym momencie nie ma kawalka drogi !!!) trasa wyznaczana jest na okolo. Napisalem do nich od razu ale oczywiscie to olali i wypuscili wersje mapy taka jaka byla na testach !!! Przeciez to jest zupelne lekcewazenie uzytkownikow, do tej pory mialem dobre zdanie o tej firmie, ale jesli dalej tak bedzie wygladala ich wspolpraca to chyba zalatwie sobie wersje piracka.
-
A wersje pirackie są bez błędów :)) ??????
palmus
-
Nie, ale nie płacisz za chłam, firmie która robi sobie z Ciebie jaja.
Ja się na piractwo nie zdecyduję (bo uważam to za normalną kradzież), ale na pewno jeśli znajdę lepszy soft - po prostu nie będę płacić więcej za aktualizacje i przerzucę się na to "coś" innego.
-
12^2
-
To bardzo dobre pytanie ja się zarejestrowałem parę miesięcy temu i już ta opcja była (rejestracji do beta-testów)... ale nie wiem czy przed pierwszymi testami do AM4 była czy nie...
O! co ciekawe, w kupionym dziś LOGO jest Navigo2 2-miesiące za darmo, więc kupiłem (6 PLN) i muszę powiedzieć że na planie małopolski nie ma ANI JEDNEGO błędu z tych które zgłaszałem do AutoMapy!!
Całkiem poważnie zastanawiam się czy nie łyknąć tego softu - potestuję parę dni i zobaczymy...
-
Ja słyszałem ze piraty sa lepiej scrackowane niz oryginał...Ja sie zawiodłem na AM, wiecej do żadnych testów nie przystepuje, dali D*** i nie wiem czy za taki kaszan wogole warto jest wykładac jakakolwiek gotowke. Moze jesli mi ja zainstaluja i dorzuca jakiegos pocketa to moge posmigac, ale watpie, tylko bym sie wkur... NIE UWZGLęDNIONO ZADNEJ MOJEJ UWAGI!!!!!!!!!!ZADNEJ!!!!!!!!!!!!!!
-
no dokładnie to jest najbardziej frustrujące - rozumiem żeby napisali coś w stylu:
-dziekujemy za uwagi, ale ze względu na czas uwzględnione zostaną w następnej wersji... czy coś takiego... a tu kupa - nic... po prostu wiocha (jak to w polskich firmach)
Wyjątkiem może być chyba gość z Navigo który na tym forum się udziela i pzynajmniej próbuje bronić się i odpowiadać na pytania... Mam wrażenie że AM działa jak Microsoft - jak kupisz to już cie mają w dupie.
-
Navigo podeszło poważniej do tematu. Jak miałbym sie zastanawiać nad wyborem miedzy AM i Navigo, nie zawahałbym sie kupic Navigo. Nawet cena rynkowa jest zaje*** a jeszcze doszła promocja. Kolesie z AM sobie pogwazdali na nasze testy. Co do danych, AM prowadzi na ślepo, błedy w danych ktore wysłałem do AM (oczywiście nie znikneły) nie pojawiaja sie w Navigo.
-
Co do lepszych map navigo - to prawda - żaden z błędów zgłoszonych przeze mnie do AM nie występuje w Navigo...
Ale jeśli chodzi o podejście poważne - to wstrzymaj się z oceną do momentu aż navigo będzie mieć większą popularność :P
-
Ok. Co do suchych faktów, wole Navigo.
-
12^2
-
Pytanie do beta testerów map: czy przekazywanie map beta do testów to jakaś norma, czy to sie pierwszy raz wydarzyło?
Jakoś mi umknęły ewentualne wcześniejsze przypadki testów map.
Ja uczestniczylem w testach juz jakies 3 lata temu i regularnie dostawalem soft do testow, ale bez "beta" map. Pozniej wynioslem sie do Anglii, gdzie jezdzilem na Navmanie bo AM nie do konca sobie radzila ;)
Testy AM3 XL to rowniez dla mnie nowosc, ale jesli maja tak to doceniac to ja chromole ten ich pakiet serwisowy - no chyba, ze zaczna placic
Ostatnie zaproszenie do test map to mysle, ze jest wziete w oparciu o baze AM4 Beta i osoby zglaszajace najwiecej uwag. ;)
W kazdym razie to co sie stalo z ta beta to jedna wielka porazka. :kill:
-
Co do lepszych map navigo - to prawda - żaden z błędów zgłoszonych przeze mnie do AM nie występuje w Navigo...
... i zapewne odwrotnie większość błędów map z Navigo nie występuje w AM.
Byłoby rzeczą conajmniej dziwną, gdyby było regułą,
żeby przy mapach od różnych dostawców błędy były w tych samych miejscach.
-
Ciekawa sprawa, na wątkach poświęconych AutoMapie każdy woli Navigo. W wątkach poświęconych Navigo wszyscy wolą AutoMapę.
Trochę przejaskrawiam, że wszyscy, ale coś w tym jest.
EEE chyba jednak nie WOLĘ navigo - strasznie muli... no i przyzwyczajenie robi swoje... pozatym opierajac sie na nie swoich doświadczeniach ale zawodowych kierowców od nas z firmy - lepszej nawigacji na polskie drogi od AM póki co nie ma.
Więc narazie napewno dam szanse AM4... zobaczymy jak działa i jak szybko wprowadzają zmiany - i wtedy podejmę decyzję :P
-
AMi ale chyba mi nie bedziesz probował wcisnac kitu, ze AM beta to cos porzadnego..jeszcze za takie pieniadze to sie moga wypchac!!!!!!!!! a za testy nastepnym razem niech płaca....zmarnowany czas!!!!!!!!
-
12^2
-
Ok. Co do suchych faktów, wole Navigo.
Ciekawa sprawa, na wątkach poświęconych AutoMapie każdy woli Navigo. W wątkach poświęconych Navigo wszyscy wolą AutoMapę.
Trochę przejaskrawiam, że wszyscy, ale coś w tym jest.
To ja odwrotnie - dla równowagi:) Właśnie sprawiłem sobie gazetkę z Navigo 2 i jestem po 2 dniach testów. Wniosek - tragedia, z taką mapą, to do własnego domu bym nie trafił. W promieniu 100 m od mojego domu są conajmniej 2 poważne błędy, zupełnie dyskryminujące taką "nawigację". Poza miastem brak bardzo wielu, zupełnie dobrych dróg którymi często jeździłem (w AM większość z nich jest). Zupełnie też mi nie odpowiada interfejs - ślimaczy się, a żeby mapę sobie poprzeglądać trzeba kombinować, jak przysłowiowy koń pod górę. Żeby nie było, że nie na temat - akurat ja zuważyłem pozytywne zmiany w ostatnich aktualizacjach map (3S i 3U) AM i na zgłaszane problemy zawsze dostawałem (choćby krótką) odpowiedź. Bardzo mi się podobają wprowadzone bodajże w wersji S nazwy dzielnic, osiedli, czy nawet czegoś na kształt przysiółków. Nie wiem skąd oni to wzięli, ale to kawał dobrej roboty był.