AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte

  • 354 Odpowiedzi
  • 97108 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 25, 2009, 23:34:01 »


- Wiadukty 2m i niższe
- Wiadukty 2.5m i niższe
-
Takie trochę OT  - Nie rozumiem tego: Jak jest "2.5m i niższe" to po co jednocześnie kategoria "2m i niższe"  :-? przecież ta druga powinna zawierać się w pierwszej no chyba że  " i niższe" w nazwie kategorii jest bez sensu  :mysli:
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 00:25:27 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 26, 2009, 00:32:44 »
Hehe, bo reszta nazwy jest w pamięci   ... ale wyższe od max. rozmiaru kolejnej kategorii   B)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 26, 2009, 00:43:40 »
Trochę mało to intuicyjne . Odhaczam 2,5m bo mam pojazd 2.6  i myślę że mam spokój a tu zonk bo wpadam na wiadukt 2.0 i dopiero wtedy olśnienie: aaaaaaaaa  trzeba było 2.0m też zaptaszkować  :-|
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 26, 2009, 00:52:29 »
To powinno być rozwiązane automatycznie,
zaznaczasz 4,5 m zaznaczają się wszystkie poniżej.

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 26, 2009, 01:58:29 »
To powinno być rozwiązane automatycznie,
zaznaczasz 4,5 m zaznaczają się wszystkie poniżej.

Dokładnie, zaznaczam min. wysokość pojazdu, czyli nie przejedzie 3,8 pod 3,6 i niższymi,
ale w AM 3,6 nie, ale pod 2,5 tak :/

Zgłosiłeś ???
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 26, 2009, 07:12:01 »
Widzę, że PPepe zadziałał dziś błyskawicznie i oba ograniczenia są już na miplo przesunięte,
ale ten 2.5m wciąż jest niebezpiecznie blisko DK1 i może ją niepotrzebnie blokować.

Właśnie sprawdziłem - obecnie jest OK.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 26, 2009, 08:00:26 »
To powinno być rozwiązane automatycznie,
zaznaczasz 4,5 m zaznaczają się wszystkie poniżej.

Dokładnie, zaznaczam min. wysokość pojazdu, czyli nie przejedzie 3,8 pod 3,6 i niższymi,
ale w AM 3,6 nie, ale pod 2,5 tak :/

Zgłosiłeś ???
Moja uwaga dotyczyła sposobu subskrybowania blokad na Miplo,
nie ustawień dla ciężarowych w AM (dla jasności o czym mówimy).

Nie zgłosiłem - nie jestem zainteresowany tymi blokadami - z wyjątkiem testów.

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 26, 2009, 08:00:26 »
Trochę dziwna sprawa z tymi POI na miplo wygląda że prawie wszystkie się przesunęły na nowych mapach jakeś trzydzieści metrów na zachód - może jakimś automatem dało by śię je poprawić aczkolwiek niektore zostały już zgłoszone i poprawione przez opiekunów. Więc chyba zostanie mozolna robota dla wszystkich i pojedyńcze klepanie do skutku.

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 26, 2009, 08:09:52 »
Podaj jakiś przykład.
O jaki rejon chodzi?
Dużo punków przejrzałem na nowych mapach i takiej rozbieżności nie zauważyłem.

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 26, 2009, 08:39:35 »
A proszę cię bardzo, coprawda teraz ten punkt już jest  w dobrym miejscu ale przy lokalizacji na poprzedniej mapie tu wylądował po przeciwnej stronie drogi. Podobna sytuacja była przy praktycznie wszystkich punktach w tamtej okolicy.
www.miplo.pl/point.php?p=WOSkTYnn
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 08:43:47 wysłana przez plusfoto »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 26, 2009, 10:33:47 »
Ciekawe  :ohreally: bo u mnie są wtym samym miejscu na obu mapach, ostatnie ślady edycji danych na miplo
(nie przesunięć) są sprzed miesiąca, a np, szkoły w ogóle nie były edytowane od momentu utworzenia POI zeszłego lata.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 26, 2009, 10:57:31 »
Ciekawe  :ohreally: bo u mnie są wtym samym miejscu na obu mapach, ostatnie ślady edycji danych na miplo
(nie przesunięć) są sprzed miesiąca, a np, szkoły w ogóle nie były edytowane od momentu utworzenia POI zeszłego lata.

A to sprawdż edycje tych punktów do 17 bodajże lutego to była stara mapa a póżniej były przesuwane (zmieniane) bo na nowej wypadały w dziwnych miejscach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 17:00:01 wysłana przez plusfoto »

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 26, 2009, 11:14:33 »
Mamy juz calkowita jasnosc w sprawie:
"Witamy,
WIFI w opcji AM'Traffic zastepuje polaczenie urzadzenia przez GSM. Jezeli
dane maja byc wysylane przez WIFI to:
- musi byc zaznaczona opcja "Wlacz wysylanie danych"
- nie moze byc zaznaczona opcja "Wysylaj tylko przez ActiveSync"
- urzadzenie musi miec dostep do Internetu przez WIFI podczas nawigowania
Opcja "Wysylaj tylko przez ActiveSync" sluzy do wysylania danych o ruchu po
polaczeniu urzadzenie do komputera za pomoca programu ActiveSync. Podczas
nawigowania dane o ruchu drogowym gromadzone sa do pliku 000001.tfd, a po
podlaczeniu urzadzenia do PC za pomoca ActiveSync i wlaczeniu AutoMapy, dane te sa
przesylane na serwer i plik zostaje oprozniany."
Czyli jesli nie mamy GSM w PDA to pozostaje tylko opcja podlaczania urzadzenia do PC poprzez ActiveSync.
Moze kiedys doczekamy sie, ze wszedzie w czasie nawigowania bedzie dostepne WIFI:)

--
jarok

Chyba w końcu zrozumiałeś działanie wifi/gprs/edge:) Natomiast co do ostatnich dwóch zdań: AUTOMAPA MA GDZIES ZA POMOCĄ CZEGO WYSLE DANE! MOŻESZ UZYC GPRS,WIFI,EGDE,USB,BT COKOLWIEK. AUTOMAPA CZEKA NA PODŁĄCZENIE DO NETU I JAK JUZ JE "POCZUJE" TO WYSYLA DANE. JESLI MASZ PDA BEZ GPS, BEZ WIFI TO POZOSTAJE CI POŁĄCZENIE PDA Z TELEFONEM KOMÓRKOWYM PRZEZ BT. UWIERZ TO ROZWIĄZANIE DZIAŁA.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 26, 2009, 11:18:42 »
A czy w takim razie mogę podłączyć mój tel przez bluetooth do nawigacji wbudowanej w samochodzie, która też ma bluetooth, ma windows CE 4.2 a nie można jej podłączyć poprzez ActiveSync? Czy to zadziała u mnie? Pytam, bo jestem laikiem w tej sprawie.
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 26, 2009, 11:38:59 »
Cytat: plusfoto
A to sprawdż edycje tych punktów do 17 bodajże lutego to była stara mapa a póżniej były przesówane (zmieniane) bo na nowej wypadały w dziwnych miejscach.

Ale co to ma wspólnego z tym wątkiem??
Wprowadzałaś punkty ręcznie przez stronę www na starej nieaktualnej mapie, Jak w miplo zmienili mapę na nową,
to zmienił się układ dróg, skorygowany został przebieg DW742 i tej uliczki przy której postawiłeś aptekę.
Nic dziwnego, że punkty Ci się 'poprzesuwały'.
Trzeba było wprowadzać punkty z poziomu AM, a nie starej mapy w miplo.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 26, 2009, 11:51:17 »
A czy w takim razie mogę podłączyć mój tel przez bluetooth do nawigacji wbudowanej w samochodzie, która też ma bluetooth, ma windows CE 4.2 a nie można jej podłączyć poprzez ActiveSync? Czy to zadziała u mnie? Pytam, bo jestem laikiem w tej sprawie.
Jeśli bluetooth ma na potrzeby "zestawu głośnomówiącego" to nie zadziała.
Masz dostęp do internetu z poziomu urządzenia do nawigacji?

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 26, 2009, 12:24:28 »
No tego nie wiem, bo tak mnie dziś tknęło o tym bluetooth. Wezmę laptoka do samochodu i podłączę usb i zobacze czy się uda to połączyć, bo jak wleze w ustawienia systemu (windows) to tak jest PC Connection. Ale coś mi świta, że ktoś kiedyś próbował i activesync nie zadziała. Sprawdzę i podziele się informacją.

Jeśli by się udało, to byłoby to rozwiązanie: brać laptoka do samochodu i po przejechanej trasie synchronizować (na parkingu łapi mi sygnał WiFi z domu więc internet będzie na lapku.

Ale obecnie nawet jak uda się to połączyć, to i tak w AutoMapie nie mam w opcjach tego Traffic. Tak się zainstalował i pewnie domyślnie wziął brak możliwości łączenia z netem.
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline MANKIN

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toska G900
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 26, 2009, 16:21:00 »
W koncu jakas nawigacja dla wagi ciężkiej ;) Wiadomo coś kiedy maja zakończyć sie testy ?

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 26, 2009, 17:15:22 »
śmikać mi się chce jak czytam te posty, ludzie rozpisujecie się na wiele stron na temat funkcjonalności z tórej będzie korzystało niewiele osób. Chyba nie sądzicie, że ludzie z własnej kieszeni będą finansować jakieś informacje o korkach. Może gdzieś w jakimś zadupiu ma to sens, ale w takiej Warszawie, gdzie wszędzie są stale korki to te funkcjonalnośc można sobie w d.... wsadzić. Proponuje zmienic nazwę wątku na AM 5.5 - testy nowej funkcjonalności Traffic. Może ktoś wreszcie napisze jak mu się jeździ z tą wersją AM. Ja owszem posiadam  wersję 5.5 ale niestety na razie nie miałem okazji pojechać gdzieś dalej.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 26, 2009, 17:21:42 »
śmikać mi się chce jak czytam te posty, ludzie rozpisujecie się na wiele stron na temat funkcjonalności z tórej będzie korzystało niewiele osób. Chyba nie sądzicie, że ludzie z własnej kieszeni będą finansować jakieś informacje o korkach. Może gdzieś w jakimś zadupiu ma to sens, ale w takiej Warszawie, gdzie wszędzie są stale korki to te funkcjonalnośc można sobie w d.... wsadzić. Proponuje zmienic nazwę wątku na AM 5.5 - testy nowej funkcjonalności Traffic. Może ktoś wreszcie napisze jak mu się jeździ z tą wersją AM. Ja owszem posiadam  wersję 5.5 ale niestety na razie nie miałem okazji pojechać gdzieś dalej.
Po pierwsze: Ja bardzo chętnie "z własnej kieszeni" potestuję mowe funkcjonalności, bo uważam je za przyszłościowe, a traktuję testy po części hobbystycznie
Po drugie: Skoro nie ma wielkiej burzy, ze AM 5.5 jest zła, to znaczy, że jest dobrze. Zauważyłem pewne mankamenty, o których poinformowałem support, ale nie zamierzam robić z tego Bóg wie jakiej afery
Po trzecie: Nikt Cię nie zmusza do zabawy funkcjonalnością np. AM Traffic. Ale miej - proszę - trochę więcej respektu dla tych, którzy są za wprowadzanymi innowacjami.
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 26, 2009, 17:30:10 »
... Ale miej - proszę - trochę więcej respektu dla tych, którzy są za wprowadzanymi innowacjami.

Ja mam respekt, ale ile można wałkować jeden temat, a nikt np nie skupi sie nad również nowym rozwiązaniem czyli "blokowaniem" klawiszy przy wprowadzaniu adresu, który jest super rozwiązaniem w IGO ale w AM jest to bzdet niewiele warty, a szkoda, bo bardzo ułatwia życie. W AM to niestety jest tylko zabawka, która nie stanowi żadnej wartości dodanej do programu. Rozwiązanie za wolne i "blokowane" klawisze wcale nie są blokowane.

*

Offline AdamT

  • 44
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 26, 2009, 17:53:07 »
Rozwiązanie za wolne i "blokowane" klawisze wcale nie są blokowane.
To zgłoś to do supportu, może poprawią.
Adam

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 26, 2009, 20:46:23 »
Rozwiązanie za wolne i "blokowane" klawisze wcale nie są blokowane.
To zgłoś to do supportu, może poprawią.
Adam

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby zgłaszania, ponieważ na 100% programiści AM przeglądają ten wątek i stąd już wiedzą o krytycznych uwagach do bety 5.5. Nie ma potrzeby się powtarzać.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 26, 2009, 20:50:18 »
Panowie, co może być przyczyną że zginęły mi funkcje z wersji beta ??  
:O :O

Tzn nie mam planszy w Innych 4/4 gdzie podajemy gabaryty pojazdu oraz nie mam planszy chyba 6/6 z ustawień trasy, czyli AM-Traffic.

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 26, 2009, 20:51:43 »
(...) ludzie rozpisujecie się na wiele stron na temat funkcjonalności z tórej będzie korzystało niewiele osób. Chyba nie sądzicie, że ludzie z własnej kieszeni będą finansować jakieś informacje o korkach. Może gdzieś w jakimś zadupiu ma to sens, ale w takiej Warszawie, gdzie wszędzie są stale korki to te funkcjonalnośc można sobie w d.... wsadzić.

W takiej Warszawie to własnie myślę, że to może mieć sens... Uważam że rozwiązanie zastępcze, takie jak Miplo Traffic jest dużo gorsze - czasem po prostu warto odstać 10 minut w korku niż nadkładać XX kilometrów i właśnie liczę że taka funkcjonalność będzie wbudowana w Automapę. Co do korków i ich stałego występowania, to wybacz ale ktoś raz przejeżdżający przez miasto może nie wiedzieć czy koło Twojego domu akurat można się korków spodziewać czy nie...

Sponsorów też Automapa chyba nie szuka - można używać synchronizacji przez domowy komputer...

Pozdrawiam.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 26, 2009, 20:59:45 »
Rozwiązanie za wolne i "blokowane" klawisze wcale nie są blokowane.
To zgłoś to do supportu, może poprawią.
Adam

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby zgłaszania, ponieważ na 100% programiści AM przeglądają ten wątek i stąd już wiedzą o krytycznych uwagach do bety 5.5. Nie ma potrzeby się powtarzać.

Poza tym już pewnie przynajmniej kilka osób wysłało to zgłoszenie.
Ja sam wysłałem kilka minutach po zainstalowaniu.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 26, 2009, 21:18:28 »
Cytat: Treker
... ile można wałkować jeden temat, a nikt np nie skupi sie nad również nowym rozwiązaniem
czyli "blokowaniem" klawiszy przy wprowadzaniu adresu, ...
Rozwiązanie za wolne i "blokowane" klawisze wcale nie są blokowane.

Najwyraźniej temat sprawia problemy testerom, stąd więcej postów, które jego dotyczą.
A skąd Ty niby wiesz że nikt nie skupił się nad blokowaniem klawiszy?  :ohreally:
Ten wątek akurat nie jest ani jedynym, ani głównym kanałem komunikacji betatesterów z supportem.
Raczej służy komunikacji wzajemnej betatesterów i zaspokajaniu ciekawości nietesterów ...
A klawisze będą blokowane w oficjalnej wersji, być może będzie to też działało szybciej niż w tej chwili.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 27, 2009, 11:38:54 »
..... A klawisze będą blokowane w oficjalnej wersji, być może będzie to też działało szybciej niż w tej chwili.

MIejmy nadzieję, że tak będzie, bo to świetne rozwiązanie.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 27, 2009, 13:35:08 »
Obiecałem, że napisze czy moje urządzenie Innovatek DIN 657-GPS połączy się z laptopem w celu np. sychronizacji AMTraffic.
Niestety nie połączy się. Podłączając kabel USB nie ma reakcji na laptopie.
(informacja do tych, co planują zakup takiej nawigacji)

Reasumując: na tym kombajnie chyba nigdy nie da się używać AMTraffic.
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 27, 2009, 18:16:26 »
Chyba nikt tu nie pisał.

AM 5.5 ma dodaną obsługę urządzeń Becker'a. Można zainstalować legalnie dwie nawigacje na jednym urządzeniu PNA. A wygląda to tak:
http://img124.imageshack.us/img124/2697/document.jpg

Całkiem fajnie to działa. Nie trzeba nic kombinować.