PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => Betatesty => Wątek zaczęty przez: izaw w Grudzień 20, 2011, 00:55:15
-
No i mapy nową betę.
(wersja 6.10 beta mapa 1112)
Nowości:
Program:
nowy typ trasy - Ostrożna
możliwość pobrania przez Internet trasy wyznaczonej w serwisie targeo.pl. Trasa taka posiada przypisany indywidualny kod PIN umożliwiający wykorzystanie jej w wielu urządzeniach.
uproszczenie procedury rejestracji
nowe, ulepszone algorytmy wykrywania i pokonywania korków dla tras: Ostrożna, Łatwa i Optymalna
włączone ostrzeganie o postawieniu punktu trasy na odcinku pieszym
Mapa:
adresy punktowe dla wszystkich miast w Polsce
znaczne zwiększenie liczby punktów adresowych
drogi i obwodnice przygotowane do odblokowania poprzez LiveDrive!: nowy odcinek A4 koło Rzeszowa, trasa S74 koło Kielc, Most Północny w Warszawie oraz obwodnice Bytomia, Starego Sącza i Wschowy.
Zmiany:
domyslna skala przy prezentacji punktów: Miasto 2D
prezentacja odległości od celu jako chorągiewki punktu trasy
możliwość prezentacji/ ukrycia znaczników sygnalizatorów świetlnych
zmiana sposobu opcji wyboru: ramki dwu i trzy kolumnowe
punkt PRZEZ nie będzie zaliczany przy jeździe przeciwnym pasem
zmiana sposobu prezentacji odległości dla trasy Przełajowej
usprawnione ustawienia komunikatów nawigacyjnych dla długich tras
zwiększenie płynności odświeżania ekranu
podczas odtwarzania demo trasy, prędkość jest zgodna ze wskazaniami AutoMapa Traffic
ułatwienie konfiguracji konta Miplo w AutoMapie (zwiększenie ilości znaków na klawiaturze przy wprowadzaniu danych)
w POI->Zarządzanie/ Wyświetlanie: wybranie 'wszystkie' na liście kategorii powoduje pokazanie płaskiej listy kategorii
w menu Trasa -> Modyfikuj -> Wczytaj prezentowana jest lista ostatnio wczytywanych lub wyznaczanych tras
domyślna ścieżka zapisu śladów GPS i tras na karcie pamięci (dotychczas w pamięci wewnętrznej urządzenia)
jeżeli punkt trasy i punkt POI znajdują się w jednym miejscu, to po kliknięciu można wybrać jedną z ikon punktów
możliwość przewijania palcem okien Ustawień oraz innych list w programie
Poprawki:
poprawki wyświetlania komunikatów o zmianach w trasie spowodowanych napływem nowych danych LiveDrive!
poprawki dostosowania dla urządzeń: Modecom FreeWay MX 2 HD, Trak GPS-640, Trak GPS-520, Smailo HD 5.0 Photo, Smailo HD43i/HD50i, HTC HD2
poprawione działanie dźwięków ostrzegania o POI
formatowanie daty zgodne z ustawieniami systemu operacyjnego urządzenia
poprawki w wyglądzie komputera
liczne poprawy sposobu wyznaczania tras,
poprawki w działaniu Asystenta Pasa Ruchu oraz komunikatów nawigacyjnych
Pierwsze spostrzeżenia.
1. Dodano obsługę nowych urządzeń.
2. Jest trochę zmian w skórkach. Wprowadzono nowe stałe, ale dostosowanie z 6.9 powinno być proste.
3. Jak będzie działać i wyglądać dopiero po instalacji.
-
Aha, była już dawno wersja 6.2 i ostatnio 6.9, rzeczywiście 6.10 nie było ;( była 6.1
jak widać jest jeszcze sporo wolnych numerków 6.20 6.30 .40 itd . do 2020roku miejsca wystarczy.
Gratuluję AM dobrego humoru. jak się cieszę że nie przedłużyłem licencji.
-
Nowości:
nowy typ trasy - Ostrożna
Nie udało się z łatwą, to jest Ostrożna :mrgreen:
Oby, oby. Wielu się ucieszy. :ok:
drogi i obwodnice przygotowane do odblokowania poprzez LiveDrive!: ... trasa S74 koło Kielc
Tere fere. LD nie odblokowuje małego odcinka S74 i w jedną stronę sobie nie pojeździmy.
Nastawiałem wczoraj w AM Antyblokad na S74 i dwa odcinki S74 musiałem sobie odblokować ręcznie :shock:
-
zdaje sie, ze powrocil "nasz ulubiony suwak" ;-)
-
Dla mnie to jest info
podczas odtwarzania demo trasy, prędkość jest zgodna ze wskazaniami AutoMapa Traffic
zaraz pierwsza trasa :)
-
Dali ciała A4 - póki co bezpłatna Katowice-Wrocław niestety w AM 6.10 jako płatna!
Zaraz trasa z Nysy do Głogowa , potestuję nową AM!
-
jedź "Ostrożną" :mrgreen:
-
Czy może mi ktoś z przedstawicieli producenta na forum kompetentnie napisać co to jest typ trasy "ostrożna" . Czy to jest np to czym była dotąd trasa "łatwa" , czyli, że od dziś łatwa prowadzi teraz po najlepszych wg kategorii drogach , natomiast ostrożna jest tym czym do wczoraj była łatwa, czyli unika lewoskrętów, rond. Dlaczego mamy się domyślać drogi producencie ? Jeżeli mamy coś betatestować, to chyba trzeba napisać takiemu betonowi jak ja co mam betatestować prawda, czyli jak wg was powinna działać wspomniana trasa ?
-
na "+" płynność w trakcie nawigacji, przewijanie ekranów w ustawieniach oraz to, że wszystkie uwagi zgłoszone przeze mnie do map zostały uwzględnione a także
podczas odtwarzania demo trasy, prędkość jest zgodna ze wskazaniami AutoMapa Traffic
zdaje sie, ze powrocil "nasz ulubiony suwak" ;-)
Nie wiem cz to samo mamy na myśli, ale jeśli przewijanie menu, to nie wrócił, ale został wprowadzony...
http://pdaclub.pl/forum/betatesty/am-6-9-rc-do-pobrania/msg1525358/#msg1525358 (http://pdaclub.pl/forum/betatesty/am-6-9-rc-do-pobrania/msg1525358/#msg1525358)
na "-" działanie GPS - co prawda nie kręci, ale na godzinnej trasie (50km) widziałem komunikat "Słaby sygnał GPS" - może to chmury, może... się jeszcze sprawdzi...
PS
Darek nie namęczy sie ze skórkami... U mnie działa ta z 6.9b
PS2
z wyborem trasy ładnie zrobili...
"Szybka" - najkrótszy czas
"Optymalna" - balans pomiędzy długością a czasem
"Łatwa" - unikająca trudnych manewrów
"Ostrożna" - preferująca drogi główne
"Krótka" - najkrótsza droga
Połączone: Grudzień 20, 2011, 08:28:32
Bardzo ładnie działa demo z prędkościami AM'Traffic.
-
Na plus : przestały "migać" nazwy ulic
na minus : -nie mogło przy instalacji wydobyć nr. identyfikującego urządzenia. Robiłem upgrade i może dlatego program ruszył ale przy normalnej instalacji mógł by być problem z rejestracją (a podobno uproszczona :E )
- dalej jest menu "typowe trasy" :evil: :evil: :evil:
-
@RUKAT, all
Potwierdzam na HTC HD2 problem z rejestracją poprzez program instalacyjny - mi też instalator nie był w stanie wydobyć numeru urządzenia po aktualizacji 6.9bPL=>6.10PL beta i rejestrację robiłem już w samej Autompaie.
Zaraz leci temat do supportu.
-
Na HD2 nie potwierdzam problemów z rejestracja, wszystko przebiegło tak jak powinno. Instalowalem na 6.9b.
-
Aha, była już dawno wersja 6.2 i ostatnio 6.9, rzeczywiście 6.10 nie było ;( była 6.1
jak widać jest jeszcze sporo wolnych numerków 6.20 6.30 .40 itd . do 2020roku miejsca wystarczy.
...
Wersja programu 6.10.0 wiec faktczynie na am7 poczekamy dluzej
-
Tere fere. LD nie odblokowuje małego odcinka S74 i w jedną stronę sobie nie pojeździmy.
Może tak było w nocy, przed chwilą sprawdzałem i w obie strony z LD jest OK,
-
@jachraniak , jak dla mnie, to zgodnie z opisami typow tras, które podałeś, to opis trasy łatwej bardziej odpowiada trasie ostrożnej i vice versa :) Ja bym to poprawił w programie finalnym.
-
Wygląda na to, że w międzyczasie postanowili zmienić nazwę z "ostrożna" na "bezpieczna":
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/mapy-do-gps-ow/2011/12/trasa-bezpieczna-w-automapie (http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/mapy-do-gps-ow/2011/12/trasa-bezpieczna-w-automapie)
-
Darek nie namęczy sie ze skórkami... U mnie działa ta z 6.9b
W Menu niektórym rzeczom brakuje grafik (np. wybranie stopnia ignorowania odchyleń GPS)
Pomyłka - chodziło mi o kompensację opóźnienia sygnału GPS.
Pisałem z pamięci - przepraszam. :(
-
Ale co panowie, generalnie to po przeczytaniu info o nowej wersji kopary opadły co ? Apetyty chyba były większe, po tym co zobaczyliśmy w wersji na ajfona. Czyżby już koniec rozwijania wersji na windowsy, a te zmiany to tylko takie pozorne ruchy ? Chyba ta wersja 7.x to pozostanie tylko na desce kreślarskiej naszej wyobraźni :)
-
Zainstalowałem bez problemu na hd2, ale po naciśnięciu "minimalizuj" i próbie powrotu do mapy mam komunikat-"Wystąpił problem z Automapą EU. exe Powiadom ... itd.". Macie coś takiego.
-
Darek nie namęczy sie ze skórkami... U mnie działa ta z 6.9b
W Menu niektórym rzeczom brakuje grafik (np. wybranie stopnia ignorowania odchyleń GPS)
Ale w sensie że co :-? Wchodzę w menu/ustawienia/GPS/Ignoruj..... i jest tak samo w skórce DF jak i w AM :ohreally: To czego tam nie ma?
-
wyczytałem na innym forum, gdzie ktoś zgłasza, że wywalenie pliku speeds powoduje podobno błąd programu. Czyżby pełna i nieodwołalna w żaden domowy sposób integracja programu z danymi SR ? Może ktoś to sprawdzić, bo ja bety nie ściągam. A i podobno nowe mapy działają z wersją 6.9b
-
Z tego co zaobserwowałem, to poprawili algorytm wyznaczania tras. Wreszcie widać, że trasa szybka, jest faktycznie szybka. Wcześniej mnie trafiało, w jaki sposób była liczona... Jadąc przez cały Kraków (Pn.-Pd.) w godzinach szczytu można zaoszczędzić pół godziny jadąc obwodnicą (nadkładając ponad 10km...), a poprzednia wersja uporczywie pchała mnie "przez miasto"...
Ktoś jeszcze zauważył zmiany przy wyznaczaniu tras?
-
Ale w sensie że co :-? Wchodzę w menu/ustawienia/GPS/Ignoruj..... i jest tak samo w skórce DF jak i w AM :ohreally: To czego tam nie ma?
Może zalezy od rozdzielczości? :mysli:
Wrzucę zrzuty wieczorem.
-
Mam taki babol że po minimalizacji AM nie mogę jej wywołać na "wierzch" tzn. program działa, nawiguje i gada, ale go nie widać :( . Mogę go wywołać tylko menadżerem zadań. Ma tak ktoś jeszcze ? Może to wina mojego ROMu ( AMIGAnTOMEK) albo tego że robiłem upgrade a niae czystą instalację :-|
edit: Nie, ROM nic nie miesza bo poprzednia wersja AM tak się nie zachowywała.
-
u mnie masakra jakiej do tej pory nie widziałem, całe urządzenie navi mi się wiesza, robię ponowną instalację - nie formatuję karty na której jest AM, czy to ma znaczenie? - jak dotąd nigdy tak nie miałem
-
To najwyższy czas sformatować.
-
zawsze formatowałem , a własnie teraz sobie odpuściłem, błąd polegał chyb an atym że przy instalacji wybrałem jakiś dodatek - a on chyb abył przeznaczony ale dla modecoma w wersji HD - dziwnie wyglądał mój ekran na navi.
PO ponownej instalacji ekran wygląda ok al wyznaczyłem trasę [112 km] i u góry ekranu pasek ze słowem nawigacja staje na 98% i nic sie nie dzieje :-|, dopiero jak kliknę w ekran
pojawia się cała trasa [taką zaznaczyłem akcję po wyznaczeniu trasy]
hmmm teraz następny babol - zmieniam trasę na inny typ i na ekranie komunikat "Prosze czekać" i znowu nic i znowu trzeba kliknąc w ekran aby trasa się pokazała :-|
-
Kolego RUKAT swój problem z minimalizuj opisałem wyżej z tym, że u mnie nic nie gada i aby ponownie uruchomić zamykam mapę z menadżera zadań. Rom 3.14.
-
@sserafin u mnie jest to samo, co prawda na ce 5.0 (w MX2 jest chyba 6.0).
AM zachowuje się nieobliczalnie - po wyznaczeniu trasy nie jest ona wyświetlana (pomaga kliknięcie w ekran), przy nawigowaniu nieoczekiwane "wyjścia" do windy itp. itd.
Problem dotyczy czystej instalacji (po sformatowaniu) jak i na 6.9b. Kuriozalne jest to, że nigdy nie miałem żadnych problemów z AM, więc chyba już czas najwyższy :tongue:
-
Absolutna porażka z AM610. Nigdy cos takiego mi sie nie zdazyło, aż zrobiłem zdjęcie.
Jest nadzieja że beta będzie poprawiona? ja wracam prędziutko na AM69
-
A moim zdaniem to jedna z najlepszych wersji.
-
wyczytałem na innym forum, gdzie ktoś zgłasza, że wywalenie pliku speeds powoduje podobno błąd programu (...)
Kłamliwa plotka. Na szczęście po wyłączeniu co nieco, wyznacza nadal trasy przewidywalne i stałe w czasie jej pokonywania. Nawet jak to włączą na silę i do tego jeszcze LD, to co z tego ? Od rzeszy użytkowników i tak nie uzyskają złamanego "Bajta" danych :mrgreen:
Wystarczy poczytać tu i ówdzie, gdzie na temat AM wypowiada się kilkaset procent więcej użytkowników niż na naszym forum.
-
Dali ciała A4 - póki co bezpłatna Katowice-Wrocław niestety w AM 6.10 jako płatna!
Zaraz trasa z Nysy do Głogowa , potestuję nową AM!
Bądźmy dokładni, to jest błąd mapy 1112 a nie programu 6.10
-
Kolego RUKAT swój problem z minimalizuj opisałem wyżej z tym, że u mnie nic nie gada i aby ponownie uruchomić zamykam mapę z menadżera zadań. Rom 3.14.
A no tak ,przegapiłem :mrgreen: Znaczy to jakiś bug ,trzeba zgłosić B)
-
Ja zainstalowałem na 6.9 i jest dobrze.
Wytyczanie tras na HTC Leo już nie jest takie proste, Automapa się zawiesza.
-
Dali ciała A4 - póki co bezpłatna Katowice-Wrocław niestety w AM 6.10 jako płatna!
Zaraz trasa z Nysy do Głogowa , potestuję nową AM!
Bądźmy dokładni, to jest błąd mapy 1112 a nie programu 6.10
Nawet bym tego błędem nie nazwał, przecież ten odcinek miał być płatny od 1 stycznia ...
dopiero co okazało się, że nie zdążą z bramkami w terminie
-
Ale w sensie że co :-? Wchodzę w menu/ustawienia/GPS/Ignoruj..... i jest tak samo w skórce DF jak i w AM :ohreally: To czego tam nie ma?
Przepraszam za pomyłkę - pisałem z pamięci. :(
Chodziło o kompensację opóźnienia sygnału GPS oraz zasięg pobieranych danych LD.
-
@RUKAT, all
Potwierdzam na HTC HD2 problem z rejestracją poprzez program instalacyjny - mi też instalator nie był w stanie wydobyć numeru urządzenia po aktualizacji 6.9bPL=>6.10PL beta i rejestrację robiłem już w samej Autompaie.
Zaraz leci temat do supportu.
potwierdzam problem.... karta formatowana
-
Chodziło o kompensację opóźnienia sygnału GPS oraz zasięg pobieranych danych LD.
Mam to samo na O2
-
Gdzie jest miplo w tej wersji? bo było w "ogolne"
-
I dalej jest
-
u mnie nie ma na HD2
-
Wyłącz Menu proste, to pokaże się w ogólne.
-
no tak... :ok: :ok: :ok:
Ktos sie juz logował do miplo? bo mnie wyskoczył komunikat o tym ze kod został uzyty na innym urzadzeniu:|
update:
teraz przeszło...
ale przy synchronizacji wywala ze "poprawnie przywiązano nowe urządzenie do miplokodu"
-
czy przy instalacji mieliście rowniez problem z rejestracja,mi dopiero udalo sie to z pozomu urzadzenia.Dodam ze instalowalem mape od nowa na swierzo zresetowanym sprzecie/HR/
-
czy przy instalacji mieliście rowniez problem z rejestracja,mi dopiero udalo sie to z pozomu urzadzenia.Dodam ze instalowalem mape od nowa na swierzo zresetowanym sprzecie/HR/
ja nie mogę dokończyć instalacji - cały czas 'wydobywanie numeru seryjnego urządzenia' i tak bez przerwy - raz, że coś może wymagać ingerencji użytkownika, potem wydobywanie i nic ;(
-
Witam
Ja mam to samo :(
-
MDACIV nie można wydobyć numeru.....po kilku próbach anulowałem dalsze "wydobywanie"...
Włączyłem AM i dostałem komunikat o konieczności rejestracji map...(sprzęt podłączony do kompa)...klik na zarejestruj i wszystko działa (ale chyba nie chodzi o obchodzenie problemów) :)
-
to, co się udało zrobić, to jak instalator w końcu wrócił to wyboru: instalacja i/lub rejestracja - zaznaczyłem instalacja. Niestety - po raz kolejny instalują się składniki, ale można zarejestrować mapy przy uruchomieniu AM.
Babol!
Swoją drogą - fascynuje mnie taki cykl wydawniczy AM, od razu z uwagą: znane błędy.
Moim zdaniem nie należy wypuszczać gniotów, tylko poprawić 'znane błędy' i dopiero wtedy wydać stabilną wersję i czekać na uwagi użytkowników.
-
Trasa Poznań => Wawa (ok. 300km), uwagi:
- spory błąd: (widzę, że koledzy być może się do niego odnoszą poprzez termin "zminimalizowanie" Automapy) - po przejściu na ekran główny, np w celu odczytania SMS'a, nie da się już rady powrócić do Automapy klikając jej ikonkę, ja obserwuję kolejne crashe, w miarę naciskania ikonki; pomaga tylko Task Manager i "switch to" [zgłaszam do supportu]
- pojedyncze wystąpienie, ale irytujące: jadę spokojnie na A2 równo 120km/h, a tu ni z tego ni z owego komunikat, że moja trasa uległa skróceniu o 71km, przy czym odległość ode celu nie zmieniła się ani o jotę (na razie nie zgłaszam)
- przy dłuższych kłopotach z zasięgiem GSM zaczyna się obracanie wte (do pionu) i we wte (do poziomu) ekranu (totalna dyskoteka) z początkowej pozycji poziomej; nie wiem, co o tym sądzić, może już nie warto leczyć WM 6.5... Pomógł restart smartphone'a... Rozważam przesiadkę na Iphone'a, może szkoda prądu zawracać głowę Aquratowi tym dziadowskim systemem operacyjnym, który już chyba oficjalnie umarł; czyli nie zgłaszam
- [LD] tym razem byłem na miejscu 0,5 h przed czasem (przyjazd był planowany na 21.00, byłem o 20.40 + w międzyczasie miałem dwa przystanki po 5 minut); na autostradzie utrzymuję licznikowe 120km/h, poza - jeżdżę 10km/h ponad limit; zaskakujący czas, szczególnie zimą, niemniej bardzo dobrze się dziś jechało, mały ruch, a poza tym wolę być o 30 minut przed czasem niż 5 minut po czasie :); BTW: używam profili, z racji jeżdzenia po autostradzie 120km/h mam ustawioną tam średnią prędkość 100km/h, przez całe lato i jesień była ok
Sprzęt: HTC HD2 (oryginalny ostatni ROM i loader)
-
Czy wyświetlają Wam się punkty z kategorii "uzupełnienie mapy"?? np. antyblokady ?? Bo u mnie nie ma ich na mapie.
-
MDACIV nie można wydobyć numeru.....po kilku próbach anulowałem dalsze "wydobywanie"...
Włączyłem AM i dostałem komunikat o konieczności rejestracji map...(sprzęt podłączony do kompa)...klik na zarejestruj i wszystko działa (ale chyba nie chodzi o obchodzenie problemów) :)
Tak też zrobiłem,ale AM się wiesza (nigdy wcześniej tego nie miałem)nawet 2 kilometrowej trasy nie wyznacza
-
Albo coś przestawiłem i nie wiem co (ale w to wątpię) albo nowa AM na moim Samsungu nie potrafi sama nawiązać połączenia GPRS co skutkuje m.in tym, że jak uruchomię AM przy wyłączonym GPRSie to nie mam ani LD ani nie mogę zrobić synchronizacji z Miplo :-|
-
MDACIV nie można wydobyć numeru.....po kilku próbach anulowałem dalsze "wydobywanie"...
Włączyłem AM i dostałem komunikat o konieczności rejestracji map...(sprzęt podłączony do kompa)...klik na zarejestruj i wszystko działa (ale chyba nie chodzi o obchodzenie problemów) :)
Tak też zrobiłem,ale AM się wiesza (nigdy wcześniej tego nie miałem)nawet 2 kilometrowej trasy nie wyznacza
Tego nie potwierdzam, dzisiaj na baaardzo krótkiej trasie wszystko było O.K. a i łączy się z netem też O.K. Trasy też wyznacza, zdecydowanie szybciej (nie wiem czy lepiej), brakuje mi tylko lepszego/bardziej wyraźnego wyświetlania całej trasy w podglądzie przy włączonym podglądzie AM Traffic
-
@sserafin u mnie jest to samo, co prawda na ce 5.0 (w MX2 jest chyba 6.0).
AM zachowuje się nieobliczalnie - po wyznaczeniu trasy nie jest ona wyświetlana (pomaga kliknięcie w ekran), przy nawigowaniu nieoczekiwane "wyjścia" do windy itp. itd.
Problem dotyczy czystej instalacji (po sformatowaniu) jak i na 6.9b. Kuriozalne jest to, że nigdy nie miałem żadnych problemów z AM, więc chyba już czas najwyższy :tongue:
Potwierdzam. Na PNA z windowsem 5.0 CE nawigacja zacina się, zawiesza się Menu, nie widać wyznaczonej trasy..(pomaga kliknięcie w ekran), nie chce się zamknąć po wybraniu "Koniec"..... itp - jeszcze nigdy nie miałem takich problemów z wersją beta AM.
Kartę SDHD zawszę formatuję przed instalacją.
-
właśnie wróciłem z trasy ok 300 km z nową betą: spostrzeżenia - ponieważ znałem trasę dobrze mogłem sobie pozwolić na tę betę, dziwne odmierzanie km po kilkunastu kilometrach trasa się zmniejszyła (tylko na urządzeniu, nie w rzeczywistości) choć czas dotarcia do celu realny. Same przesuwają się punkty :"cel" i "przez" nieoczekiwanie na trasie info "punkt trasy" kilkanaście km wcześniej niż w realu; po rzekomym osiągnięciu celu druga próba wyznaczenia trasy bez mojej ingerencji, ale bezskuteczna coś beta się zapętliła. Pomogło zamknięcie programu i na nowo podanie celu. Te dziwne zachowania, nagłe zmiany pozostałego dystansu być może po pobraniu danych z LD, podobnie dziwne manewry na prostej drodze typu skręć w prawo czy za 500 m na rondzie prosto (choć nie ma tam żadnego skrzyżowania ani ronda - na mapie też nie ma). Pozytyw? hmmm... nie popsuto wyznaczania tras, nowy rodzaj "ostrożna" - ruch w dobrym kierunku. Spodziewałem się jakiegoś rozwinięcia tych pojawiających się buziek, ale dalej pozostają one w kwestii domysłów dalej dla mnie są one wyrocznią pytyjską.
-
drogi i obwodnice przygotowane do odblokowania poprzez LiveDrive!: nowy odcinek A4 koło Rzeszowa, trasa S74 koło Kielc, Most Północny w Warszawie oraz obwodnice Bytomia, Starego Sącza i Wschowy.
ja szczerze mówiąc nie umiem znaleźć tej obwodnicy Bytomia
-
Pobawiłem się trochę i wyszło na to, że sama AM potrafi nawiązać połączenie i LD działa. Połączenia nie potrafi jednak nawiązać Miplo z poziomu AM (osobnego Miplo nie mam na sprzęcie).
-
Czy wyświetlają Wam się punkty z kategorii "uzupełnienie mapy"?? np. antyblokady ?? Bo u mnie nie ma ich na mapie.
No właśnie miałem z tym podobny problem w niedzielę. :mysli:
-
swoje problemy zgłosiłem do saportuAM, prosili abym podął jaki mam rom [ pamięć? oprogramowanie?] :shocked: :shocked: a ja nawet nie wiem gdzie tego szukać
-
jak czytam ten wątek, to mnie jedna refleksja naszła. Co użytkownicy takiego zrobili producentowi, że tak kurczowo trzyma się polityki, która nie pozwala wgrać mi nowej mapy do w miarę stabilnej ostatniej oficjalnej wersji. Na cholerę sobie fundować takie jazdy, jakie tu opisujecie ? Już nawet spróbowałem i zainstalowałem sobie samą najnowszą mapę do wersji 6.9b, zarejestrowałem i niestety na niektórych trasach pojawia się problem pliku hubnet i kicha, musiałem przywrócić AM z kopii zapasowej, czyli cofnąć się do poprzedniej mapy, a już było tak miło jak dwie pierwsze trasy wyznaczyły sie prawidłowo, ech :(
-
Same przesuwają się punkty :"cel" i "przez" nieoczekiwanie na trasie info "punkt trasy" kilkanaście km wcześniej niż w realu; po rzekomym osiągnięciu celu druga próba wyznaczenia trasy bez mojej ingerencji, ale bezskuteczna coś beta się zapętliła. Pomogło zamknięcie programu i na nowo podanie celu. Te dziwne zachowania, nagłe zmiany pozostałego dystansu być może po pobraniu danych z LD,
Miałem prawie identyczne zdarzenie, zgłoszone do supportu. Po rekalkulacji wszystko wróciło do normy. Nie musiałem zamykać AM.
-
drogi i obwodnice przygotowane do odblokowania poprzez LiveDrive!: ... trasa S74 koło Kielc
Tere fere. LD nie odblokowuje małego odcinka S74 i w jedną stronę sobie nie pojeździmy.
Już odblokowana chyba.
Ale za to taka ciekawostka :mrgreen:
(http://www.imagic.pl/files/3671/NAVI/Utrudnienia.Png)
Niezłe utrudnienie :grin:
-
Do pobrania skórka przystosowana do nowej bety. :banan: - jest trochę zmian we wszystkich plikach ..., w samej skórce coś namieszali w wyświetlaniu przycisków w komputerze (jeszcze to poprawię).
-
(...)
Już odblokowana chyba.
Ale za to taka ciekawostka :mrgreen:
(...)
Niezłe utrudnienie :grin:
Nic nowego U mnie w Łodzi takie znaczki są już od kilku wersji. Pozycja N 51:45:02,303; E 19:35:23,111. Podają, że od 2011-08-26.
Zatem cierpliwości, albo szczęścia.
-
Darek_Foto Czy w grafikach zrobiłeś zmiany?
Pozdrawiam i dzięki za nowe skórki.
-
ja szczerze mówiąc nie umiem znaleźć tej obwodnicy Bytomia
Bo ona jeszcze nie istnieje, a raczej tylko malutki fragment. Budują, ale końca nie widać...
-
to ja wiem, tylko że AM napisała że ta obwodnica jest do odblokowania przez LiveDrive! . Może LiveDrive! będzie umiał także dorysowywać drogi :D
-
jak czytam ten wątek, to mnie jedna refleksja naszła. Co użytkownicy takiego zrobili producentowi, że tak kurczowo trzyma się polityki, która nie pozwala wgrać mi nowej mapy do w miarę stabilnej ostatniej oficjalnej wersji. Na cholerę sobie fundować takie jazdy, jakie tu opisujecie ?
Korzystam z tego programu od wersji 3. Testowałem wszystkie wersje 4 i 5, potem, m.in. z braku czasu dałem sobie spokój. Teraz nieopacznie zainstalowałem betę 6.10 i... efekt jak zwykle. Już nigdy więcej nie zainstaluję żadnej bety. Producent tego oprogramowania stroi sobie żarty z użytkowników i to za moje własne pieniądze. Znowu wyszła wersja, która nie nie powinna ujrzeć światła dziennego.
Dodam, że świadomie kliknąłem potwierdzenie na stronach AM, że zdaje sobie sprawę z potencjalnych błędów, itp.
Ale odrobinę irytujace dla mnie jest, niektórzy się w ogóle nie uczą na swoich błędach :S
-
Czy ktoś korzystał już z tras Targeo z kodem PIN?
Brak mi w programie powiązania programu z kontem z Targeo .
-
Czy ktoś korzystał już z tras Targeo z kodem PIN?
Brak mi w programie powiązania programu z kontem z Targeo .
Właśnie też się zastanawiam jak to ma działać. Może trzeba zrobić eksport trasy z targeo do pliku i otworzyć w am (ale to już było) Szkoda że producent nie wyjaśnia jak działają nowe funkcjonalności tylko trzeba się samemu domyślać.
-
............. Producent tego oprogramowania stroi sobie żarty z użytkowników i to za moje własne pieniądze. Znowu wyszła wersja, która nie nie powinna ujrzeć światła dziennego.
Dodam, że świadomie kliknąłem potwierdzenie na stronach AM, że zdaje sobie sprawę z potencjalnych błędów, itp.
Ale odrobinę irytujace dla mnie jest, niektórzy się w ogóle nie uczą na swoich błędach :S
Kliknąłeś świadomie ale chyba bez zrozumienia :P Człowieku! Beta to Beta B) Na wersji finalnej wieszaj tyle psów ile uważasz ale Betę instaluj tylko wtedy gdy jesteś na wszystko gotowy ,Jak nie to odpuść i nie narzekaj bo jest napisane że to beta i babole mogą być. Ile było płaczu jak beta testy były na zaproszenia dla wybranych, teraz są dla wszystkich chętnych i też niedobrze :-|
-
Kolego macluke nie martw się, jeszcze będą pewnie ze dwie bety, a na końcu wersja przedpremierowa (RC1), która o dziwo też będzie wystawiona w dziale do testowania bet, co oznacza, że pobierasz ją na własną odpowiedzialność. To jest dopiero zabawne co nie ? :P
-
Do pobrania skórka przystosowana do nowej bety. :banan:
Czy wystarczy podmienić pliki z grafikami czy trzeba wszystko?
-
Mam problem na HD2 - po wyznaczeniu trasy wywala mnie z AutoMapy. Czy inni tez tak mają ?
Instalacja na sformatowaną kartę, bez żadnych zmian.
-
Kliknąłeś świadomie ale chyba bez zrozumienia :P Człowieku! Beta to Beta B)
Kolego proponuję czytać wypowiedzi również ze zrozumieniem, a nie tak jak Ci wygodniej do wyśmiania. Kolega napisał chyba wyraźnie, że potwierdził ryzyko bety świadomie, wiedząc, co beta za sobą niesie. Kolega macluke zapewne chciał nam powiedzieć, że w głowie mu się nie mieści i nie tylko jemu, że producent AM mając takie doświadczenia z przeszłości może nam nie po raz pierwszy wystawiać takiego nawet w minimalnym stopniu nieprzetestowanego gniota, co w prostej linii godzi w jego reputację w oczach betatesterów i zwyczajnie marnuje ich czas, no może poza naczelnymi testerami, którzy wszystko przyjmują ze zrozumieniem i wyrozumiałością. Powiedz uczciwie, czy po przeczytaniu takiego opisu do zmian w nowej wersji jesteś w stanie uczciwie testować betę ? Czy wiesz jak te zmiany faktycznie powinny działać, żeby móc uczciwie testy przeprowadzić ? No właśnie.
-
No właśnie...
Widzę, ze niektórzy oczekują od bety jakości przynajmniej RC i nigdy do nich nie dotrze, że beta ma prawo generować wszelkie babole. :-|
A narzekanie, że beta jest be i dodanie, że w pełni świadomie się zainstalowało niepełnowartościowy produkt mnie po prostu rozwala. :E
Inna bajka jakiej jakości są wersje finalne.
-
Kolego "ycbo"
Nie mam takiego problemu. Instalacja na poprzednią wersję i bez formatu.To co mam złe to problem, który wcześniej
opisałem dotyczący "minimalizuj". Napisałem do supportu.
-
Widzę, ze niektórzy oczekują od bety jakości przynajmniej RC i nigdy do nich nie dotrze, że beta ma prawo generować wszelkie babole. :-|
zgadzam się z Tobą, ale jakaś granica zwykłej przyzwoitości mogłaby być zachowana, nieprawdaż ? Producent mi pisze, uproszczona rejestracja. Myślę sobie ekstra i wczoraj udało mi się zarejestrować mapę tylko z poziomu urządzenia, bo o tradycyjnej rejestracji mogłem wczoraj zapomnieć. Mieliło i mieliło w kółko. I co ja mam sobie pomyśleć . Urządzenie mam masowe i wspierane przez producenta i co , no wiadomo :-) A czytałeś, że spro osób nie mogło aktywować mapy i udało im się to tylko dzięki posiadaniu internetu w urządzeniu. I to między innymi dowód na brak zwykłej przyzwoitości. Wiem, że tym nie przekonam Ciebie, Rukata i jeszcze kilku innych osób. Ja wielkrotnie w przeszłości instalowałem bety innych programów i wierz mi , że producent AM w kwestii bet jest moim zdecydowanym liderem robienia sobie jaj z testera, który zainstalował sobie program i poświęca swój czas. A pamietasz sytuację jak mielismy bety, a w wersji finalnej i tak zrobili coś po swojemu, czego nie było w betach. To chyba dotyczyło kolorków dla live drive. Więc po co było beta testowanie. od tamtego właśnie momentu zaprzestałem zabawy w bety.
-
...od tamtego właśnie momentu zaprzestałem zabawy w bety.
Ale od komentowania jakoś się powstrzymać nie możesz.
Ciekawe że zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co nie mają nic do powiedzenia.
-
Witam!
Ja wczoraj też miałem problem z rejestracją na Blow50Ybt. Instalowałem nakładkowo na 6.9b EU w czytniku ale po uruchomienia w GPS wyświetlił się komunikat o niezarejestrowanej mapie. Nic nie pomagało więc skasowałem wszystko i instalowałem od zera w czytniku. Po wykonaniu przełożeniu do urządzenia i ponownym włożeniu jej do czytnika nie dochodziło do rejestracji bo wciąż wyświetlało się okienko mówiące o konieczności przełożenia. Ponieważ nic nie pomagało podłączyłem urządzenie kablem USB do komputera i dokonałem rejestracji poprzez program instalacyjny 6.10beta.
Pozdrawiam
-
Koledzy jeszcze raz :-| Czepiajmy się wersji finalnej.
Wersja beta jest do testów dla chętnych którzy są gotowi się w to bawić . Robią to na własne ryzyko ale bez przymusu. Dlatego wydaje mi się bez sensu mówienie/pisanie że producent nas wykorzystuje , olewa, daje nam g..o zamiast programu itp.
Gdy da nam g..o zamiast wersji finalnej aaaaaaa.... to co innego :E :E
-
Dali ciała A4 - póki co bezpłatna Katowice-Wrocław niestety w AM 6.10 jako płatna!
Zaraz trasa z Nysy do Głogowa , potestuję nową AM!
Bądźmy dokładni, to jest błąd mapy 1112 a nie programu 6.10
Nawet bym tego błędem nie nazwał, przecież ten odcinek miał być płatny od 1 stycznia ...
dopiero co okazało się, że nie zdążą z bramkami w terminie
Z tego co widze, to jednak blad. Wg AM beta bramki beda od zjazdu na Katy Wroclawskie, a w rzeczywistosci buduja je za zjazdem na Wroclaw w strone Katowic.
-
Do pobrania skórka przystosowana do nowej bety. :banan:
Czy wystarczy podmienić pliki z grafikami czy trzeba wszystko?
Trzeba podmieniać wszystko. Grafiki, to akurat zostają te same ..., bo zastępują się inteligentnie.
-
Gdy da nam g..o zamiast wersji finalnej aaaaaaa.... to co innego :E :E
Hmm o ile mnie pamięć nie myli to od przyzwoicie działającej wersji 5.3 (łezka się w oku kręci) wszystko aż do dziś to jedna wielka BETA . Oczywiście za nasze pieniądze. Znajdźcie mi drugą firmę na świecie która przeprowadza paroletnie beta testy na koszt użytkowników, Noo mistrzostwo świata po prostu. Chylę czoła.
Wczoraj brat mi rzucił na biurko parę PNA z AM i krzyczy na mnie "zrób mi coś z tym g.... żeby mnie nie prowadziło non stop po burokach zamiast po głównych drogach " . Ot i opinia zwykłego użytkownika któremu to ma działać po wyjęciu z pudełka a i nie wczytywać się w drobny druczek lub szukać ustawien na fachowych forach internetowych.
I co mu miałem powiedzieć że dopiero dziś wymyślili trasę BEZPIECZNĄ czy jak jej tam, i że ten cały Live Drive i AM Traffic to nie działa i że to pic na wodę fotomontaż wieczny beta-test ?
-
Ciekawe że zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co nie mają nic do powiedzenia.
To prawda masz rację ! Ja swoja opinię napisałem na podstawie tego co czytam z przekazów innych, a przekaz jest jak na betę Automapy przystało, tzn trzyma "poziom". Kolega Rukat słusznie napisał poczekajmy na wersję finalną i wtedy hulaj dusza piekła nie ma z uwagami. Mam nadzieję, że wersja finalna nie dostarczy niektórym z nas materiału na posty. Wesołych Świąt !
-
...od tamtego właśnie momentu zaprzestałem zabawy w bety.
Czy może mi ktoś z przedstawicieli producenta na forum kompetentnie napisać co to jest typ trasy "ostrożna" . Czy to jest np to czym była dotąd trasa "łatwa" , czyli, że od dziś łatwa prowadzi teraz po najlepszych wg kategorii drogach , natomiast ostrożna jest tym czym do wczoraj była łatwa, czyli unika lewoskrętów, rond. Dlaczego mamy się domyślać drogi producencie ? Jeżeli mamy coś betatestować, to chyba trzeba napisać takiemu betonowi jak ja co mam betatestować prawda, czyli jak wg was powinna działać wspomniana trasa ?
dobrze że jest wśród nas taki ktoś kto nie bierze udziału w beta testach, dzięki temu ma dystans, mało tego jest też świetnym adwokatem wytykającym producentowi błędy w trosce o innych użytkowników.
Ad rem
Zauważyłem ciekawą nową funkcję: po kliknięciu na mapie w grupę punktów POI wyświetla się cała ich lista w okolicy . Dla mnie bardzo dobre i przydatne rozwiązanie.
-
po kliknięciu na mapie w grupę punktów POI wyświetla się cała ich lista w okolicy . Dla mnie bardzo dobre i przydatne rozwiązanie.
można prosić jak żołnierzowi, bo nie wiem co znaczy kliknac w "grupę" POI, dokładnie w co kliknać?
-
jeśli masz włączone wyświetlanie POI dla kilku grup punktów POI i są dość gęto umieszczone na mapie (co zależy oczywiście od skali mapy) to jak klikniesz "gdzieś w nie" ujrzysz coś takiego:
-
Pliers, wszystko jasne , dzięki ;)
-
A moim zdaniem to jedna z najlepszych wersji.
Potwierdzam.
Trasa, Wa-wa - Mińsk Maz.- Puławy - Sandomierz - Radom - Wa-wa ok. 500 km., 'trasa szybka', bez uwag. :ok:
-
Rukat, po to jest właśnie beta, żeby się czepiać. Wynikiem czepiania powinna być dopracowana final. To na zdrowy rozum, ale nie całkiem się to sprawdza. pozdr
-
Ja zauważyłem że nie działała nie wyświetlają sie budynki w 3D
-
Sprawdź dokładniej. Wyświetlają się, tylko że przybyło nowych obrysów budynków
a warstwa 3D pozostała stara, dlatego te nowsze są tylko płaskie.
-
Rukat, po to jest właśnie beta, żeby się czepiać.
Nie! Beta jest po to by mówić np: po zminimalizowaniu AM nie można z powrotem jej uruchomić - To jest beta testowanie czyli wynajdowanie błędów programu a nie że by się czepiać czyli np.: I znowu te patałachy z aquratu wciskają Nam za nasze ciężko zarobione pieniądze to G... jak można wypuszczać do ludzi coś co nawet nie potrafi wybudzić się po uśpieniu :evil: Bo w becie mówią :Prosimy poszukajcie czy mnie ma tam jakichś błędów a nie mówią : Proszę oto macie nową niezawodną i świetnie działającą....
Łapiesz różnicę :ohreally: :P
-
Niby tak, ale... wystarczy przejrzeć uwagi do 6.9 aby przekonać się, że... są aktualne. Więc po co beta? Trzeba było wydać tylko nową mapę, a z betą wstrzymać się do usunięcia starych dobrych baboli.
W kwestii bety i nie tylko. Wybitnie nie odpowiada mi nowy układ menu (wewnętrznego). Poprzednie, kafelkowe, było bardzo wygodne. Wiadomo gdzie przyłożyć paluch, aby zadziałało. Teraz zamiast wybrania się przesuwa lub odwrotnie, albo wybiera sąsiednią pozycję. To powinno być ergonomiczne, bo samochodzie nie czas na wypatrywanie małych napisów. Duże ikony i koniec.
-
ja już się przyzwyczaiłem do nowego menu, napisz mi jakie ustawienia w trakcie jazdy zmieniasz że się wpartywać musisz?
-
Czy ja coś pisałem o jeździe? Specyfika mojej jazdy polega na pokonywaniu wielu krótkich odcinków. I często muszę modyfikować trasę w ciągu dnia.
Dodatkowo, wg mnie, w każdej sytuacji menu kafelkowe dla nawigacji jest wygodniejsze. Dla innej klasy programów może być różnie, ale nawigacji tak.
Zresztą jest to chyba tendencja ogólna w urządzeniach przenośnych.
-
W kwestii bety i nie tylko. Wybitnie nie odpowiada mi nowy układ menu
No wreszcie, już myślałem że nie z tej planety jestem ... :alien:
O ile nie miałem większych oporów przed używaniem nowego menu ustawień,
to wybór typu trasy z przewijanej listy to dla mnie kompletna pomyłka.
Niech już sobie taka lista (typów tras) jest w menu ustawień, ale tylko po to
żeby z niej wybrać te 6 typów których się będzie najczęściej używać i które
będzie dzięki temu można wygodnie wybrać w kafelkowym menu typu trasy.
-
Pełen nadziei wczoraj zainstalowałem Betę i od razu ustawiłem trasę 'ostrożną'. Przecież ma prowadzić głównymi drogami a nie bocznymi, od dłuższego czasu wiele osób czekało na taką trasę. Ja również, bo wiele razy opisywałem jakimi 'dziurami' potrafi poprowadzić AM.
Jako że jestem na występach gościnnych na śląsku i w małopolsce, więc trasa Kraków - dokładnie spod Plivy i jedziemy do Tych na ul. Katowicką. Nie chcę jechać autostradą.
No i AM prowadzi na Zabierzów, Krzeszowice DK79 - super. Za miejscowością Byczyna zjazd na drogi lokalne 15 kategorii odśnieżania.
To by było na tyle prowadzenia drogami głównymi - 1/3 trasy drogami powiatowymi i niższymi :-|
A można przez Alwernię i Bieruń i cała trasa jest przez krajówki i wojewódzkie i sumarycznie tylko 3 km dłuższa trasa!!
Wracając z Tychów do Niepołomic po drodze musiałem odwiedzić firmę w Alwerni. Po ruszeniu zamiast poprowadzić kilkaset metrów z powrotem do drogi DW780 i dalej na Kraków, trasa 'ostrożna-prowadząca głównymi drogami' prowadzi kilka km drogami lokalnymi aby gdzieś dalej wyjechać dopiero na DW780.
Pomysł bardzo dobry z rodzajem trasy - algorytm beznadziejny.
Jutro żywiecczyzna - w ubiegłym roku prowadziło mnie tam prawie samymi bocznymi drogami (nawet gdzieś na forum zamieszczałem zdjęcia) - zobaczymy jak sobie poradzi trasa 'ostrożna'.
-
ja już się przyzwyczaiłem do nowego menu, napisz mi jakie ustawienia w trakcie jazdy zmieniasz że się wpartywać musisz?
Jak to jakie ? Wszystkie możliwe, jeśli taka przyjdzie ochota, dlatego …
(…) Wybitnie nie odpowiada mi nowy układ menu (wewnętrznego). (…)
… zgadzam się w 100 %. Zresztą była już o tym mowa przy poprzedniej becie, ale jak widać obecny kierunek AM uznaje za słuszny. To samo jest z POI - kiedyś można było bez problemu wyszukać dany POI posługując się jednym klawiszem sprzętowym, a teraz … trzeba się na stukać i użyć jeszcze klawiatury :S
-
Absolutna porażka z AM610. Nigdy cos takiego mi sie nie zdazyło, aż zrobiłem zdjęcie.
Jest nadzieja że beta będzie poprawiona? ja wracam prędziutko na AM69
Może jakimś pocieszeniem będzie, że nie jesteś sam.
-
Absolutna porażka z AM610. Nigdy cos takiego mi sie nie zdazyło, aż zrobiłem zdjęcie.
Jest nadzieja że beta będzie poprawiona? ja wracam prędziutko na AM69
Może jakimś pocieszeniem będzie, że nie jesteś sam.
Uwaga dosłownie wczoraj MODECOM wypuścił nowy firmware:
http://www.modecom.pl/pliki_do_pobrania/wsparcie/?sciezka=/Nawigacja/FreeWay_MX2/FIRMWARE (http://www.modecom.pl/pliki_do_pobrania/wsparcie/?sciezka=/Nawigacja/FreeWay_MX2/FIRMWARE)
koniecznie pobierz i zainstaluj - to umożliwi działanie AM610beta
-
Uwaga dosłownie wczoraj MODECOM wypuścił nowy firmware:
http://www.modecom.pl/pliki_do_pobrania/wsparcie/?sciezka=/Nawigacja/FreeWay_MX2/FIRMWARE (http://www.modecom.pl/pliki_do_pobrania/wsparcie/?sciezka=/Nawigacja/FreeWay_MX2/FIRMWARE)
koniecznie pobierz i zainstaluj - to umożliwi działanie AM610beta
Zaczekam do weekendu z aktualizacją. Jutro jadę w okolice Żywca - teren mi nieznany, gdzie byłem 2-3 razy w życiu i w razie jakby coś nie poszło to cięzko by było bez navi.
Ale dzięki za info :ok:
Ten komunikat pojawił mi się dzisiaj dwukrotnie - jak uśpiłem urządzenie. Następnie uruchomiłem i był komunikat czy przeliczyć od nowa trasę. Jak dawałem nie to nic się nie działo, jak nacisnąłem tak to zaczynam przeliczać i wyskakiwał komunikat.
-
Hej
niestety moja radość trwała krótko :(.
Na stronie Modecoma są dwa rom-y.
Wgrałem na razie:
rom_1014M6680CQ.10.22_11.07(nowe_Menu) i niestety tez pojawił sie już wiadomy ekran :(.
teraz ściągnę ten drugi - chyba nowszy???? Napisałem do modecoma zapytanie czemu w tak idiotyczny sposób oznaczają pliki że nie wiadomo czy to stare czy nowe i jakie w sumie ma się w danym momencie.
Próbuję drugi............
Na razie nie mam magicznego okna, ale również występuje problem z zawieszaniem się na poszczególnych etapach obliczeń - mam na myśli że trzeba często klikać w zawieszony ekran aby "akcja" działa się dalej.
Niestety tu tez mamy magiczny ekran :(
Czy ogłaszam wszem i wobec AM610beta nie działa na MODECOM FREEWAY MX2
-
W ogóle mam jakiś problem z wyświetlaniem nowych POI.
Nie wyświetla mi się w AM ten (http://www.miplo.pl/point.php?p=i9dnr0u3) na przykład.
W niedzielę nie widziałem antyblokad na S74 i POI "Droga wewnętrzna".
Korzystam z MiploTraffic - może tu jakiś trop?
-
U mnie po synchronizacji to zwężenie się wyświetliło.
-
w opisie bety czytam: "możliwość pobrania przez Internet trasy wyznaczonej w serwisie targeo.pl." Na pierwszy rzut oka marketingowo to na mnie zadziałało, ale tylko na moment. No bo co z tego, że coś sobie skrupulatnie ułożę w targeo, a potem pobiorę na urządzenie, jak mi to za chwilę pozmienia SR (ekstremalnie trasa się zmieni już w chwilę po pobraniu na urządzenie), a juz o LD nie wspomnę, gdybym to miał włączone. Jezeli sie mylę w mojej dedukcji, to proszę o poprawienie mojego błędnego toku rozumowania.
Dalej czytam: "podczas odtwarzania demo trasy, prędkość jest zgodna ze wskazaniami AutoMapa Traffic"
Proszę o napisanie mi zalety takiego rozwiązania, bo ja mam z tym problem, ja np na ulicy KEN w warszawie kursor przesuwa się z prędkością 11 km/h . Wiem, że moge zrobić x2, 4, itd , ale wcześniej nie musiałem tego robić.
No i stało się :) Ciekawość wzięła górę nad rozsądkiem i zainstalowałem betę dziś rano. Bez żadnego formatowania karty, nową instalacją nadpisałem poprzednią finalną 6.9b i tyle. Jestem po pierwszej trasie około 20 km po Warszawie. No i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony, tzn fixa złapał bardzo szybko pomimo, że navi w realu nie używałem jakieś 2 tygodnie. Jedynie tylko przed wyjściem z domu zaktualizowałem sobie w urządzeniu satelity przez internet. Mogę pokusić się o tezę, że fixa beta łapie mi szybciej niż obecna wersja finalna. Co do samej stabilności nawigowania w trakcie jazdy i postojów na światłach nie mam uwag (jazda na samych danych SR) . Jedyne czego nie mogę zaakceptować, gdyż jest kompletnie nieergonomiczne, to wybór typu trasy z listy (koledzy już o tym wspominali, a ja to potwierdzam po przetestowaniu w realu). W domu na kanapie mi to nie przeszkadza, ale dzis jechałem z nocną skórką i w trakcie jazdy chciałem zmienić typ trasy. Panowie, po ciemku dość trudno trafić palcem w interesującą mnie pozycję z tej tabelki. Poprzednia układ był dobry, nie wiem po co to zmienili i mam nadzieję, że przyciski powrócą już w becie2, bo pewnie takowa będzie jak zwykle bywało.
No i na koniec czuję lekką satysfakcję, gdyż sam przed sobą uważam się za kogoś w rodzaju ojca chrzestnego dla nowego typu trasy jaki mamy w nowej wersji AM. Jakieś trzy miesiące temu napisałem mejla do supportu na temat mojej opinii o trasie łatwej. Czytelnie starałem się opisać jej wady dając im konkretny przykład kompletnie nieracjonalnego się zachowywania trasy łatwej w pewnych sytuacjach. I słuchajcie nie dostałem odpowiedzi, że przekazaliśmy do odpowiedniego działu, tylko przyszła odpowiedź mniej więcej informująca mnie, że rozpatrzymy możliwość wprowadzenia zmian w algorytmie. Widocznie na burzy mózgów doszli do wniosku, że zamiast zmieniać trasę łatwą , która być może w obecnym kształcie ma zwolenników, to dorobią trasę bezpieczną / ostrożną , która spełni oczekiwania takich jak ja. Czy spełni czas pokaże. W warszawie tego nie przetestuję, gdyż mi trasa bezpieczna potrzebna jest do podróży międzymiastowych. Po samym mieście jeżdżę najczęściej na optymalnej w porywach do szybkiej.
-
super :ok:, ustaw sobie w opcjach profilu albo w podpisie jaki masz sprzęt :-|aby cały elaborat mógł trafić do właściwego odbiorcy
-
super :ok:, ustaw sobie w opcjach profilu albo w podpisie jaki masz sprzęt :-|aby cały elaborat mógł trafić do właściwego odbiorcy
prezent pod choinkę ode mnie dla ciebie leży pod moim avatarkiem :)
-
Hej
dzięki!!! HTC-aki się cieszą, ja niestety nie mogę używać AM610beta, gdyż na MODECOM FREEWAY MX 2 nie działa.
-
nie mogę używać AM610beta, gdyż na MODECOM FREEWAY MX 2 nie działa.
Działa, działa. Przejechałem 376 km na becie i działa. Właśnie na becie dojechałem do Żywca :ok: Trasa nawet prowadzona 'ostrożnymi' czyli DK/DW.
-
[izaw], [nMarek], [Dżeju]
Powoli się przyzwyczajam, ale również zdecydowanie wolałem menu "kafelkowe"
-
A ja zauważam że na moim HD2:
1. Bardzo długo wyznacza trase np. Warszawa - Paryż
2. Przesuwanie mapy w podglądzie 2D tnie się i widać jak grafiki ładują się po woli 1 po drugiej zaczynając od mapy kończąc na warstwie traffic (nie wiem czy nie instalować od nowa mapy albo wrzucić samą Polskę dla porównania)
Na plus widzę poprawienie (dodanie) algorytmu omijania korków dla trasy Optymalnej i Łatwiej
Zrobiłem kilkanaście testów tras w miejscach zakorkowanych i tras między nimi przebiegających w Warszawie i okolicach i na tych typach tras w 90 % program wytyczył objazdy tak jak ja bym osobiście pojechał wiedząc że jest tam korek :ok:
Wielki + idzie wszystko w dobrym kierunku. :ok:
-
Hej
dzięki!!! HTC-aki się cieszą, ja niestety nie mogę używać AM610beta, gdyż na MODECOM FREEWAY MX 2 nie działa.
Wywal starą wersją wersję, sformatuj kartę. U mnie działa całkiem sprawnie.
-
Po synchronizacji z miplo pojawił się komunikat jak na screeene
Może ktoś potwierdzić problemy z synchronizacją ?
Zaraz kolejne testy w trasie
Wczoraj zaliczyłem 2 zawieszenia i Hard reset.
-
Pytanie: czy AM 6.10 beta trzeba aktualizować AM Center czy ma najnowsze definicje?
Pozdr
-
W jakiś magiczny sposób AM610beta ma SR z dnia 15 grudnia, a na AM69b SR sa z 12 grudnia, so masz aktualniejsze
-
W jakiś magiczny sposób AM610beta ma SR z dnia 15 grudnia, a na AM69b SR sa z 12 grudnia, so masz aktualniejsze
Dzięki. A podaj mi miejsce gdzie mogą sprawdzić jedna i drugą datę?
Pozdr
-
kliknij małą , ale słynną ikonkę TR na głównym ekranie[prawy dół] i będzie info
-
Wczoraj zrobilem ok 500km z nowa beta.
co mnie spotkalo w trasie ze strony AM EU:
- czesto mialem informacje o utrudnieniach/przyspieszeniu (zielona/zolta gorna belka), ale nie mam pojecia czy to faktycznie mialo jakies znaczenie, oczekiwalbym bardziej jednoznacznych komunikatow np. glosowych czy automapa zmienila przebieg trasy.
- czasami mam tak, ze zmieniam trase na podstawie mojej intuicji i po chwili okazuje sie, ze wystapila rekalkulacja gdzie czas przejazdu jest krotszy o np. 2 min dlaczego wczesniej AM sama nie wybrala tej trasy?
- gdy wjezdzam np. na parking przy markecie czy (otatnio McDonalds w Gnieznie) mam komunikat / duze okno wyskakuje, ze jestem poza siecia drog czy jakosc tak ;-) sie "wiesza" musze paluchem tapnac na krzyzyk i wjechac na droge z wytyczona wczesniej trasa zeby AM zadzialala, mialem podobnie na 6.9b.
- wczoraj pare razy musialem resetowac HTC HD2 bo kursor wyskoczyl poza droge i byla "stop-klatka", ale nie chce jednoznacznie pisac, ze to wina AM bo w tym czasie mialem np tez uruchomiony SpeedAlarm. Jednak w oficjalnej wersji AM zwiech tak czesto nie mialem.
-
kliknij małą , ale słynną ikonkę TR na głównym ekranie[prawy dół] i będzie info
Dzięki.. zawsze to olewałem ale przydaje się :)
Pozdr
-
Problemów z synchronizacją nie mam.
Mimo nie zmieniania urządzenia komunikat o przywiązaniu urządzenia też mam
i oczywiście wcina tam polskie znaki
a podobnie było już w październiki w innym komunikacie
i bumerang powrócił również (już 3x) z brakiem możliwości wydobycia numeru seryjnego urządzenia.
-
Nie wiem czy to "grzech" tylko tej wersji ale nie moge ustawić innego koloru tabliczki (tej na belkach) z numerem drogi krajowej a innej dla drogi ekspresowej.
Jaki kolor bym nie ustawił dla ekspresówki to zmienia mi się dla krajówki również.
Jaki bym nie ustawił dla krajówki - i tak jest taki sam, jak dla ekspresówki.
I z innej beczki.
Zauważył ktoś jeszcze, że na górnej belce już nie ma nazw rond i "pustego" (np sam nr drogi) przy dziwnych łącznikach tylko jest nazwa ulicy za rondem/łącznikiem? :)
Jak dla mnie na + :ok:
-
Z tego co zaobserwowałem, to poprawili algorytm wyznaczania tras. Wreszcie widać, że trasa szybka, jest faktycznie szybka. Wcześniej mnie trafiało, w jaki sposób była liczona... Jadąc przez cały Kraków (Pn.-Pd.) w godzinach szczytu można zaoszczędzić pół godziny jadąc obwodnicą (nadkładając ponad 10km...), a poprzednia wersja uporczywie pchała mnie "przez miasto"...
Ktoś jeszcze zauważył zmiany przy wyznaczaniu tras?
Owszem zauważyłem zmiany, ale na gorsze.
Od wielu lat odwiedzam adres Górczewska 69/73 w Warszawie. Najczęściej jeżdżę od strony Bielan.
Po zainstalowaniu bety na poprzednią wersję zauważyłem, że trasa szybka zamiast jak zwykle we wszystkich poprzednich wersjach AM - po zjechaniu z Prymasa Tysiąclecia w ul Górczewską na pierwszych światłach przy Elekcyjnej wyznaczyć "zawróć w lewo" na przeciwległą jezdnię Górczewską i dalej do celu - wyznacza dziwne objazdy.
Pomyślałem, że pewnie wprowadzono zakaz zawracania na światłach przy Elekcyjnej
Dziś miałem okazję to sprawdzić. Bardzo uważnie szukałem zakazu zawracania. Ponieważ na skrzyżowaniu nic się nie zmieniło, jak dotychczas spokojnie zawróciłem na światłach przy Elekcyjnej olewając AM, która nakazywała skręt w prawo i dalej przez Bielskiego Marcina do ul Ciołka Erazma i zawrócenie na drugich światłach. Zupełnie bez sensu.
Wieczorem, aby zrobić zrzut ekranu próbowałem ponownie wyznaczyć trasę, aby zobrazować sytuację z przejazdu testowego musiałem wymusić przejazd przez ul. Bielskiego przez wstawienie pkt-u [Przez punkt], bo AM wyznacza już inne objazdy tym razem dołem i jeszcze bardziej bezsensowne - nigdy nie proponując rzeczy najprostszej tzn. zawrócenia na pierwszych światłach przy ul. Elekcyjnej.
-
no ale o co chodzi?
przeciez trasa szybka, to routing+smartsy, a to się rowna nie wiadomo co :ok:
wybieraj trase bezpieczną to będziesz jechał najszybszymi drogami ale bez smartsów, jeśli oczywiście to miałeś na myśli pisząc powyższy post, bo w sumie nie zadałes żadnego pytania :mrgreen: :mrgreen:
Dodatkowo to hmmm, co TY testujesz? w opisie masz że używasz AM6.9bEU a My tu gadu gadu o AM610beta :O :O
-
Pomyślałem, że pewnie wprowadzono zakaz zawracania na światłach przy Elekcyjnej
Nie wiem, jak jest w tym konkretnym przypadku, ale mam nadzieję, że wiesz, iż jeżeli na skrzyżowaniu jest sygnalizator ze strzałkami do skrętu w lewo, to na tym skrzyżowaniu jest ZAKAZ ZAWRACANIA! 90% kierowców o tym nie wie B)
-
90% kierowców o tym nie wie
99% :)
Tylko świeżo upieczeni kierowcy oraz kursanci na L-kach o tym wiedzą :) Noooo, prawie tylko oni, są też tacy co my :)
-
...wybieraj trase bezpieczną to będziesz jechał najszybszymi drogami ale bez smartsów...
Jesteś na 100% pewny, bo ja bym nie był, jak nie jestem pewny żadnego typu trasy. Zacytuję ci fragment z opisu trasy bezpecznej (pełny tekst masz na stronie producenta, a link do tego wstawił emisiu w wątku o tej trasie,
cytuję:
"Jednocześnie Trasa Bezpieczna korzysta ze wsparcia systemu AutoMapa Traffic umożliwiającego pokonywanie korków i innych nietypowych zatorów drogowych. Dzięki technologii LiveDrive! wyznacza najszybszą drogę przejazdu jednocześnie unikając odcinków ryzykownych przy złych warunkach pogodowych."
Interpretację tego cytatu w kontekście twojej wypowiedzi pozostawiam Tobie i innym, którzy są przekonani podobnie jak Ty, że bezpieczna to tylko drogi o najwyższych kategoriach. Ja mam nadzieję, że tak będzie, ale juz w innym poście napisałem, że trasę bezpieczną przetrenuję na trasie międzymiastowej, bo do takich tras trasa bezpieczna jest mi potrzebna.
-
Czy mógły ktoś spawdzić czy w Elblągu dodano adres Żyrardowska 68B i wrzucić screena w 2D i 3D.
-
Czy mógły ktoś spawdzić czy w Elblągu dodano adres Żyrardowska 68B i wrzucić screena w 2D i 3D.
jest adres
-
Dziękuję :ok:
-
Wczoraj zrobilem ok 500km z nowa beta.
co mnie spotkalo w trasie ze strony AM EU:
- czesto mialem informacje o utrudnieniach/przyspieszeniu (zielona/zolta gorna belka), ale nie mam pojecia czy to faktycznie mialo jakies znaczenie, oczekiwalbym bardziej jednoznacznych komunikatow np. glosowych czy automapa zmienila przebieg trasy.
- czasami mam tak, ze zmieniam trase na podstawie mojej intuicji i po chwili okazuje sie, ze wystapila rekalkulacja gdzie czas przejazdu jest krotszy o np. 2 min dlaczego wczesniej AM sama nie wybrala tej trasy?
- gdy wjezdzam np. na parking przy markecie czy (otatnio McDonalds w Gnieznie) mam komunikat / duze okno wyskakuje, ze jestem poza siecia drog czy jakosc tak ;-) sie "wiesza" musze paluchem tapnac na krzyzyk i wjechac na droge z wytyczona wczesniej trasa zeby AM zadzialala, mialem podobnie na 6.9b.
- wczoraj pare razy musialem resetowac HTC HD2 bo kursor wyskoczyl poza droge i byla "stop-klatka", ale nie chce jednoznacznie pisac, ze to wina AM bo w tym czasie mialem np tez uruchomiony SpeedAlarm. Jednak w oficjalnej wersji AM zwiech tak czesto nie mialem.
Potwierdzam problem ze stabilnością AM , wczoraj 3 razy zaliczyła hard reset po całkowitym zawieszeniu urządzenia.
-
Panowie zgłaszajcie do supportu prośby o powrót do tych ikonek z typami tras. Ta obecna tabelka jest okropna. A jak się z niej zaj......ście korzysta jadąc w nocy ze skórką nocną. No chyba, że jestem w mniejszości ze swoją opinią :)
-
Po zainstalowaniu bety na poprzednią wersję zauważyłem, że trasa szybka zamiast jak zwykle we wszystkich poprzednich wersjach AM - po zjechaniu z Prymasa Tysiąclecia w ul Górczewską na pierwszych światłach przy Elekcyjnej wyznaczyć "zawróć w lewo" na przeciwległą jezdnię Górczewską i dalej do celu - wyznacza dziwne objazdy.
To dziwne, bo u mnie własnie tak liczy tą trasę... Trasa szybka, aktualne dane LD.
Pozdrawiam.
-
Chyba rozwiązałem 1 zagadkę z trasami Targeo i ich importem do AM
W tym celu została opublikowana nowa wersja portalu Targeo.pl ( beta) http://mapa.targeo.pl/index.6218.html (http://mapa.targeo.pl/index.6218.html)
Po wyznaczeniu trasy ----.> eksportuj do AutoMapy i tu otwiera się strona internetowa z komunikatem podobnym jak w nowej AM "Eksport danych do programu AutoMapa nie jest możliwy. Prawdopodobnie wyznaczona trasa utraciła ważność. "
Tylko pojawia się pytanie co tu testować jak w/w funkcjonalność "nie daje oznak życia" ??
-
Tylko pojawia się pytanie co tu testować jak w/w funkcjonalność "nie daje oznak życia" ??
A nie sądzisz, że generalnie ta funkcjonalność to PR-owskie nawijanie obywatelom makaronu na uszy ? Przecież jak sobie przygotujesz trasę w targeo i nawet uda ci sie ją zaimportować do AM, to i tak jest ogromne prawdopodobieństwo, że i tak SR, LD tę trasę pozmienia (patrz usprawni :E) i cała twoja praca idzie w kosmos.
-
Będąc przy tej becie targeo. Dla miejsca 51°45'4.032"N, 19°35'24.431"E mamy wirtualne skrzyżowanie - zwykłe i rondo. Przejazd wg uznania. Jest to twórcze połączenie wersji 6.9 i 6.10. Te okolice są pełne błędów, jak nie na targeo to w AM. Za to jest autostrada, która nie zaczęła być nawet budowana.
-
no ale o co chodzi?
przeciez trasa szybka, to routing+smartsy, a to się rowna nie wiadomo co :ok:
wybieraj trase bezpieczną to będziesz jechał najszybszymi drogami ale bez smartsów, jeśli oczywiście to miałeś na myśli pisząc powyższy post, bo w sumie nie zadałes żadnego pytania :mrgreen: :mrgreen:
Dodatkowo to hmmm, co TY testujesz? w opisie masz że używasz AM6.9bEU a My tu gadu gadu o AM610beta :O :O
Odwracam Twoje pytanie.
Nie zadałem pytania, bo właśnie odpowiadałem na pytanie [Visitor]
Czytaj uważniej - napisałem, że zainstalowałem betę na starą wersję. Ponadto zobacz temat.
Opis najczęściej zmieniam przy przechodzeniu na pełne wersje.
Połączone: Grudzień 23, 2011, 12:42:37
...
Nie wiem, jak jest w tym konkretnym przypadku, ale mam nadzieję, że wiesz, iż jeżeli na skrzyżowaniu jest sygnalizator ze strzałkami do skrętu w lewo, to na tym skrzyżowaniu jest ZAKAZ ZAWRACANIA! 90% kierowców o tym nie wie B)
Wstyd się przyznać - "jest sygnalizator ze strzałkami do skrętu w lewo" - nie wiedziałem, że oznacza on również "zakaz zawracania". Nie napiszę od ilu lat mam prawo jazdy, bo musiałbym jeszcze bardziej się wstydzić.
I nie można się już tłumaczyć, że poprzednie wersje AM nakazywały tam zawracać.
Wycofuję moje obiekcie dotyczące wyznaczania trasy w nowej becie AM.
Akubit dzięki za Twoją uwagę, bo nadal trwałbym w niewiedzy.
-
Tylko pojawia się pytanie co tu testować jak w/w funkcjonalność "nie daje oznak życia" ??
A nie sądzisz, że generalnie ta funkcjonalność to PR-owskie nawijanie obywatelom makaronu na uszy ? Przecież jak sobie przygotujesz trasę w targeo i nawet uda ci sie ją zaimportować do AM, to i tak jest ogromne prawdopodobieństwo, że i tak SR, LD tę trasę pozmienia (patrz usprawni :E) i cała twoja praca idzie w kosmos.
Myślę że nie chodzi tu o planowanie trasy sensu stricte jedynie o postawienie punktu "Start" "Koniec" i ewentualnie "via(przez)" z zachowaniem kolejności i wybranie typu trasy.
Jest to niewątpliwie zagrywka PR-owa ale ma swoje plusy np. dla odbiorców flotowych ( kierowca ściąga trasę wyznaczoną przez szefa poprzez Targeo ) po wyznaczeniu - wyrusza .... takie widzę przeznaczenie tej funkcji...
Co do SR i LD! to nie jest to tajemnicą że potrafi zmienić trasę na podstawie chociażby godziny wyjazdu natomiast pewnikiem pozostaje start, koniec i via.
-
Co do SR i LD! to nie jest to tajemnicą że potrafi zmienić trasę na podstawie chociażby godziny wyjazdu natomiast pewnikiem pozostaje start, koniec i via.
No fakt, tu producent pozostawił nam jeszcze wolność decydowania :)
-
Ale niedługo nie pozwoli wyłączyć sortowania punktów Przez, tfu tfu Via wg kryterium AQ. Dość samowolki. Nie wolno wyłączyć SR, nie będzie można wyłączyć sortowania Via. Potem kolej na menu proste. Gdyby użytkownicy nie grzebali po ustawieniach nie wiedzieliby, że czasami AM może działać lepiej.
-
Po zainstalowaniu bety na poprzednią wersję zauważyłem, że trasa szybka zamiast jak zwykle we wszystkich poprzednich wersjach AM - po zjechaniu z Prymasa Tysiąclecia w ul Górczewską na pierwszych światłach przy Elekcyjnej wyznaczyć "zawróć w lewo" na przeciwległą jezdnię Górczewską i dalej do celu - wyznacza dziwne objazdy.
To dziwne, bo u mnie własnie tak liczy tą trasę... Trasa szybka, aktualne dane LD.
Pewnie ma ustawione inne parametry nadrabiania drogi omijajac manewr zawracania.
Pozdrawiam.
Cichy
-
Witam
Panowie jest już beta 2 :ok:
może u mnie będzie działać?
-
Zmiany niewielkie. Głównie poprawka dla HTC HD2 oraz błędy poruszane tutaj. Nowości brak.
Aha Ostrożna stała się Bezpieczną.
-
Witam
Panowie jest już beta 2 :ok:
może u mnie będzie działać?
beta 2 :grin: :grin: a ktos powyżej przepowiadał takie dziwo
-
Zmiany niewielkie. Głównie poprawka dla HTC HD2 oraz błędy poruszane tutaj. Nowości brak.
Aha Ostrożna stała się Bezpieczną.
To ciągnę bo jedynka nie chciał mi na HD2 odpalić :/
Jak przyszło do nawigacji to się wywalał.
czyli łapał sygnał, wyznaczał trasę i bach ekran błędu aplikacji wm5.exe