[SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB

  • 18 Odpowiedzi
  • 4329 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
[SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« dnia: Kwiecień 11, 2012, 14:24:23 »
Do sprzedania nowy BlackBerry Playbook 16 GB (3 sztuki). Wysyłka kurierem gratis, dodatkowo do zestawu rysik (przyjdzie jako osobna przesyłka, nie jest częścią oryginalnego zestawu).

Cena brutto dla clubowiczów: 1099 zł / sztuka (893,50 zł netto, cena brutto na Allegro to 1291,50 zł).

Sprzedaż idzie przez aukcję Allegro: http://allegro.pl/blackberry-playbook-16-gb-fvat-gwarancja-prezent-i2317967947.html , możliwy odbiór osobisty na terenie Katowic lub Czeladzi.

Pochodzenie: import z USA, z oficjalnej witryny BlackBerry.

Oczywiście gwarancja (24m), dowód zakupu, wszystko co potrzebne - tablety sprzedaję przez swoją firmę.

Końcowy zestaw to standardowe pudełko Playbooka 16 GB, zawierające:
- tablet,
- ładowarkę sieciową,
- kabel microUSB,
- pokrowiec,
- szmatkę do ekranu,
- komplet instrukcji i dokumentów.

Nie wklejam zdjęć, gdyż tablety są kompletnie nowe.

Sprzedaż poprzez kup teraz z przelewem na konto (niższej kwoty niż na Allegro) lub poza Allegro. Miły będzie odbiór osobisty. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT (do dogadania przez maila / telefon).
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2012, 23:59:38 wysłana przez Bat. »

Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2012, 17:05:07 »
kurcze kusi, jednak nigdy nie miałem styczności z tym systemem  :oops: nie wiesza się to ? jak z funkcjonalnością ? z aktualizacją systemu ? nawet nie wiem o co mógłbym zapytać ...
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2012, 18:28:03 »
Zainstaluj sobie symulator, albo jak masz możliwość podjechania gdzieś w okolice Śląska to chętnie pokażę swój egzemplarz i dam się pobawić.

Generalnie jak dla mnie to te urządzenie przebija iPada, dlatego że:
1. Ma prawdziwą wielozadaniowość (możesz się nawet przełączać między aplikacjami płynnie w trybie "showcase", coś jak podgląd aktualnych stanów aplikacji jak w Windows 7 w Aero taskbarze),
2. To BlackBerry, czyli urządzenia nastawione na komunikację. Parujesz sprzęt z telefonem BlackBerry i jeśli masz usługę BIS, to w Playbooku też masz internet nielimitowany (w aplikacjach współpracujących z BIS). Do tego rewelacyjny push mail i opcja Bridge - sterowanie sprzętem przez telefon (dobre jak masz Playbooka podłączonego przez HDMI do telewizora i oglądasz filmy). Świetna i darmowa opcja wideorozmów po WiFi między użytkownikami BB,
3. Możliwość odpalania aplikacji Androida pisanych w AIR, w praktyce jest sporo ciekawych aplikacji i wszystko działa super płynnie, np. Tlen, GG, Maxthon Browser,
4. Cały system wspiera w pełni Flash i inne technologie Adobe, obsługa go przypomina właśnie jakby sam interfejs był taki super flashowo-płynny. Nie ma czegoś takiego, że jedna aplikacja np. spowalnia czy zwiesza inne,
5. Bateria na WiFi i standardowym użytkowaniu trzyma nawet do trzech dni :) Dzisiejsze telefony tego nie przebijają, o laptopach nie wspomnę,
6. Ekran jest bardzo precyzyjny i ramka na około niego jest dotykowa, co pozwala na obsługę systemu za pomocą specjalnych gestów z użyciem ramki. Jest to mega wygodne, można nawet dzięki temu podejrzeć wiadomości grając w Need For Speed, nie powodując zwieszania się systemu czy innych rzeczy.

BlackBerry słynie z tego, że systemy ma zawsze mega stabilne :)
Jest też jednak trochę minusów, m.in. właśnie pośpiech w tworzeniu tego systemu i jego updatach, nie wszystko jest idealnie dopracowane i sporo standardowych programów jest bardzo "suchych" (same podstawowe funkcje). Jednak patrząc na dotychczasowe osiągnięcia BB, można się spodziewać kolejnych updatów (pobierane są automatycznie) z rozszerzeniem tych funkcji, RIM po prostu nie chciał dawać zabugowanych funkcji i pewnie właśnie nad tym pracują.

AppWorld ma też sporo mniej aplikacji niż np. Android Market czy Apple AppStore, ale ja znalazłem wszystko, czego szukałem i sytuacja powoli się zmienia, po prostu obecny fakt jest spowodowany późniejszym wejściem RIM na rynek tabletów. Do tego dochodzi masowe portowanie aplikacji z Androida, co już daje świetne efekty.

Ogólnie polecam przeczytać recenzję na bbnews.pl:
http://www.bbnews.pl/index.php/2011/05/recenzja-blackberry-playbook/

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem urządzeń typu tablet, bo to niby niepotrzebne rzeczy. Byłem natomiast fanem telefonów BB i jak Playbook wpadł w moje ręce to już nie oddałem :grin:

Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2012, 17:49:14 »
jeżeli w przyszłym tyg. będzie jeszcze aktualne to chętnie podjadę przetestować ( będę w katowicach i czeladzi ) a być może się skuszę  :ok:
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:58:48 »
Aktualne, ja jestem w Katowicach i cały czas uzupełniamy "zapas" Playbooków, możesz wpaść do mnie do firmy (siedziba w Superjednostce przy głównym rondzie) i pobawić się moim własnym egzemplarzem.
Jak będziesz "w pobliżu" to dzwoń na podany w głównym poście numer telefonu.

*

Offline raval77

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie mamy pańskiego płaszcza...
  • Sprzęt: było sporo została Lumia 620
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:37:03 »
To ja zamawiam jedną sztukę :) Przelew już w drodze.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2012, 23:01:00 »
Przelew zaksięgowany, faktura wystawiona, przesyłka przygotowana i czeka na kuriera rano :ok: Powinna być na miejscu najpóźniej w poniedziałek.

*

Offline raval77

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie mamy pańskiego płaszcza...
  • Sprzęt: było sporo została Lumia 620
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2012, 23:50:24 »
Super. Dziękuję. Przyznaję się bez bicia, że wziąłem ją do zabawy ale w firmie też mi się przyda. Może w końcu pojadę na urlop bez laptopa :)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2012, 23:51:22 »
Ja też jednego PB wziąłem do zabawy i tak zostało, że teraz nie mogę się od niego uwolnić :E

Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2012, 08:39:03 »
jak będę w pobliżu to się zdzwonimy i podjadę do Ciebie i zobaczymy co to wynalazek :ok:
dzięki wielkie i pozdrawiam
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:29:37 »
Kurcze mnie też korci. Na razie czekam na kasę i w międzyczasie zastanawiam sie jaki tablet wybrać. Mam dylemat między czymś z andkiem, a PB właśnie. Tablet będzie mi służył bardziej do rozrywki niż do pracy. Jak już będę miał fundusze to sie odezwę. Do PB przydałby sie pewnie jakiś terminal BB pewnie.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2012, 10:46:51 »
fender: jak do rozrywki to polecam jednam iPada. Zwłaszcza jak się chce też dać trochę zabawy dzieciom.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2012, 20:47:37 »
Do PB przyda się terminal albo jakikolwiek telefon z pakietem internetowym. BB zmienia politykę i już nie trzeba mieć "BIS", Playbook po WiFi obsługuje push mail, wideo-rozmowy i sporo innych usług.

W każdym razie ja miałem okazję pobawić się iPadem i Playbookiem. Ten drugi mieści się nawet w moim płaszczu i nie potrzebuję już w ogóle Axima. iPad w porównaniu z BB ma sporo gorszą baterię. Jeśli miałbym brać coś oprócz BB to wziąłbym chyba coś Androidem (chociaż strasznie tego systemu nie lubię), ale że mój Playbook odpala z każdym dniem coraz więcej aplikacji z Androida, to patrząc przyszłościowo jest to najbardziej korzystne rozwiązanie. Do tego Playbook jest idealnej wielkości jak kartka w książce, nadaje się do takich małych teczek z wgłębieniem np. na studia (z rysikiem oczywiście, tylko muszę znaleźć aplikację podobną do "Notes" znaną z WM, wektorowe notatki odręczne).

Jednak, jak wiadomo, każdy chwali swoje :)

Być może do zabawy faktycznie iPad będzie lepszy, wiadomo że na iOS było od początku najwięcej gier itp. (tylko uwierzcie mi, granie na ekranie dotykowym to masakra, Axim już był dużo lepszy - nawet mając multitouch granie na tabletach to padaka). Wiadomo też, że iPad ma dość sporo aplikacji (z czego większość to bzdety, jakieś pianina itp. - tak samo jak w Android Market :D ), wiadomo też że nie ma pełnej wielozadaniowości (założę się, że jak pobawicie się Playbookowym showcase i porównacie to do systemu iPada to szybko zmienicie zdanie :D
Jeśli jednak chodzi o multimedia to PB podłączony do telewizora full HD i odpalanie filmów ze stacji dokującej to super sprawa. Jeśli mamy do tego terminal BB to przy pomocy Bridge można nawet włączyć funkcję "pilota" i PB leży sobie bezpiecznie gdzieś na stoliku w salonie, a z kuchni sterujesz na dużym TV normalnym kursorem poprzez trackpad lub ekran dotykowy w BB. Przełączanie multimediów i obsługa systemu w takiej konfiguracji to bajka. U mnie w mieszkaniu PB pełni więc funkcję kombajna od wszystkiego (wcześniej był to Axim, ale jego 2h czas działania po WiFi i możliwość sterowania kompem tylko przez VNC to masakra, za to na PB jest sporo klientów np. do zmiany muzyki w komputerze - wybieram sobie co chcę z playlisty na PB, albo na telefonie, a do komputera podłączona jest wieża i nie muszę do niego podchodzić).

Fajna zabawka :ok:
W każdym razie, jestem w trakcie sprowadzania kolejnej partii PB z USA (to będzie ostatnia partia PB 16 GB, jakie będę sprzedawał), więc nie ma zmartwienia z brakiem towaru w magazynie :ok:

Tutaj kilka fajnych "demos":
- BlackBerry PlayBook - Multitasking Tip (Showcase mode) (na starym sofcie, nowszy wygląda nieco inaczej),
- PlayBook vs iPad 2 - Quick Comparison (też stary soft, w nowszym już można tworzyć foldery, wrzucając ikonkę na ikonkę),
- Asphalt 6 Blackberry Playbook .

Cytuj
Zwłaszcza jak się chce też dać trochę zabawy dzieciom.
Zależy w jakim wieku to dzieci, iPad jest sporo większy jednak i trudniejszy w trzymaniu, a co dopiero używaniu np. klawiatury mniejszymi palcami (mnie momentami wkurza nawet w landscape w playbooku pisać kciukami).

Co jeszcze mogę powiedzieć? Komunikacja na PB jest świetna, w tym rozmowy telefoniczne lub wideorozmowy, super płynne i wyraźnie słyszymy dźwięk nawet, kiedy coś gra w tle (Playbook ma dwa mikrofony i głośne, świetne głośniki).

Dodatkowo urządzenia RIM uzależniają, jak raz się weźmie do ręki terminal to nie zmienia się go już na telefon innej marki. Jak raz skosztowałem dotykowej ramki Playbooka, to teraz każdy tablet strasznie mnie wkurza, kiedy widzę, że ramka wokół ekranu nic nie robi :E
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 21:35:04 wysłana przez Bat. »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2012, 22:26:50 »
Mnie jakoś żaden RIM nie uzależnił. Miałem 3 Blackberry i każde sprzedałem bez żalu. Sorry, ale jakoś magi RIM nie czuję.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:36:21 »
W takim razie mamy kompletnie inne priorytety, bo ja sobie nie wyobrażam bardziej intuicyjnych urządzeń i systemu do komunikacji. Np. nigdy nie mógłbym kupić dotykowca jak Galaxy (chyba, że w końcu wejdą do produkcji ekrany, które robią się wypukłe w miejscach, gdzie są przyciski, by klawiatura dotykowa robiła się bardziej "hardwarowa" :P ).
Przerabiałem sporo sprzętu i do poważnych zastosowań widzę tylko BB.

*

Offline raval77

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie mamy pańskiego płaszcza...
  • Sprzęt: było sporo została Lumia 620
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:01:46 »
Sprzęt otrzymałem. Wszystko gra i buczy. Nie jestem fanem tabletów, ale Playbook jest pierwszy, który wydaje mi się przydatny i dla moich potrzeb na pewno jest lepszy od ipada2 (mam bezpośrednie porównanie).

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2012, 16:14:06 »
Cytuj
Sprzęt otrzymałem. Wszystko gra i buczy.
:ok:

5 tabletów z zapasu sprzedanych. Przyszedł też nowy, a zarazem ostatni import (10 sztuk) i czekamy na resztę rysików (będą pewnie na początku tygodnia). Tym samym w firmie gości 15 nowiutkich Playbooków :ok:
Niższa cena dla klubowiczów nadal obowiązuje :)

Rysiki mają zawieszkę zakończoną "protezą" mini-jack 3,5, więc można nosić razem z PB bez obawy o zgubienie. Kolor czarny ze srebrnymi elementami, idealnie komponuje się z urządzeniem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2012, 16:15:46 wysłana przez Bat. »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2012, 22:08:33 »
Zostało ostatnie 5 sztuk :ok:

Oględziny zabawek w Katowicach nadal aktualne.

W związku z tym, że to końcówka, cena dla clubowiczów spada do 1049 zł (przesyłka nadal free).

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: [SPRZEDAM][ALLEGRO] BlackBerry Playbook 16 GB
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2012, 00:00:06 »
Nieaktualne :) Chyba, że jeszcze coś będę importował, w razie czego jakby byli jacyś chętni to mogą pytać na PW. Póki co wszystkie tablety poszły.