Pozostałe platformy > Bada OS

Podawanie numeru IMEI Samsunga ?

(1/1)

kasiabasiaasia:
Witam :)
Sprzedaję swojego samsunga i dostałam wiadomość z prośbą o podanie IMEI telefonu.
Czytając sprzeczne informacje nie wiem czy powinnam to zrobić. Może ktoś mi coś doradzić? I powiedzieć czemu tak a nie inaczej?
Z jednej strony wiem, że ktoś może chcieć sprawdzić i potwierdzić legalność telefon, a z drugiej słyszałam o nielegalnych zmianach IMEI np. na podany przeze mnie i związanych z tym później problemach.

Aspic:
Nie znam się na tym praktycznie lecz coś tam obiło mi się o uszy że nie wolno podawać nr IMEI opisywali dlaczego ale już nie pamiętam dokładnie. Ja bym nie podwał tego nr jak ktoś chce sprawdzić  to niech przyjedzie i zobaczy że jest identyczny na opakowaniu oraz w telefonie.

prozac0:
teoretycznie Twoj  imei ktos sobie moze przywlaszczyc, ale jakie tego konsekwencje beda to niestety nie wiem. btw, urzekl mnie Twoj nick :D

b7rabbitdj:
Jeżeli masz dowód zakupu i zostawiasz korespodencje to nie widze przeszkód w udostępnieniu numeru imei. Sam o niego prosze w niektórych przypadkach od sprzedających. Gdyby ktoś chcial nielegalnie użyć imei danego modelu to na bank znajdzie w internecie interesujący go numer.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej