Logika AP

  • 2 Odpowiedzi
  • 16567 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Logika AP
« dnia: Sierpień 13, 2007, 22:54:50 »
Witam,

Z coraz większym zadziwieniem (dążącym do rozczarowania) użytkuję autopilota w ver.7 … i niestety chyba nie jestem osamotniony w tym przekonaniu ... Co o tym sądzicie?

Sprawa rozbija się o szczegółowość danych zawartych w AP - zawiera masę nikomu niepotrzebnych dróg, dróżek i ścieżek, i ich wykorzystania do wyznaczania trasy w trybie 'naszybciej'  na równi z normalnym drogami, przeznaczonymi dla zwykłych pojazdów osobowych, a nie 4x4 ...

Oto przykład: chciałem wybrać się z dziećmi do wsi Bliżyce w woj. Wielkopolskim, kilka kilometrów od Skoków. Wyznaczam trasę z Poznania - AP nakazuje kilka kilometrów przed Skokami skręcić na Rejowiec - Stawiany - Bliżyce. Teoretycznie trasa krótsza niż przez Skoki - Antoniewo - Glinno - Bliżyce, ale ta wiedzie gminnymi drogami asfaltowymi, a wyznaczona przez AP nie ... Odcinek Rejowiec - Stawiany wiedzie piękną lipową aleją wyłożoną brukiem, pamiętającym XIX w. – porosty na kamieniach sugerowały, że nikt tamtędy dawno nie jechał – przekroczenie 30 km/h zagrażało poważną awarią samochodu (i tak nie udało mi się uniknąć uderzenia podwoziem o podłoże) … A ze Stawian do Bliżyc można przejechać jedynie drogą gruntową wiodącą przez pola i lasy (dobrze, że nie padało).

Podobny przykład - trasa Poznań - Karpacz, wyznaczona z przeprawą promową (najszybsza ...). Za Legnicą AP wyznacza trasę przez Złotoruję, drogą o bardzo 'urozmaiconej'  nawierzchni, szerokości, mocno pofałdowanej - pytanie w której kolejności zimą tą drogę odwiedzają pługi śnieżne ...

Często drogi gruntowe, dukty leśne, itp., w AP oznaczone są na równi z drogami asfaltowymi, co po pierwsze prowadzi do powyższego, a po drugie bardzo rozprasza podczas jazdy, gdy na prostej drodze kobitka mówi jedź w lewo, co ma chyba oznaczać, że nie mam skręcać w do lasu na ledwo widoczną drożynę ...

Ot i się wyżaliłem - ciekawe, czy kogos to wzruszy ...

pozdrawiam

Szymon

*

Offline redapol

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR750BV + AM EU
Odp: Logika AP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2007, 23:27:30 »
Witam
Osobiście wiele razy pisałem do AP, że trasa najszybsza to ta wiodąca po drogach głównych o największej przepustowości.
Niestety nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na swoje posty. Myślę, że załodze EMAPY po prostu to zwisa. Mają tyle błędów na swojej mapie, że na kategoryzację dróg nie starcza im czasu lub chęci.!!??
Zachwalają swój produkt jako najdokładniejsze mapy w Polsce. Może i tak jest, ale co z tego skoro algorytm wytyczający trasy jest zły i kategorie dróg to jeden wielki bałagan.
Niestety wydałem kilka miesięcy temu kasę na ten produkt, a teraz bardzo poważnie zastanawiam się nas AutoMapą  :(
Pozdrawiam.

Odp: Logika AP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2007, 11:07:52 »
Poszedłem krok dalej - wysłałem mail'a do konkretnej osoby w Emapa Sp.z o.o. ... Oto odpowiedź - powinna zainteresować wszystkich Was:

"Witam serdecznie,
 
Dziękuję bardzo za zgłoszone uwagi.
Jednocześnie jest mi niezmiernie przykro z powodu Pańskich problemów z AutoPilotem. Na szczęście już wkrótce udostępnimy kolejną aktualizację map, która wprowadzi pewne zmiany. Otóż drogi najniższych kategorii będą miały przypisane minimalne indeksy prędkości, tak by były wybierane tylko przy opcji trasy najkrótszej. Ponadto planujemy również wprowadzenie do programu opcji omijania dróg gruntowych.
 
Mam nadzieję, że już wkrótce podróżowanie z naszym programem nie będzie sprawiało Panu problemów i będzie raczej kojarzyło się z przyjemnością, niż rozczarowaniem.
 
Pozdrawiam,
Agnieszka Żłobińska
Specjalista ds. PR"


Wg mnie słowa te dają cień nadziei, że AP będzie wkrótce prowadził nas bardziej prostymi drogami asfaltowymi ...