Informacja o korkach za grosze

  • 15 Odpowiedzi
  • 3041 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline superneo

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Informacja o korkach za grosze
« dnia: Grudzień 20, 2010, 17:23:30 »
Informacje o korkach i zatorach drogowych za kilka groszy dziennie i mniej, niż 5 zł miesięcznie. AutoMapa wprowadziła nowe mechanizmy przekazywania danych drogowych w technologii LiveDrive!, które pozwalają na zwiększenie zawartości przesyłanych komunikatów drogowych przy ograniczeniu wielkości przesyłanych danych.

Zaawansowane technologie AutoMapa Traffic pozwalają na przesyłanie do nawigacji tylko niezbędnych informacji, które jednocześnie tworzą cyfrowy obraz aktualnej sytuacji drogowej.

Użytkownicy AutoMapy nie muszą pobierać z sieci całych map i tras – wszystkie te elementy posiadają już w swoim programie nawigacyjnym. Komunikacja z Internetem pozwala na pobranie najaktualniejszych danych o sytuacji drogowej. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość określenia częstotliwości połączenia z serwerem oraz zasięgu, z jakiego pobierane są dane drogowe. To wszystko sprawia, że dzienny koszt korzystania z technologii LiveDrive nie przekracza kilkunastu groszy.

Co więcej, nawet, gdy użytkownik nie posiada urządzenia pozwalającego na połączenie z siecią wspierany jest przez technologię SmartRoutes bazującą na statystycznych danych pochodzących m.in. pojazdów przejeżdżających każdego dnia ponad 4 mln kilometrów po polskich drogach

- W obiegowej opinii transmisja danych jest wciąż bardzo droga. To hasło sprzed wielu lat wciąż pokutuje wśród użytkowników komórek, którzy często nie wiedzą, że w Polsce są oferty pozwalające na przesłanie 100 kB danych za 1 grosz. Nie trzeba przy tym decydować się na rozwiązania abonamentowe – wystarczy karta pre-paid, którą wykorzystamy tylko do nawigacji – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

AutoMapa jest najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS. Tylko w tym roku zostało wydanych już sześć aktualizacji map i programu, a z uwagi na bardzo dużą ilość zmian w organizacji ruchu drogowego oraz wynikające z tego zmiany w statystykach ruchu drogowego i powstających korków planowane jest wydanie jeszcze w tym roku siódmej aktualizacji AutoMapy. Jest to szczególnie ważne przy korzystaniu z systemu AutoMapa Traffic.

źródło: AutoMapa.
S11 > 3210 > 3510i > N73 > N95 8GB > Omnia > HTC HD > HTC Desire HD > HTC Sensation

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2010, 17:51:39 »
Ja po swoich rachunkach i połączeniach transmisji danych mogę powiedzieć że to jest realna kwota jaką podaje AM.
Mam ustawienia pobieranie i wysyłanie danych co 2 minuty i duży zasięg.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2010, 17:57:15 »
Ja po swoich rachunkach i połączeniach transmisji danych mogę powiedzieć że to jest realna kwota jaką podaje AM.
Mam ustawienia pobieranie i wysyłanie danych co 2 minuty i duży zasięg.
No i jakie masz wrażenia z tej funkcji ? Bo rozumiem, że po coś pobierasz i wysyłasz te dane.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:14:47 »
...
AutoMapa jest najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS. Tylko w tym roku zostało wydanych już sześć aktualizacji map i programu, a z uwagi na bardzo dużą ilość zmian w organizacji ruchu drogowego oraz wynikające z tego zmiany w statystykach ruchu drogowego i powstających korków planowane jest wydanie jeszcze w tym roku siódmej aktualizacji AutoMapy. Jest to szczególnie ważne przy korzystaniu z systemu AutoMapa Traffic.

źródło: AutoMapa.
A ja zawsze myślałem, że nie w ilości a w jakości siła. Dla użytkowników i wizerunku AM byłoby lepiej gdyby były dwie aktualizacje, ale dobre. Nie trzeba by ciągle instalować, ustawiać i przy okazji psioczyć.

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:40:25 »
A ja zawsze myślałem, że nie w ilości a w jakości siła. Dla użytkowników i wizerunku AM byłoby lepiej gdyby były dwie aktualizacje, ale dobre. Nie trzeba by ciągle instalować, ustawiać i przy okazji psioczyć.
Ale marketingowo przebicie jest niezłe i o to właśnie chodzi  :ok: :ok: A ty się czepiasz jakiejś tam jakości  :E

*

Bilunia

Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:54:31 »
Największą radochę z tej funkcji mają operatorzy GSM :proud:. Tak trzymać :ok:

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:59:22 »
Największą radochę z tej funkcji mają operatorzy GSM :proud:. Tak trzymać :ok:
zdecydowanie tak  :ok: To są najwięksi wygrani tego dobrodziejstwa  :E :E :E

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2010, 19:03:25 »
Najważniejsza jest jednak ilość. W tym przypadku użytkowników LD. Bez tej ilości cały system można o d..ę rozbić.  pozdr

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2010, 19:07:26 »
Najważniejsza jest jednak ilość. W tym przypadku użytkowników LD. Bez tej ilości cały system można o d..ę rozbić.  pozdr

No to moje odczucie jest takie, że tych użytkowników LD jest duuużo za mało

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2010, 19:18:53 »
No to moje odczucie jest takie, że tych użytkowników LD jest duuużo za mało

Największą radochę z tej funkcji mają operatorzy GSM :proud:. Tak trzymać :ok:
zdecydowanie tak  :ok: To są najwięksi wygrani tego dobrodziejstwa  :E :E :E

Między innymi dzięki takim postom.

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2010, 19:27:22 »
Między innymi dzięki takim postom.

Eeee przesadzasz, przecież nas jest tu garstka użytkowników programu. Zobacz gdyby nas była tu siła, to producent w większym procencie uwzględniałby nasze prośby, życzenia itd.  A my jesteśmy tylko betatesterami i nic więcej. Ja bym sie nie obawiał, że taki post jak między innymi mój negatywnie wpływa na rozwój LD. Na pewno nie jest to zachęcające do korzystania z tej funkcji, no bo zachęcać raczej nie będę, gdyż też tuczyłem jakiś czas swojego operatora GSM i w nagrodę byłem prowadzony "w buraki". No i znudziło mi się. Pozdrawiam mojego operatora GSM  :ok: Może trudno w to uwierzyć, ale ja jestem naprawdę bardzo zadowolonym użytkownikiem AutoMapy. Z tym, że ja wyzwoliłem się dosłownie ze wszystkich dodatków do programu. Nawet SR-a nie używam. Zmodyfikowałem sobie pod siebie profil prędkości i wieczorem po ustawieniu sobie trasy nie jestem rano zaskakiwany zmianami, bo LD, czy SR mi napie....... w mojej trasie, bo wg gadżetów tak będzie mi się lepiej i szybciej jechało. Teraz program mnie prowadzi tak jak JA tego chcę  i robi to dobrze :ok:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 19:40:04 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline papen76

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom MX2
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2010, 20:13:00 »
A propos płacenia za AM, która nie spełnia wszystkich oczekiwań. Znalazłem na forum taki wpis, dotyczący AM 2 (dwa zero). Jak widać, od 2003 roku historia wciąż kołem się toczy ;) Inna sprawa, że bez zapaleńców, którzy płacą i testują ten program, wyglądałby on zupełnie inaczej. Kiedyś przynajmniej ci, którzy zgłosili najwięcej poprawek do programu, dostawali darmowe przedłużenia licencji. Nb., kto o tym dziś jeszcze pamięta?

Wątek: co z automapa??

<<Odpowiedź #20 : Lipiec 11, 2003, 15:32:30 >>

Wtrące swoje 0,03PLN. Na poczatku wysylalem informacje o bledach w Automapie. Po rozmowie z kolegą przestalem.
Testowanie programu to calkiem spora dzilka podczas jego tworzenia. To kosztuje GRUBE pieniadze. Nie dosc tego, ze nic nam za to nie placą, to my placimy kupując produkt, ktory tak na prawde powinien sie nazywac AutoMapa Beta2. Wykonujemy za nich kawal pracy, a oni maja nas w tzw d**ie.

pozdrawiam wszystkich beta-testerow dopłacaczy!!
Vista HCx / UMP-pcPL

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2010, 20:34:01 »
Poczytajcie dobrze stronę AM i tam znajdziecie informację, że my jesteśmy jednym z wielu źródeł danych a nie jedynym. Co do aktualizacji map, blokad itp. to owszem są bardzo często, ale z jakim poślizgiem? Ja od kilku miesięcy walczę o usunięcie nieaktualnej blokady z traffica i bez rezultatów. Mam wrażenie że jestem olewany, wcześniej bo używałem Larka (pół roku zgłaszałem wywalanie się programu na jednej trasie) a teraz... sam nie wiem czemu. Nie chce mi się już więcej kopać z koniem. Nie znam sytuacji moderatorów z miplo, ale mogę się jej domyślać i nie dziwię się decyzji ppepe

http://pdaclub.pl/forum/automapa/miplo-ile-zazwyczaj-trwa-zatwierdzenie-punktu-przez-moderatora/msg1425240/#msg1425240 

*

Offline janlol

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • ?
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, Automapa 6.15 Europa
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:02:23 »
No i jakie masz wrażenia z tej funkcji ? Bo rozumiem, że po coś pobierasz i wysyłasz te dane.
Mam dwa przykłady dobrego działania LiveDrive, pewnie mogłoby ich być więcej, ale nawet o tym nie wiem, że to AM mi pomogła. Jest faktem, że na terenie znanym mi nie zawsze się stosuję do sugestii AM.
1. Jechałem do Katowic, żeby spotkać się z kimś, kto startował z innego miejsca. AM już na początku "puściła mnie" w prawo zamiast, jak zwykle, w lewo. Ale, pomyślałem, niech tak będzie. Prowadziła mnie trasą równoległą do DK86, oczywiście tzw. opłotkami. Za chwilę zadzwonił kolega i mnie ostrzega, żebym nie jechał drogą 86 bo jest straszny korek i on w nim stoi. A ja "spoko, właśnie dojeżdżam do celu".

2. Jechałem do Krakowa. AM zawsze "puszcza mnie" do A4 przez S1, co jest prawidłowe. Gdy dojeżdżałem do wiaduktu za którym miałem zjeżdżać na S1, a potem na A4 zauważyłem, że AM nie każe mi zjeżdżać na S1 tylko jechać prosto drogą lokalną. Pomyślałem "zaś fiksuje", ale gdy wjechałem na wiadukt nad S1 zobaczyłem potężny korek, który na pewno mocno by opóźnił mój dojazd do A4. Więc ja powoli, nową trasą dojechałem sobie do A4 wjazd w Jaworznie.

Wiem, że na pewno LD nie działa jeszcze tak jak byśmy chcieli, ale widzę, że toto działa coraz lepiej.

Co do transmisji danych. Mam telefon w sieci mBanku i tam co miesiąc dostaję za friko 50 MB, na koniec okresu zawsze zostaje mi ze 20 - 30 MB niewykorzystanych transferów, a jeszcze oprócz wysyłki i pobierania LV czytam na telefonie internet korzystając z Opery mini. Tak że jak widać są możliwości taniego albo nawet darmowego korzystania z LD i internetu mobilnego.

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2010, 20:27:41 »
Co do transmisji danych. Mam telefon w sieci mBanku i tam co miesiąc dostaję za friko 50 MB, na koniec okresu zawsze zostaje mi ze 20 - 30 MB niewykorzystanych transferów, a jeszcze oprócz wysyłki i pobierania LV czytam na telefonie internet korzystając z Opery mini. Tak że jak widać są możliwości taniego albo nawet darmowego korzystania z LD i internetu mobilnego.

To argument obalajacy mit, ze zarabiaja na tym przede wszystkim sieci GSM. Mysle, ze niewiele jest osob, ktore korzystaja z LD i jest to jedyna "usluga internetowa" wykorzystywana w ich urzadzeniach. Paczki chyba dalej rozliczane sa w wiekszosci sieci co 100kb, wiec jak ktos np cyklicznie sprawdza poczte, to dodatkowe kb z AM nie wplywaja juz na cene uslugi.

Ja bez problemu (i dodatkowego obciazenia finansowego) wysylam dane do AM, bo rowniez mam pakiet internetowy (w innej sieci), ale z internetu na palmtopie korzystam globalnie i bardzo czesto, wiec to taki efekt uboczny. Gdybym mial wysylac dane tylko do AM, to zapewne z powodow finansowych, podarowalbym sobie ta usluge.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Informacja o korkach za grosze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:30:24 »
Ja tam też nie płace bo ma tel. firmowy z opcją iPlusa więc wysyłam i pobieram  dane co 2 minuty niech im tam idzie na dobre.....
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III