Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...

  • 17 Odpowiedzi
  • 4204 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« dnia: Grudzień 26, 2010, 19:21:15 »
Są użytkownicy, którzy sugerują wyłączenie Smart Routes i Live Drive, usuwanie plików speeds, hubnet i events czy też tworzenie własnych profili prędkości. Jednak coraz częściej pojawiają się posty z których wynika, że technologia się sprawdza. Proponuję zatem - dla równowagi zamieszczanie informacji o tym że używanie LD i SM ma sens.

Moje doświadczenia są pozytywne. Może dlatego że korzystam głównie w Warszawie i okolicach. Czasem zdarzyło się że nie zawierzyłem proponowanemu routingowi i jechałem czuja :)  Nie opłacało się to jednak więc przy pierwszej możliwości wracałem do proponowanej trasy.

W mojej ocenie pieniążki które wydałem na transfer danych zwróciły się wielokrotnie.

moje ustawienia:

korzystaj ze SmartRoutes - tak
wysyłaj dane LiveDrive - tak
dane wysyłaj w odstępach 5 min.

Pobieraj i używaj dane Live Drive tak
gdy starsze niż 5min
o zasięgu dużym

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:00:42 »
Kolego pomysl na watek dobry  :ok: Jednym z przeciwnikow tzw dobrodziejstw w programie jestem ja. Ale zgadzam sie z toba, ze jak mam doszukac sie czegos pozytywnego w LD+SR to wg mnie mozna to dostrzec tylko jezdzac w duzym miescie, np w Warszawie. Generalnie ja juz od dawna nie korzystam z dodatkow (jedynie z profilu predkosci), ale pamietam, ze raz LD mnie pozytywnie zaskoczylo w warszawskim korku, ale bylo to tylko raz, a to co doswiadczalem pomiedzy miastami na dlugiej trasie spowodowalo, ze z ta technologia sie pozegnalem i teraz nie mam praktycznie zadnych zlych emocji w trakcie korzystania z programu. Po prostu nie jestem zaskakiwany dziwnymi decyzjami programu, gdzie na pustej szosie program nie raz kazal mi skrecac w boczne ulice trzeciej kategorii odswierzania, gdzie na cb nie bylo zadnych komunikatow o utrudnieniu na drodze. Ogolnie pomysl fajny, ale moim zdaniem LD byloby dokladniejsze, gdyby producent programu odpuscil piratom i tez pozwolil im korzystac z systemu. Oni tez dostarczaliby cenne dane do LD, a tak to moze i ma to przyszlosc, ale chyba mizerna.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2010, 22:03:28 »
No i gdy będzie miał też inne źródła informacji. Obecnie jest za mało urządzeń, które mogą korzystać z LD. A trzeba pamiętać, że nigdy nie będą korzystać wszyscy. Musi być przekroczona masa krytyczna, tak że przynajmniej w dużych miastach i głównych drogach informacje będą aktualne i wiarygodne.  Oczywiście czas też zrobi swoje i za kilka lat po wymianie urządzeń na z dostępem do internetu zwiększy sie ilość danych.

Dzisiaj to loteria i to tylko głównie w Warszawie.

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2010, 07:25:41 »
...Dzisiaj to loteria i to tylko głównie w Warszawie.

Tak , tu chyba wg mnie celnie podałeś DZISIEJSZĄ definicję LD

Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2010, 10:55:20 »
Jednym z przeciwnikow tzw dobrodziejstw w programie jestem ja...
Generalnie ja juz od dawna nie korzystam ...
No to sio stąd :P
W każdym traffikowym wątku Ciebie pełno, a co Ty Robuś wiesz o LD? :ohreally:

moim zdaniem LD byloby dokladniejsze, gdyby producent programu odpuscil piratom i tez pozwolil im korzystac z systemu.

Pewnie, najlepiej niech w ogóle zaczną rozdawać AM każdemu, nie tylko chętnemu,
a zamiast utrzymywać się ze sprzedawania software`u, niech sprzedają środki na ból głowy ...

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:17:54 »
W jaki sposób, przy zmieniającej się co chwila sytuacji na drogach, można promować systemy off-line'owe (=bez odbierania informacji o drogach z centralnego serwera)? :)

Ja jeżdżę tylko na LD+SD, wiele razy byłem pozytywnie zaskakiwany.

Widzę dwa problemy z tą technologią:
- samospełniające się proroctwo: nie jeżdżę z LD bo nie warto => mniejsza ilość danych => zmniejszona przydatność systemu
- trudności z weryfikacją niestandardowych propozycji Automapy, które nijak się nie mają do tego, jak jeździł nasz pradziad (w którymś z zaborów), nasz dziad, jak my jeździmy i o co przekażemy jako rodzinną tradycję naszym dzieciom ;)

Osoby, które nie wykorzystują na co dzień LD+SR, a które mają wiele do powiedzenia o tym systemie, zapraszam do działu Hyde Park ;)

BTW: Roberto41: o co chodzi z tą Wawą, że niby tylko tam traffic działa? Bo nie do końca rozumiem. Rozmawiamy o przekonaniach (=wierze), czy faktach?

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:50:48 »
... o co chodzi z tą Wawą, że niby tylko tam traffic działa? Bo nie do końca rozumiem. Rozmawiamy o przekonaniach (=wierze), czy faktach?
Uruchomiłem LD jeżdżąc po Lublinie (zainwestowałem 5 zyla miesięcznie w przetestowanie tej technologii  :wink: ).
Jak na razie, po 10-ciu dniach nie odczułem żadnych skutków działania LiveDrive jeżdżąc po Lublinie + dwie identyczne trasy w Święta oprócz zjedzonych KB.  :undecided:
Ale twardy będę i potestuję jeszcze.  :proud:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2010, 13:55:11 »
Jednym z przeciwnikow tzw dobrodziejstw w programie jestem ja...
No to sio stąd :P

Sorki mobik nie doczytałem w pierwszym poście, że to wątek, który ma być księgą pochwał dla technologii LD. Oczywiście znikam stąd  :P :ok:
Natomiast drugiej części Twojej wypowiedzi tu nie zacytowałem, bo chyba zgodzisz się ze mną, że ustosunkowanie się mojej osoby do tego to strata czasu dla czytających to później osób Nie zrozumiałeś tego co zacytowałeś, więc twoja reakcja była jaka była. :wink:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 14:00:48 wysłana przez Roberto41 »

*

Bilunia

Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2010, 14:40:21 »
A miały być Mikołajki, miało być miło, przyjaźnie i sympatycznie, a jest jak zwykle - kto ma inne zdanie niż "Rycerstwo AM", to sio.
Pozdrawiam :party:
Edit.
A ja, tak dla równowagi, Cię "Robuś" proszę, byś się jednak stąd nie oddalał - lubię czytać obiektywne opinie i komentarze :proud:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 14:48:50 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2010, 14:53:11 »
A miały być Mikołajki, miało być miło, przyjaźnie i sympatycznie, a jest jak zwykle - kto ma inne zdanie niż "Rycerstwo AM", to sio.
Pozdrawiam :party:

Bilunia, w Polsce to o czym piszesz to utopia. My Polacy nigdy ze sobą nie współpracowaliśmy, tylko byliśmy podzieleni, skłóceni i to się nigdy nie zmieni. Zawsze tylko jeden na drugiego, bo moja racja jest najmojsza. Polecam ci film "Dzień Świra" i końcową scenę modlitwy Polaka  :E To jest kwintesencja naszego narodowego charakteru. Sorki za off top, ale może da jednemu z drugim do myślenia, chociaż wątpię. To raczej będzie kolejna okazja do ataków personalnych.  :(
W tym wątku nie będę się Bilunia wypowiadał, bo w pierwszym poście autor prosił, żeby tu wychwalać Live Drive, a ja nie mam argumentów by to czynić, więc z tego wątku się oddalę jak najdalej  :E Co do moich komentarzy, to raczej nie są one obiektywne tylko subiektywne. Gdybym potwierdził, że są obiektywne, to mógłbym dać zły przekaz, że pozostałe wypowiedzi innych forumowiczów są nieobiektywne, a pewnie spora ich część na pewno jest  :grin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 14:58:50 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2010, 15:26:36 »
Ja jeżdżę tylko na LD+SD, wiele razy byłem pozytywnie zaskakiwany.
- trudności z weryfikacją niestandardowych propozycji Automapy, które nijak się nie mają do tego, jak jeździł nasz pradziad (w którymś z zaborów), nasz dziad, jak my jeździmy i o co przekażemy jako rodzinną tradycję naszym dzieciom ;)
Wyznacz sobie teraz trasę Wrocław-Jelenia Góra albo np. Wrocław (płd) - Gorzów, przejedź się i zdaj relację.
Z weryfikacją tych tras rzeczywiście mogą być problemy :).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2010, 15:52:00 »
Ja jeżdżę dużo po Polsce, moim zdaniem w większości przypadków system ten zdaje egzamin. Jednak nie możemy zapomnieć Robercie, że to właśnie dzięki nam użytkownikom ten system ma mieć rację bytu. Bo niby skąd są te dane? Pochodzą od nas, od użytkowników, którzy na co dzień używają tego. Ty się wpakujesz w korek, a ja będę jechał po Tobie i już go ominę. No trudno ktoś musi cierpieć aby inni mogli jechać przyjemniej. Dziś ty stoisz ja jadę, jutro może być odwrotnie.
LD i SM jest w dalszym ciągu w fazie raczkowania i używając go my głównie użytkownicy smartfonów i palmtopów przyczyniamy się do usprawniania jazdy polskiej.

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2010, 17:28:11 »
critu , trudno sie z Tobą nie zgodzić, ale rozpisywać się nie będę, gdyż wątek nie służy chyba do zniechęcania, lecz ma być księgą pochwał i dobrych uczynków, jakie to rozwiązanie przynosi. Więc dajmy się wypowiedzieć tym, którzy sobie chwalą LD i jeszcze to potrafią uzasadnić. Może się nawrócę, kto wie , kto wie  :D

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2010, 17:57:36 »
W drugi dzień Świąt jechałem z Pruszkowa do Warszawy, przed Łopuszańska był wypadek i przed nim kilkaset metrów zaczął się korek, stanąłem w tym korku trwało to trochę i widziałem jak kolory z jaśniejszych zmieniają się w ciemniejsze przy posuwaniu się w stronę wypadku.
Byłem tym mile zaskoczony że to tak szybko trwało.
Oczywiście ja stałem w tym korku 
Cytuj
Bo niby skąd są te dane? Pochodzą od nas, od użytkowników, którzy na co dzień używają tego. Ty się wpakujesz w korek, a ja będę jechał po Tobie i już go ominę. No trudno ktoś musi cierpieć aby inni mogli jechać przyjemniej.
ale inni pewnie mogli by go już ominąć.

Mam ustawione wysyłanie i odbieranie danych co 2 minuty obszar duży
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:31:42 »
W drugi dzień Świąt jechałem z Pruszkowa do Warszawy, przed Łopuszańska był wypadek i przed nim kilkaset metrów zaczął się korek, stanąłem w tym korku trwało to trochę i widziałem jak kolory z jaśniejszych zmieniają się w ciemniejsze przy posuwaniu się w stronę wypadku.
Byłem tym mile zaskoczony że to tak szybko trwało.
Kolego, a czy zbliżając się Alejami Jerozolimskimi do skrzyżowania z Łopuszańską standardowo kolory nie stają się ciemniejsze ? Przecież tam ze względu na remont zawsze robi się zator. Oczywiście, jeżeli to z powodu tego wypadku kolory ciemniały to okey, ale czy to nie był zbieg okoliczności ? Ja tamtędy akurat sporo jeżdżę i chyba w nocy tam jest tylko normalny przelot.

Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:38:43 »
Mysle ze LD i SM bedzie sie sprawdzac w wiekszej ilosci lokalizacji jak pojawi sie AM na IPHONE , nikt nie bedzie zrwarac uwagi na te kilka KB wyslanych/odebranych byle by tylko domyslnie w menu bylo wlaczone.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:45:56 »
Wydaje mi się że nie, też tamtędy jeżdżę a w szczególności teraz więcej jeżdżę na widoku 2D aby potestować sobie LD i jak wygląda przesyłanie danych i odwzorowywanie ich w AM, a tego dnia od Pruszkowa do samej warszawy droga była zielona nawet w momencie dojechania do wypadku. Kolory zaczęły się zmieniać najpierw na czerwony potem na czarny już po tym jak przemieszczałem się w korku.   

Może w tym korku też była jakaś osoba która używała AM i LD
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Trasa szybka z użyciem LD i SM była niespodziewanie szybka...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:46:47 »
A ja jestem za.. może trasa typu:
Oleśnica > Legnica przez Wrocław Centrum
Potrafiła zrobić różne numery, jednakże niezależnie jaki jest dzień tygodnia, to niejednokrotnie AM udowodniła, że spod C.H.Korona do C.H.Bielany ciężko jechać dłużej niż 35 minut :) i to niezależnie od korków.
System się dopracowuje, ale widać że jest coraz lepiej
Ustawienia mam standardowe jak po czystej instalacji
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI