[wydzielony]radary kolegi marek_39

  • 14 Odpowiedzi
  • 4609 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Smerfik

[wydzielony]radary kolegi marek_39
« dnia: Lipiec 19, 2012, 08:06:24 »
Jako, że nie ja założyłem temat, a zostało mi przypisane jego autorstwo, proszę o skasowanie tego OT postu.
Dziękuję
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 17:28:47 wysłana przez Smerfik »

Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:22:41 »
tpiatal
Podałem Ci na bieżącej stronie rozwiązanie http://pdaclub.pl/forum/automapa/am6-10e-na-serwerach!/msg1588641/#msg1588641
Może jakiś komentarz?
Tym bardziej , że nie mając wbudowanych fotopstryków, nie będziesz musiał nic wyłączać, by nie mieć dubli.
Widzę, że nie czytasz ze zrozumieniem... Am NIE MA wbudowanych radarów, chociaż wydaje się jej, że ma. Oznacza to, że jak sobie załaduję radary z serwisu, który ich nie dubluje (np. Miplo) to i tak większości radarów nie będzie.

Poza tym nie wiem gdzie są radary kolegi marek_39, nie wiem jak je wgrać i chciałbym, żeby nie musiało mnie to interesować.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:38:24 »
Poza tym nie wiem gdzie są radary kolegi marek_39, nie wiem jak je wgrać i chciałbym, żeby nie musiało mnie to interesować.

Nie można podać bezpośredniego linku do tych POI bo to niezgodne z zasadami forum - najprawdopodobniej zostałby on wycięty przez automat.
usunięty plik fotoradary_EU_i_PL.zip
[mod]kasuję link do pliku w zwiazku z uzasadnionym podejrzeniem łamania przez marka_39 praw autorskich serwisu SCDB.info, zainteresowanych punktami POI fotoradary polecam wizytę u źródła - SCDB.info.[/mod]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 17:06:02 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:58:17 »
Kolego tpiatal rozumiem, że idąc za twoim tokiem rozumowania wskazanym w ostatniej wypowiedzi nie skorzystasz z fotoradarów, ktore ci kolega poniżej wystawił (dziwie się nawiasem mowiąc dlaczego to zrobił, ale ok), bo nie będzie to po pierwsze etyczne zachowanie, a po drugie to producent powinien Ci to zapewnić, bo za to w końcu zapłaciłeś.
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Smerfik

Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:32:05 »
Widzę, że nie czytasz ze zrozumieniem...
Ja kolego czytam ze zrozumieniem. Bezproduktywny płacz tutaj niczego nie załatwi. Dałem Ci wskazówkę, jak rozwiązać problem, więc wypadało podziękować, lub napisać, że wszystko oprócz MIPLO masz w d...

Poza tym nie wiem gdzie są radary kolegi marek_39, nie wiem jak je wgrać i chciałbym, żeby nie musiało mnie to interesować.
Wystarczyło zapytać.

Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:50:50 »
Widzę, że nie czytasz ze zrozumieniem...
Ja kolego czytam ze zrozumieniem. Bezproduktywny płacz tutaj niczego nie załatwi. Dałem Ci wskazówkę, jak rozwiązać problem, więc wypadało podziękować, lub napisać, że wszystko oprócz MIPLO masz w d...

Poza tym nie wiem gdzie są radary kolegi marek_39, nie wiem jak je wgrać i chciałbym, żeby nie musiało mnie to interesować.
Wystarczyło zapytać.
Dziękuję, ale z tego co zrozumiałem, to i tak nie rozwiązałoby problemu. Sam mówisz, że tam nie ma dublowania fotoradarów, a te fotoradary TEORETYCZNIE w programie są z tego co zrozumiałem kol. Nocnego Marka.

*

Smerfik

Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:54:34 »
... a te fotoradary TEORETYCZNIE w programie są z tego co zrozumiałem kol. Nocnego Marka.
No to niech Cię teoretycznie ostrzegają :O~
W świetle powyższego, ciekawi mnie, komu wyślesz rachunki. :D
Sam mówisz, że tam nie ma dublowania fotoradarów,
Nie ma, bo Marek używa innego nazewnictwa kategorii - Blitzery. Dodał też stosownie nazwane ikony i dźwięki.
Wystarczy tylko chcieć ...
... a wyszukiwarka Google wiesz do czego służy. Wystarczy wklepać marek_39
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 12:59:33 wysłana przez Smerfik »

Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2012, 13:35:00 »
Wydaje mi się, że dalszy offtop jest bezcelowy. Nie będę się bawił we wgrywanie POI żadnego Marka, bo nie wiem co to jest i z czym się to je, a mleko już się rozlało- byłem w Niemczech i raczej się nie wybieram do czasu wydania następnej mapy.

Trzeba jedynie ostrzec innych, bo założę się że masa ludzi używa AM Europe tylko w czasie wakacji, a Aqrat właśnie teraz postanowił zrobić sobie taki "żarcik".

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2012, 15:08:19 »
Offtop zostanie wydzielony do osobnego wątku.

A gwoli informacji, te tzw. "radary kolegi marek_39" to są radary pochodzące z bazy SCDB.info
do których marek_39 dodał wedle własnej fantazji kilka kategorii POI pochodzących z innych źródeł.
Jest tam mnóstwo stacji LPG i Shell, metro w Wiedniu i Berlinie, 2x5 stacji BP (każda zdublowana),
8 Statoil (w tym 3 duble)  jedno Tesco (w Liptowskim Mikulaszu) i 1 bardzo oryginalny 'czarny punkt'    :mrgreen:
Cytuj
black-point: restauracja Wienerwald: niesmacznie, mikroporcje, drogo
 

Dość zabawne czy raczej kuriozalne jest oryginalne ostrzeżenie marka_39, który rości sobie prawa autorskie do tego pliku:
Cytat: marek_39
Pliku nie mają prawa pobierać, rozpakowywać, rozpowszechniać w żadnej formie i części, osoby powiązane formalnie (za wyłączeniem użytkowników programu AutoMapa do celów prywatnych niezwiązanych w inny sposób) z firmami Aqurat, Geosystems, Navteq, miplo, targeo oraz firm/biur prawnych/kancelarii działających w imieniu i na rzecz wyżej wspomnianych.
Każdorazowa próba ominięcia powyższych zasad będzie traktowana jako naruszenie praw autorskich i zgłaszana będzie odpowiednim organom.
Zwłaszcza że podstawową zawartością jego pliku jest baza danych SDCB.info, a przed kazdym pobraniem
danych z tego serwisu trzeba zaakceptować 'warunki użytkowania z serwisu' w których można przeczytać między innymi:
Cytat: terms of use
1) All products, programs, and data of scdb.info are protected with regard to their names, copyrights, brands, and with regard to unfair competition law. The sole owner of all rights is Eifrig Media, Friedrich-Ebert-Damm 160B, 22047 Hamburg.
2)The customer and user of a product from www.scdb.info agrees to the validity of the terms of use and is required to use the product exclusively within the framework of the stipulated terms of use. Eifrig Media points out that the software and the databases are subject to program and database copyright protection. Contraventions will be charged and prosecuted.
3)Furthermore, Eifrig Media expressly points out that without prior written consent, the customer is forbidden to give third parties the software, data, and/or databases or parts thereof, to leave it with third parties, or to make it accessible or usable to third parties in any way or in any form at all...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 17:07:05 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2012, 16:56:48 »
Ja tego tematu ani nie zaczynałem, ani nie zakładałem. Więc proszę albo zacząć temat od postu kolegi zwracającego się o pomoc, albo temat w kosmos.
Jeżeli próba pomocy komuś szukającemu rozwiązania to OT, to proszę zacząć temat od autora pytania.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie

Edit.
W świetle wyżej przedstawionych opinii ....
Jak rozumiem, paczuszka zamieszczona wyżej przez kol. sbi fotoradary_EU_i_PL_2012-06-20.zip , została przez Moderatora przeoczona  :O~
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 17:07:54 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2012, 17:25:59 »
Podepnę się pod temat. Przeczytałem że w wersji 6.10e brakuje fotoradarów poza granicami PL.
A ponieważ za kilka dni mam wyjazd wakacyjny, podpowiedzcie gdzie znajdę fotoradary z takich krajów jak Słowacja, Węgry, BiH, Czarnogóra, Albania ??
Fotoradary oczywiście w formacie AMP, abym mógł dodać do Automapy
Na tej stronie SCDB.info są w innych formatach, poza tym trzeba się rejestrować no i pobranie jest chyba płatne. Znajdzie coś free na powyższe kraje ??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:10:14 »
Cytat: Smerfik
Ja tego tematu ani nie zaczynałem, ani nie zakładałem. Więc proszę albo zacząć temat od postu kolegi zwracającego się o pomoc...
1. Kolega o pomoc się nie zwracał.
2. Wątek jest wyraźnie otagowany jako [wydzielony], inteligentny czytelnik zrozumie więc z łatwością że go nie zakładałeś.
3. Paczuszka nie została przeoczona.

Cytat: Dolek
gdzie znajdę fotoradary z takich krajów jak Słowacja, Węgry, BiH, Czarnogóra, Albania ??
Nie znam dobrej bazy dla tych rejonów, w SCDB jest bardzo skromnie, najwięcej POI- 59  jest z Węgier
(i tak więcej niż z miplo).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 18:12:04 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2012, 19:32:51 »
(i tak więcej niż z miplo).

Miplo jest bardzo ubogie w tych rejonach  :S I tak kilka już dodałem chyba dwa lata temu, ale to kropla z morzu ......


A gdzie można sprawdzenia ile np. fotoradarów jest w Garminie w BiH lub Czarnogórze ??

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2012, 19:36:18 »
prosty Gugiel (speed cameras hungary) wyrzuca od razu strone:
http://www.gps-data-team.com/poi/hungary/safety/Speed_Cameras-HU.html
a na niej wszystkie możliwe formaty dla wszystkich możliwych nawigacji, oczywiście za wyjątkiem AM, co jest przyczynkiem do jej "światowego znaczenia" :)

Nie znam formatu AMP ale pewnie łatwo można to skonwertować. Przykładowy plik dla Węgier ma 182 pozycje. Są też Słowacja, BiH, Czarnogóry oddzielnie nie widzę ale może jest wciąż z Serbią.

Niestety próba downloadu drugiego pliku prowadzi do ekranu rejestracji itp.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: [wydzielony]radary kolegi marek_39
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2012, 21:15:16 »
Niestety próba downloadu drugiego pliku prowadzi do ekranu rejestracji itp.


U mnie już przy pierwszym pyta o login. Chyba spróbuje się zarejestrować, mam nadzieję że usługa bezpłatna.




EDIT: jednak płatna. Szukam dalej darmowej  :mrgreen: