Problem z wyznaczeniem trasy dla auta ciężarowego w AM 6.27.0 - 2105 EU - WinCE

  • 0 Odpowiedzi
  • 12215 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Krzysiek.KG

  • 1
  • Sprzęt: NavRoad HUGO NR780H
Cześć.
Mam prośbę do do użytkowników AM, którzy korzystają z wersji na Europę i ustawione mają parametry pojazdu ciężarowego na 16.5/2.5/4/40/8. Dajcie znać jak AM wyznacza trasę z Milano via Brennero np. do Rostock.
Korzystam z AM od ponad 10 lat - licencja. Nawiguje mnie po Europie. Pierwszy raz mam taką sytuację.

U mnie od dwóch wersji wstecz jest problem polegający na tym, że za nic nie puszcza przez Brennero. Zawraca i puszcza gdzieś na około. Gdy wyłączę opcje parametru pojazdu to jest ok. Idąc dalej tym tropem włączyłem opcje pojazdu ciężarowego, ale pozmieniałem parametry długość, szerokość, wysokość i nacisk wpisując liczbę 2, oprócz masy całkowitej gdzie zostawiłem 40. Program po przeliczeniu nadal omijał Brennero. W związku z tym zmieniłem masę całkowitą na 2 i teraz program przeliczył trasę prawidłowo przez Brennero. Postanowiłem zwiększać masę postępując o 2 i przy masie 8 nie puszcza przez Brennero, ale przy 7 już tak. Podsumowując: gdy ustawiłem wszystkie parametry na długość 16,5, szerokość 2,5, wysokość 4, masa całkowita 7 (!), nacisk na oś 8 program wyznacza trasę prawidłowo. Wczoraj zainstalowałem tą wersję AM pod WIN10 na laptopie i jest to samo. Support AM rozkłada bezradnie ręce. Zasłaniając się mapami HERE.
Nawiasem mówiąc ciekaw jestem co ile HERE udostępnia im mapy EU, ponieważ mógłbym przynajmniej pięć miejsc podać we Włoszech gdzie w AM brakuje odcinków dróg a na stronie HERE na mapie jest widok poprawny.
Przez ten czas od kiedy korzystam z AM nauczyłem się ją słyszeć ale nie zawsze słuchać, ponieważ wiem gdzie może prowadzić pod zakazy dla aut ciężarowych, ale ten opisany na wstępie przykład nieco przelewa szale goryczy i się szczerze zastanawiam czy wykupywać licencje na  kolejny rok- dwa.