Pływanie podczas postoju

  • 217 Odpowiedzi
  • 48180 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 07, 2007, 00:31:52 »
A co byś chciał przeczytać? Wyżej pępka nie podskoczysz i tyle :P

Takich sytuacji nie unikniesz, w każdym sofcie nawigacyjnym jest ten sam dylemat:
jak przedstawić płynnie i bez opóźnień ruch, mając do dyspozycji tylko dyskretny odczyt pozycji.
I albo masz opóżnienie w pokazywaniu pozycji i płynną animację ruchu, albo w pewnym stopniu
przewidujesz bieżącą pozycję, aproksymując wsześniej dostępne dane i po odczycie korygujesz
wyliczenia jeśli nie trafiłeś z aproksymacją.
I póki nie dostarczycz do obliczeń innych danych odnośnie bieżących zmian położenia,
np. z czujników obrotów kół, to takie sytuacje będą sie zdarzać, choćbyś nie wiem jak upierdliwie zrzędził.
Jak sie nie podoba, to masz 2 skrajne wyjścia, albo powrót do odświeżania pozycji co sekundę (AM3)
albo płynny ruch i ponad 1s opóźnienia w pokazywaniu pozycji (Destinator).
Możesz jeszcze przebić ścianę i zrobić trzecie wyjście pomiędzy tymi dwoma ...
ale nigdy nie obejdzie się bez kompromisu.


100% racji z małym ale : jak jest wyłącznik to powinien wyłączać coby piotr.lutynsky mógł sobie wyłączyć :grin:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 07, 2007, 01:09:05 »
A co byś chciał przeczytać? Wyżej pępka nie podskoczysz i tyle :P

Takich sytuacji nie unikniesz, w każdym sofcie nawigacyjnym jest ten sam dylemat:
jak przedstawić płynnie i bez opóźnień ruch, mając do dyspozycji tylko dyskretny odczyt pozycji.
I albo masz opóżnienie w pokazywaniu pozycji i płynną animację ruchu, albo w pewnym stopniu
przewidujesz bieżącą pozycję, aproksymując wsześniej dostępne dane i po odczycie korygujesz
wyliczenia jeśli nie trafiłeś z aproksymacją.
I póki nie dostarczycz do obliczeń innych danych odnośnie bieżących zmian położenia,
np. z czujników obrotów kół, to takie sytuacje będą sie zdarzać, choćbyś nie wiem jak upierdliwie zrzędził.
Jak sie nie podoba, to masz 2 skrajne wyjścia, albo powrót do odświeżania pozycji co sekundę (AM3)
albo płynny ruch i ponad 1s opóźnienia w pokazywaniu pozycji (Destinator).
Możesz jeszcze przebić ścianę i zrobić trzecie wyjście pomiędzy tymi dwoma ...
ale nigdy nie obejdzie się bez kompromisu.


I czemu się irytujesz...?
Tylko pytałem i napisałem co mnie trochę deneruje... też chciałbym latać ale musze się pogodzić z tym, że mogętylko chodzić po ziemi.......
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 07, 2007, 08:48:06 »
Wczoraj sprawdziłem - nie jest tak źle, specjalnie po rondach jeździłem do okoła ;) - ale się ludziska dziwili  :shock:
Standard NMEA-0183 przewiduje transmisję danych co 1 - 5 sekund (w zależności od tego co przesyła, masz to nawet w instrukcji, którą tu umieściłeś  do swojego odbiornika). Czyli program dostaje porcje danych z których wynika, że jesteś na skrzyżowaniu, tuż przed planowanym wyjazdem. Program przewiduje ;), że pojedziesz zgodnie z instrukcją, bo następną paczkę danych dostanie najszybciej za kolejną sekundę. W tym czasie może już zacząć rysować Twoją pozycję na przewidywanym torze jazdy. Dopiero, gdy otrzyma porcję danych, z których wynika, że jesteś jednak gdzie indziej, niż powinieneś być, to grzecznie się poprawia. Proste, prawda?

Jest sposób na uniknięcie tego zjawiska. Jaki? Zmiana protokołu transmisji danych z odbiornika GPS. I tu widać kolejną przewagę protokołu SiRF. Nie ma tego ograniczenia czasowego, dane mogą być transmitowane znacznie szybciej, zawierać to, programowi jest w danej chwili potrzebne. 
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:01:08 »
Czyli program dostaje porcje danych z których wynika, że jesteś na skrzyżowaniu, tuż przed planowanym wyjazdem. 
Może jeszcze się nie obudziłem :-) ale zrozumiałem, że odbiornik ma wbudowane przewidywanie pozycji... to zrozumiałbym ale oznacza to, że odbiornik "wie", że wytyczona trasa "każe" skrecac i dlatego w tym przewidywaniu są dane, że skręcam ....?  :O
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 09:04:56 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:43:58 »
Może jeszcze się nie obudziłem :-)

Zgadza się :evil: nie odbiornik tylko program.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:42:01 »
:)
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 21, 2007, 11:22:12 »
Czy mógłby ktoś przenieść, wydzielić posty prozora do innego wątku?
Np.:  http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=30868.0

Średnio one są na temat, a ich znakomita zawartość tylko może zginąć w dziale oprogramowania nie wspierającego protokołu SIRF.
brak podpisu i kropka

Odp: Pływanie podczas postoju
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 23, 2007, 21:13:28 »
Ja mialem podobny problem.Jak jechalem wolno było OK przy szybszej jeździe AM gubiła trase i twierdziła ze zjechalem z niej.Instalowalem wiele razy myslalem ze to wina Miplo i duzej ilosci POI.Ale chyba nie wina byla wlaśnie w odchaczeniu ,,Przewiduj pozycje'' i prawdopodobnie tym ze ustawlem opóźnienie GPS na mniejsza wartość niz 1,5.
Takie jest moje spostrzeżenie.