PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => Wątek zaczęty przez: Qazimodo w Sierpień 31, 2005, 22:36:01
-
Witam! Pracuje w terenie - cała PN Polska. Interesuje mnie jaka mapa jest najlepsza na rynku. Moje potrzeby to zarówno konkretne adresy w miastach jak i małe wioski. Dziennie odwiedzam ok 15 takich adresów. Podpowiedzcie co za mapę wybrać. Oraz czy prawdą jest iż mapy można zassać z netu? Skąd, czy to da się aktualizować, czy to legalne? Wielkie dzięki za podpowiedź. PS: zapewne wątek najlepszej mapy już był, ale to się chyba często zmienia więc pytam aby mieć 100% pewności że dobrze wybrałem
-
Bezdyskusyjnie nadokładniejszą w tej chwili mapą Polski jest AutoMapa http://www.automapa.com
Polecam wersję XL, która to wersja posiada m.in.
- 600 dokładnie opracowanych miast i miejscowości
- 667 tys adresów
- 918 tys. budynków
AutoMapa ma jeszcze zaplecze w postaci mobilne.net http://poi.mobilne.net gdzie na użytkowników AM czeka ponad 20.000 punktów użyteczności publicznej tzw. POI.
-
Nie mozesz legalnie zassac takich map z netu. Mowimy caly czas o dokladnych mapach Polski z nazwami ulic i numerami domow w wiekszych miastach.
Nie ma co ukrywac ze obecnie najlepsza mapa dla Pocket PC to Automapa XL.
-
Hmm. znowu dziekuję za pomoc. Nie zdziwiłem się że zassanie jest nielegalne, ale u mnie w pracy wszyscy mają pirackie wersje, ponoc też je aktualizują. To niesprawiedliwe, że inni płacą za Automape XL prawie 1000zł!
-
...To niesprawiedliwe, że inni płacą za Automape XL prawie 1000zł!
Tutaj AM XL jest za 649zł http://www.rawo.pl/index.php?action=towar&id=1501
Z Twojego profilu niestety nie wynika, czy masz już palmtopa czy dopiero będziesz go kupował ale jeszcze taniej wychodzi kupując cały zestaw czyli palmtopa z AM.
-
Pirackiej wersji programu nie mozesz aktualizowac.
-
Tak jeszcze nie mam . czekam na te co we wrześniu mają wejść do sklepów Palmax GDA lub Mio 169. Ale liczyłem że bedą kosztować ok 1500zł, same urządzenie. A mapę dokupię za mniejszą kasę. Ale zaczynam w to wątpić abym się zmieścił w 2000zł
-
No i znowu wychodzi że najtanie to kupic księgę typu Polska atlas drogowy (przynajmniej się nie wiesza) a zamiast uroczej p.Jadzi korzystać z komend głosowych Żony - może być problem na skrzyżowniu typu " skręć w prawo czyli w lewo " - ale przynajmniej nie każe skakać z wiaduktu :))
-
Tak jeszcze nie mam . czekam na te co we wrześniu mają wejść do sklepów Palmax GDA lub Mio 169. Ale liczyłem że bedą kosztować ok 1500zł, same urządzenie. A mapę dokupię za mniejszą kasę. Ale zaczynam w to wątpić abym się zmieścił w 2000zł
Mysle, ze zmiescisz sie w tej cenie. Ja kupowalem sprzet jakies pol roku temu i byla akurat promocja w Vobisie - Acer n35 + AM XL za 1800 PLN, podobny zestaw Mio + AM XL w podobnej cenie... do tego zakup karty pamieci jeszcze, ale mysle, ze w budzecie 2000 PLN powinienes sie zamknac kupujac pda, karte pamieci i legalna pelna mape Automapa XL.