brak dokumentacji w nowym portalu Automapy

  • 12 Odpowiedzi
  • 16098 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« dnia: Czerwiec 06, 2019, 19:56:40 »
Witam
Od tygodnia  jest na internecie nowy wygląd portalu Automapy. Szukałem trzech dokumentacji do Automapy ,które można było znaleźć na starym portalu. Niestety nie znalazłam. Po prostu ich tam nie było. To była instrukcja Automapy, opis ustawień i opis instalacji. czy ktoś ma może takie dokumentacje?Napisałem do Automapy , ale po dłuższej korespondencji dostałem link do instrukcji Automapy, bardziej mi chodziło o ustawienia, ale tego nie dostałem.
Próbowano mnie przekonać że jest tylko wygląd interfejsu i ze to jest wszystko.
Trochę mi jest smutno, że zawierzyłem firmie która, stworzyła fajny produkt , może nawet najlepszy na rynku, z którego byłem bardzo zadowolony. A teraz dostałem odmowę otrzymania tych dokumentacji , które były przecież swego czasu na starym portalu. Automapy używałem od co najmniej wersji 2.0, a nie wiem czy nie od 1.6.To było tak dawno.
Sam jestem informatykiem w dużej firmie i wiem że żadna firma, która chce się liczyć na rynku nie może sobie pozwolić na nieudostępnienie klientowi dokumentacji do swego produktu. Jest mi naprawdę żal.
Pozdrawiam.
nixpj

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2019, 22:36:14 »
A czego Ty kolego oczekujesz ?
Czy to: " https://www.automapa.pl/kontakt/baza-wiedzy/wam/ " nie wystarczy ? AM to nie Photoshop z milionem ustawień
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2019, 12:43:28 »
Panie RUKAT już widzę że nie jest Pan moim kolegą.
A oczekuję lepszego traktowania klientów przez Automapę, również takich klientów jak Pan.
Nie zadał Pan sobie trudu, żeby zobaczyć że pod proponowanym prze Pana linkiem " https://www.automapa.pl/kontakt/baza-wiedzy/wam/ " nie ma tych trzech dokumentacji, które były dostępne na starej wersji portalu. Dlaczego klienci teraz mają mieć gorzej? Dlaczego pan jako klient ma mieć gorzej?
Proponuję aby nie kierował  Pan swoich wysiłków na krytykę oczywistych postulatów klienta Automapy, bo sam Pan jest takim klientem i w efekcie podcina sobie Pan gałąź na której siedzi. Kiedyś Pan to zrozumie. Raczej proponuję działać w kierunku aby Automapa jako firma nie przestała dbać o swoich klientów. Zysk będzie  dla obu stron. Zapewniam.
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
nixpj

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2019, 19:37:49 »
Nie rozumiem rozumiem Twojego oburzenia i ataku na mnie. :shock:
Cytuj
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
  Przepraszam... Mimo co???  :O

 Zapytałem się tylko czego szukasz  . To co jest w linku wystarcza większości userów

Zaciekawiłeś mnie tym "Zyskiem" o którym nie mam pojęcia dlatego bardzo uprzejmie proszę wytłumacz Mi co było w tych dokumentach czego nie ma w tym linku???
Pozdrawiam P.R.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2019, 19:43:47 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:07:57 »
A gdzie jest informacja o czymś takim jak Miplo? Bo ja jakoś nie mogę znaleźć  :(

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2019, 08:17:02 »
Nixpj  ja mam jeszcze instrukcje w PDF , do  AM 6.12 nie wiem czy o to Ci chodzi?

Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2019, 13:16:42 »
Nie znalazłem także ścieżki do nanoszenia poprawek.
 
Cytuj
A gdzie jest informacja o czymś takim jak Miplo? Bo ja jakoś nie mogę znaleźć  :(

Nie mogę znaleźć również informacji o Forum. Kiedyś było. Może przeszkadza.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2019, 14:53:55 »
Odsyłacz do naszego forum zniknął już parę lat temu . Pamiętam że była dyskusja dlaczego.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2019, 16:55:53 »

Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2019, 18:02:53 »
Sorry, że tak długo mnie nie było, ale już jestem.
RUKAT, najpierw Ja się poczułem oburzony i dlatego to "Mimo wszystko ...".
Jeżeli Ja coś zrobiłem nie tak, to Ja teraz przepraszam.
W takim razie przejdę do meritum sprawy. Bo nie warto kłócić się o nic. Lepiej zrobić coś pożytecznego.
Najpierw powiem , jak było na starym portalu Automapy, to dla tych którzy nie korzystali z pełnej dokumentacji. Tam były wygląd interfejsu z opisem oraz 3 dokumentacje:
1. dokumentacja instalacji Automapy na Windows
2. instrukcja obsługi Automapy dla Windows
3. lista funkcji i ustawień zaawansowanych pod https://www.automapa.pl/pl/lista-funkcji-i-ustawien-zaawansowanych/menu-ustawienia/ustawienia-og%C3%B3lne/

O ile na nowym(obecnym) portalu Automapy wygląd interfejsu można znaleźć na https://www.automapa.pl/o-aplikacji/wam/#pobierz
O ile dokumentację instalacji można znaleźć tu https://www.automapa.pl/kontakt/baza-wiedzy/wam/, chociaż jest to tylko film, Ja wolę dokument bo jak chcę coś znaleźć to szukam po spisie treści i już, a film muszę cały obejrzeć,strata czasu.
O tyle instrukcję obsługi wydębiłem w trakcie korespondencji z pomocą Automapy po linkiem www.automapa.pl/windows. Tam jest wersja 16. Nie ma tego na nowym portalu więc nie wiadomo jak długo ten link będzie osiągalny.

@andrep wykorzystaj to, bo jak pisałeś masz wersje 12. Tak o to mi chodziło.

A teraz bomba, bo z tych rzeczy co do tej pory to ja mogę się obejść. Zbyt głęboko siedzę w Automapie. Początkujących i tę większość mogło by to zaciekawić.
Ale lista funkcji i ustawień zaawansowanych to jest coś co zawsze warto mieć , niestety Automapa to zabrała , było w wersji online a nie PDF. Jest to opis wszystkich ustawień w Menu->Ustawienia.
A więc ustawienia GPS , dźwięków , mapy ,trasy i wiele wiele innych.
Ja ostatnio stroiłem Automapę. Osiągałem ciekawe rzeczy w pracy Automapy i nagle mi to przerwano.
Jest z tego wyjście. W samej Automapie na każdym ekranie jest (?) znak zapytania,czyli pomoc własnie do ustawień, ale wolałem sobie to czytać na kompie dużą czcionką a nie takie małe litereczki , które trudno dojrzeć. ja zawsze wole skupić na temacie a nie na tym że czegoś nie mogę przeczytać.

Automapa jak pamiętacie odmówiła mi wystawienia tej dokumentacji na nowym portalu.Pisząc że może jak będzie więcej chętnych to może wtedy to zrobią. Chętnych pewnie nie ma, więc dokumentacja się tez nie pojawi. I to tyle co póki co mogę napisać.
Pozdrawiam wszystkich, którzy zainteresowali się tematem.
nixpj

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2019, 06:19:58 »
Odsyłacz do naszego forum zniknął już parę lat temu . Pamiętam że była dyskusja dlaczego.
No i dlaczego?

Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2019, 10:28:57 »
[quoteNo i dlaczego?][/quote]

Nie widziałem na Forum żadnej dyskusji na ten temat a tylko potwierdzenia faktu. "Jedyne słuszne" wyjaśnienie, że Forum upada, to żadne wyjaśnienie zwłaszcza, że jest obecnie tylko dla wtajemniczonych.

Cytuj
https://www.automapa.pl/kontakt/baza-wiedzy/dane/  p.2

Tak rzeczywiście jest, też obecnie już to znalazłem, ale przedtem dostęp był znacznie prostszy.

Cytuj
A gdzie jest informacja o czymś takim jak Miplo? Bo ja jakoś nie mogę znaleźć  :(

Też to pytanie zadałem AM. Podali mi bezpośredni link. A kto znowu o tym będzie wiedział. Odnoszę wrażenie, że chodzi o utrudnienie kontaktu z użytkownikami.


*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: brak dokumentacji w nowym portalu Automapy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2019, 10:19:20 »
Pisałem o dyskusji ale żeczywiście nie było to w formie oddzielnego wątku tylko  czyjąś uwaga na temat że nie na linku do naszego forum i 2 czy 3 reakcje ale było napewno i to dość dawno, parę lat

Ciekawe że po wejściu na Miplo jest info o nowej funkcji CB w AM  czyli Miplo ciągle działa a nie zajmuje tylko miejsca na serwerze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2019, 10:23:18 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)