AutoRadar

  • 316 Odpowiedzi
  • 97536 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:00:10 »
Kolejny krótki test - godzina 19 wyjazd z Białołęki w kierunku Dworca Zachodniego i z powrotem - w sumie 40 km.
Masz cierpliwość do tego produktu.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:17:41 »
Masz cierpliwość do tego produktu.


Lubię poznać produkt w realu a nie znoszę teoretyków którzy zza klawiatury chwalą/narzekają  i jeszcze pouczają czy upominają innych :-|
I chcę dać u siebie szansę również temu produktowi.

Dla mnie AM jest znakomitym programem który używam od 8 lat, przejechałem z nią pewnie ze 400k km. Super prowadzi mnie po Polsce - oczywiście ma nieraz wpadki, które staram się wskazywać na forum po to aby AQ poprawiał to. Po Europie nie mam wielkiego doświadczenia, ale wiem że do Danii, po Niemczech, całych Bałkanach aż do Albanii mnie prowadziła bez większych problemów - i to często jeździłem drogami niższych kategorii, bo jak mam czas i jestem na wakacjach to lubię jeździć bocznymi drogami, zobaczyć miasteczka i wsie a nie zasuwać autostradami.

Testowałem swojego czasu iGo, MapeMap, TomToma używałem swojego czasu mapy Nokii, mam kolegę zapalonego Garminowca i wiem że wszędzie są większe lub mniejsze problemy i nie ma programu idealnego. AM ma i tak chyba najmniej wpadek i najszybciej aktualizowane mapy, przynajmniej w mojej ocenie  :ok:

Więc niech i pracują nad AR i go poprawiają - nie mam zamiaru lizać dupy i pisać że jest super gdy jest zupełnie odmiennie.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 25, 2014, 14:12:50 »
Testowałem AutoRadar i mam już wnioski z jego działania, dla mnie korzystanie z dwu aplikacji oraz śledzenie obu programów jest nie do przyjęcia. Rozmawiałem z pięcioma taksówkarzami u których widziałem działającą AutoMapę i zapytałem dlaczego nie włączają AR i usłyszałem to samo od każdego = Panie ja jadąc po mieście (Warszawa) mam całe mnóstwo roboty i nie będę przełączał się z jednego na drugie bo wjadę komuś w kufer.
Zapytałem więc suport : Proszę o informację czy jest w planach integracja funkcji AutoRadar z aplikacją iAM.

Dostałem taką odpowiedź : Tak, mamy w planach dodanie funkcji aplikacji AutoRadar do AutoMapy dla systemu iOS.
Dostepne bedzie to w jednej z kolejnych aktualizacji AutoMapy.
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen

Jest więc nadzieja że wielu normalnych użytkowników będzie wtedy z tego korzystać dając cenne dane dla AR jak i AM.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 25, 2014, 14:55:15 »
No to dobra wiadomość dla jabłuszek. W sumie to ich rozumiem, bo to najbardziej przewidywalny i stabilny system. Aczkolwiek będzie dalej mało źródeł informowania, bo nie trzeba być analitykiem rynku by powiedzieć, że iam to nisza
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 17:15:50 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 25, 2014, 16:29:45 »
Mam wrażenie że to dotyczy nie tylko iPhone a wszystkich wersji AutoMapy na inne systemy również.
Ja zadałem pytanie o iAM ale powinno być we wszystkich wersjach, tylko wtedy będzie to miało sens jak będzie powszechne (w kupie siła, jak by tego nie rozumieć).

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 25, 2014, 17:27:35 »
A to z pewnością kiedyś nastąpi, bo wtedy ma to w ogóle sens. Pewnie użytkownicy iphonów otrzymają tę funkcjonalność jako pierwsi i będą przecierać szlaki w sensie potestują patent. Można zakładać, że do końca 2014 roku AR zagości w pozostałych platformach systemowych i będzie to najfajniejsza nowość w automapach od niepamiętnych czasów

*

pliers

Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 27, 2014, 13:49:47 »
a ja jestem pewien że to ze względu na kolegę jachraniaka najpierw będzie iPhone :-)

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 27, 2014, 15:12:48 »
jest taka ewentualność , ale należy mu się i myślę, że każdy z nas się z tym zgodzi  :ok: :proud:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:59:27 »
Dziś dostałem taką wiadomość od supportu:
Cytuj
Aplikacją z mapą jest AutoMapa. AutoRadar nie ma i w przyszłości nie będzie mieć mapy.

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen Maciej (gm)

Szczerze powiem, to nie widzę zbyt świetlanej przyszłości przed tym programem bez mapy.
Ale podejściem Aquratu nie jestem zbyt mocno zdziwiony. Ciekawe kiedy dojrzeją, że to błąd.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:05:59 »
Ciekawe kiedy dojrzeją, że to błąd.
Dopóki im się sprzedaż AM nie załamie, to nie dojrzeją.


Pozdrawiam,
Ł.O.

PS. Dziś w GP pojawia się nowa wersja AR - widzicie jakieś zmiany?

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 29, 2014, 14:25:56 »
Być może są tu jakieś problemy licencyjne mapy?

Prawdą jest że taki program bez mapy to jak jazda nocą bez świateł. Coś tam wiadomo, tylko nie wiadomo czy to dotyczy nas.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 29, 2014, 14:44:02 »
ja tam nie widzę sensu dokładania mapy do AR, ale widzę sens dołożenia AR do AM. Jak to zrealizują to wtedy AR będzie taką zabawką do ostrzegania, ale w sumie cenną zabawką, bo dużo lepsze i aktualne dane będą pochodziły w przeważającej mierze od nas użytkowników automapy.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 29, 2014, 15:20:13 »
ja tam nie widzę sensu dokładania mapy do AR
To spójrz na to z punktu widzenia AR, jako samodzielnej aplikacji a nie z punktu widzenia użytkownika AM.
Wiele osób nie kupuje AutoMapy, bo jest raz, że droga a dwa, że ma gorszy sposób licencjonowania od innych programów.

Jeśli AR - jako osobna aplikacja - miałby cieszyć się powodzeniem, to bez mapy tego się nie zrobi. Bo funkcjonalności, które mogą sprawić, ze będzie bardziej atrakcyjny od Yanosika wymaga mapy własnie.
A jeśli AR odniósłby "sukces" (prawdziwy a nie w PR Aquratu) to może to dodatnio wpłynąć także na traffic online - co już przekłada się na funkcjonowanie AutoMapy.

AR w AutoMapie może pomóc AutoRadarowi zdobyc rynek, bo to mogłoby oznaczać więcej zgłoszeń. AutoRadar może pomóc AutoMapie dając kolejne dane o bieżącym natężeniu ruchu od użytkowników, którzy mają gdzieś płacić prawie stówę rocznie za nawigację.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 29, 2014, 16:54:33 »
Wiele osób nie kupuje AutoMapy, bo jest raz, że droga a dwa, że ma gorszy sposób licencjonowania od innych programów
To (czyli cena) dotyczy praktycznie tylko wAM  ale to nie ma znaczenia bo telefonów z windozą w praktyce już nie ma a samodzielne nawigacje to ... nawigacje i nikt nie kupi urządzenia do nawigacji  żeby używać bezpłatnej AR   B) 
 Natomiast  aAM i iAM w wersji trial normalnie pokazują mapę i gdy będą miały jeszcze funkcje AR to  każdy kto by chciał mieć AR z mapą zainstaluje sobie  triala AM i już . Tak więc z punktu widzenia producenta nie ma sensu dodawania map do AR.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 16:57:40 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 29, 2014, 17:41:15 »
Na razie nie wiadomo czy będzie to działać tak, jak w NE, że program bez opłaconej licencji pozwala jeździć z uruchomiona funkcją śledzenia pozycji i zgłaszania i odbierania komunikatów "CB"

Problem w tym, że skoro Aqurat posunął się już do wydania tej aplikacji to niech ją zrobi dobrze i tak, żeby jak najwięcej osób z niej korzystało, bo korzyści popłyną dla wszystkich.
Poza tym skąd Ci biedni ludzie mają wiedzieć, że takie coś jest w AutoMapie? Na razie nie ma skąd czerpać informacji o podstawowych funkcjach programu.
A o tym, że do czego służy AutoRadar wie każdy, kto zobaczył ten program czy jego stronę sklepie każdego z dystrybutorów. I jeśli opinie o tym sofcie będą pozytywne to tym więcej osób będzie z niego korzystać.
Poczytaj opinie o aAM w Sklepie Googla i zobacz ile ma gwiazdek. Na tej podstawie ludzie też wybierają programy.
Jeśli AR będzie miał dobre noty i przełoży się to na gwiazdki to tym chętniej kolejne osoby go spróbują.

Nikt nie mówi o tym, żeby ktoś miał specjalnie dla AR kupować urządzenie z Androidem ale jest mnóstwo ludzi, którzy "jeżdżą" z innymi nawigacjami a aplikacji typu AR używają jako dodatek.
I tutaj, żeby zrealizować ostrzeganie "tylko na drodze po której jedziemy" niezbędna jest mapa.

Poza tym nie wiem dlaczego użytkownik nie miałby mieć wyboru pomiędzy programami? To tylko może zwiększyć ilość użytkowników a nie odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 17:43:41 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline mif

  • 19
  • Sprzęt: S Galaxy S3
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 29, 2014, 22:27:43 »
Taaak. Wypuścili dość sympatyczną apkę i jak zwykle opierają się na zwierzątkach doświadczalnych miłośników AM. a zwierzątka przestały się bawić bo konkurencja jest sprawniejsza. Stąd mało zgłoszeń użytkowników i AR pada. Jedynym ratunkiem jest włączenie AR do AM, a szczególnie do "i" i "a". Aqurat nie wykorzystał "wejścia" i to, co zebrał będzie musiało mu wystarczyć na  poprawienie i wpasowanie do nawigacji. Niewiele już dostanie zgłoszeń o dziwnych zachowaniach AR (obym się mylił).
Do AR nie potrzebna jest mapa. wystarczy, że ściąga pozycję i określa punkty i ich odległość do zdarzeń na drodze (mniej pobranych kB). Oczywiście, komfortem jest prowadzenie przez AM z wbudowanym AR (czy ja tego doczekam?). Górna belka powinna być zarezerwowana dla ostrzeżeń w bezpośredniej bliskości/najbliższego zdarzenia, bo co mnie obchodzi radar 8,2 km na 11h. Drugi błąd moim zdaniem, to stawianie i kasowanie punktów przez wielokrotność zgłoszeń (2-3 kliknięcia). Wielu kierowców przejedzie i nawet nie pomyśli, żeby zgłosić, kilku nie zdąży, więc trzeba wziąć  pod uwagę ilość użytkowników z uwzględnieniem natężenia ruchu. Pół biedy, jak zdarzenie nie będzie długi czas odwołane (bezpieczniej dojedzie), gorzej, jak w porę nie zdejmie nogi z gazu.

Zgłosiłem do suportu, że na Pasterniku w Krakowie nie ma już fotoradarów stacjonarnych, na Targeo też ich nie ma, a AR ostrzega i dostałem odpowiedź:
<AutoRadar działa na osobnej bazie danych - tzn. z początku była taka, sama, ale jest dynamicznie modyfikowana przez użytkowników. Ten błędny fotoradar na pewno niebawem zniknie jeżeli odpowiednio dużo osób go zgłosi.
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen  >

Fotoradary stacjonarne, w obecnym AR mają jakiś priorytet, może dlatego, że są zaszyte w mapie, a powinny być traktowane, jak istniejące zgłoszenie, bez występowania na belce z odległością kilka/kilkanaście km.

I jeszcze dla zwierzątek :)
Aqurat powinien wypuścić, podobny do AR program uwzględniający poprawki do ograniczenia prędkości i terenu zabudowanego.
Kochane służby drogowe pozmieniały znaki, miplo nie nadąża ze zmianami, zaszyte w AM prędkości w dużej (?) mierze są nie aktualne. Przy wprowadzeniu AR do AM będzie chaos.

PS.
Odpowiedź suportu jest z 10. stycznia, a do dzisiaj AR nie zdobyła wymagającej ilości kliknięć do skasowania tych fotoradarów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2014, 00:29:12 wysłana przez mif »

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 30, 2014, 08:48:32 »

PS. Dziś w GP pojawia się nowa wersja AR - widzicie jakieś zmiany?

He, he....poza @lola, nikt nie zauwazyl, ze w Google Play jest nowa wersja AR z 28 stycznia...no no to pokazuje jakie jest zainteresowanie ta aplikacja!

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 30, 2014, 10:34:38 »
A kto z Was ma porównanie jak działa funkcjonalność ostrzegania i zgłaszania w NaviExpercie vs Yanosik vs AR?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 12:45:49 wysłana przez emisiu »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 30, 2014, 10:45:43 »
He, he....poza @lola, nikt nie zauwazyl, ze w Google Play jest nowa wersja AR z 28 stycznia...
Zauważył, zauważył - tylko nie bardzo jest o czym pisać, bo zmian nie widać.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 30, 2014, 12:53:51 »
Witam

Zastanawiam się dlaczego tylko nikt tu nie wspomniał do tej pory o Speedalarm. Działa podobnie jak AR. Samodzielnie bez mapy, nawigacji itp., a doskonale spełnia swoją rolę. Nie ma po co tak AR chyba katować, że o innych nie wspomnę

Pzdr.

http://www.speedalarm.pl/?gclid=CMyiv7nqpbwCFcVZ3godHSkAZA
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 12:57:18 wysłana przez monteverde »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 30, 2014, 14:30:06 »
Zastanawiam się dlaczego tylko nikt tu nie wspomniał do tej pory o Speedalarm.

A może dlatego: http://pdaclub.pl/forum/speedalarm/

Połączone: Styczeń 30, 2014, 14:42:36
I jeszcze takie ciekawe porównanie:

---

SpeedAlarm (14:14)

użytkowników 443 166
kontroli drogowych 78 wypadków 9 innych niebezpieczeństw 7

---

Yanosik (14:14)


42 280 online   
Policja 127   Inspekcja 36   Wypadek 71

---

SpeedAlarm nie podaje ilu użytkowników jest online, ale sądzę że nie jest to dużą wartość skoro sie nią nie chwalą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 14:42:36 wysłana przez emisiu »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 30, 2014, 16:05:19 »
W AppStore jest wiele aplikacji o podobnym działaniu, które nie mają mapy... O coyote nie wspominając...

Chyba pionierską apką jest
https://itunes.apple.com/pl/app/iradareurope-asia/id291966396?mt=8
wydana 2008

kolejne to

Zawiadom Mnie - radary w Polsce
https://itunes.apple.com/pl/app/radary-w-polsce-zawiadommnie/id318711548?mt=8
wydana 2009

NRadar
https://itunes.apple.com/pl/app/nradar-polska/id440476876?mt=8
wydana 2011

Powyższe oczywiście leżą i kwiczą.

Leżą, bo nie mają poważnego zaplecza na które może liczyć Aqurat mający tysiące użytkowników. Jesli AM dostanie funkcjonalność ostrzegania live to

1) AR nie potrzebuje mapy
2) skuteczność zgłoszeń w obu programach będzie na tyle dobra żeby mogły zaspokoić użytkowników.
a) zainteresowanych nawigacją (płacących)
b) zainteresowanych tylko ostrzeżeniami (free, bez reklam)

Ciekaw jestem jak podejdą do udostępniania pozyskanych informacji np na targeo... Upublicznianie takich informacji na www ma jak każdy kij dwa końce


O SpeedAlarm i innych pisałem tu
http://pdaclub.pl/forum/automapa/antyradar-197650/msg1639206/#msg1639206

Co do aktualizacji...
iAR i wAR nie zostały aktualizowane i z tego co wiem w najbliższych dniach nie będą... Czyli coś tam dotyczyło stricte  aAR, a może odpuścili na razie iOS bo już szykują integrację?...

W lutym pojawi się mapa 1402 a wraz z nią zapewne nowa iAM. Może będzie miała już AR na pokładzie. Jeśli się tak stanie to na pewno yanosik odczuje odpyw. Wszak wielu użytkowników iAM korzysta równolegle z yanosika (tylko ze względu na ostrzeżenia). Oczywiście poprawa jakosciowa nie będzie z dnia na dzień, ale w ciągu miesiąca od wydania AM z AR na pokładzie zmieni się sytuacja :ok:

Takim artykułem reklamował się niedawno coyote. Przyszłość w ostrzeganiu online jest...
https://www.dropbox.com/sh/0k2pzsrj1i7abi4/0OudFM6fhg
jak widać skuteczność mają już taką jak yanosik :ok:



Połączone: [time]Styczeń 30, 2014, 17:44:02[/time]
A i jeszcze o jednym zapomniałem... Bo Dolek napisał, że na CB o tajniakach nikt nie informował i zapodał ten zrzut.



Białe to obiekty aktywne
Szare to obiekty nieaktywne...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 19:12:33 wysłana przez jachraniak »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:13:21 »
zgadzam się z kolegą jachraniakiem, wejście AR do automapy poważnie uderzy w Yanosika. A tak nawiasem pisząc jechałem dziś z Warszawy do Lublina z aAM i Yanosikiem i elegancko o dwóch radiowozach z suszarką zostałem ostrzeżony. Innych lotnych atrakcji na trasie nie było, więc yanosik zdał egzamin. Jutro powrót z tandemem na pokładzie :)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 30, 2014, 23:04:28 »
zgadzam się z kolegą jachraniakiem, wejście AR do automapy poważnie uderzy w Yanosika.

No nie byłbym tego taki pewien, bo Yanosik ma jeden kolosalny atut - jest darmowy!

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 31, 2014, 00:56:53 »
Dlatego, żeby AR mógł odebrać użytkowników Yanosikowi to musi mu dorównać skutecznością ostrzegania (tu niewątpliwie może pomóc zintegrowanie ostrzegania z AutoMapami wszelkiej maści) oraz przewyższyć funkcjonalnością.
A przewyższyć tym drugim może tylko otrzegając (bądź wyróżniając) o zdarzeniach tylko na drodze, po której się użytkownik porusza.
A do tego niezbędna jest mapa w AR.

Obecnie przejechanie z Yanosikiem przez duże miasto to taka masakra, że po piątym fotoradarze, którego się nie mija człowiek przestaje w ogóle reagować.

Trzeba pamiętać, że nie każdy się skusi na jazdę darmową AM z ostrzeganie i będa tacy, któym pasowało będzie jeździć ze swoją nawigacją i jakimś programem ostrzegającym w tle. Żeby im nie mnożyć bezsensownych komunikatów w mieście niezbędna będzie mapa w AR.

Sądzę, że warto i o takich klientów zabiegać, bo zachęcenie takich użytkowników oznaczać będzie kolejne, dodatkowe źródła danych o bieżącym ruchu drogowym dla Aquratu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:25:22 »
Obecnie przejechanie z Yanosikiem przez duże miasto to taka masakra, że po piątym fotoradarze, którego się nie mija człowiek przestaje w ogóle reagować.
Z Yanosikiem czy z AR?
Jadąc ostatnio po Wrocławiu i Wrocław-Oleśnica to właśnie AR miał więcej bezpodstawnych ostrzeżeń, a Yanosik pokazywał tam, gdzie coś rzeczywiście było.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:47:16 »
Łódź, Katowice, Wrocław, Nowy Sącz,..., - i Yanosik pokazywał tam gdzie trzeba. Owszem pokazywał też czasami "szare" puszki na radary, ale to dobrze bo cały czas maja prawo znajdować się tam fotoradary (i w kilku przypadkach tak było).

Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 31, 2014, 09:17:43 »
zgadzam się z kolegą jachraniakiem, wejście AR do automapy poważnie uderzy w Yanosika.

No nie byłbym tego taki pewien, bo Yanosik ma jeden kolosalny atut - jest darmowy!

Nie tylko jeden. Wystarczy spojrzeć na oceny programików aquratu - miernota. Mają prawie że najgorsze oceny z programów nawigacyjnych. Przy takich uwarunkowaniach, cenach w stosunku do warunków licencji AM nie mają szansy na przebicie Yanosika nawet jak to połączą w jeden programik, no chyba, że zaczną rozdawać pełną wersję AM za darmo  :mrgreen:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 31, 2014, 09:40:47 »
Z Yanosikiem czy z AR?
I z jednym i  z drugim (ale pisałem o Yanosiku).
Jadąc przez obce miasto z którymś z tych programów dostajesz dużo ostrzeżeń o miejscach w pobliżu których jechał nie będziesz, bo obydwa ostrzegają "dookoła" i w jakimśtam promieniu.
W Yanosiku - dzięki małemu wyskakującemu na pierwszy plan okienku - przynajmniej wiesz, że to coś nie jest na wprost Ciebie a w AR już nie wiesz.
Mam na myśli sytuację, gdy programy te pracują w tle.

Przy takich uwarunkowaniach, cenach w stosunku do warunków licencji AM nie mają szansy na przebicie Yanosika nawet jak to połączą w jeden programik, no chyba, że zaczną rozdawać pełną wersję AM za darmo  :mrgreen:
Yanosik głownie zbiera dobre noty za ostrzeganie a nie za nawigację. Bo ta jest w nim kiepściutka i niewiele osób z niej korzysta. Wystarczy poczytać forum i widać, jak na dłoni, że mało kto pyta (przepraszam za słowo ;) ) o zagadnienia nawigacyjne w Yanosiku.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 31, 2014, 10:03:20 »
Jadąc przez obce miasto z którymś z tych programów dostajesz dużo ostrzeżeń o miejscach w pobliżu których jechał nie będziesz, bo obydwa ostrzegają "dookoła" i w jakimśtam promieniu.

W obecnej wersji, jeśli masz wyznaczoną trasę w Yanosiku to ostrzega o zdarzeniach tylko przy trasie - tak jak AM.

Yanosik głownie zbiera dobre noty za ostrzeganie a nie za nawigację. Bo ta jest w nim kiepściutka i niewiele osób z niej korzysta. Wystarczy poczytać forum i widać, jak na dłoni, że mało kto pyta (przepraszam za słowo ;) ) o zagadnienia nawigacyjne w Yanosiku.

No ale jest i do tego darmowa. Dla tych co korzystają z nawigacji raz na jakiś czas jest wystarczająca aby dojechać do celu. Natomiast atutem są bardzo szybkie i częste (chyba raz na tydzień) aktualizacje map. Sam dla testu zgłosiłem kilka poprawek i po 7 dniach wszystkie były uwzględnione. Jedną nawet zgłosiłem w sposób bardzo ogólnikowy - brak ulicy X w miejscowości Y - i tez ją uwzględnili i co ciekawe pojawiła się na niej również numeracja posesji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2014, 10:11:43 wysłana przez emisiu »