AutoRadar

  • 316 Odpowiedzi
  • 97565 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 18, 2014, 14:52:23 »
A nie lepiej jeździć zgodnie z przepisami i się nie przejmować, że dany program robi nas w jajo czy nie?

Tego typu programy to nie tylko kwestia radarow / przepisow ale tez sprawa innych funkcjonlanosci zwiazanych z bezpieczenstwem ruchu drogowego...

Poza tym ja nie mam zamiaru dokladac sie do patologicznego sposobu rzadu (zakladu fotograficznego Nowak&Rostowski&Tusk) na latanie dziury budzetowej!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 08:50:38 wysłana przez tesbor »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:24:05 »
A nie lepiej jeździć zgodnie z przepisami i się nie przejmować, że dany program robi nas w jajo czy nie?
Gdyby fotopstryki i chłopcy radarowcy byli rzeczywiście w niebezpiecznych miejscach, sprawa byłaby oczywista. Niestety często stawiane są tam, gdzie durne ograniczenia utrudniają ruch, a zagrożenie jest nie większe niż gdzie indziej.

Co do prędkości, to gdyby można było przejechać płynnie, bez czerwonej fali z sensowną prędkością, to większość by tak jeździła. Niestety nadmiar świateł, czerwona fala, durne ograniczenia powodują, że ludzie próbują się wpasować w system. Często na następnym skrzyżowaniu masz zielone, gdy przyciśniesz nieco mocniej. Zgodnie z przepisami zbliżając się widzisz piękne żółte.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 21, 2014, 18:58:13 »
Kurka, piszcie co chcecie :)
zrobiłem ponad 100km po Mazowszu (okolice Wa-wy) z AR. Doświadczenia pozytywne. Sporo uzasadnionych ostrzeżeń, żadnego fejka, reszta uzupełniona przeze mnie. Kilka zgłoszeń dodanych przeze mnie pojawiło się w AR w czasie poniżej 2min.
POLEEEEECAM!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 20:06:03 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:00:32 »
Nic tylko korzystać...
... w Warszawie  :P
Taki Lublin leży i kwiczy...
Na trasie Lublin-Kielce (robię ją cztery razy w miesiącu - tam i z powrotem) podobnie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:13:44 »
Spokojnie... jeszcze trochę czasu to i w Lublinie będziesz Pan zadowolony.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:24:57 »
Zobaczymy.
Z trafficu do tej pory trudno być zadowolonym.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:33:38 »
jedno z drugim pójdzie w parze  :ok:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:44:35 »
Sam raczej staram się być optymistą ale Twój optymizm podziwiam ;)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:49:27 »
Allways look on the bright side of life... param... param... parampampam  :E

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:57:24 »
OchKarol, większość osób tu piszących generalnie nie jest zadowolonych z tego programu, a jeden jest i ja mu wierzę, że jest happy , ale w statystyce taką opinię można na razie traktować jako błąd statystyczny  :grin:

*

Offline mif

  • 19
  • Sprzęt: S Galaxy S3
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:08:53 »
OchKarol, większość osób tu piszących generalnie nie jest zadowolonych z tego programu, a jeden jest
Ja też jestem zadowolony, choć nie piszę  :wink:
Bóle porodowe Aq trzeba cierpliwie znosić, tylko putanie: dlaczego użytkownicy, a nie firma w połogu?  :P

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:10:57 »
to dobrze, że sie ujawniłeś ze swoim zadowoleniem, to jest was już dwóch. Who's next  :ok: :grin:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:11:25 »
I żeby się nie skończyło jak z trafficiem online (na razie).
Zadowolona Warszawa i kilka największych aglomeracji a reszta już niekoniecznie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:29:01 »
@jachraniak, jak znajdziesz drugiego takiego 'optymistę' to może jeszcze raz zainstaluję. :evil:

Edit: Nie doczytałem, jutro instalacja i testy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 21:30:59 wysłana przez JD-MM »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 21, 2014, 22:15:36 »
Zadowolona Warszawa i kilka największych aglomeracji a reszta już niekoniecznie.
Jest ktoś z Wrocławia zadowolony ;)?
Mi się już nawet nie chce porównywać AR i Yanosika, aby nie kopać leżącego ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 22, 2014, 09:20:18 »
Ja tez jestem zadowolony !

....bo odinstalowalem AR  :grin:

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 22, 2014, 18:30:46 »
Nic tylko korzystać...
... w Warszawie  :P


W Warszawie również nie jest co chyba wiele osób już wyraziło. Chyba że chcemy się podniecać kontrolą drogową która stała w danym miejscu 3 dni wcześniej albo korek dotyczy opadów śniegu w ubiegłym tygodniu.
Ale niektórzy lubią być bezkrytyczni, poza tym posiadając najlepszy nadgryziony telefon nie można się żalić  :mrgreen:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 22, 2014, 21:13:53 »
Oj tam.
Nie ma co osobistych wycieczek urządzać. Każdy ma prawo do swojego zdania a czytający będą widzieć ile jest na + a ile na minus.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:16:15 »
Żadnych osobistych uwag proszę aby nikt nie brał do siebie, to o telefonie to tak w ramach żartu dodałem  :grin:

Ale jak sporo osób narzeka a nagle czytam że po przejechaniu 100km "sporo uzasadnionych ostrzeżeń, żadnego fejka" to podchodzę do tego z przymrużonym okiem  :]

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 23, 2014, 13:27:51 »
Oj tam.
Nie ma co osobistych wycieczek urządzać. Każdy ma prawo do swojego zdania a czytający będą widzieć ile jest na + a ile na minus.
Ale postów pewnego usera nie da się czytać inaczej jak z uśmiechem lub przymrużeniem oka ;).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 23, 2014, 17:59:32 »
No dobra, 'wszyscy' wokół tak chwalą tego AR, żadnych fejków, 100% trafień z ostrzeżeniami  :ok:
Kilka dni temu zrezygnowałem z testowania, ale najwidoczniej za wcześnie bo najwyraźniej userów przybyło i wszystko jest już ok.

Więc dziś włączyłem. Krótka trasa - W-wa Płochocińska - Otrębusy i powrót.

Ruszamy z AR w ręku.

Marywilska-Trasa Toruńska-S8 - super. Żadnych zagrożeń na drodze i żadnych ostrzeżeń  :ok: Faktycznie trochę poprawili, bo nić mnie niepotrzebnie nie ostrzega.
Zjeżdżam na węźle Pruszków i dojeżdżam do drogi 719. I nagle widzę ostrzeżenie, a po 30 sekundach drugie.
Tylko do cholery - po jakiego czorta mi informacja że że za 16 km gdzieś w lewo mam radiowóz  a za 14 km mam fotoradar !!!
Po co się pytam ??? Wjeżdżam do miasta, kierunek trasy zmieni mi się 100 razy a ja mam info że już za 16 km chłopaki w radiowozie na mnie czekają !!




No nic, Dojechałem do celu. Po godzinie powrót. Stwierdziłem że na autostradzie/S8 nic się nie dzieje to pojadę sobie 719/Jerozolimskimi.
Dojeżdżam do skrzyżowania w Pruszkowie z drogą 701 i KUMULACJA !!! Tak jeszcze nie miałem.  W realu na skrzyżowaniu cisza - żądnej suszarki, radaru, patrolu, itd......
A dodatkowo info że już za 9,9km będą mi robić zdjęcia.




Jedziemy dalej - dojeżdżam w Wawie w okolice Dworca Zachodniego i skręcam tunelem w lewo. Na 'górze' na rondku dwóch Policjantów robi akcję trzeźwość i na czerwonym świetle każą dmuchać. AR nic na ten temat.


Dalej Trasą Toruńską, minąłem Górczewska i zjazd na Okopową i nagle prrrrrrrrr - stój szalony. Mega korek do samego Grota - korek na godzinę lekką ręką.
AR ani drgnie, zero informacji o korku.




Pomału dotoczyłem się do zjazdu i uciekłem w Powązkowską i dalej na Most Gdański. Na moście info o fotoradarze stacjonarnym (to jest ok, ale nie biorę ich pod uwagę, a tylko punkty zmieniane dynamicznie) oraz o radiowozie. Nic w pobliżu nie widziałem, na CB również cisza żeby się jacyś tajniacy kręcili.






No sorrry, nie piszmy że jest super-hiper-zajebiście jak nie jest  :-| Żadnych fejków i same trafienia odnośnie patroli  :-| A to jest Warszawa, gdzie pewnie nagromadzenie użytkowników jest jednym z większych. Poza będzie 2 metry poniżej mułu.
Jak nie będzie duuuuużo więcej użytkowników, albo nie zostanie ta funkcjonalność dodana do AM to będzie kicha.

Na zrzutach też można zaobserwować zużycie baterii  :O

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:12:30 »
Od niedzieli jeżdżę intensywnie po Polsce południowej (głównie Podkarpacie) testując jednocześnie Yanosika i AR. I stwierdzam że w tej części kraju Y. jest dość popularny co widać po dużej ilości trafionych ostrzeżeń. Natomiast funkcjonalność AR jest tu na poziomie dokładnie zerowym. Tzn. zero trafionych ostrzeżeń i kilkanaście ostrzeżeń bezzasadnych. I nic więcej.  :(

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:51:28 »
Mysle, ze aquart popelnil blad wydajac tylko niezalezny program.

Powinno byc to zrobione dwutorowo czyli AR i AR zintegrowany z AM, a tak AR na dziendobry z powodu braku wsparcia i dosc silnej konkurencji jest w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Moim zdaniem jezeli aquart chce cos osiagnac w tej materii to niezwlocznie powinien zintegrowac AR z AM
Na dzien dzisiejszy jest to porazka funkcjonalnosci jak i wizerunkowa aquart'u.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:31:47 »
Na zrzutach też można zaobserwować zużycie baterii
25% w godzinę przy świecącym ekranie, działającym GPS-ie i transmisji HSDPA - to chyba bardzo źle nie jest.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 24, 2014, 12:12:58 »
29% procent w godzinę z częściowo pracującą aplikacją w tle i wyłączonym ekranem.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:06:01 »
13:31 32%
15:32 9%

czyli 21% w dwie godziny... No al oczywiście mogę się mylić  :mrgreen:

potem włączone zasilanie...


*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 24, 2014, 14:30:08 »
Ja tam widzę:
13:31 32%
15:49 3%

Czyli 29% procent przy ok. godzinie jazdy. W międzyczasie o czym pisałem wcześniej ok. godzinę spędziłem u klienta.

Potem włączone zasilanie

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 24, 2014, 15:05:49 »
jak kiedyś zintegrują AR z aam, wAM, iAM , to wtedy będzie rewelacja, sam z tego aktywnie bym korzystał i z pewnością większośc posiadaczy nawigacji z dostępem do neta. A puki co to wiadomo......, ładnie wygląda i na tym koniec zalet.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 24, 2014, 20:53:36 »
Kolejny krótki test - godzina 19 wyjazd z Białołęki w kierunku Dworca Zachodniego i z powrotem - w sumie 40 km.

Na Toruńskiej ostrzeżenie o korku - prędkość przelotową widać na zrzucie




Po kolejnych 500 metrach kolejny 'korek'  - znowu widać z jaką prędkością 'stałem' w korku




Po kolejnych 200 metrach, mniej więcej na 'zakrętach' koło Powązek ostrzeżenie o wypadku - znowu jadę bez żadnego utrudnienia i nie mijam żadnego wypadku




Oczywiście wszystkie punktu zgłosiłem do usunięcia. Po pół godzinie powrót tą samą trasą i powtórka z rozrywki

Wypadek nadal jest sygnalizowany




Po chwili jeden korek a po 200 metrach kolejny.




Wnioski niech każdy wyciągnie samemu  :-|

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoRadar - wykańczamy Yanosika? ;)
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 24, 2014, 23:53:38 »
Oczywiście wszystkie punktu zgłosiłem do usunięcia. Po pół godzinie powrót tą samą trasą i powtórka z rozrywki
Zacytuję Ci support (bo zgłosiłem brak reakcji na odwołanie zdarzeń).

Cytuj
Aby AutoRadar usunął dane ostrzeżenie z bazy danych, konieczna jest  większa ilość zgłoszeń od różnych użytkowników. System ma pewną inercję wprowadzoną po to, aby uniknąć fałszywych alarmów, albo braku alarmów.

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen Maciej (gm)
Ja na to, że niewątpliwie idea jest słuszna ale w ten sposób nie zachęcą do używania AR na obszarach, gdzie jest go mało albo wcale.
A na chwilę obecną to jest raczej spory obszar kraju. I napisałem, że myślę, że to błąd (takie podejście).

W odpowiedzi dostałem:
Cytuj
Niestety nie ma lepszego rozwiązania. Możliwość dodania/usunięcia obiektu przez 1 osobe, spowodowałaby lawinę fałszywych alarmów.

Trochę się uśmiałem, bo tak to sobie można zakładać jak się ma dużo źródeł danych.

Napisałem, że jeśli każde zgłoszenie traktują tak samo (tzn nie budują i nie mają rankingu bardziej i mniej wiarygodnych użytkowników) to w połączeniu z niereagowaniem na pojedyńczy sygnał prędko nie przybędzie nowych źródeł danych.
Dodałem, że uważam że z tą lawiną to myślę, że lekka przesada.
 
Napisałem im jak to wygląda w Yanosiku. Że wystarczy jedno zgłoszenie, żeby była natychmiastowa reakcja systemu ale odbiorcy zgłoszenia widzą, jaką wiarygdność w systemie ma dany zgłaszający.

I tutaj "zabolało" kogoś porównanie do Yanosika chyba, bo dostałem zdawkową odpowiedź:
Cytuj
Mamy swoje mechanizmy weryfikacji zgloszen. Szczegolow na ten temat nie udostepniamy.

Zrozumiełem to jednoznacznie, że wiedzą lepiej i nie ma co się produkować i wskazywać błedów w tym temacie.

Najciekawsze jest to, że do złoszenia (nawet głupoty, czy jak to nazwali "fałszywego zgłoszenia") wystarczy jeden sygnał.
Dziś znowu w tym samym miejscu zgłosiłem patrol i po kilku minutach gdy wracałem samochodem w AR ostrzeżenie było.

W sumie faktycznie nie znam mechanizmu weryfikacji zgłoszeń Aquratu i może mają lepszy na to pomysł niż ja?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .