Próbowałem wyznaczyć trasę Opole-Dźwirzyno-(niedaleko Kołobrzegu)
W AM 3.9 użyłem tylko jednego punktu pośredniego (miejscowości Kluczbork)
W 4.0 wygląda to gorzej. Po wprowadzeniu Kluczborka jako punktu posredniego(tak jak w 3.9 - inaczej obie mapy potrafiły skopać trasę) do Piły wyznczyło trase prawidłowo. Potem trasa zatoczyła łuk na Szczecinek zamiast z Piły skierować na Wałcz. Trzeba było wprowadzić DRUGI punkt "przez" miejscowość Wałcz. Wtedy trasa była juz ok. Niestety-nie do samego końca.Trzeba było wprowadzić TRZECI punkt "przez" tym razem Kołobrzeg,bo bez tego trasa robiła łuk i do miejscowości dochodziła od zachodniej strony zamiast wschodniej co wydłużyło trasę do 564 km. Po wprowadzeniu tego ostatniego po kombinacjach zszedłem do jakichś 540,góra 550 km. Pierwotna trasa bez punktów przelotowych (optymalna) wyniosła 600 kilometrów. AM 3.9 potrafiła wyznaczyć taka sama trasę (540km) z jednym punktem posrednim,zamiast z trzema(choć bez niego pokazywała też 600km)
Graficznie mapa wyglada ładnie z wyjatkiem skinów. Za bardzo granatowe. Ikony na pasku z wiekszej odległości są mało czytelne i się zlewają.(zwłaszcza pierwsza na prawo -obok menu)
Cyfry pokazujace odległość do następnego manewru też. Moim zdaniem powinny być co najmniej o połowę większe.
Wyswietlanie poi działa,ale nie moge wyswietlic opisów,tylko nazwy. Jak to zrobić??? Żeby np.znaleźć numer tel. W 3.9 mozna było znaleźć tak np. numer telefonu do konkretnej knajpy.
Po włączeniu GPS nie mozna przesuwać mapy,bo włącza sie menu. W 3.9 w takim momencie chyba dało sie to zrobić,bo śledzenie przerywało się automatycznie i potem,po znalezieniu punktu i wciśnięcia klawisza śledzenie mapa sama znajdowała kursor wyznaczający pozycję. Tu musze najpierw wył. GPS,a potem dopiero szukać czegos na mapie. Brakuje mi możliwości wyszukiwania jakiegos punktu w 2D i po nakazaniu mu wyznaczenia trasy,po jej wyznaczeniu automatycznego przełączenia w 3D celem poprowadzenia. Automatyczne 3D powoduje,że widok ten włącza mi sie od razu. A mi zależało na mozliwości poszukiwania punktu w 2D,ale prowadzeniu do niego w 3D. Da sie tak???
Ale tak poza tym to program jest ok. Zwłaszcza sposób wykonania 3D i automatyczne skalowanie. Ja ustawiłem sobie grubość dróg w 3D na "gruba" Jak przyblizy krzyżówkę to strzałki nawet ślepy by nie zauważył. Odlot. Ale zdarzyło mi sie,że na skrzyzowaniu,gdzie droga skręcała o 45 stopni w lewo AM 4.0 gadała "prosto" choć trasę wyznaczała prawidłowo.( strzałki w lewo tez nie wyswietlała)