Automapa 5.1.1 już na serwerze.

  • 89 Odpowiedzi
  • 34290 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline p360

  • ***
  • 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio p360 / 8gb / automapa 6.2
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 14, 2008, 13:40:59 »
u mnie cały czas ok  :ok:
zawodowy kierowca...

*

Offline Ramaj

  • 10
  • Sprzęt: ASUS MyPal A639           AM 5.1.0
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 15, 2008, 08:35:52 »
Wersję 5.1.0 mam zainstalowaną na karcie SD.Poprzednio aby przejśc z 5.0.7 na 5.1.0 wyczytałem ,że warto sformatować kartę - co uczynilem.Poradźcie ,czy teraz aby przejśc na 5.1.1 też formatowac kartę i wszystko instalować od poczatku,czy można instalować na 5.1.0.Dodam,ze na tej karcie mam Miplosync i jakiś katalog 2577 ,który powstał przy instalacji Automapy (co to jest?),no i oczywiście ściągniętą całą baze POI w katalogu Automapy.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 15, 2008, 09:05:48 »
Wersję 5.1.0 mam zainstalowaną na karcie SD.Poprzednio aby przejśc z 5.0.7 na 5.1.0 wyczytałem ,że warto sformatować kartę - co uczynilem.Poradźcie ,czy teraz aby przejśc na 5.1.1 też formatowac kartę i wszystko instalować od poczatku,czy można instalować na 5.1.0.Dodam,ze na tej karcie mam Miplosync i jakiś katalog 2577 ,który powstał przy instalacji Automapy (co to jest?),no i oczywiście ściągniętą całą baze POI w katalogu Automapy.

Możesz instalować bez formatu. Zazwyczaj działa. Chociaż ja dla świętego spokoju zazwyczaj staram się formatować. Nieraz niektóre pliki nie chcą się nadpisać i pojawiają się błędy.

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 15, 2008, 09:11:21 »
Jeżeli zainstalujesz bez formatu to zostaną Ci wszystkie ustawienia AM, jeżeli jednak zdecydujesz się na format zachowaj pliki z katalogu Settings Files.
Pzd
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline woytaski

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 17, 2008, 15:02:01 »
witka
Chcialem dziś pobrać, ale za cholerę nie mogę wejść na stronę AM. Macie też takie problemy?
Jest możliwość pobrać najnowszą wersję  z innego źródła?
pzdr.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 17, 2008, 15:07:03 »
witka
Chcialem dziś pobrać, ale za cholerę nie mogę wejść na stronę AM. Macie też takie problemy?
Jest możliwość pobrać najnowszą wersję  z innego źródła?
pzdr.

Nawet jak pobierzesz, to nie zarejestrujesz. Serwer nie działa.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 17, 2008, 18:31:54 »
Chcialem dziś pobrać, ale za cholerę nie mogę wejść na stronę AM. Macie też takie problemy?
Też... Chyba to przez te burze...
Jest możliwość pobrać najnowszą wersję  z innego źródła?
Masz licencję na Polskę czy Europę ??
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline SlaWasII

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM FreeWAY + AM 5.1.1
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 17, 2008, 22:21:10 »
Witam!
Jestem tu nowy. Od kilku dni posiadam AutoMapę z nowym "Modecomem" (bez możliwości połączenia z PC-tem). Na kopercie z licencją jest napisane by zrobić kopię danych (chyba z SD) na CD lub inny nośnik. Zrobiłem.
I teraz mam pytanie. Co się stanie jak mi się uwali oryginalna karta SD z AutoMapą?
Druga sprawa, to jeśli jestem legalnym użytkownikiem, czy mogę na nowej karcie SD zainstalować AM podając swoje dane bez problemu, czy nie pozwoli? (o3wiście jak będzie działał serwer automapa.com.pl)
Pytam dlatego, bo zainstalowałem nową AM 5.1.1 na oryginalnym SD wraz z rejestracją via internet i działa, a bałem się, że coś skopię. W przyszłości jak się nie powiedzie aktualizacja to chciałbym wiedzieć jak się bronić - tu działająca kopia na drugim SD byłaby mile widziana. Zwykłe skopiowanie nie pozwala uruchomić z kopii. Dlaczego? Czyżby tylko instalacja z rejestracją pozwalała to zrobić? Po co więc sugerują wykonanie kopii?

Acha! Jak instalowałem upgrade, przypisałem licencję do karty. Bałem się, że jak przypiszę do urządzenia, to urządzeniem tym będzie PeCet do któego wsadziłem kartę. Modecom leżał obok wyłączony... a nie ma możliwości podłączenia go żadnym kablem.


*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 17, 2008, 22:31:59 »
Masz licencję przypisaną do karty. Jeśli zmienisz kartę piszesz email do supportu AM i odblokuja licencję. Takie odblokowania możesz mieć chyba 2 w roku. Choć jeśli dobrze umotywujesz to support nie robi problemów.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline SlaWasII

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM FreeWAY + AM 5.1.1
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:08:26 »
Czyli reasumując:

1. Bez sensu jest robić kopię na cokolwiek - po co ta sugestia na kopercie z licencją?
2. Jak się uwali karta to wsadzam nową, instaluję z pobranych plików, rejestruję i jeszcze proszę o odblokowanie?
3. Jak się uwali karta ale da sformatować to instaluję podając swoje dane i działa?
4. Upgrady robię bez stresów, ile razy chcę (w okresie obowiązywania licencji) na oryginalną kartę?
5. Nie da się przypisać licencji do mojego urządzenia: Modecom FreeWAY?

W zasadzie mnie to zadowala ale w przypadku jak w pkt. 2 od ręki nawigacji nie odpalę...

Thx.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:13:39 »
Czyli reasumując:

1. Bez sensu jest robić kopię na cokolwiek - po co ta sugestia na kopercie z licencją?
2. Jak się uwali karta to wsadzam nową, instaluję z pobranych plików, rejestruję i jeszcze proszę o odblokowanie?
3. Jak się uwali karta ale da sformatować to instaluję podając swoje dane i działa?
4. Upgrady robię bez stresów, ile razy chcę (w okresie obowiązywania licencji) na oryginalną kartę?
5. Nie da się przypisać licencji do mojego urządzenia: Modecom FreeWAY?

W zasadzie mnie to zadowala ale w przypadku jak w pkt. 2 od ręki nawigacji nie odpalę...

Thx.
Wszystko na TAK, poza pkt 5. - da się tak samo jak do innej karty jeśli sprzęt posiada taką możliwość, tego nie wiem, sprzętu nie znam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 23:17:31 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:22:40 »
Cytat: SlaWasII
1. Bez sensu jest robić kopię na cokolwiek - po co ta sugestia na kopercie z licencją?

Jak pierwszy raz posypie Ci się system plików na karcie (a o to na karcie znacznie łatwiej niż na PC)
to najszybszym skutecznym ratunkiem będzie format karty.
Wtedy poznasz sens posiadania pod ręką kopii z zarejestrowaną już mapą :)
Zwłaszcza, jeśli akurat złośliwie padnie Ci sieć, albo (jak wczoraj) serwer AM.

ps.
a przypisanie licencji do karty jest między innymi po to, żebyś mógł uzywać AM
na takim urządzeniu jak Twoje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 23:24:14 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline SlaWasII

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM FreeWAY + AM 5.1.1
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:24:07 »
Wszystko na TAK, poza pkt 5. - da się tak samo jak do innej karty jeśli sprzęt posiada taką możliwość, tego nie wiem, sprzętu nie znam.

Hę?!
Czyli jakbym przypisał licencję do sprzętu (Modecom), to mógłbym wsadzić zwykłą kopię na innej karcie SD do tego sprzętu i zadziałałoby? Hm... jak to się robi? Modecoma nie da się podłączyć do internetu. Muszę go wyłączyć, a kartę SD przełożyć do PC-ta z netem. Boję się, że licencję przypisze do PC-ta i będzie problem.

Dlaczego nigdzie nie jest to jasno opisane?!

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:27:35 »
Cytat: SlaWasII
1. Bez sensu jest robić kopię na cokolwiek - po co ta sugestia na kopercie z licencją?

Jak pierwszy raz posypie Ci się system plików na karcie (a o to na karcie znacznie łatwiej niż na PC)
to najszybszym skutecznym ratunkiem będzie format karty.
Wtedy poznasz sens posiadania pod ręką kopii z zarejestrowaną już mapą :)
Zwłaszcza, jeśli akurat złośliwie padnie Ci sieć, albo (jak wczoraj) serwer AM.
Pod warunkiem, że ten pad karty nie nastąpi kilka wersji AM później  :evil:
Napisane: Sierpień 17, 2008, 23:24:49
Wszystko na TAK, poza pkt 5. - da się tak samo jak do innej karty jeśli sprzęt posiada taką możliwość, tego nie wiem, sprzętu nie znam.

Hę?!
Czyli jakbym przypisał licencję do sprzętu (Modecom), to mógłbym wsadzić zwykłą kopię na innej karcie SD do tego sprzętu i zadziałałoby? Hm... jak to się robi? Modecoma nie da się podłączyć do internetu. Muszę go wyłączyć, a kartę SD przełożyć do PC-ta z netem. Boję się, że licencję przypisze do PC-ta i będzie problem.

Dlaczego nigdzie nie jest to jasno opisane?!
Instalujesz na SD w czytniku. Po instalacji instalator oczekuje na włożenie przez Ciebie SD do PNA, uruchamienie AM, AM się drze, że nie ma licencji, pobiera ID PNA na SD, przekładasz SD do czytnika, AM się rejestruje, przekładasz znowu do PNA, END. Tak przynajmniej działa nowy instalator 5.1.1, nie wiem jak starsze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 23:31:35 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline SlaWasII

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM FreeWAY + AM 5.1.1
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:41:03 »
Jak pierwszy raz posypie Ci się system plików na karcie (a o to na karcie znacznie łatwiej niż na PC)
to najszybszym skutecznym ratunkiem będzie format karty.
Wtedy poznasz sens posiadania pod ręką kopii z zarejestrowaną już mapą :)
Chciałem poznać wcześniej. Wyjąłem więc oryginalną kartę SD, zrobiłem kopię na nową sformatowaną kartę, oryginalną odłożyłem na bok (załóżmy, że jest uwalona) i w żaden sposób nie udało mi się odpalić Automapy z nowej SD. Po wsadzeniu nowej karty do Modecoma mówi, że instalacja jest uszkodzona, i żebym wczytał mapę. Wchodzę więc w Menu->wczytaj mapę i kicha... nie chce się wczytać żadna z dwóch wyświetlanych pozycji.
Czyżbym miał jeszcze raz zrobić instalację z rejestracją? Czy wówczas oryginalna nie będzie już działać z tym urządzeniem? No ale jak nie będzie działał net...?

E:
A...! Chyba, że jak się posypie system na oryginalnej karcie, to ją formatuję, przegrywam na nią wszystko z kopii i ma działać! No... tego nie próbowałem... :)

Napisane: Sierpień 17, 2008, 23:31:46
Instalujesz na SD w czytniku. Po instalacji instalator oczekuje na włożenie przez Ciebie SD do PNA, uruchamienie AM, AM się drze, że nie ma licencji, pobiera ID PNA na SD, przekładasz SD do czytnika, AM się rejestruje, przekładasz znowu do PNA, END. Tak przynajmniej działa nowy instalator 5.1.1, nie wiem jak starsze.
I wtedy jak wsadzę kopię Automapy na innej karcie SD to zadziała w tym PNA?
Mogę to przeinstalować na oryginalnej jeszcze raz bez zgłaszania gdziekolwiek? Bo to rozwiązanie wydaje się lepsze.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:43:50 »
Dokładnie tak, kopia na żadnej inne karcie nie będzie działać,
ale kopia skopiowana na oryginalną kartę 'zaraża się oryginalnoscią' i działa  :ok:

Cytat: SlaWasII
Czyli jakbym przypisał licencję do sprzętu (Modecom), to mógłbym ...
Mógłbyś, ale w tym sęk, że nie przypiszesz do sprzętu bo serwer AM nie ma możliwości
sprawdzenia ID tego sprzetu.
Póki nie było licencji przypisanych do karty w ogóle nie było możliwości,
by AM działała na takim sprzęcie jak Twój.

Aha, a to o czym pisze may to nowość od wersji 5.1, ale dotyczy tylko sprzętu
z którego instalator AM da radę taką okrężną drogą odczytac ID urządzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 23:47:06 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:47:36 »
Jeśli masz teraz licencję przypisana do karty a chcesz mieć do czegoś innego to nic nie zrobisz. Trzeba pisać do supportu.
Napisane: Sierpień 17, 2008, 23:44:59
Dokładnie tak, kopia na żadnej inne karcie nie będzie działać,
ale kopia skopiowana na oryginalną kartę 'zaraża się oryginalnoscią' i działa  :ok:

Cytat: SlaWasII
Czyli jakbym przypisał licencję do sprzętu (Modecom), to mógłbym ...
Mógłbyś, ale w tym sęk, że nie przypiszesz do sprzętu bo serwer AM nie ma możliwości
sprawdzenia ID tego sprzetu.
Póki nie było licencji przypisanych do karty w ogóle nie było możliwości,
by AM działała na takim sprzęcie jak Twój.
Ale dlatego że Modecom nie ma/nie udostępnia ID czy dlatego, że nie ma dostępu do internetu ?
EDIT:
już odpowiedziałeś - dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 23:49:39 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline SlaWasII

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM FreeWAY + AM 5.1.1
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:55:20 »
THX!!!
Teraz chyba wszystko qmam.
Wniosek: kończę testy z zabezpieczaniem kopii, od jutra zaczynam używać AM 5.1.1 namiętnie. Na sprzęt mam 2 lata gwarancji, a jako że licencję również posiadam to w razie potrzeby będę kołatał do producentów AM. A kopię będę robił po każdej aktualizacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2008, 00:16:50 wysłana przez SlaWasII »

*

Offline browcofil

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sprzęt: MIO p550
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 22, 2008, 20:36:56 »

To nowe "przez" wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
Przykład: Wyznaczam trasę optymalną z Warszawy do Kościerzyny. Prowadzi przez Płońsk, Sierpc, Grudziądz. Jeżeli chcę pojechać "przez", to wskazuję określony, zdefiniowany punkt (np. adres lub punkt na mapie) i wtedy pojawia sie jedna ikonka "przez punkt". Natomiast, jeżeli chcę pojechać przez Bydgoszcz i nie wskazuję w tym mieście adresu lecz tylko miasto, to po tapnięciu ikonki "przez" pokazują się dwie, wskazujące na wybór, czy chcę jechać "przez okolice" (Bydgoszczy), czy przez określony punkt w tym mieście. Jeżeli wskażę "przez okolice", to prawidłowo prowadzi przez most Fordoński (poprawione) i skręca w prawo w ul. Gdańską, kierując się do Kościerzyny. Po prostu, "zahaczyłem" o Bydgoszcz.
W wielu przypadkach, chcemy pojechać nieco inaczej, niż prowadzi nas nawigacja i to zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie, dające nam możliwość zdefiniowania punktów "przez" na poziomie dość ogólnym, jest moim zdaniem bardzo pomocne.
Nie wiem jakie efekty da trwająca analiza wersji 5.1.1, ale to rozwiązanie może okazać się jednym z większych plusów.


To dobra rzecz jest. Ja dotychczas zaznaczałem jakieś wsie za miastem na które chciałem się kierować wyznaczając trasę - dla ułatwienia sprawy posiłkowałem się GoogleMaps

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 23, 2008, 16:06:41 »

To nowe "przez" wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
[...]
W wielu przypadkach, chcemy pojechać nieco inaczej, niż prowadzi nas nawigacja i to zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie, dające nam możliwość zdefiniowania punktów "przez" na poziomie dość ogólnym, jest moim zdaniem bardzo pomocne.
Nie wiem jakie efekty da trwająca analiza wersji 5.1.1, ale to rozwiązanie może okazać się jednym z większych plusów.


To dobra rzecz jest. Ja dotychczas zaznaczałem jakieś wsie za miastem na które chciałem się kierować wyznaczając trasę - dla ułatwienia sprawy posiłkowałem się GoogleMaps

Ciekawe, czy kiedyś doczekamy się takiej funkcjonalności, jak właśnie w GM, gdzie trasę można "przeciągnąć" myszką, żeby zmienić jej przebieg.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 23, 2008, 22:22:24 »
Jak tylko pojawią się myszki do PDA :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 23, 2008, 23:20:46 »
przydałoby się zmienić trasę, poprzez wyznaczenie punktu "PRZEZ", ale ...bez jego wyznaczania.
czasami po prostu chcę poprowadzić trasę inaczej, ale nie chcę by decydował o tym punkt, który
jest jakimś decydującym punktem, wyświetlanym ile jeszcze do niego, informowaniem o nim...
po prostu chcę kliknąć na jakiejś drodze i żeby tamtędy poprowadziło. w chwili obecnej chyba
niewykonalne  :(
--
twinsen

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 23, 2008, 23:21:29 »
Do FSC n560 da się podłączyć myszkę - nie każdą ale można  :ok:

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 23, 2008, 23:27:01 »
myszka myszką, ale moje zagadnienie bez odpowiedzi  :)
--
twinsen

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 23, 2008, 23:35:58 »
przydałoby się zmienić trasę, poprzez wyznaczenie punktu "PRZEZ", ale ...bez jego wyznaczania.
czasami po prostu chcę poprowadzić trasę inaczej, ale nie chcę by decydował o tym punkt, który
jest jakimś decydującym punktem, wyświetlanym ile jeszcze do niego, informowaniem o nim...
po prostu chcę kliknąć na jakiejś drodze i żeby tamtędy poprowadziło. w chwili obecnej chyba
niewykonalne  :(

No właśnie tak jest. Przeczytaj:

To nowe "przez" wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
Przykład: Wyznaczam trasę optymalną z Warszawy do Kościerzyny. Prowadzi przez Płońsk, Sierpc, Grudziądz. Jeżeli chcę pojechać "przez", to wskazuję określony, zdefiniowany punkt (np. adres lub punkt na mapie) i wtedy pojawia sie jedna ikonka "przez punkt". Natomiast, jeżeli chcę pojechać przez Bydgoszcz i nie wskazuję w tym mieście adresu lecz tylko miasto, to po tapnięciu ikonki "przez" pokazują się dwie, wskazujące na wybór, czy chcę jechać "przez okolice" (Bydgoszczy), czy przez określony punkt w tym mieście. Jeżeli wskażę "przez okolice", to prawidłowo prowadzi przez most Fordoński (poprawione) i skręca w prawo w ul. Gdańską, kierując się do Kościerzyny. Po prostu, "zahaczyłem" o Bydgoszcz.
W wielu przypadkach, chcemy pojechać nieco inaczej, niż prowadzi nas nawigacja i to zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie, dające nam możliwość zdefiniowania punktów "przez" na poziomie dość ogólnym, jest moim zdaniem bardzo pomocne.


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 05, 2008, 23:36:50 »
Tej nowości chyba jeszcze nikt nie zauważył (albo ja już mam sklerozę :wink:)
W wersji 5.1.(1?) w momencie gdy trasa musi przechodzić np przez odcinek z zakazem ruchu,
przy komunikacie:
Położenie punktów trasy wymusza jej przebieg następującymi drogami: zamknięte
oprócz przycisku OK pojawił sie drugi: Pokaż
gdzie można obejrzeć listę niepożądanych odcinków oraz obejrzeć je na mapie.
Lista niepożądanych odcinków pojawia się też na 5 stronie informacji o trasie.
Gdy takich odcinków nie ma strona 5/6 nie pojawia się (jest strona 4/6 i za nią 6/6).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 06, 2008, 01:31:01 »
Tej nowości chyba jeszcze nikt nie zauważył (albo ja już mam sklerozę :wink:)

Nikt oprócz AM  :ohreally:

Cytuj
Dodane (wersja 5.1.1):

Język Czeski i Słowacki (komunikaty, głosy, klawiatury).
Bezpośreni wybór rodzaju punktu PRZEZ z poziomu menu ("PRZEZ punkt" lub "PRZEZ okolice").
Dialog "Niepożądane odcinki" w MENU->Trasa->Informacje z listą odcinków, kórych trasa miała unikać (np. prom, droga płatna, autostrada) ale musiała nimi pójść nie mając innego wyboru.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:29:11 »
No tak ... jak zaglądałem na tę stronę, to jeszcze nie wiedzieli, że już wydali 5.1.1 :mrgreen:

Ale w sumie tą możliwość (podgladu) powinni dodać również do przepraw promowych w dialogu z informacją
że trasa zawiera przejazd promem (żeby móc zobzczyć w którym miejscu i jaki to prom przed podjęciem decyzji)
oraz analogicznie w przypadku płatnych odcinków. (ile i gdzie przed decyzją)
To znacznie częstsza sytuacja niż wymuszony przejazd z braku innej drogi.
I jsk sądzę bardziej przydatna.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 08, 2008, 00:32:19 »
A poprawali droge wyjazdowa z miedzyzdrojow, bo jak jechalem teraz, ale mam wersje 5.0 to prowadzi pod most

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Automapa 5.1.1 już na serwerze.
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 08, 2008, 09:23:17 »
A poprawali droge wyjazdowa z miedzyzdrojow, bo jak jechalem teraz, ale mam wersje 5.0 to prowadzi pod most
Jeszcze nie.
ISTQB Certified Tester