Wielkanocna AM 6.8.1

  • 253 Odpowiedzi
  • 67456 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 23, 2011, 12:59:51 »
Jachraniak ma rację (bo lubi SR), jetsf też ma rację (bo nie lubi).
Inni piszący że to badziewie racji nie mają, dla jednych jest to dobre dla innych nie.
Smutne jest to że nie mamy możliwości wyboru, która była poprzednio (ktoś znowu wie lepiej).
Nie chcę aby papierowa mapa miała pokreślone i naniesione poprawki trasy ołówkiem, bo wydawca lub kioskarz wie lepiej co jest dla mnie lepsze.
Pozdrawiam wiosennie tych co lubią i tych co nie lubią SR, tych piszących badziewie, wynalazek lub szajs nie bo nie tak się dyskutuje.

*

Konrad4x

Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:06:23 »
To znaczy, że już nie ma funkcji włączania i wyłączania SR??? Tylko jest na stałe załączone te badziewie  :evil: i brane pod uwage przy wyznaczaniu tras  :S
Kolego, widocznie z kreatywnego sondażu wyszło producentowi, że statystyczny użytkownika AM kocha nowe rozwiązanie i stąd taka decyzja , a nie inna. Statystyczny user będzie więc jeździł z SR, natomiast wyjątki , takie jak np Ty po prostu wykasuja sobie dwa pliki z katalogu z mapami i SR będą miały wyłączone.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:49:57 »
Ja miałem SR włączone, ale uważam że powinna być możliwość wyłączenia. Niech będzie domyślnie włączone, ale w menu zaawansowanym dla chcących powinien być wybór.

Tak jak w kabriolecie możliwość zamykania dachu. Wolność nigdy nie zaszkodzi.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2011, 14:17:32 »
Zdaje się że zapominacie o jednej podstawowej rzeczy. W przypadku danych SR (LD także) jest sprzężenie zwrotne.

Jak wyłączycie SR to nie gromadzicie danych, które są wymieniane przy synchronizacji via AM'Center. Aqurat w tej sprawie zrobił dobrze sobie, gdyż będzie miał o wiele wiecej danych, i w konsekwencji nam (użytkownikom). Jeśli Aqurat będzie miał więcej danych do obrobienia, to my otrzymamy lepsze dane SR.

Oczywiście "sprytniejsi" skasują odpowiednie pliki i będą korzystali z Profilunia.

end od story
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 14:31:21 wysłana przez jachraniak »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 23, 2011, 14:32:19 »
A ja zapytam czy są jakieś widoczne zmiany w stosunku do bety ?? Bo nie wiem czy męczyć modem gsm i pobierać instalkę ??


I jeszcze jedno - działa nadinstalowanie na Bete 6.8.1 ??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 14:49:37 wysłana przez Dolek »

*

Offline klasyczny

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, aAM 1.4.1 (1209 PL)
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 23, 2011, 14:43:59 »
Szanowni użytkownicy programu użytkowego, jakim jest AutoMapa.
Nie zabierałem głosu na forum pdaclub. Ale to nie znaczy, że nie czytam wypowiedzi, jakie się tutaj pojawiają. Na wstępie napiszę, iż jestem legalnym użytkownikiem programu AutoMapa od wersji 4…..Jakąś wiedzę o programach tego typu i innych mam a jak czegoś nie rozumiem to zadaję pytania. I osoby z tego forum mi pomagają. Korzystając ze sposobności dziękuję im bardzo za okazywaną mi pomoc. Potrafię dopasować interfejs AM do moich potrzeb i wymagań. Nie zabierałem głosu tutaj, ponieważ nie czuję się aż tak kompetentny do zabierania głosu w tak zacnym gronie. Jednak jak wszyscy wiedzą, życie jest pełne niespodzianek no i stało się……postanowiłem napisać. Będzie to wpis zwykłego użytkownika AM. Użytkownika, który rocznie przejeżdża samochodem osobowym ok. 18-25 tyś. km głownie po Polsce i dla którego ten program nie jest najważniejszy w życiu. Ot, jest to dla mnie jak łyżka czy widelec i ma być mało skomplikowane. Sprzęt, na którym była zainstalowana AM był różny. Miałem przyjemność korzystać z Mio, Aristo, Becker, telefony kom. a obecnie jest to mio moov 500. Moje uwagi, spostrzeżenia, czy wręcz wymagania do programu nawigacyjnego są następujące:
1. Chcę dojechać do wyznaczonego celu drogami o najwyższej kategorii bez względu na czas dotarcia do celu. Nie interesuje mnie to, że jadąc drogami podrzędnymi bym pokonał trasę o długości powiedzmy 100 km o 10 czy 20 minut szybciej. Nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne jest tylko abym dojechał do celu wygodnie, nie niszcząc nadmiernie samochodu, którym aktualnie się poruszam.
2. Nie chcę mieć do wyboru multum różnych funkcji typu:
2.1. suwaczek maksymalnie w lewo,
2.2. nadkładaj tyle a tyle,
2.3. profile prędkości,
2.4. nie jest dla mnie ważne ETA,
2.5. nie są dla mnie ważne profile prędkości,
2.6. itp. itd.,
Nie chcę wiedzieć, co to jest LD czy SR ( zresztą aż prosi się samo, aby używać nazw polskich – ktoś poruszał już wcześniej ten temat tutaj). Nie interesuje mnie to, że jadąc sobie gdzieś w Polskę akurat w miejscowości „X” kiedyś był korek i statystycznie rzecz ujmując korek, (którego w rzeczywistości nie ma) będzie wtedy jak ja będę jechał i z tego powodu AM wyznaczy mi inną niby krótszą trasę objazdową, ale będzie mnie prowadzić wertepami czy gdzieś przez pola lub lasy. Ja godzę się na to, że na trasie może wystąpić korek i godzę się na to, że czas mojej jazdy wydłuży się o godzinę czy nawet dwie godziny. Umiem skręcać w…..lewo i dlatego dla mnie trasa łatwa właśnie powinna być taka bez żadnych powyższych ulepszeń. Jej zadaniem ma być prowadzenie kierowcy trasą taką jak napisałem na początku: jazda po najwyższej kategorii bez względu na liczbę przejechanych kilometrów i czas jazdy. Liczy się tylko komfort jazdy. Czy to jest aż tak trudne do zrealizowania?? Przeciąż ja chcę naprawdę mało. Oczywiście rozumiem też innych. Rozumiem ich potrzebę ulepszania pod swe potrzeby programu AM. I taką możliwość niech też mają. Ale takich osób z całym szacunkiem dla nich jest mało. Śmiem napisać, że zwykłych użytkowników, jakim ja jestem jest na pewno więcej. I chyba pod większość program powinien być napisany. No chyba, że się mylę. I na koniec takie moje spostrzeżenie: zauważyłem, ze wpisy na tym forum są czynione w różnych godzinach: rano, południe, wieczór, noc. A kiedy jest czas na realne, fizyczne wykonywanie tras z użyciem AutoMapy?? Pewnie się mylę, ale ujmę to następująco: kiedyś dzieci miały do zabawy kolejki, lokomotywki, wagoniki, tory kolejowe..i bawili się nimi z reguły rodzice. A teraz czyżby do zabawy służyła im ……….AutoMapa?? Bardzo chciałbym się mylić w swych przypuszczeniach.
I na koniec. Proszę nie osądzać mnie od czci i wiary. Ja naprawdę chcę mieć prosty i skuteczny program. Właśnie taki jak napisał nocnyMarek (cytat: Chciałbym mieć takie zaufanie do programu, żeby nawet mi nie przychodziło do głowy spoglądać na jakieś wizualizacje, uczyć się znaczenia kolorów i obcojęzycznych terminów..).
Pozdrawiam serdecznie składając równocześnie wszystkim życzenia Świąteczne: Zdrowia, szczęścia i radości, w pierwsze święto dużo gości.
W drugie święto dużo wody - to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych no i zdrowych.
Życzy i pozdrawia St.

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 23, 2011, 15:12:01 »
AM Center nie działa z tą wersją mapy. Przynajmniej u mnie taki komunikat występuje.
Potwierdzam

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 23, 2011, 15:18:22 »
@klasyczny

Przeforsuj nowy typ trasy "komfortowa" na Twoich warunkach...

Nie bierz do siebie tego co poniżej ale mamy tu jednego adepta co krytycznie oceniał fakt eliminacji skrętu w lewo przy trasie łatwej, drwiąc z ludzi którzy boją się tego manewru, ale jak przyszło wykonać mu ten manewr to cała Polska się dowiedziała jakie to niebezpieczne.

Cytuj
dla mnie tez to jest chore, zeby trasa unikala zakretow w lewo i rond. Jak mozna bylo wpasc na taki pomysl. Nie umiesz jezdzic, to nie wsiadaj do samochodu.
Cytuj
i skręciłem w lewo narażając zdrowie i auto, bo z przeciwnego kierunku jechali równo i wcale nie mieli zamiaru zwalniać na mój widok.

*

Offline klasyczny

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, aAM 1.4.1 (1209 PL)
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 23, 2011, 15:50:25 »
Szanowny kolego jachraniak.
Myślę, że potrafię czytać. I proszę Cię abyś nie pouczał mnie, co i kogo mam czytać. Akurat tak się składa, że czytałem tą wypowiedź, którą Ty cytujesz (ze tak się wyrażę) w szczątkach. I sens tej wypowiedzi jest zupełnie inny niż Ty sugerujesz. Myślę, ze taki doświadczony user, jakim Ty niewątpliwie jesteś nie powinien tak postępować i nie być aż takim złośliwcem, który wyrwanymi z kontekstu zdaniami załatwia swoje prywatne anse. Poza tym idą wielkimi krokami Święta, wypada się zachowywać tak troszkę inaczej.
Ale jeśli chodzi o to, że jedną z cech charakterystycznych dla trasy łatwej jest to, że maksymalnie unika skrętów w lewo i nadkłada z tego powodu ileś tam kilometrów jazdy drogami bocznymi… i to ma być z tego powodu też jej plusem, no to ja napiszę, że dla mnie jest to, co najmniej dziwne i niezrozumiałe. Nieraz jak uczy życie skręty w prawo są bardziej niebezpieczne od tych skrętów w lewo. A może znów się mylę.
A co do meritum sprawy…podoba mi się Twoja nazwa: Trasa komfortowa. Może działając wspólnie uda się i takowa trasa kiedyś będzie. Czego sobie i wielu innym życzę.
St.

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 23, 2011, 16:00:31 »
A co do meritum sprawy…podoba mi się Twoja nazwa: Trasa komfortowa. Może działając wspólnie uda się i takowa trasa kiedyś będzie. Czego sobie i wielu innym życzę.
St.

Naprawde nie rozumiem... akurat te wymagania o ktorych piszesz, spelniaja chyba wszystkie inne konkurencyjne programy. Sa latwe w obsludze, niewiele mozna w nich pozmieniac, wyznaczaja trasy glownie drogami o najwyszych kategoriach. Nie ma potrzeby meczyc sie z AM.

Wesolych.. !

*

Offline majki2

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636, Samsung Galaxy SII, SE P1i
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 23, 2011, 17:01:48 »
Zainstalowałem na czystą kartę AM 6.8.1 EU. Skonfigurowałem sobie profil osobowy, wyłączyłem AM i wyłączyłem palmtopa. Po ponownym uruchomieniu powitał mnie taki obrazek:

Zniknął profil osobowy który ustawiłem, a do wyboru pozostały tylko ciężarowy i terenowy. W poprzednich wersjach nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
Co ciekawe na karcie w katalogu profiles jest dalej profil osobowy ale program go już nie rozpoznaje.

*

Konrad4x

Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 23, 2011, 17:38:33 »
@klasyczny
...Nie bierz do siebie tego co poniżej ale mamy tu jednego adepta co krytycznie oceniał fakt eliminacji skrętu w lewo przy trasie łatwej, drwiąc z ludzi którzy boją się tego manewru, ale jak przyszło wykonać mu ten manewr to cała Polska się dowiedziała jakie to niebezpieczne...
Szanowny kolego jachraniak.
Myślę, że potrafię czytać. I proszę Cię abyś nie pouczał mnie, co i kogo mam czytać. Akurat tak się składa, że czytałem tą wypowiedź, którą Ty cytujesz (ze tak się wyrażę) w szczątkach. I sens tej wypowiedzi jest zupełnie inny niż Ty sugerujesz. Myślę, ze taki doświadczony user, jakim Ty niewątpliwie jesteś nie powinien tak postępować i nie być aż takim złośliwcem, który wyrwanymi z kontekstu zdaniami załatwia swoje prywatne anse...
Kolego klasyczny, dziękuję ci za to co napisałeś. Gdybym ja po tej wypowiedzi kolegi Jachraniaka zareagował, byłaby na forum jadka, a moderator miałby pełną myszkę roboty. To tylko tyle chciałem powiedzieć, bo jak słusznie powiedziałeś mamy za chwilę Święta.
Naprawde nie rozumiem... akurat te wymagania o ktorych piszesz, spelniaja chyba wszystkie inne konkurencyjne programy.

Kolego klasyczny, zgadzam się z tym co ci napisał kolega Miedzio. Twoje wymagania, choć na pewno odzwierciedlają wolę większości użytkowników (aktywni forumowicze byliby w tym badaniu potraktowani  jako błąd statystyczny) raczej nie zostaną spełnione, gdyż AM jest dość specyficznym oprogramowaniem, które userów o zacięciu gadżeciarsko-informatycznym na pewno w jakimś stopniu fascynuje, ale niestety "szary Kowalski" może się w nim pogubić. Piszesz, że z AM jeździsz od lat, to tak jak ja. Ale zadałeś sobie kiedyś pytanie za co lubisz ten program i dotąd go nie zmieniłeś na żaden inny ? Myślę, że Twoja odpowiedź byłaby zbliżona do mojej i wierz, że nie tylko mojej, czyli "kochamy" ten program za MAPY. I teraz mam kłopot, bo chcę ci zaproponować, żebyś porzucił AM, która raczej będzie, a może już jest  "nawigacyjnym unixem" i spróbował pojeździć z naprawdę prostym ToMTomem. Ja od czasu do czasu na tym jeżdżę i prowadzi to zupełnie nieźle i tak jak Ty tego oczekujesz jest banalny w obsłudze. Czytałem na innym forum, że mapy 865.x na Polskę są naprawdę niezłe, wiec może warto sprawdzić. Ja używam praktycznie tylko AM z dwóch powodów, pierwszy rewelacyjne mapy i drugi, bo lubię dłubaninę i przegryzanie sie przez interfejs i struktury plików, co daje mi możliwość tuningowania go pod siebie. Ale ja jestem też tym "błędem statystycznym", o którym wspominałem wcześniej  :wink: Pozdrawiam, życząc Tobie i pozostałym forumowiczom Wesołych Świąt  :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 17:40:57 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline klasyczny

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, aAM 1.4.1 (1209 PL)
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:08:43 »
Już miałem nie dokonywać wpisów w dniu dzisiejszym…..niejako zostałem wywołany do tablicy. Zatem po kolei:
Miedzio…. Doceniam samokrytykę, że nie rozumiesz…..Tak, ja też to zauważyłem, że nie rozumiesz tego, co czytasz. Wszak nie jest to ani zbrodnią ani grzechem. Ale to już jest Twój problem i ja nie będę tego, czego nie rozumiesz Tobie wyjaśniał.
Konrad4x….nie chcę być postawiony miedzy młotem a kowadłem. Uważam, ze zarówno Ty jak i Jachraniak macie swe racje i jest na tym forum miejsce dla Was obydwu. I to miejsce powinno być też dla innych, takich ja na ten przykład i wielu wielu innych.  W kwestii zasadniczej którą poruszyłeś Konrad zgadzam się z Tobą. Mogłem korzystać z innych programów nawigacyjnych. I miałem i mam takową możliwość. Becker miał inna nawigację, nawigację swoją ma Mio Moov 500 (czego nie dojrzał miedzio-ale napastliwie „zachęcał” mnie do zmiany programu). I prawdą jest, że AutoMapa w jakiś sposób mi leży. I tak już pewnie pozostanie. Przyzwyczaiłem się do tego programu. Tak, są tutaj dobre mapy, jest duża baza POI.. Zmieniam sobie tylko pewne ustawienia i godzę się na to, co mam. Ale to nie znaczy ze nie chciałbym mieć tego, o czym napisałem w swym poscie nr 35. Wolno mi mieć takowe marzenia prawda???  I na dziś już kończę swe wypowiedzi tutaj. Żonka i dzieci czekają ..a oni są dla ważniejsi niż zwykły program do nawigacji. Przynajmniej dla mnie taka jest świadomie wybrana kolejność ważności. Pozdrawiam wszystkich.
St.

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:14:48 »
Zainstalowałem na czystą kartę AM 6.8.1 EU. Skonfigurowałem sobie profil osobowy, wyłączyłem AM i wyłączyłem palmtopa. Po ponownym uruchomieniu powitał mnie taki obrazek:

Zniknął profil osobowy który ustawiłem, a do wyboru pozostały tylko ciężarowy i terenowy. W poprzednich wersjach nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
Co ciekawe na karcie w katalogu profiles jest dalej profil osobowy ale program go już nie rozpoznaje.

Masz uszkodzony plik profile.settings w katalogu "osobowy".


Wesołego Święconego Jajka!

--
Pozdrawiam.

Adam.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:18:58 »
Czy działa u Was MiploLoc (AM 6.8.1 + MiploSync 1.9.0.1). Dzisiaj włączam i nie wysyła mojej pozycji. Nie wiem nawet kiedy się posypało bo nie używałem ze dwa m-ące.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:25:54 »
Do pobrania zaktualizowane skórki do wersji AM 6.8.1 (są pewne zmiany w stosunku do bety).
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:28:40 »
klasyczny. Masz swoje racje i zapewne spore grono podobnie myślących. Ale ja mam inne zdania i nie chcę stać w korku godzinę, czy dwie. Moje prawo. I sądzę, że podobnie myślących też jest sporo. Nie rób z nas jakiś dziwaków stawiając siebie w roli głosu rozsądku.

Oprócz tych dwóch opcji są zapewne zwolennicy jeszcze innych priorytetów. I to jest normalne. To, że Ty nie chcesz pewnych funkcji, zgoda, ale nie odbieraj innym prawa do ich stosowania. Taki system się nie sprawdził.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:29:10 »
Czy działa u Was MiploLoc (AM 6.8.1 + MiploSync 1.9.0.1). Dzisiaj włączam i nie wysyła mojej pozycji. Nie wiem nawet kiedy się posypało bo nie używałem ze dwa m-ące.
zajrzyj tu:
http://www.miplo.pl/profile.php?a=miplolocparams

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:35:04 »
Miedzio…. Doceniam samokrytykę, że nie rozumiesz…..Tak, ja też to zauważyłem, że nie rozumiesz tego, co czytasz. Wszak nie jest to ani zbrodnią ani grzechem. Ale to już jest Twój problem i ja nie będę tego, czego nie rozumiesz Tobie wyjaśniał.

Na szczescie Ty wszystko rozumiesz, tylko wszyscy ludzie dookola sie myla :E

Powodzenia zycze ;)

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 23, 2011, 18:39:27 »
zajrzyj tu:
http://www.miplo.pl/profile.php?a=miplolocparams

Po co mam tam zaglądać, chcę tylko potwierdzenia.
Działało i w najnowszych przestało. Nie wiem tylko w którym momencie, na razie szukam starszych kopii.

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:09:16 »
Witam!

Przepraszam, że się wcinam w dyskusje, ale parę wątkow wcześniej ktoś napisł, że mozna zrezygnować z korzystania z SR poprzez usunięcie dwóch plików. Czy można poprosić o podanie jakie to pliki trzeba usunać?

Pozdrawiam:

odja

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:23:03 »
żeby nie było że nikt nie ostrzegał...

Nie rób tego, gdyż routing po usunięciu plików (w szczególności jednego) jest naprawdę nieprzewidywalny.

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:30:13 »
Powiem tak, że nie chcę z tego korzystać. Moje urządzenie nie ma ciągłej łączności z siecią i nie pobieram tych danych. Na próbę przeniose te pliki w inne miejsce a jak faktycznie coś się strasznie pochrzani to je przywrócę. Tylko poprosze o nazwy tych plików.

Pozdrawiam:
odja

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:35:22 »
wiem, ale nie napiszę  :E

SmartRoutes aktualizuje się mniej więcej raz na dwa tygodnie :ok:

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:41:20 »
Dzięki za odpowiedź. Widzę, ze obyczaje na tym forum odkąd w 2007 roku się na nim zarejestrowałem trochę się zmieniły. Kiedyś bardziej można było liczyć na pomoc, ale czasy sie zmieniają. Mówi się trudno. Postaram się już więcej nikomu z Szanownych Państwa głowy nie zawracać.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:49:53 »
No właśnie Ci pomagam :)

Chcesz usunąć plik bez którego routing będzie nieprzewidywalny. Nawet o tym nie wiedziałeś, chcesz usunąć w sumie sam nie wiesz czemu... Wybacz, ale nie przkonuje mnie argumentacja, że nie masz możliwości aktualizacji. Wiedz że nawet jeśli nie będziesz aktualizował tego pliku to i tak będziesz miał lepszy routing niż bez niego.

*

Offline maxiq

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR430BT, AM Europa
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:52:20 »
Witam
Przyglądając się nowej mapie AM 6.8.1 wersja EUROPA zauważyłem, że w stosunku do starszej wersji AM 6.8 EUROPA  zginęło sporo wbudowanych punktów POI w mapie, mimo, że punkty takie nadal cały czas znajdują się w bazie MIPLO.

Przykłady:
Np: na terenie Słowacji nie można wyszukać punktów POI z kategorii " Jaskinie", gdyż na tym terenie nie można wybrać takiej kategorii z listy rozwijanej - nie istnieje taka kategoria
lub
w kategorii "Zoo" również na Słowacji nie ma żadnego punktu POI, mimo, że 2 takie punkty w Miplo istnieją.

To były tylko 2 małe przykłady.
Ciężko mi ocenić jak dużo WSZYSTKICH wbudowanych punktów poginęło na mapie CAŁEJ EUROPY - może być tego sporo, ale nie jestem w stanie wszystkich wyłapać.
Po raz kolejny widzę, że AM wersja EUROPA jest gorzej dopracowana przez producenta niż wersja PL.

proszę o potwierdzenie problemu


EDIT : widzę, że poginęło też dużo innych kategorii :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 20:00:32 wysłana przez maxiq »

*

Dżeju

Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:59:45 »
wiem, ale nie napiszę  :E (...)
Nie ma to jak odpowiedź fanatyka, wyluzuj.

odja12 - zajrzyj tu: http://pdaclub.pl/forum/automapa/aktualizacja-smart-routes/240/ lub pisz na PW. Po wyłączeniu tych wspaniałych udogodnień typu SR i LD, dopiero AM prowadzi po ludzku i nie omija wymyślonych przez siebie korków !

Niestety forum dot. AM jest coraz mniej wartościowe.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 20:01:28 wysłana przez Dżeju »

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 23, 2011, 20:01:39 »
I jeszcze jedno - działa nadinstalowanie na Bete 6.8.1 ??

Działa też nadinstalowane na wersję AM 6.8.0.
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline odja12

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: Wielkanocna AM 6.8.1
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 23, 2011, 20:06:41 »
Dżeju, Wielkie Dzięki!! Już wiem o jakie pliki chodzi. Sorki za zawracanie głowy i jeszcze raz serdecznie dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam:

odja