PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa WinCE, WM, WP6.x => Wątek zaczęty przez: emisiu w Grudzień 21, 2011, 09:54:17
-
http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=247242 (http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=247242)
AutoMapa wprowadziła nowy typ trasy przeznaczony dla kierowców szczególnie dbających o bezpieczeństwo i spokój podczas podróży!
Trasa Bezpieczna rekomendowana jest dla wszystkich użytkowników, którzy ponad wszystko cenią sobie spokój i bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Przy wyznaczaniu Trasy Bezpiecznej AutoMapa preferuje drogi jak najwyższych kategorii i tam, gdzie jest to możliwe unika gorszych jakościowo dróg.
„- Trasa Bezpieczna doskonale sprawdzi się w warunkach zimowych. Bardzo często na drogach niższych kategorii zalegają w tym czasie duże ilości śniegu a kierowcy zmagają się ze śnieżnymi koleinami. Trasa Bezpieczna prowadząc dobrze utrzymanymi drogami pozwala kierowcy na zachowanie spokoju podczas podróży.” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.
Jednocześnie Trasa Bezpieczna korzysta ze wsparcia systemu AutoMapa Traffic umożliwiającego pokonywanie korków i innych nietypowych zatorów drogowych. Dzięki technologii LiveDrive! wyznacza najszybszą drogę przejazdu jednocześnie unikając odcinków ryzykownych przy złych warunkach pogodowych.
W zwiększeniu poziomu spokoju podczas podróży pomoże również serwis Targeo.pl, w którym użytkownicy AutoMapy mogą zaplanować swoją trasę, sprawdzić aktualną sytuację drogową, stopień zakorkowania ulic oraz prognozy ruchu drogowego na kolejny dzień.
Trasa Bezpieczna dostępna będzie już w zbliżającej się aktualizacji AutoMapy oznaczonej symbolem 6.10
-
Ciekawe kiedy dostępna będzie wersja 6.10? Zapewne po przełączeniu na 3D będę widział grubość pokrywy śnieżnej.
-
Ciekawe kiedy dostępna będzie wersja 6.10?
Wersja beta już jest dostępna.
-
http://www.motofakty.pl/artykul/trasa_bezpieczna_w_automapie.html (http://www.motofakty.pl/artykul/trasa_bezpieczna_w_automapie.html) PR PR PR;)
-
Wygląda, że zamiast suwaka dla trasy łatwej, będziemy mieli do wyboru różne trasy: łatwa, bezpieczna, ..., ..., ... (nie mam takiej inwencji jak Aqurat).
Ale czy któraś będzie działała dobrze?
-
Zapewne po przełączeniu na 3D będę widział grubość pokrywy śnieżnej.
Na podstawie danych z zeszłego roku, z dokładnością do dnia i godziny, tak, jak mniemam, reszta danych szmart rutesz. Jeśli natomiast śnieg nie będzie się trzymał zeszłorocznego planu to reklamacje nie będą uwzględniane. To samo tyczy się ruchu drogowego :)
MSPANC
-
... jeżeli na odcinku około 250km wszystkie 3 trasy (bezpieczna, szybka i optymalna) biegną tą samą drogą to jaka w końcu jadę ?
Czy jak przełączę na bezpieczną to będzie bezpieczniej ? :E
-
AQ dąży do tego aby było więcej typów tras niż dróg w Polsce. Już teraz zwykle są maksimum trzy sensowne drogi a typów tras pięć plus terenowa. I być może ona okaże się hitem.
-
... jeżeli na odcinku około 250km wszystkie 3 trasy (bezpieczna, szybka i optymalna) biegną tą samą drogą to jaka w końcu jadę ?
Cudowną! :)
-
... jeżeli na odcinku około 250km wszystkie 3 trasy (bezpieczna, szybka i optymalna) biegną tą samą drogą to jaka w końcu jadę ?
Czy jak przełączę na bezpieczną to będzie bezpieczniej ? :E
Uniwersalną :) .
Przy okazji oświadczam, że zezwalam Aquratowi na wykorzystanie niniejszej nazwy do nazwy kolejnej trasy.
Opis się jakiś wymyśli, obecne i tak nie przystają do tego co wyznacza AM, więc problemu specjalnego nie ma :D .
Np. "trasa zadowalająca każdego, od pieszego po kajakarza i kierowcę tira".
Do tego jakiś PR - "nasze badania wykazały, że 90% gospodyń nie widzi różnicy pomiędzy trasą uniwersalną a ich codzienną trasą itp.".
-
rgr tak czytam z uwagą twoje ostatnie posty i przypominasz mi takiego dawnego forumowicza, który w swoim avatarze miał parę tych staruszków z muppet show. Dinozaury tego forum wiedzą kogo wspomniałem. Nawiazujesz swoim sarkazmem do najlepszego okresu jego działalności. :) Mi to absolutnie nie przeszkadza, żeby było jasne, wnosisz przynajmniej trochę humoru do tego poważnego forum :)
-
Do tego jakiś PR - "nasze badania wykazały, że 90% gospodyń nie widzi różnicy pomiędzy trasą uniwersalną a ich codzienną trasą itp.".
A pozostałe 11% zauważa jak by różnicę... ale tylko w drodze powrotnej.
:E
-
Do tego jakiś PR - "nasze badania wykazały, że 90% gospodyń nie widzi różnicy pomiędzy trasą uniwersalną a ich codzienną trasą itp.".
A pozostałe 11% zauważa jak by różnicę... ale tylko w drodze powrotnej.
:E
dobreeeeee :P :E :E
-
Oj jesteście przewrażliwieni. 99,99% użytkowników nie korzystających z for dotyczących nawigacji nie ma żadnego problemu. Przecież w końcu jakoś ich doprowadzi w okolice celu i są szczęśliwi. Nawet nie podejrzewają jakie niuanse są tutaj rozpatrywane. :grin:
-
Izaw zgadzam się z Tobą . Ja pomimo czytania pdaclubu i innych miejsc jestem zwyczajnie po ludzku zadowolony jak dojadę do celu, zwłaszcza jak nie wiem jak tam dojechać, bo jak wiem to i tak jadę wg mojego routingu. AM doprowadza mnie tam gdzie chcę, a czy nadłożę kilka km , czy nie to mam to gdzies, bo jeżdżę służbowym samochodem :E . I takich właśnie klientów życzę producentowi. Wbija trasę i jedzie bez jej dogłębnej analizy.
-
Wbija trasę i jedzie bez jej dogłębnej analizy.
dokładnie tak powinno być..
kiedy wbijając trasę masz intuicyjną świadomość jak mniej więcej będziesz jechał
.. ale w AM tak nie ma :mrgreen:
-
Czy mnie się wydaje że w tytule tematu jest błąd : Trasa Bezpieczna w AutoMapie 6.10.
Nie ma takiej trasy w AutoMapie - po instalacji są stare nazwy tras, oraz nowa "Ostrożna", Bezpieczna to jakieś pomysły nie wiarygodnych autorów w jakiś artykulikach.
-
a spojrzałeś na linka w pierwszym poście ?
-
Tak spojrzałem i co z tego - PR Aquratu pisze mnóstwo bzdur o tym co jest w AutoMapie.
Ja mam AutoMapę 6.10 zainstalowaną i tam "Bezpiecznej" nie ma, jest natomiast "Ostrożna".
-
Była wypowiedź AQ. Każdy nazywał po swojemu, ale docelowo ma być Bezpieczna. Ale mam nadzieję, że po ankiecie uda się przekonać do Głównymi.
-
rgr tak czytam z uwagą twoje ostatnie posty i przypominasz mi takiego dawnego forumowicza, który w swoim avatarze miał parę tych staruszków z muppet show. Dinozaury tego forum wiedzą kogo wspomniałem. Nawiazujesz swoim sarkazmem do najlepszego okresu jego działalności. :) Mi to absolutnie nie przeszkadza, żeby było jasne, wnosisz przynajmniej trochę humoru do tego poważnego forum :)
Nie mam pojęcia o kogo chodzi, ale mam nadzieję że godnie go zastępuję ;).
Chwilowo inaczej do AM niż z poczuciem humoru nie da się podejść. Trzy głębokie wdechy i można odpalać. Albo można brać duże ilości %% (jeżeli iphonowcy stosują %%, to pewnie dopiero trzeźwieją).
Połączone: Styczeń 02, 2012, 19:58:27
PS. A może ktoś podzieli się wrażeniami z Ostrożnobezpiecznej czy jeszcze faza instalacji? ;)
-
Nie mam pojęcia o kogo chodzi, ...
To proste, nowe wcielenie Trekera wspomina z sentymentem jedno ze swoich pierwszych wcieleń.
Nikt poza nim za nim nie tęskni, więc w ten sposób postanowił się przypomnieć. :mrgreen:
-
Start: Pigża, Cel: Osiek n. Wisła gm. Obrowo, Wyjazd: 7:30 dzień powszedni, Trasa: Bezpieczna.
Automapa wyznacza trasę przez most na Wiśle w Toruniu, przez Podgórz na węzeł A1 Czernikowo, przez most autostradowy i zjazd z A1 w Grabowcu :O :O :O . Tam jest tylko zjazd tylko dla Obwodu Utrzymania Autostrady!!! Wisła piękna rzeka, można sobie po mostach tam i z powrotem jeździć, ale zjazd z A1 przez bramkę techniczną? Babol kardynalny!
-
O dziwo na jednej z poprzednich wersji map odcinki te były zablokowane. Już w Miplo wstawiłem odpowiednie punkty. Jutro powinny być dostępne blokady poprzez Live Drive (jeśli ktoś dzisiaj je aktywuje :wink:)
-
Tak spojrzałem i co z tego - PR Aquratu pisze mnóstwo bzdur o tym co jest w AutoMapie.
Ja mam AutoMapę 6.10 zainstalowaną i tam "Bezpiecznej" nie ma, jest natomiast "Ostrożna".
Dziwne. U mnie jest [Bezpieczna]. [Ostrożna] była w 6.10 beta2.
-
@jetsf : cytowany mój wpis jest z 23 grudnia, więc nie ma znaczenia jak będzie się nazywała ta trasa w wersji 8.13 w roku 2015.
23.12.2011 w AM nazwa trasy to "Ostrożna" (Bezpieczna jest równie nie trafiona, nie zdziwił bym się gdyby nazwali ją "Gładka").
-
Witam, mam taki problem w wyznaczaniu najprostszej trasy bezpiecznej z Warszawy do Krakowa (punkty start i koniec nieistotne). Nie rozumiem dlaczego w pewnym momencie trasa bezpieczna E77 zmienia się na jakieś dwie wojewódzkie, by ponownie wprowadzić mnie na trasę E77. Nadkładam przez to 11 kilometrów, a przecież mógłbym pojechać dalej prosto siódemką. O co tu chodzi ? Załączam obrazek tego miejsca "zdziwienia"
-
Jakbyś sobie przejrzał dokładnie mapę w miejscu dziwnego objazdu znalazłbyś fajnego babola.
W miejscu, gdzie na mapie jest budowany węzeł DK7 i DW762, blokada jednego ze ślimaków "weszła" na kawałek DK7 (tą jedną, czynną, zachodnią nitkę) i skutecznie blokuje na niej routing.
-
Jeżdżę regularnie tą trasą i zapewne dzięki LD nie mam takiego kwiatka.
-
Mi się wydaje, że tutaj dane SR mogą mieć wpływ na przebieg tej trasy, aczkolwiek to co napisałeś OchKarol też pewnie nie jest bez znaczenia
-
W miejscu, gdzie na mapie jest budowany węzeł DK7 i DW762, blokada jednego ze ślimaków "weszła" na kawałek DK7 (tą jedną, czynną, zachodnią nitkę) i skutecznie blokuje na niej routing.
Nie sądzę, z najnowszymi danyni SR węzeł jest przejezdny,
a trasę prowadzi mi bez żadnych dziwnych objazdów, czy to szybką czy bezpieczną.
-
Dziwna sprawa, bo ja mam też najnowsze dane SR, a jednak trasa zbacza mi w bok, a potem wraca na E77. Punkt przelotowy wyprostował mi trasę. Mam nadzieję, że tam da się w miarę sprawnie jechać i nie będę żałował tego via punktu :)
-
Najnowsze czyli z 25-go maja?
A jaki dzień i godzina wyjazdu? Trasy szybka/optymalna też omijają ten odcinek?
-
dane SR mam z 25 maja, natomiast godzina startu to opcja TERAZ (w trasa-informacje , zakładka 2/6), czyli 12:04.
A tak przy okazji to odkryłem babola w programie. Wyznaczamy trasę z punktu A do B i patrzymy na czas dojazdu na pilocie. Potem idziemy do trasa informacje i na zakładce 2/6 widzimy, że godzina wyjazdu jest o godzinę do przodu w stosunku do obecnego czasu, a godzina dojazdu też jest o godzinę przesunięta w stosunku do tej z pilota. Ta rozbieżność pomiędzy wskazaniem na pilocie, a tym co pokazuje trasa - informacje to w moim odczuciu błąd programu. Dopiero jak tam kliknę opcję TERAZ, czyli przesunę datę startu, to trasa się nie przelicza, ale to co jest na zakładce 2/6 zgadza się z tym co na pilocie.
-
Jednak jest jakiś błąd w danych, dla krótkich tras węzeł jest przejezdny,
ale przy długich już nie, po zbliżeniu na węzeł trasa u mnie wygląda tak:
-
czyli pewnie dlatego u ciebie było okey, bo nie sprawdziłeś trasy tak jak podałem, czyli z Warszawy do Krakowa. Pewnie na tak długiej trasie babol by również u ciebie zaistniał na mapie. Tylko ciekawe, że program pozwolił mi spokojnie wstawić punkt via i nie wyrzucił komunikatu, że trasa prowadzi przez drogi zamknięte i czy się na to zgadzam. Ale to zapewne wina tego babola, o którym wspomiałeś, czyli de facto trasa jest przejezdna, tylko coś jest źle odczytywane przez program z mapy i puszcza kierowcę gdzieś w bok. Ale, że babol jest na tak uczęszczanej trasie, to aż dziw bierze, że tego nie sprawdzili. Toż to kręgosłup tego kraju można powiedzieć :) Jutro tamtędy będę jechał, więc sprawdzę jak to jest z tym przejazdem na tym podejrzanym odcinku siódemki.
-
Do Krakowa prowadzi mi normalnie, screen jest z trasy w stronę do Wawy.
-
Targeo puszcza bez problemu trasą podstawową. Tam pod Chęcinami jest jakiś 42 km odcinek , gdzie malują pasy, ale problem ma się zakończyć dziś do 16:00 (odczytane z dymka na Targeo)
-
a jak zmienia się czas przejazdu po wstawieniu punktu via? zgaduję że błąd jest w pliku hubnet.
-
...Jutro tamtędy będę jechał, więc sprawdzę jak to jest z tym przejazdem na tym podejrzanym odcinku siódemki.
Dojechalem do Krakowa siodemka, bez zadnego odbijania w bok jak sugerowal mi program. Trasa na calej dlugosci jest przejezdna.
-
Nie bardzo miałem gdzie to wrzucić, więc ten wątek wydał mi się najbliższy tematowi. Otóż przeżyłem szok, gdy porównałem trasy BEZPIECZNE w AM i NE! Planowany wyjazd o 8 rano. Nigdy bym nie wpadł na pomysł, żeby jechać przez Kraków :O
-
@Qbek no widzisz jak różne ludzie mają preferencje. Zasłoniłeś screena z NE, ale domyślam się, że NE pocciągnął z Katowic autostradą w stronę Krakowa i potem w górę. Ja dokładnie tak jeżdżę i wolę nadłożyć trochę kilometrów, ale tak jest dla mnie bardziej komfortowo i bezpiecznie :E
-
Zasłoniłeś screena z NE,
Sam się zasłonił, taki to zaje... program :D Specjalnie nie pokazuje trasy, żeby nie zrezygnować z wyjazdu :mrgreen: