MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy

  • 8 Odpowiedzi
  • 17707 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« dnia: Sierpień 29, 2012, 20:44:32 »
Witam,

Mam taki dziwny problem:
Otóż maiłem wcześnie Goclevera 5066 FMBT z AutoMapą na karcie MicroSD z wrzuconymi "głosami" tzn. np. Czesiem itd. do głównego katalogu z programem na karcie pamięci - to działało.
Teraz kupiłem nowego MODECOMa MX2 HD gdzie zaskoczyło mnie już to że jak ją włączyłem to była tam jakaś AutoMapa ale nie zarejestrowana więc rozumiem , że jej nie było :)
Ale mam moją mapę na ww/ karcie SD. I niby wszystko jest ok mapa działa tylko nie mam dodatkowych głosów, które są w tym miejscu co były czyli w głównym katalogu z mapą. W ogóle to mam wszystkie podstawowe głosy polskie i innych narodowość a tych nie ma w głównym katalogu mapy. Więc niech ktoś mi wytłumaczy skąd nawigacja bierze te głosy i jak mam zrobić żebym mógł wybrać moje dodane głosy :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2012, 21:32:17 »
Programu AM się nie rejestruje tylko mapy do niego więc domyślam się że uruchamia się ta wersja z urządzenia (a nie Twoja z karty bo to ją wskazuje odpowiedni lancher) ,wczytuje tylko Twoją zarejestrowaną mapę . Wywal AM z urządzenia i niech się odbuduje instalacja z karty (jeśli masz wtyczkę odbudowy) albo przekopiuj voices z karty do katalogu AM a urządzeniu
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2012, 21:40:07 »
Dzięki - przekopiowałem moje głosy folderu automapy w urządzeniu i jest ok. Trochę nie rozumiem pierwszej części Twojej odpowiedzi bo jestem dosyć zielony w tym :) Ale chętnie bym wyrzucił z urządzenia cała Automapę bo i po co tam ma być i coś mieszać tylko nie wiem czy mogę ???? Tak poprostu - nic się nie stanie ?

*

Offline SMS

  • 32
Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2012, 21:55:32 »
Tak przy okazji: Jak sprawuje Ci się Modecom HD z automapą? Nie muli? Szybko łapie fixa?

Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2012, 22:03:23 »
hmmm, mam ją parę godzin - fixa łapałem w domu więc to nie jest adekwatne. Ale sama mapa chodzi spoko - wyłączyłem animację meni.

*

Offline NUFI

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM Freeway MX2 HD; MIO A201; AM_6.13EU + 8Gb
Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2012, 07:58:25 »
Tak przy okazji: Jak sprawuje Ci się Modecom HD z automapą? Nie muli? Szybko łapie fixa?

Używam Modecoma HD od blisko roku i sprawuje się bardzo dobrze. Fixa wyszukuje bardzo szybko i to nawet w trudnych warunkach, w których poprzednia nawigacja MIO nie była wstanie złapać fixa. Może nie jest demonem prędkości działania przy przewijaniu mapy ale mi to wystarcza. Jeżeli ktoś planuje odtwarzanie filmów (oczywiście nie HD) to tutaj jest kiepsko :(
Dobrze działa połączenie modemowe via Bluetooth z telefonem i funkcja Traffic oraz zestaw głośnomówiący.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2012, 11:43:54 »
....... Trochę nie rozumiem pierwszej części Twojej odpowiedzi bo jestem dosyć zielony w tym :) Ale chętnie bym wyrzucił z urządzenia cała Automapę .......
Ok to spróbuję rozjaśnić . Tak zwana rejestracja AM jest tak naprawdę rejestracją pliku z mapami. Sam program możesz sobie zainstalować bez rejestracji i będzie działał tylko co z tego jak nie masz map :E
W Twoim wypadku kupiłeś   urządzenie z zainstalowaną AM i włożyłeś do niego kartę z zainstalowaną swoją AM. I teraz , naciskając ikonę "nawigacja" włączasz skrót który prowadzi do AM zainstalowanej w urządzeniu a ta podczas startu przeszukuje zasoby i znajduje zarejestrowane mapy na karcie.
Możesz Przekopiować cały katalog AM z karty na "diwajsa" w miejsce katalogu AM w modecomie (Nawet z mapami masz4GB pamięci to wejdzie) ale karta musi i tak być zamontowana bo do niej masz przypisaną licencję .Można zostawić AM na karcie a przerobić skrót ekranowy tak by uruchamiał/wskazywał AM z karty a z modecoma skasować AM zyskując miejsce na multimedia :E . Można też oczywiście napisać prośbę o zwolnienie licencji i przypisać ją do urządzenia wtedy będziesz mógł swobodnie wymieniać karty z filmami,muzyką czy co tam akurat potrzeba
Mam nadzieję że nie zaciemniłem jeszcze bardziej :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2012, 23:43:37 »
witam mam takie pytanko mam modecoma free way mx2 z wgrana automapa 6.10 moze mi ktos wytłumaczyc jak dodac głosy np czeia itd do tej mapy prosze o bardzo dokładne wytłumaczenie jak to zrobic poniewaz jestem w tym temacie swierzy  napiszcie poprostu krok po kroku jak to zrobic gdzie w co wejsc gdzie co wgrac jakie pliki itd
z góry dziekuje za pomoc

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MODECOM MX2 HD - AutoMapa - gdzie wrzucić nowe głosy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2012, 06:41:44 »
Na początek prośbę mam do Ciebie polonistyczną.
Kropek i przecinków używa się nie tylko do oznaczania wersji softu a i wbudowany w forum czy praktycznie kazdą przeglądarkę moduł do sprawdzania pisowni też jest nie od parady.
Sory za powyższe ale az mnie boli, jak to czytam.

A teraz do meritum.
Pliki z głosami do Automapy musisz umieścić w folderze AutoMapa EU.
Ot cała filozofia.

Jak zdobyć pliki z głosami?
Kupić :)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .