PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa WinCE, WM, WP6.x => Wątek zaczęty przez: Miami w Czerwiec 13, 2013, 23:40:49
-
Udostępniona została kolejna wersję AutoMapy.
"Wersja AutoMapa Windows 6.13 1304
zwiększenie precyzji wyznaczania tras,
korekty w uwzględnianiu manewrów w trasie,
usprawnienia w działaniu przepustowości manewrowych,
usprawnienie działania zmian kierunkowości dróg poprzez technologię LiveDrive!,
uwzględnianie dróg w budowie,
korekty dla dróg czasowo zamkniętych,
poprawa prowadzenia tras po drogach wewnętrznych,
poprawki błędów w ograniczeniach dla tras ciężarowych,
zwiększenie szybkości wyznaczania tras ciężarowych oraz poprawa dojazdów do trudnych miejsc (np. Moskwa)
poprawki w trasach pieszych
poprawienie działania aplikacji z Becker Content Manager
zmiany i dostosowania dla urzadzeń: Modecom Freeway MX3HD, Cruser a50, Stacja multimedialna 2DIN Clarion NX502E"
-
Z nazwy wynika, że program ten sam co w RC. Mapy też chyba te same. Może nowsze SR, chociaż w RC były z 10-06.
Warto marnować transfer i instalować, czy to to samo co RC?
-
Bulid jak również mapa ten sam numer ( brak aktualizacji)
-
Wczoraj pobierane pliki nawet nie mały zmienionej nazwy (jeszcze była z RC), tak AM6.13RC została wczoraj oficjalną wersją 6.13, tak samo jak Majewski mistrzem Europy 2010 w pchnięciu kulą. :wink:
-
czytając listę zmian rozumiem że, mapa wogóle się nie zmieniła? żądnych nowych dróg, nowych planów miast?
-
Była mapa 1304 i jest mapa 1304, coś jeszcze wymaga wyjaśnienia?
-
czytając listę zmian rozumiem że, mapa wogóle się nie zmieniła? żądnych nowych dróg, nowych planów miast?
Zle rozumiesz, nie każde jajo od tej samej kury jest takie samo.
Kwietniowe 1304 a czerwcowe 1304 to nie to samo, jest różnica 12 wersji kompilacji map i masz miliony okazji do poszukania różnic. Powodzenia, ja nie szukam.
-
Mapa jako taka jest ta sama. Nowe mogą być dane SR, blokady i inne tego typu dane .
-
Wyznaczcie trase jako Cel punkt 432145.64 165637.75 (Chorwacja, Baska Voda) a Start gdzieś w Polsce. W trasie Bezpiecznej prowadzi o 16 km więcej pomijając tylko krótki zjazd, a w Optymalnej jest krócej i prowadzi bezpośrednio do tej miejscowości.
-
U mnie pomiędzy optymalną a bezpieczną jest jeden kilometr różnicy - 1330 i 1329 km (start Stalowa Wola).
A sam dojazd bezpośrednio do Baska Voda jest identyczny w obydwu trasach.
-
sam dojazd bezpośrednio do Baska Voda jest identyczny w obydwu trasach
jest identyczny bo wyznacza cel na D8, ale do punktu 43214564 16563775 (który jest za małym zjazdem!) jest 16 km różnicy pomiędzy optymalną a bezpieczną. Czy to jest normalne, żeby omijając 5 metrów jechać jeszcze 16 km i to w miejscowościach turystycznych ?
Bezpieczna powinna brać pod uwage drogi główne tylko poza miejscowościami.
-
ale do punktu 43214564 16563775 (który jest za małym zjazdem!) jest 16 km różnicy pomiędzy optymalną a bezpieczną.
Mi trasy wychodż identyczne, a poza tym nie za bardzo jest tu o czym dyskutować, bo smerfetka
umieściła ten post w wątku o LD, więc na dobrą sprawę nie wiadomo o jaką wersję AM i mapy chodzi,
a współrzędnych też trzeba sie domyślać bo nie napisała w jaki podała je formacie.
-
jest identyczny bo wyznacza cel na D8, ale do punktu 43214564 16563775 (który jest za małym zjazdem!) jest 16 km różnicy pomiędzy optymalną a bezpieczną.
No to ja mam chyba jakieś inne współrzędne, bo mi pokazuje CEL tak
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/76604899/Navi/201306/baska%20voda.jpg)
-
Czy u Was też jak wpisujecie jako cel Warszawę wyskakuje też miejscowość Warsaw ???
piona
-
Tak i tak ma byc.
-
Napiszesz dlaczego?
piona
-
Moze to i dziwnie zabrzmi ale nie napisze bo najzwyczajniej nie wiem :) A dlatego wnioskuje ze tak ma byc, bo jest tak od dawien dawna :)
-
Napiszesz dlaczego?
piona
Dla mnie również jest to do niczego nie potrzebne. Pewnym wyjściem jest info tips&tricks
Pozbycie się z wyników wyszukiwania miast powtórzeń nazwy Warszawa w pisowni angielskiej i niemieckiej:
plik placesynonyms.txt, wiersz:
Syn18=Warszawa;Warschau;Warsaw usunąć ;Warschau;Warsaw
można też usunąć cały wiersz, ale wtedy należy koniecznienie poprawić numerację w kolejnych wierszach (Syn19 ...)
tak by zachować ciągłość z krokiem co 1, w przeciwnym razie wiersze poniżej nie będą zauważone przez program.
W podobny sposób, uzupełniając słownik synonimów miast (to właśnie ten plik) można też umożliwić wyszukiwanie
innych miast niż stolice wg polskiej nazwy miasta, np.:
Syn20=Venecia;Wenecja
Syn21=Firenze;Florencja
-
To spróbujcie z Gdańskiem :-) Wyskoczy pierwsza nazwa po kaszubsku. Zgłaszam im to 100 lat temu, mieli poprawić ale coś nie wyszło.
-
A ja w dniu wczorajszym miałem taki przypadek.
Start: Piotrków Kujawski
Cel: Warszawa, ul. Płochocińska
Dodałem 'Przez punkt': stacja BP w Kutnie
AM do Kutna kierowała mnie autostradą od Kowala. A po zjechaniu na stację już drogą DK92 z Kutna na Łowicz.
Więc gdzieś w okolicach Strykowa dałem punkt 'Przez okolice' aby jechać cały czas autostradą.
Po wyznaczeniu trasy AM się wyłączyła. Po ponownym uruchomieniu programu znowu wyznaczanie trasy - punkty program pamiętał - i ponownie wyłączenie. Reset urządzenia również nie pomógł.
Dopiero szybkie wciśnięcie 'usuń trasę' zaraz po uruchomieniu pozwoliło korzystać z AM.
Ale po ponownie dodanym punkcie w okolicach Strykowa "Przez okolice" znowu pojawiło sie to samo.
Poniżej filmik obrazujący zachowanie AM - spotkał się ktoś z tym ??
https://dl.dropboxusercontent.com/u/76604899/Navi/201306/2013-06-26%2012.13.22.mp4
-
Ja miałem bardzo podobny problem: Start Nowy Tomyśl, Koniec południe Łodzi, dodanie PRZEZ Konstantynów Łódzki (okolica) zawiesza program, wyskakuje komunikat Problem z dostępem do pamięci czy jakoś tak. Jedynie reset urządzenia pomaga. Ja mam wyłączoną opcję automatycznego uruchamiania GPS po starcie programu więc pewnie dlatego po restarcie nie muszę się śpieszyć z usuwaniem trasy ale myślałem sobie właśnie że gdyby się uruchamiał automatycznie i nie byłbym w stanie zdążyć usunąć trasy to chyba w samochodzie bym sobie nie poradził.
-
Dzisiaj miałem w rękach Nokię X11 z AM 6.13.
Myślałem na początku, że nie działa. Przesuwanie mapy nie dawało żadnego efektu -- dopiero po puszczeniu palucha mapa pojawiała się już przesunięta. Nie było efektu przesuwania ekranu na bieżąco ("suwania bitmapy" ;) ).
Czy to jakiś nowy ficzer w nowych wersjach AM, czy na X11 po prostu tak się dzieje?
-
czy na X11 po prostu tak się dzieje?
Raczej w tym jest przyczyna. Przynajmniej u mnie przesuwa na bieżąco.