AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112

  • 381 Odpowiedzi
  • 154146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:39:37 »
Czyli wg profilu Biluni mam jechac 314km w czasie 5h 38m  :-? Ten czas wg SR czyli 4h 10m jak najbardziej jest ok. Ale te 5h 38m to bez komentarza.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:16:37 »
Dajmy spokój profilom Biluni.
Skoro po autostradzie jeździ ze średnią prędkością niecałe 90km/h oraz szybciej po drodze miejskiej, niż miejskiej głównej, to nie znęcajmy się jego patentami.

Połączone: Styczeń 06, 2012, 23:20:12
A może powinieneś skorzystać ze średnich dla poszczególnych kat. dróg proponowanych przez niejakiego Bilunia i w ten sposób prognozować czasy przejazdów? Tylko nie wiem, czy to ma sens.
Profile - może i tak.
Biluni - nie.

Z profilami jest ten problem, że po każdym wydaniu SR trzeba coś tam zawsze poprawić, bo okazuje się, że co dwa tygodnie, na tej samej trasie, pomimo tej samej pory roku prognozy są różne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 23:20:12 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:29:48 »
A może kolega Klusek będzie z tego rozwiązania zadowolony? Wreszcie nie będzie musiał się ścigać z AM, a dodatkowo, zazwyczaj będzie od niej szybszy  :wink:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:38:42 »
Niech sobie sam poustawia profile, wyznaczy kilka/kilkanascie swoich tras i dopiero będzie może zadowolony.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:41:01 »
 Nie żebym zachwalał jego patenty bo nie używam ale swoje profile Bilunia nie  robił  do ETA tylko do "właściwego"  routingu  B)

 
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:45:29 »
Nie żebym zachwalał jego patenty bo nie używam ale swoje profile Bilunia nie  robił  do ETA tylko do "właściwego"  routingu  B)
Racja. A poza tym ETA w przypadku tych profili to porazka o czym pisalem wyzej. Ale jak slusznie zauwazyl kolega Rukat nie w tym rzecz.

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 07, 2012, 11:37:05 »
Tutaj rozwiązaniem problemu dostrajania profili prędkości pod każdego kierowcę byłby automatyczny mechanizm zaszyty w AM. Proste i banalne: AM "wie" po jakiej jedziesz drodze i z jaką prędkością, wystarczy, żeby te dane zapamiętywała i po jakimś czasie (tygodniu? miesiącu?) takiej jazdy każdy ma profile dokładnie dostrojone do swojego stylu jazdy... Może w wersji 7.0  :wink:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 07, 2012, 11:52:03 »
Taką właśnie propozycję składałem do supportu już 2 lub 3 lata temu ...
więc na jej implementację w 7.0 bym nie liczył ... może w wersji 10.0

« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 11:54:04 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:11:50 »
A może kolega Klusek będzie z tego rozwiązania zadowolony? Wreszcie nie będzie musiał się ścigać z AM, a dodatkowo, zazwyczaj będzie od niej szybszy  :wink:

Widzisz, tu nie chodzi o to, żeby się ścigać z AM, bo ja jadę swoim tempem i program nie będzie mnie zmuszał to ścigania ;) Chodzi tylko o to, że skoro jest taki bajer jak ETA to powinien działać tak jak powinien.
I tak jak już wcześniej mówiłem ETA wyliczany jest błędnie nie na wszystkich trasach, bo na większości jest on wyliczany z dokładnością co do kilku minut. Najwidoczniej po prostu jest nie tak z danymi SR lub zaszytymi prędkościami dla niektórych odcinków.
A pomysł żeby AM uczyła się sposobu jazdy i prędkości kierowcy też już miałem wcześniej, nawet mail do supportu w tej sprawie poszedł, ale jak widać bez odzewu.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:59:22 »
Klusek
Tobie ETA pasuje na jednych trasach innemu na innych, bo ma inny styl jazdy. Nie idealnego rozwiązania które pasowałoby wszystkim. Dodatkowe aktualne warunki drogowe, różne od typowych, wprowadzają dodatkowe błędy.

Co do dopasowywania się profili do użytkownika. Nie jest to takie proste. Trzeba by uwzględnić więcej czynników niż tylko kategoria drogi i prędkość. Trzeba by uwzględnić porę dnia (korki), obciążenie drogi i inne. A po dwóch miesiącach "dostrajania" przyszła by nowa wersja mapy i wymiotła by profil. Zabawa zaczęła by się od nowa. O próbach tego będzie pomyśleć po gruntownej zmianie algorytmów, a na to nie zanosi się. Zamiast upraszczania dodaje się dodatkowe opcje komplikujące wyliczanie.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:36:12 »
Tobie ETA pasuje na jednych trasach innemu na innych, bo ma inny styl jazdy. Nie idealnego rozwiązania które pasowałoby wszystkim.
Pełna zgoda. Nie oczekujmy, że kiedykolwiek będzie ETA pasujące każdemu.

Edyta:
Jakby ktoś nie zauważył to działa (przynajmniej u mnie) automatyczna zamiana skórki z pionowej na panoramę.
Wystarczy w pliku "AutoMapa.defaultskins.txt" przy odpowiednich rozdzielczościach wpisać nazwy plików skórki.
Dla przykładu, dla Omni GT-i8000 trzeba wpisać:
...
480x800=DarekFoto-Black
800x480=DarekFoto-Black-Panorama
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 15:47:43 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:38:57 »
Tutaj rozwiązaniem problemu dostrajania profili prędkości pod każdego kierowcę byłby automatyczny mechanizm zaszyty w AM. Proste i banalne: AM "wie" po jakiej jedziesz drodze i z jaką prędkością, wystarczy, żeby te dane zapamiętywała i po jakimś czasie (tygodniu? miesiącu?) takiej jazdy każdy ma profile dokładnie dostrojone do swojego stylu jazdy... Może w wersji 7.0  :wink:
tylko w przypadku wgrywania nowego oprogramowania i musu formatowania karty powstaje mus archiwizacji jakiś tam plików... czego nie robi każdy i nie każdy potrafi
jeżeli jej nie zrobisz to tracisz te dane

... i zabawa od początku

no i trzeba minimum jeden raz jechać daną trasą, bo każda jej zmiana na podstawie LD powoduje... ż dane są mało warte
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 08, 2012, 09:52:26 »
W piątek ustawiłem niby bezpieczną na trasę Warszawa - Góra Kalwaria - Wilga - Puławy. Nie było tak jak liczyłem że będzie. Mam bez LD, SR ostatnie i wymieniane przez PC. Wcale nie goni głównymi a wali po krzakach. Zamiast z Góry Kalwarii główną tirówką (50) za most do ronda to nakazuje skręcić gdzieś na wiochę Kosumce taki niby skrót. Bezpieczną może każe się nazywać dlatego że nie musiałem przez 5 km oglądać TIR-ów. Podobnie było przed samymi Puławami w samym mieście nie wspomnę.

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 08, 2012, 10:08:53 »
Ja już zaczynam nie zwracać uwagi na ETA. Nie mam czasu i ochoty po każdej aktualizacji SR sprawdzać i testować to na kilku znanych mi trasach.

Zastanawia mnie news jaki wpisał nocnyMarek na początku tego wątku:

Istotna informacja, której zabrakło na stronie AM:
Cytuj
AutoMapa 6.10 jest ostatnią wersją programu, która będzie działać na
urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów PPC 2003 i WCE 4.2.

Dotyczy to również urządzeń z systemem 2003SE.

Czyżby to oznaczało, że w końcu w AM zostanie napisana/przepisana od nowa? Bo w tym momencie mamy stary program, który jest tylko modyfikowany i są doklejane kolejne funkcje, które czasami powodują błędy w starych już działających poprawnie. Dzięki temu powstał nam kolos na glinianych nóżkach.

NocnyMarku może wiesz coś więcej?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 10:13:19 wysłana przez robertpiaty »

*

Offline piotr19772

  • **
  • 132
  • Sprzęt: Tomtom GO 740 Live
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:01:26 »
Cytuj
cytat z strony automapa.pl
Uwaga!
AutoMapa 6.10 jest ostatnią wersją programu, która będzie działać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów PPC 2003 i WCE 4.2.

MI sie wydaje ze w koncu moze sie pojawi wersja na Androida ?????
TT GO 740 Live ;)
Od dnia (05/03/2012) Navcore 9.401.862279.1 mapa (22/05/2011) v870.3406
Od dnia 26/07/2012 HTC Desire C

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 08, 2012, 12:07:10 »
Chyba każdy widzi, że najwyższa pora przepisać program od nowa... :-|
Ja na razie porzucam AM bo nie jestem w stanie znieść jej wybryków. Osobiście poleciłem ją mojej teściowej i była bardzo zadowolona jeżdżąc przez prawie rok na jakiejś starej wersji. Zaproponowałem jej, że przed końcem subskrypcji zrobię jej update i tylko najadłem się wstydu. Co chwilę słyszę, że coś tam jej nie działa :-|
Zainstalowałem Mapamap wersję testową na mój telefon z androidem. Program nie jest idealny, ale JEST w przeciwieństwie do AM, której na Androida nie ma. Mam jeszcze kilka dni testów za darmo i może zdecyduję się na ten program. Prowadzi czasem bardzo dobrze, czasem coś mi lekko nie pasuje, ale do prywatnych "niedzielnych" zastosowań wystarczy. No i program rozwija się w dobrą stronę a nie brnie w ślepą uliczkę!
Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:05:50 »
Cytat: robertpiaty
Czyżby to oznaczało, że w końcu w AM zostanie napisana/przepisana od nowa? Bo w tym momencie mamy stary program, który jest tylko modyfikowany i są doklejane kolejne funkcje, które czasami powodują błędy w starych już działających poprawnie. Dzięki temu powstał nam kolos na glinianych nóżkach.

NocnyMarku może wiesz coś więcej?

Niewiele, dopytywałem o szczegóły, bo moje Palmaxy, mimo swoich lat mają się całkim dobrze,
ale niestety mają system 2003SE. Tyle udało mi się jeszcze dowiedzieć:

Cytuj
Są to również ostatnie mapy działające z tą wersją programu.
Zarówno systemy te, jak i urządzenia, na których działają są już mocno przestarzałe
i niestety ich dalsze wspieranie mocno wstrzymywało dalszy rozwój AutoMapy.
Przy tworzeniu jej kolejnych wersji jesteśmy uzależnieni od wsparcia
starych systemów przez narzędzia programistyczne różnych firm- m.in Microsoftu,
a to wsparcie naturalną koleją rzeczy, wygasło.
Staraliśmy się jak najdłużej utrzymywać wsparcie dla tych urządzeń,
ale kiedyś i tak tę decyzję trzeba bylo podjąć.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:22:13 »
Cytuj
cytat z strony automapa.pl
Uwaga!
AutoMapa 6.10 jest ostatnią wersją programu, która będzie działać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów PPC 2003 i WCE 4.2.

MI sie wydaje ze w koncu moze sie pojawi wersja na Androida ?????


Ależ przecież już jest wersja na Androida - tylko nazywa się inaczej, kto inny ja robi i kosztuje 39 PLN!

Szczegóły są tu: http://navmax.com.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:00:57 »
Ależ przecież już jest wersja na Androida - tylko nazywa się inaczej, kto inny ja robi i kosztuje 39 PLN!
Szczegóły są tu: http://navmax.com.pl/
No to skoro tak polecasz, to może sam kupisz, a potem podzielisz sie wrażeniami w wątku o Navmaxie
Sądzę że wielu będzie zainteresowanych, w szczególności wrażeń z map Emapy w które jest wyposażony.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:36:43 »
Raczej informuję aniżeli polecam. Za to zachęcam do samodzielnego po-testowania bo przecież jest wersja demo 14-dniowa o pełnej funkcjonalności.
Sam na razie też testuję i oczywiście podzielę się opinią, pomimo tego że moje serce jakiś czas temu zdobył TomTom który notabene też ma się pojawić w tym roku w wersji na Androida.

*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:08:18 »
emisiu, nie będę tu pisał swojej opinii o programie, bo i tak to nikogo tutaj nie interesuje, ale zachęcam cię do napisania swojej opinii w wątku, do którego link wkleił ci NM. Tam juz parę osób zabrało głos w temacie.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:37:45 »
W piątek ustawiłem niby bezpieczną ... Wcale nie goni głównymi ...
Mnie dziś "bezpieczna" chciała przegonić przez Centrum Kraśnika (zamiast obwodnicą).
"Szybka" zresztą też.
Dopiero 10 km przed Kraśnikiem porcja danych LD skierowała AM na właściwy tok rozumowania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 00:14:10 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:35:48 »

Cytuj
Są to również ostatnie mapy działające z tą wersją programu.
Zarówno systemy te, jak i urządzenia, na których działają są już mocno przestarzałe
i niestety ich dalsze wspieranie mocno wstrzymywało dalszy rozwój AutoMapy.
Przy tworzeniu jej kolejnych wersji jesteśmy uzależnieni od wsparcia
starych systemów przez narzędzia programistyczne różnych firm- m.in Microsoftu,
a to wsparcie naturalną koleją rzeczy, wygasło.
Staraliśmy się jak najdłużej utrzymywać wsparcie dla tych urządzeń,
ale kiedyś i tak tę decyzję trzeba bylo podjąć.

Wydaje mi się, że gdyby w następnej wersji programu miały być w change logu takie zmiany jak np. poprawa algorytmu wyznaczania tras, czy zmiany sposobu prezentacjo ostrzegania o POI itp. to nie było by takiej informacji. Oby to oznaczało nową wersję programu, a nie "ulepszanie" poprzedniej. Trochę wróżę z fusów, ale fusy ładnie się układają :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:38:52 »
Też przypuszczam że wersji 6.11 już nie będzie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline stano0

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad 560BF; Nokia N82, Samsung GalaxyS
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 09, 2012, 14:19:59 »
Witam,
mam od początku zainstalowania tej wersji problem z limitami pamięci. Instalacja na formatowanej karcie od nowa, zawsze tak robię przy zmianie wersji. Otóż, za każdym razem po wyłączeniu urządzenia limity na mapy i POI spadają do 1Mb. Muszę przy każdym uruchomieniu pamiętać o ustawieniu limitów a potem dopiero mogę ustawiać trasę bo inaczej myśli i myśli i nic.
Kto wie co to za cudo, w poprzednich wersjach tego problemu nie miałem

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 09, 2012, 14:21:43 »
Dzisiaj przeprowadziłem mały test 6.10 i jakości danych SR +LiveDrive!

W trasie na ok. 5 km przed celem ( w trakcie normalnej nawigacji) postanowiłem dalszą trasę jechać równolegle z demem trasy.

Czyli  Menu--> Trasa --> Demo  w czasie rzeczywistym  podróżowałem ja i niezależnie AM .

Nie jechałem specjalnie szybko lub wolno - po prostu tak jak pozwalały na to warunki drogowe .

Średnio AM była za mną jakieś 700-1300 m  czyli  SR +LiveDrive! nie były zbyt "szybkie" chociaż w porywach przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h demo trasy przekraczało 110 km/h.

Ostatnio  sporo jeżdżę po znanych mi trasach i takie symulacje będę przeprowadzał częściej!


*

PapaD

Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 09, 2012, 14:26:50 »
Średnio AM była za mną jakieś 700-1300 m
Fajny i ciekawy test. Tylko zlituj się nad programem następnym razem, bo on musi cię  stale gonić i żeby mu pikawa nie poleciała, bo wszyscy na tym stracimy. Musisz być niezłym piratem na drodze, jak ciągle program gonił za Tobą :E  To tyle w opcji na wesoło. A teraz na poważnie, co ty chcesz tym testem udowodnić ? Przecież to już zostało udowodnione i między innymi przeze mnie nie chwaląc się, że dane SR załadowane do programu są wołowate, patrz zimowe i bez wychodzenia z domu można taki kolejny udowadniający test przeprowadzić. Ja wiem co pewnie pomyślisz (ale nie odpiszesz, bo nie wypada), że okey , ale przecież jest LD, które to powinno te odchyłki SR-a wyrównać / urealnić. Zgadzam sie z tym, tylko jest jeden mały problem - LD to niedziałający gadżet, lub działający losowo / wybiórczo, a najczęściej spory czas po fakcie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 15:07:50 wysłana przez PapaD »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 09, 2012, 14:37:40 »
Mała uwaga do programu: 
 
Wybór miejscowości docelowej w czasie jazdy np. Lipowa (kilkadziesiąt rekordów dla całej Polski ) . Zaproponowałem supportowi aby wybór adresu następował poprzez wybranie również województwa w którym leży miejscowość co znacznie zawęża wybór dla tak samo nazywających się miejscowości.

Znalezienie  w trackie jazdy miejscowości na przydługiej liście często jest bardzo kłopotliwe!


*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:02:59 »
Też przypuszczam że wersji 6.11 już nie będzie.
Numerek numerkiem. Nawet obecnej kompilacji można nadać numer 9.4 albo 12.01 (od daty). Nic to nie zmienia.

Tłumaczenie AQ też jest nie do końca prawdziwe. Wsparci dla systemu nie ma, ale API tych wszystkich systemów niewiele się różni. Ile z nich jest wykorzystywanych? Nie wiadomo.

Myślę, że głównym powodem rezygnacji ze wspierania tych systemów nie jest system, a urządzenia na których pracuje. Jest to z reguły słabszy sprzęt który ma problemy z płynną obsługą przerośniętej AM. Doszli do wniosku, że dużo uwag do działania wynika ze słabego sprzętu i w ten sposób chcą poprawić "image".
Oczywiście przy okazji każda wersja będzie miała mniej odmian. Z czterech plus PC na trzy plus PC.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.10.0 z mapą 1112
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:06:06 »
Średnio AM była za mną jakieś 700-1300 m
Fajny i ciekawy test. Tylko zlituj się nad programem następnym razem, bo on musi cię  stale gonić i żeby mu pikawa nie poleciała, bo wszyscy na tym stracimy. Musisz być niezłym piratem na drodze, jak ciągle program gonił za Tobą :E  To tyle w ramach łatki trolla przypiętej mi przez jednego śmiertelnie poważnego użytkownika forum. A teraz na poważnie, co chcesz tym testem udowodnić ? Przecież to już zostało udowodnione i między innymi przeze mnie nie chwaląc się, że dane SR załadowane do programu są wołowate, patrz zimowe i bez wychodzenia z domu można taki kolejny udowadniający test przeprowadzić. Ja wiem co pewnie pomyślisz (ale nie odpiszesz, bo nie wypada), że okey , ale przecież jest LD, które to powinno te odchyłki SR-a wyrównać / urealnić. Zgadzam sie z tym, tylko jest jeden mały problem - LD to niedziałający gadżet, lub działający losowo / wybiórczo, a najczęściej spory czas po fakcie.

Zauważ że nie wszędzie są dostępne dane LiveDrive! , a dane SR no cóż są jakie są - w każdym razie od narzekania na nie ich jakość na pewno się nie poprawi!