....wszystkie - 160
Chyba poproszę Cie o podanie dróg po których jeździsz by je omijać.... 
Źle zinterpretowałeś. Fakt, że trochę nieszczęśliwie nazwany.
To jest taki nadrzędny parametr "w dół". Jeśli np. przy drogach międzynarodowych ustawisz 90km/h a przy wszystkich 80 km/h to AM przy międzynarodowych będzie liczyła 80 km/h.
AM porównuje wartość przypisaną do danej kategorii drogi z kategorią wszytskie i wybiera tą mniejszą.
a dokładanie wg FAQ AM wygląda to tak:
Podczas wyznaczania trasy szybkiej program stara się zrobić to tak by uzyskać jak najkrótszy sumaryczny czas przejazdu. Na każdym odcinku drogi badanym w trakcie wyznaczania trasy, spodziewana prędkość określana jest następująco:
Jeśli użytkownik nie korzysta z systemu AM'Traffic => na podstawie jedynie domyślnych wartości zawartych w danych mapy.
Jeśli użytkownik korzysta z systemu AM'Traffic bez połączenia z Internetem => dodatkowo używane sa dane AM'Traffic zawarte w mapach.
Jeśli użytkownik korzysta z systemu AM'Traffic i odbiera dane online => dodatkowo uwzględniane są dane online z serwera AM'Traffic.
Jeśli użytkownik w ustawieniach ustawi własne ograniczenia prędkości (MENU | Ustawienia | Trasy | Dane pojazdu) i są one niższe niż prędkości w danych mapy i AM'Traffic to te niższe prędkości zostaną wzięte pod uwagę przez AutoMapę.
Ja nie rozumiem tego ustawienia "wszystkie"