PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa iOS => Wątek zaczęty przez: jachraniak w Lipiec 15, 2013, 11:07:54
-
Do pobrania jest już iAM 3.9 a w niej:
- dodana możliwość importu trasy z serwisu Targeo.pl przy pomocy kodu PIN
- automatyczny powrót do mapy podczas nawigacji po 10 sekundach bezczynności
- poprawki i usprawnienia w działaniu aplikacji
Nowe mapy Polski 1306, a w nich m.in:
- Zaktualizowana baza ograniczeń prędkości zgodnie z nowymi danymi z GDDKiA
- 721 nowych punktów poboru wody opracowanych na potrzeby Straży Pożarnej (hydranty, punkty czerpania wody itp.)
- Nowa organizacja ruchu dla Bełchatowa i Łomży
- Duża aktualizacja bazy adresowej na terenie całego kraju
- Duża aktualizacja terenów leśnych (ponad 100 tysięcy nowych adresów zlokalizowanych na terenach leśnych, ponad 20 tys. km. leśnych dróg, ponad 3000 km. leśnych tras pieszych)
- Gotowe do odblokowania poprzez technologię LiveDrive!: odcinek trasy S69 Bielsko-Biała - Żywiec, fragment trasy S3 Sulechów - Międzyrzecze, ul. Nowobukowińska (przedłużenie ul. KEN) w Warszawie
- Aktualizacja danych do nawigacji wodnej dla jeziora Śniardwy oraz jeziora Nidzkiego
-
Chyba udana ta wersja? Dwa zgłaszane przeze mnie babole usunięte. Oby tak dalej!
-
Podobno najlepsze przed nami.
Ale faktem jest, że odkąd przesiadłem się z wAM na iAM mam coraz lepsze zdanie o sofcie.
-
Do tej pory nie miałem problemów technicznych z automapą na Iphonie, niestety przy ostatniej wersji występują dwa:
1. Program się wyłącza podając komunikat, że informacja zostanie wysłana do support automapy
2. Nie działa, albo z problemami traffic pojawia się komunikat: nieobsługiwana wersja mapy (numer 1, 1)
Czy ktoś z Was ma coś podobnego? Wczoraj jechałem ok. 450 km i niestety traffic nie działał :( zresztą jeźdżąc po trójmieście program prowadził w największe korki :(
-
Miejmy nadzieję, że zgłaszanie do producenta crashu zaprocentuje w kolejnym wydaniu stabilniejszą pracą appki. To nowość w iAM.
Ten komunikat pojawił mi się 3-4 razy. Puściłem raport do producenta, niech wie :)
Traffic działa u mnie bez najmniejszego zarzutu. Jeśli masz droboxa sugeruję:
1) zapisać w dropbox ustawienia iAM,
2) odinstalować iAM,
3) zainstalować iAM,
4) wczytać z dropbox ustawienia iAM.
PS
skoro traffic Ci nie działał to nic dziwnego, że iAM pchała Cię po korkach w trójmieście.
-
Dzięki jachraniak tak właśnie zrobiłem, odinstalowałem i zainstalowałem na nowo, potem wczytałem wcześniej zapisane ustawienia w dropboxie i działa elegancko, nie ma komunikatów a traffic zaczął działać, do tej pory wystarczyło robić aktualizację czyli nadpisywać pojawiające soę w appstore nowe wersje, jak widać 3.9 trzeba na nowo instalować
Przy okazji jak Ci się podoba wizualizacja kolorami traffica w 3D? Mi nie za bardzo za dużo kolorów i mało czytelne, ja tą opcję wyłączyłem i mam niebieską trasę :)
-
Prezentacja trafic :ok:
Prezentacja wybranej trasy... Ten żółty cień nie podoba mi się...
Ciekawe co przyniesie iAM4 :cool:
PS
dropbox dobra sprawa :ok:
-
@jachraniak
mam do Ciebie uprzejme pytanie. W ścieżce opcje -> trasy -> dane pojazdu ETA uwzględniająca średnią co da mi zaznaczenie tej opcji a potem ew. wyłącznie średnią np. za ostatnie 10 min ???
Dziękuję za ew. odpowiedź
-
nawet tego nie ruszaj :mrgreen:
jeśli ruszysz w trasę powiedzmy 1500 i w ciągu pierwszych 10 minut zrobisz 2km to iAM wyliczy Ci ETA 2 tygodnie :D
jeźdź z AM'Traffic a będziesz Pan zadowolony :ok:
-
Masz rację, dokładnie tak było. W czwartek wracałem ze szkolenia z Serocka do Poznania i zrobiłem próbę.
Wyjazd z Serocka o 17:00 włączyłem ETA i dojazd do Poznania po paru minutach pokazał mi ok 24:00 czyli ok 7h, nie mówiąc,że co chwile godzina docelowa skakała z 24:00, na 23:30, za chwilę 23:50 i znowu 23:20. .........
Odznaczyłem ETA i czas dojazdu pokazał 20:02 czyli ok 3h i co w Poznaniu byłem ok 20:00 !!!! :-) :-)
Tak więc mam 100% odpowiedź z czego korzystać
-
Gdybyś wczoraj wracał o tej samej porze miałbyś okazję sprawdzić jak działa LD. Pewnie przedwczoraj jechałeś S8 :)
PS
zalecam trasę "szybką"
PS 2
zajrzyj do wątku o Live Drive.
-
Podzieliłem się problemami na nie właściwym forum.
-
Bardzo proszę o sprawdzenie czy można a właściwie czy iAM wytycza trasę przez S8 i S2 z Warszawy ul. Toruńska do Raszyna ul. Sportowa.
Odwrotnie jest w porządku i prowadzi po nowym fragmencie obwodnicy a z Warszawy do Raszyna nie potrafiłam wymóc tego nawet punktami via.
-
3.9 prowadzi niepoprawnie w obie strony.
Spowodowane jest to łącznikami jaki zrobili drogowcy. Było już o tym, poczytaj kilka postów w dół od tego:
http://pdaclub.pl/forum/automapa/livedrive (http://pdaclub.pl/forum/automapa/livedrive)!-test-wyznaczania-trasy-zrzuty-komentarz/msg1629798/#msg1629798
Niebawem można spodziewać się aktualizacji iAM, która wyeliminuje ten błąd.