I taka prawda o Automapie...

  • 15 Odpowiedzi
  • 11087 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
I taka prawda o Automapie...
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 23:36:40 »
Po pierwsze fakty: całe te cyrki z durnym licencjonowaniem na mapy a nie program miały na celu utrudnienie piractwa. Po raz kolejny za piratów cierpią normalni użytkownicy.  Takie są priorytety firmy:
1. dopiec piratom
2. pozwolić używać użytkownikom którzy płacą ciężkie pieniądze.

Jakie są efekty tak zaawansowanych działań? Uczciwi użytkownicy wciąż mają gówniany program (bo firma zajmowała się zabezpieczeniami a nie debugowaniem) a piraci mają swoje i tak. Od kilku dni.

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2011, 08:57:30 »
wstrzymaj się z żalami. Dziś prawdopodobnie pójdzie do certyfikacji kolejny update, gdzie ponownie poprawiono fixa (we współpracy z użytkownikami i ich telefonami, u których nadal problem występował) wraz z nowymi mapami.

Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:41:49 »
wstrzymaj się z żalami. Dziś prawdopodobnie pójdzie do certyfikacji kolejny update, gdzie ponownie poprawiono fixa (we współpracy z użytkownikami i ich telefonami, u których nadal problem występował) wraz z nowymi mapami.
Witam
Co ty proponujesz? Mam się cieszyć że jestem TESTEREM??? Kupiłem iAM pierwszego dnia, czyli mam już 20 dni, przez pierwsze 10 dni mi w ogóle nie działala, przez kolejne działa beznadziejnie tracąc zasięg, lub błędnie podając pozycje.
wczoraj stoję na światłach i nagle widze ze iAM mi rusza, miałem skręcić w lewo, a nawigacja mi jedzie 5km/h na wprost, i tak dalej, dodaje ze samochód calu czas stał w miejscu. po skręcie w lewo, iAM nie namierzyła poprawnie pozycji i następne 1,5km prowadziła po blokach. Jakbym był w obcym miescie i nie jechał główna droga to na nic by mi była taka nawigacja.
Myślę ze wypuścili iAM by uprzedzić pojawienie sie MM, wychodząc z założenia ze druzo osób kupi bo czekalo na AM ( jak ja)
od wczoraj Navigon jest w cenie 59Eur wiec polecam go ( szczególnie ze od 2 lat prawie używam)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 09:54:26 wysłana przez bzzzyk »

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:35:29 »
wstrzymaj się z żalami. Dziś prawdopodobnie pójdzie do certyfikacji kolejny update, gdzie ponownie poprawiono fixa (we współpracy z użytkownikami i ich telefonami, u których nadal problem występował) wraz z nowymi mapami.

a ten nowy update będzie miał zmieniony sposób licencjonowania? Bo o tym pisałem...
Przypominam - standardowy program zakupiony z AppStore można zainstalować na dowolnie wielu urządzeniach pracujących z tym samym kontem użytkownika. Konto uzytkownika może być na maksymalnie 5 komputerach.
Automapę mozna zainstalować wraz z mapą na 5 urządzeniach (i to po wielkiej awanturze bo na początku było to tylko 1 urządzenie)  - nie zauważasz różnicy?
Właśnie to zrobiono, żeby utrudnić życie piratom, bo programy z licencją jako zakup bezpośrednio z AppStore jest łatwiej spiracić niż programy z licencją InApp-purchase. Utrudnienie wystarczyło na 3 tygodnie...

*

Dżeju

Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2011, 19:19:55 »
(...)we współpracy z użytkownikami i ich telefonami, u których nadal problem występował) wraz z nowymi mapami.
Na tym właśnie bazuje AM, wykorzystać na maksa i za darmo społeczników  :mrgreen:  To nie te czasy  :mrgreen: 

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2011, 19:27:47 »
nie przesadzaj. Uważam, że to super iż usiłowano rozwiązać problem, który występował jednostkowo tj. przy udziale telefonu na którym pojawiał się problem.
Nie zawsze wszystko wychodzi w testach lab.

*

Offline WZ

  • **
  • 114
  • Sprzęt: HTC Topaz, IPhone 4.
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:17:08 »
nie przesadzaj. Uważam, że to super iż usiłowano rozwiązać problem, który występował jednostkowo tj. przy udziale telefonu na którym pojawiał się problem.
Nie zawsze wszystko wychodzi w testach lab.

A to ciekawe. Jakoś nie słyszałem by konkurencja AutoMapy miała takie problemy i postępowała w taki sam sposób używając komercjalnych nabywców jako bezpłatnych testerów. Jeśli nie byli pewni jakości swoich wypocin to mogli zrobić okrojone terytorialnie i czasowo demo - wtedy byłoby uczciwie.

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:28:26 »
jak ta konkurencja jest tak fantastyczna to ją używaj. MM - skandal aby w mapie stolicy były takie braki adresowe a sam program tak muli, że odechciewa się go używać. I co, robią coś z tym? Nie widzę, nie słyszę, na korespondencję nie odpowiadają.
AM chociaż reaguje i stara się rozwiązać problem. EOT.

*

Dżeju

Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:40:50 »
Warszawa to nie pępek świata i wybiórcze porównywanie pokrycia jest bezsensowne ! MapaMap Travel muli ? Jesteś pierwszy, który coś takiego stwierdził, zarówno na tym forum jak i biorąc pod uwagę opinie Klientów z App Store. Nic nie muli, może AM coś miesza ? Jest to prawie standardem w wersji pod WM. Konkurencja NIESTETY wymiata AM z jej kretyńską i chciwą licencją ( nie mam tu na myśli ceny, bo może być i wyższa ale przy normalnych zasadach ! ), oraz ceną. A mit o niepowtarzalnym przez konkurencję pokryciu Polski mapami AM, to już tylko mit, firmowany głupim uśmieszkiem niejakiego ...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:41:08 »
jak ta konkurencja jest tak fantastyczna to ją używaj. MM - skandal aby w mapie stolicy były takie braki adresowe a sam program tak muli, że odechciewa się go używać. I co, robią coś z tym? Nie widzę, nie słyszę, na korespondencję nie odpowiadają.
AM chociaż reaguje i stara się rozwiązać problem. EOT.



No nie wiem... setki ludzi nie moga sie mylic, a komentarze zarowno dla MM i AM sa jednoznaczne a AppStore...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:56:20 »
Warszawa to nie pępek świata i wybiórcze porównywanie pokrycia jest bezsensowne ! MapaMap Travel muli ? Jesteś pierwszy, który coś takiego stwierdził, zarówno na tym forum jak i biorąc pod uwagę opinie Klientów z App Store. Nic nie muli, może AM coś miesza ? Jest to prawie standardem w wersji pod WM. Konkurencja NIESTETY wymiata AM z jej kretyńską i chciwą licencją ( nie mam tu na myśli ceny, bo może być i wyższa ale przy normalnych zasadach ! ), oraz ceną. A mit o niepowtarzalnym przez konkurencję pokryciu Polski mapami AM, to już tylko mit, firmowany głupim uśmieszkiem niejakiego ...

No zawsze musi być ktoś pierwszy. Niestety muli i AM raczej nie ma na to wpływu bo była instalowana po tym jak zawiodłem się na MM. Może i wybiórcze zrobiłem porównanie, ale każdy robi je na zasadach, które odpowiadają jego potrzebom.
A zabiegi marketingowe akurat na mnie nie działają. Patrzę realnie na to co dostałem w zakupionym produkcie.
I nie mam zamiaru przekonywać nikogo, że czarne jest białe itd.


No nie wiem... setki ludzi nie moga sie mylic, a komentarze zarowno dla MM i AM sa jednoznaczne a AppStore...
Może ta setka ludzi widzi tylko złe strony i zapomina o dobrych.
Acha, zawsze można poprosić o zwrot pieniędzy w AppStore. Tylko ile ludzi z tej setki z tego raczyło skorzystać?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 20:58:22 wysłana przez DarekWa »

*

Offline WZ

  • **
  • 114
  • Sprzęt: HTC Topaz, IPhone 4.
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:08:07 »
Acha, zawsze można poprosić o zwrot pieniędzy w AppStore. Tylko ile ludzi z tej setki z tego raczyło skorzystać?
[/quote]

Ciekawe kto oprócz pracowników ma informacje o zwrotach. I wszystko jasne :P

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:17:57 »
To było pytanie otwarte. :O
Nie pracuję, dla żadnej z tych instytucji.
Mam ciekawsze zajęcie. :smiley:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:31:47 »
@DarekWa jak masz automapę  to wyznacz trasę z rumia do sielpia wielka i niech ci pokaze trasę
i powiedz czy ci działa

po dwa nie mozna  zwrocić automapy tak jak kazdej innej aplikacji bo jest za free i nie ma mozliwosci
wybrania report problem i jej zwrócenia
trzeba przejsc przez www apple support wpisac swoje dane, problem, zamowienie i dopiero męczyć
do tego nie są chętni do zwrotu aplikacji zakupionych In-App purchases
napisali mi że jest to jednorazowy wyjątek
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:50:04 »
nie działa, ale czy to zgłosiłeś wcześniej do nich?

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: I taka prawda o Automapie...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2011, 22:13:54 »
nie działa, ale czy to zgłosiłeś wcześniej do nich?
Jak kupilem automape to nie dzialal gps wogole, zglaszalem wyszla aktualizacja Gps nadal nie dzialal zmiana byla taka ze po wlaczeniu pokazywal lokalizacje ale dalej nie nawigowal, po drugiej aktualizacji zaczal dzialac gps wiec wpisalem adres gdzie bede sie wybieral i aplikacja sie wylacza ,
Sory ale nie bede placil za uzywanie czegos co nie dziala poprawnie i im zglaszal zeby moim kosztem poprawiali a na koniec beta testow wydawal kolejne 35 euro i tak co rok
Jak chca beta testow to niech daja za darmo do czasu zakonczenia testow
Mialem nawigona , tomtoma , sygicaura, mapamap i nie bylo takich problemow i aplikacje dostalem na zawsze,
Nie uzywam czesto nawigacji i nie mam zamiaru placic co roku 35euro  za takie badziewie
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB