Automapa 3.1

  • 14 Odpowiedzi
  • 11016 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Automapa 3.1
« dnia: Styczeń 21, 2012, 11:13:07 »
Info prosto z Face...

"Nowa AutoMapa Polska iOS 3.1 z nowymi mapami 1112, nowymi algorytmami LiveDrive oraz nowymi funkcjami programu do pobrania z AppStore!"

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:33:45 »
Jedyny plus w mojej ocenie to nowe mapy...

Cytuj
✓ Nowe, najdokładniejsze mapy Polski 2011.12
✓ Nowe algorytmy w technologii LiveDrive! zwiększające skuteczność wykrywania i pokonywania korków oraz innych utrudnień drogowych
✓ Prezentacja zmian parametrów trasy po rekalkulacji spowodowanej zmianą warunków drogowych
✓ Usprawnione wyszukiwanie i zarządzanie POI
✓ Możliwość szybkiego włączenia/ wyłączenia wyświetlania i ostrzegania o POI poprzez dwukrotne szybkie kliknięcie guzika POI
✓ Możliwość zapisania trasy w formacie AutoMapy (możliwy eksport i import trasy)
✓ Poprawki związane ze stabilnością
✓ Dostosowanie do zmiany protokołu Apple, która mogła powodować problemy z zakupem subskrypcji po 11 stycznia 2012

*

PapaD

Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:43:20 »
poczytajcie na fejsie jaka to padaczka jest z bugami  :E :E :E Całe akuku, I love this game :P I za to ich właśnie  kochamy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 11:49:05 wysłana przez PapaD »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:49:28 »
Widziałem komentarze, mam mieszane odczucia bo u mnie działa poprawnie mimo że mojemu 3GS daleko do 4...

*

PapaD

Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:52:48 »
coś jednak musi być na rzeczy, skoro tak jeden po drugim pojawiły się negatywne wpisy.
Ja kupiłem Sygica, zainstalowałem odpaliłem, pojeździłem w realu i powiało nudą, tzn wszystko działa stabilnie i profesjonalnie, no po prostu nuda :(

I jak nie lubić producenta za takie wpisy:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 12:28:41 wysłana przez PapaD »

*

Offline marek13

  • 3
  • Sprzęt: Modecom MX2 HD, Samsung Galaxy Mini, iPhone 3GS
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:29:09 »
U mnie na 3GS także nie ma nazw kategorii (po wybraniu opcji POI z głównego ekranu)

*

PapaD

Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2012, 14:03:40 »
panowie, macie już w app store poprawioną zabawkę w wersji 3.1.1

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:34:45 »
panowie, macie już w app store poprawioną zabawkę w wersji 3.1.1

Ciekawe co tym razem popsuli :D
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:52:03 »
Nic  :ok:

choć w porównaniu do WM/WCE mają jeszcze co robić  :E

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2012, 17:56:47 »
Witam.

Niejaki "jachraniak" (to nie może być ten nasz cichy jachraniak z tego watku, tamten jest bardziej odważny i wygadany ;) zamieścił w itunes, co jest do poprawy w wersji 3.1.1 - przepisuję to z komentarzy odnosnie wersji 3.1.1 tamże, szeregując i komentując po swojemu, a co tam:
- brak możliwości aktualizacji SmartRoutes (dla tych iPhone'owców,  którzy nie interesowali się dotąd Automapą - aktualizacja LiveDrive obejmuje ok. 40 km drogi, przy kilkuset kilometrowej drodze brak aktualnych danych oznacza. że puści nas bardzo nieoptymalną drogą, w dodatku czas ETA będzie się poważnie różnił od czasu realnego)
- brak synchronizacji z miplo - jak dla mnie to spora wada - można paść ofiarą fotoradaru, który np. został zamontowany przed dwoma tygodniami, ktoś go dodał tydzień temu, ale z powodu braku sychronizacji o tym nie wiemy; przy kilkuset nowych fotoradarach, które się mają wkrótce pojawić, może być to problem; w Automapa na WM/CE aktualizacja ma miejsce co godzinę)

[poniżej już mniej istotne i nieistotne, moim zdaniem, kwestie]:
- pilot pokazuje nie to, co trzeba, gdy do manewru jest więcej niż 3km
- asystent pasa ruchu jest zdecydowanie za mały (3GS)
- ikony POI są za małe (3GS)
- brak boxów z numerem drogi, znanych z wersji WM/CE
- brak informacji, w jaką ulicę prowadzi manewr
- [ciach - odcinam kwestie, zależące moim zdaniem od gustu].

Hmm, wersja 3.1.1, a tych dwóch ważnych funkcjonalności (aktualizacja SR i synchronizacja POI) jeszcze nie ma...  Która to już wersja jest? 5? Hmm, ciekawe, w której wersji się one pojawią.

Piszę powyższe dlatego, że właśnie się zastanawiam, którą platformę z Automapą wybrać (iPhone'y czy Android), i takie informacje pozwalają mi wyrobić sobie opinię o produkcie i stopniu jego zaawansowania (=ułomności ;) w stosunku do wersji na WM/CE.

BTW: Jak dla mnie, rozważanie 3GS jako platformy dla Automapy raczej nie powino mieć miejsca po takiej informacji ze strony producenta Automapy:

"AutoMapa działa również na urządzeniu iPhone 3GS i ten model jest minimalnym wymogiem sprzętowym do poprawnego działania AutoMapy. Należy jednak zwrócic uwagę, że model ten ma znacznie słabszy odbiornik GPS niż model iPhone 4 i w specyficznych warunkach może sprawiać problemy w nawigacji".

Ten eufemizm odczytywałbym tak - używacie iPhone 3GS na swoją własną odpowiedzialność :) Producent wolałby nie mieć z tym produktem NIC wspólnego, a w razie czego, wszelkie skargi będą zbywane wzruszeniem ramion i wskazywaniem na ten własnie zapis. Inna sprawa - ja ich rozumiem, w końcu "wrona orła nie urodzi" ;)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2012, 19:19:25 »
...

AM na 3GS z iOS śmiga lepiej niż na wszystkim do co tej pory testowałem z WM/WCE.

Tłumaczenie Aquratu było bardzo wygodne do wydania 3.0.28... Od tej wersji jest nieaktualne bo iAM działa bardzo ładnie. Oczywiście są braki, które wykazałem (subiektywnie) nie mniej jednak program jest pozbawiony wad znanych z WM/WCE; niestabilności etc.

Kup 7 dniową licencję i przekonaj się sam...

PS
piszę tam gdzie czytają :) tu jak widzisz niewiele się dzieje... Może jak Administracja zbuduje dział AM na nowo, to zrobi się ciekawiej...

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2012, 14:12:27 »
Z iAM korzystam od parunastu dni, do tej pory miałem wAM na HTC HD2.
Zauważyłem, że zatrzymując się np. przed światłami przez kilka dobrych sekund automapa jeszcze "jedzie" Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakie ma zastosować ustawienia (gps) aby wraz z zatrzymaniem auta zatrzymywała się również automapa?
Dziękuję
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2012, 17:45:19 »
A o jakich ustawieniach mówisz, przeciez w iAM nie ma żadnych ustawień do GPSu ...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2012, 09:08:08 »
:)

i > Trasy > Precyzja GPS

obydwa suwaczki na Max.

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: Automapa 3.1
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2012, 21:21:32 »
Dziękuję jachraniak,
własnie zastanawiałem się nad tymi ustawieniami co one dają, ustawiłem na maxa i jutro sprawdzę jak działają :)
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic