iAM 5.2

  • 32 Odpowiedzi
  • 26288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
iAM 5.2
« dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:28:57 »
Do pobrania ;)
Changelog
Cytuj
poprawki błędów



Połączone: [time]Kwiecień 28, 2015, 19:54:30[/time]
Spostrzeżenie... Chwila nieuwagi i nie wiem... Po upgrade z 5.1 do 5.2 i wczytaniu ustawień z dropboxa mam wyświetlanie i ostrzeganie o POI bez potrzeby modyfikacji. Do tej pory każda nowa wersja wczytywała wszystkie ustawienia z dropboxa z wyjątkiem ustawień POI i teraz nie wiem  :O dropbox podziałał czy w procesie instalacji nic się nie zgubiło?

Miejcie na uwadze i dajcie znać, bo to ważna sprawa. Co prawda nie mam zbyt wiele ustawionych kategorii ale zawsze odpada customizacja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 09:34:08 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2015, 23:09:30 »
Myślałem, że to oddzielenie programu od mapy trochę lepiej będzie funkcjonować. Po aktualizacji do 5.2 muszę na nowo pobierać mapy. W związku z tym automatyczna aktualizacja apek staje pod znakiem zapytania, bo w moim przypadku (mapy EU) mogę się kiedyś obudzić z ręką w nocniku.
Nie podoba mi się.
2f

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2015, 23:15:54 »
Pytałem już support o powód takiego zachowania...

Docelowo oczywiście ma byc tak jak sobie kombinujesz (ja też byłem zdziwiony), jest jednak jedno ale... 5.2 różni się od 5.1 silnikiem i stąd konieczność pobrania map od nowa, które są niby są takie same ale jednak nie. Tyle od supportu.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.2
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2015, 23:28:33 »
Dzięki za info. Odpowiedź mało mnie przekonuje. Changelog jakoś nie wspomina o "nowym silniku". Zapomnieli się pochwalić? No i ciągnę te prawie 4 giga znowu. Bez sensu.
2f

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2015, 20:43:15 »
dzisiejsza aktualizacja...

Cytuj
Mapy 1504 a w nich:

Aktualizacja organizacji ruchu oraz układu drogowego w miejscowościach:
Barwice (zach-pom),
Białogard,
Biały Bór,
Borne Sulinowo,
Bydgoszcz,
Kraków,
Szczecinek,
Toruń,
Warszawa,
Wrocław
Zmiany w ciągu tras DW 786 w okolicach Kielc oraz DW 707 w Nowym Mieście nad Pilicą
Aktualizacja przebiegu trasy S8 Janki - Paszków w związku z jej planowanym otwarciem

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 5.2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2015, 18:27:36 »
Niestety ustawienia POI nie są zapisywane i wczytywane z Dropboxa - Szkoda, dla producenta to nie wielka poprawka a dla ustawiacza dodatkowa robota. Pisałem w tej sprawie do Aquratu ale mnie olali.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2015, 18:41:33 »
Do pobrania jest mapa 1506 PL
Cytuj
ponad 6000 nowych nazw ulic dodanych bądź zaktualizowanych w Polsce
    nowe obwodnice, w tym również gotowe do odblokowania poprzez technologię LiveDrive!:   
        Srokowa (nowy przebieg DW 650)
        Nowego Sącza (odcinek północny)
        Jezior
        Drezdenka (pierwszy etap)
        Mokrzysk (północno zachodni zjazd z autostrady)
    dodana organizacja ruchu dla kilkudziesięciu gmin wiejskich
    nowe i uzupełnione opisy turystyczne miejscowości

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2015, 08:34:39 »
Cytuj
Koledzy Jachraniak, Ycbo , dołączam jako trzeci do zagorzałych fanów wersji iAM :) Zakupiłem 5S-a i czekam na paczuszkę z nową zabaweczką, a potem wiadomo zakup jedynie słusznego programu i zgrzytanie zębami, że taka droga licencja  :D

No i Paweł ewangelista sprowadził kolejną zbłąkaną owieczkę na jedyną słuszną drogę oznaczoną nadgryzionym jabłkiem. :mrgreen:  No nie tylko ycbo i ja... jest nas tu więcej :ok:
Jaką pojemność wziąłeś?

Dziś ok 19:00 będzie do pobrania iOS9. Podejrzewam, że kilka może kilkanaście dni po tym dostaniemy aktualizację iAM... Dostaniemy gdyż:
1) minęło prawie 5 miesięcy od ostatniej aktualizacji iAM,
2) gdy 17-09-2014 pojawił się iOS 8, iAM 5.0.2 dostaliśmy 23-09-2014
Na pewno Aqurat pracuje nad zgodnością iAM pod iOS 9 GM, więc nie będziemy czekać zbyt długo.
Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że z tego co pamiętam iAM miała drobną niezgodność przez ten tydzień. Działać działała... Ale pamiętam, że gdzieś w zaawansowanych ustawieniach jeden przycisk cofania coś nie robił jak trzeba. Także miejcie na uwadze, że obecna wersja iAM była napisana pod iOS od 7 do 8.3, jak widać działa bez najmniejszych problemów pod 8.4 i 8.4.1 ale przejście na 9 to coś innego... Nie muszą, ale mogą pojawić się małe niedogodności.

Jeszcze dziś, od razu po postawieniu iOS 9, sprawdzę i dam znać jak sprawy się mają...

Acha, na dniach możemy spodziewać się nowych map.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 08:36:38 wysłana przez jachraniak »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2015, 23:18:46 »
Zakupiłem wersję 64 GB, trochę ekran mały, ale mi właśnie zależało, żeby telefon bez problemu leżał w kieszeni spodni, bo moje SG S4 to tak średnio pod tym względem mi pasował. Jak dostane juz tel to wstrzymam się z updatem ios z powodów, które podałeś. Hehe telefonu jeszcze nie mam, ale iTunes juz zainstalowałem sobie w laptopie (niezła jazda z tym będzie po przesiadce z andka) i założyłem sobie Apple ID, wiec juz jestem fachowiec od tej technologii  :E
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 23:26:38 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2015, 09:52:43 »
Kurka... Dopiero dzis rano postawiłem 9 i od razu najczarniejszy scenariusz - 5.2 przestała być używalna. Czekamy na nową iAM.

Info z supportu jest takie, że wersja bugfixowa jest w certyfikacji. Biorąc pod uwagę, że większość developerów teraz będzie robić upgrade swoich aplikacji, to może być różnie, mam tu na myśli termin wydania wersji bugfixowej.

Trudno. Trzeba będzie w razie potrzeby odpalić nawigację Apple ;)

@MonsterLolek
Za chwilę bedziesz miał narzędzie do migracji, a telefon z Androidem bedziesz mógł oddać do recyclingu ;)
http://www.macworld.com/article/2984480/ios-apps/apple-releases-move-to-ios-app-for-android-users.html?utm_content=bufferf1724&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer#tk.rss_all
iP5S brałeś z kontraktem? Zdradzisz szczegóły?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 10:05:32 wysłana przez jachraniak »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2015, 09:55:29 »
Nie, kupiłem go na wolnym rynku przez allegro. Poczekam tylko około 14 dni, bo te telefony zazwyczaj idą do nas z zagranicy.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 5.2
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2015, 10:54:53 »
Witam w klubie, mam nadzieję że wraz z czasem używania zmieni się również sposób myślenia a życie stanie się przyjemniejsze.
Pisz jak tylko przejedziesz pierwszy raz prowadzony przez iAM.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:05:01 »
ycbo, nie ma problemu jak tylko odpalę sprzęt, zrobię podstawową konfigurację to zakupię jedynie słuszny program nawigacyjny i potestuję. Będzie dobrze napisze, że dobrze, nie będzie dobrze, to napiszę dlaczego tak uważam. Może do czasu jak to otrzymam to wyjdzie poprawiona iAM na wersję 9 systemu ios. Nie sądzę aby kazali długo czekać klientom, zwłaszcza, że pewnie 9-ka jest jako update, które wyskakuje samo (tak myślę, nie znam iphonów) i taki nieświadomy user po prostu zaktualizuje sobie system i wyłączy sobie w ten sposób automapę.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:17:41 »
jest jeszcze jeden aspekt :)

ciekaw jestem jak kolega oceni iPhone

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7002/7372/0/0/

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:56:46 »
Ale pytasz w kontekście tego, że na pierwszy rzut oka parametry S4-ki są lepsze od iphona 5S ? Parametry to nie wszystko, jeszcze kwestia jak system operacyjny potrafi te parametry wykorzystywać, innymi słowy jak jest zoptymalizowany do tych parametrów. A tak poza tym 5s jest ładny, a przede wszystkim poręczny i da się go obsługiwać jedną dłonią, co w przypadku S4 (uważam go za bardzo udany model Samsunga) jest dla mnie niewykonalne bez specjalnego wysiłku :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 11:59:02 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:18:23 »
Chodzi o odczucia, nie ważne jakie są parametry...
Widzisz, spędziłem bardzo mało czasu na androidzie. Pół roku. Męczyłem się tak bardzo, że kupiłem 3GS w czasach gdy rządził 4S, ale już po pierwszym weekendzie wiedziałem, że zrobiłem dobry ruch. To coś tak jak Ty teraz, byłem dwie generacje z tyłu... Ale żeby kupić 3GS czekałem aż iAM wyjdzie z fazy beta. Tzn iAM była w wersji finalnej, ale czekałem, bo może nie wszyscy pamiętają, że początki iAM były bardzo trudne i pierwszym sensownym było 3.0.28 (07-12-2011r.). Potem było już tylko lepiej... Gdyby wczesniej to zrobili to nawet bym nie poznał androida. Po prostu chciałem all-in-one. Tak przywykłem na WM.
Dlatego jestem ciekaw jak osoba, która spędziła dużo czasu na samsungu z androidem oceni nową platformę.

na marginesie.
1) zakup iP na wolnym rynku to najlepsza opcja, teraz możesz się targować z operatorem w temacie samej usługi
2) iP5S to doskonały sprzęt.
3) dobrze, że wziąłeś duży dysk, będziesz mógł poszaleć :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 15:30:05 wysłana przez jachraniak »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:47:19 »
ok, teraz Cię rozumiem i powiem, że sam jestem ciekawy, bo androidowcem jestem długo, a może dłużej i doświadczałem różnych wersji tego systemu na
SGS3 mini, SGS4 mini, SGS4 oraz na OnePlusOne. Moje odczucia tez mnie interesują pod kątem moich przyzwyczajeń do ulepszania systemu, gdyż ja zazwyczaj rootowałem system (odpowiednik jailbreaka na ios), a wtedy miałem spore pole do popisu, włącznie do obniżania taktowania procesora w momencie jak wyłączałem ekran, co między innymi powodowało sporo niższe zużycie baterii. A nie oszukujmy się, Iphony są dla ludzi o mniejszym zacięciu w technikaliach, a sam system jest zamknięty, więc dużego pola do popisu nie będę miał, a raczej jailbreaka nie planuję, bo różne opienie słyszałem o konsekwencjach takiego posunięcia i nie chodzi tu o ryzyko utraty gwarancji, bo to akurat pikuś jest. No i tez jestem ciekawy jak ogarnę Itunes, bo tutaj jak dla mnie to chora filozofia w porównaniu do androida , ale może się przyzwyczaję i zmienię zdanie. Pewnie samo skopiowanie moich ulubionych folderów mp3 oraz zdjęcia będą fajnym doświadczeniem, ale nie ważne dam radę, Amerykanie też masowo dają radę, to co ja nie dam ? :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 12:50:28 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: 5.2
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2015, 14:19:50 »
to ja, dla odmiany, w temacie :-)
Kurka... Dopiero dzis rano postawiłem 9 i od razu najczarniejszy scenariusz - 5.2 przestała być używalna. Czekamy na nową iAM.

Włączyłem rano iAM. Interfejs po angielsku - no ok. Trasa, jedziemy. Głos z Hołka zmienił się na ...niemiecki. To kliknałem zmianę i iAM zawisła.
Teraz jak ją włączam, to chce kontynuowac trasę i od razu zawisa....... :)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2015, 14:35:11 »
Zgadza się, właśnie tak to wygląda...
Miejmy nadzieję, że reanimacja przyjdzie szybko i będzie skuteczna... W sumie w to nie wątpię  :proud:

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2015, 15:27:27 »
ale na chociażby facebooku mogliby o tym napisać, tak dla przyzwoitości, bo może ktoś przeczyta i się wstrzyma dzięki temu z aktualizacją systemu i dojedzie do zaplanowanego miejsca bez problemów.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2015, 14:17:41 »
za fb Automapy
Cytuj
Wiemy, że czekacie na update AutoMapy iOS dostosowujący aplikację do iOS9.
Czekamy na review i mamy nadzieję, że Apple uwinie się sprawnie.

https://www.facebook.com/AutoMapa/photos/a.148980155877.115183.49122325877/10153171280285878/?type=1&theater

A więc wiemy, że kolejna iAM będzie miała numerek 5.3

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: 5.2
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2015, 11:08:12 »
Podzielę się z Wami pewnymi spostrzeżeniami.
W Sobotę jechałem do Kołobrzegu na weekend, no i oczywiście pojawił się problem iOS 9 i AutoMapy na Iphone. Niestety jak wiadomo program nie funkcjonuje.
W związku z tym postanowiłem włączyć Samsung S6 Edge i automapę na aAM.
Po kilku, kilkunastu kilometrach chciałem to wyłączyć. Nie da się z tego w ogóle korzystać, nie mówię to o interfejsie bo jest podobny i można się do niego przyzwyczaić, natomiast problemem jest "skakanie" pozycji, zmian trasy, dziwnego wyznaczania trasy, na postoju drgający wskaźnik itd.
Na postojach próbowałem zmieniać ustawienia GPS, ale w zasadzie nic to nie pomagało.

Dlatego z niecierpliwością czekam na iAM i nowości, które wprowadzi wersja 5.3 !!
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:07:31 »
Biorąc pod uwagę okoliczności na nowe ficzery chyba nie ma co liczyć. Raczej bedzie to wydanie typowo bugfixowe.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.2
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 21, 2015, 14:24:32 »
No nie tylko ycbo i ja... jest nas tu więcej :ok:
Otóż to! :) Tylko coś ostatnio mało zaglądałem.

Ech, też się dzisiaj rano zdziwiłem, że nasz ukochany dostawca przespał iOS 9.. Czekamy...
2f

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2015, 20:56:10 »
Podzielę się z Wami pewnymi spostrzeżeniami....
Dlatego z niecierpliwością czekam na iAM i nowości, które wprowadzi wersja 5.3 !!
To dziwne co opisujesz z tą aAM. Ja nie mam tak extra modelu telefonu jak Ty, bo tylko Galaxy S4, ale u mnie stabilność wskaźnika jest na extra poziomie, trasy mi nie skaczą, kursor w trakcie nawigowania prawie płynnie się przesuwa. Jedynie co czasami u mnie się zdarza (rzadko na szczęście) , to to , że program mi się zawiesi w trakcie jazdy lub zrestartuje mi się telefon.

*

Offline andi4444

  • **
  • 101
  • Sprzęt: iPhone 6 plus 64GB + Samsung S6 Edge Plus
Odp: 5.2
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2015, 11:27:05 »
A podałbyś mi swoje ustawienia programu, konkretnie GPS? Co i jak masz zaznaczone?
Od paru lat korzystałem z iAM i naprawdę byłem zaskoczony tą "dyskoteką" pewnie jest tak jak piszesz, że to odpowiednie ustawienia
iAM 5.3 Polska 1604
AM'Traffic

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 5.2
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2015, 17:06:01 »
Raczej nic nie poradzisz. Próbowałem swego czasu na Galaxy S Plus, na Xperii M.
Grzebałem też w systemie. Nic nie wskórałem.
Za to na HTC mam idealnie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: 5.2
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2015, 17:29:52 »
@ochkarol, Kolega napisał o 'flagowcu'. Potwierdzam to co napisał MonsterLolek, używałem S2, S3, S4, córka S5 i wszystkie sygnał GPS miały/mają bardzo dobry.

@andi4444, zainstaluj sobie "AndroiTS GPS Test"i poobserwuj pozycję 'dokładność'.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 17:40:59 wysłana przez JD-MM »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.2
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2015, 17:50:29 »
A podałbyś mi swoje ustawienia programu, konkretnie GPS? Co i jak masz zaznaczone?
Ja jeżdżę na defaultowych ustawieniach. Szkoda, że tak extra model jak S6 edge tak się zachowuje na tym programie. Niestety automapa jest bardzo kapryśna na jakość zastosowanego modułu gps. Nie podejrzewam jednak, żeby tam dali gorszy niż do mojego S4.
Ale może faktycznie na początek zastosuj radę OchKarola.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.2
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2015, 18:14:44 »
Bez najmniejszego problemu pobrałem mapy 1509.
http://pdaclub.pl/forum/automapa-wince-wm-wp6-x/automapa-6-18-1509/msg1654827/#new
cóż z tego...

Widzę jedno - iOS9 postawił poprzeczkę w zupełnie innym miejscu niż miało to miejsce przy przejściu z 7 na 8.
Wtedy ilość aplikacji, które dostały update po wejściu nowego systemu w moim przypadku to była lawina.

Od premiery iOS9 do dziś z 219 aplikacji update dostało 39. Niby nie jest źle, ale jeśli pamięć mnie nie zawodzi to rok temu było znacznie więcej.

Widzę, że update dostał naviexpert.
Tak opisali wydanie:
Cytuj
What's New in Version 2.4.2
Aktualizacje zawiera korektę odtwarzania dźwięku m.in odtwarzania dźwięku wraz z muzyką w tle.

Dziękujemy za Wasze zgłoszenia i uwagi dotyczące działania aplikacji na iOS 9. Kolejna aktualizacja, która pojawi się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, wyeliminuje problemy związane z nową wersją systemu operacyjnego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 10:45:06 wysłana przez jachraniak »