Nawigacja GPS > AutoMapa Android

Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)

(1/2) > >>

ochkarol:
Pisał o tym Rukat w wątku http://pdaclub.pl/forum/betatesty/aam-5-4-4-beta/.
Pojawiło się w końcu u mnie (bo nie chciało).
Przy trasie bezpiecznej miałem najpierw propozycję:

Skorzystałem z propozycji i po kilkudziesięciu metrach aAM przeliczyła trasę.
Być może na szybkość przeliczenia wpływ miało, że trasa bardzo krótka (kilka km "po mieście").

Potem (zapuściłem sobie demo) i gdy aAM pojechała wg trasy to propozycja była taka:


Nie wiem po co taka propozycja.  :mrgreen:

Przy trasie optymalnej (przy szybkiej zresztą też) propozycja alternatywy była taka:


Też się zastanawiam po co?  :shock:

wsz:
Kiedyś dawniej była opcja objazdu z wybraniem jego długości. Pojawiała się po tapnięciu w ekran  jako jeden z wyborów podczas nawigowania. Dla ostatnich wersji aAM nie udaje mi się tego tak wywołać. Zauważyłem natomiast, że jest taki przycisk jak wyznaczę trasę bez GPS i przejdę do jej oglądania. Ktoś wie, czy ta opcja jest dalej dostępna w trybie nawigacji, a tylko ja nie wiem jak wywołać?

Może ten najnowszy wynalazek oferowania alternatywnej trasy "na bieżąco" ma służyć udoskonaleniu/zastąpieniu poprzedniej opcji oferując propozycje objazdu (jak już zobaczy się korek, a Traffic LiveDrive jeszcze tego jeszcze "nie wykrył)?

Oznacza to wprawdzie używanie dodatkowej mocy obliczeniowej w tle - moja poprzednia komórka mogłaby mieć problemy - już bez tego wynalazku potrafiła wyłączyć doładowywanie baterii w trakcie nawigowania, gdy była w pełnym słońcu na przedniej szybie, a w bardzo dużym mieście ze dwa razy się zresetowała. Z nową nie ma takich problemów.

ochkarol:
Też to zauważyłem, że w czasie jazdy nie ma jak zaznaczyć korka i jego długości, żeby wymusić objazd. A szkoda bo to bardzo fajna funkcja. Dwa razy z niej skorzystałem.
Nie sądzę, żeby alternatywna trasa była jakimś ekwiwalentem (że tak się wyrażę) funkcji objazd, bo ta ostatnia działa niezależnie od trafiku.

RUKAT:
To musi być jakiś błąd . Ja z objazdów korzystam baaaaaaaardzo rzadko. Ostatnio też nie mogłem znaleźć ale w czasie jazdy nie "walczyłem"  . Potem na demo sprawdziłem i było OK. więc uznałem że to był mój błąd ale widzę że jest z tym jakiś problem. Trzeba zgłosić.

ochkarol:
Sprawdziłem na demo. Pojawia się tylko na początku, podczas prezentacji trasy. Potem już trzeba przesunąć palcem w górę ekranu. Wszystko fajnie ale mapa też się przesuwa i nie widać gdzie się jest.  :grin:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej