moje poi z Windows na android

  • 18 Odpowiedzi
  • 29370 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kierowca77

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Wszystkich
moje poi z Windows na android
« dnia: Listopad 11, 2014, 18:51:19 »
Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak mogę przenieść moje poi z Windows na android, czy jest już taka możliwość. Nie chodzi mi o ulubione.
Nokia N500 <- MODECOM FreeWay MX3HD<- Samsung Galaxy S4 @ 4.3

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2014, 19:30:06 »
ZTCW nie ma takiej możliwości.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline kierowca77

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Wszystkich
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2014, 20:03:01 »
Dziękuję ochkarol, a możesz mi przypomnieć które pliki w am windows odpowiadają za punkty ulubione
Nokia N500 <- MODECOM FreeWay MX3HD<- Samsung Galaxy S4 @ 4.3

*

Offline mif

  • 19
  • Sprzęt: S Galaxy S3
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2014, 20:08:14 »
*.fav

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2014, 21:33:13 »
Cytat: kierowca77
jak mogę przenieść moje poi z Windows na android
Jeśli masz własne kategorie to się nie da, jeśli tylko własne POI
w oryginalnych kategoriach to ponoć wystarczy przenieść pliki default.amp i spółka.
(wiedza nabyta ale niezweryfikowana)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2014, 07:26:48 »
Jeszcze było coś że trzeba najpierw skasoweć "dom"i "praca"bo są jakieś inne .
Też tego nie trenowałem, tyko tak mi się kojarzy.



Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2014, 11:50:19 »
"Dom" i "Praca" trzeba skasować jak się przenosi ulubione .fav. Wtedy to działa, ale w ostatniej aktualizacji zrobił się zamęt z polskimi znakami.

*

Offline krzychla

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślenie nie boli
  • Sprzęt: ASUS fonepad Note 6
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2014, 21:19:50 »
Pisałem już w jednym wątku, ale się powtórzę. Mam tak u siebie zrobione (mam zresztą starszą wersję wAM na której opracowuję sobie POI i przerzucam do aAM).
POI muszą być na fabrycznych kategoriach Automapy. Można wykorzystać podkategorie MiploShare (klienci, podróże, rodzina,... itd) i tam umieścić nie dające się klasyfikować w "fabrycznych". Pliki "default - amp ampdada i ampdesc" (3 pliki - bez ampdel) przenieść w aAm do folderu "data" (fabryczne mają wartości 0 bitów) i zamienić. POI pokarzą się w pełni funkcjonalnie, z opisami jakie się im nada na windowsie i będą w pełni wyszukiwalne. Dlatego ulubione mam tylko nieliczne, a wszystkie niezbędne w podkategoriach MiploShare, bo je tam łatwo wyszukać. Wpisuję np "Podróże" i wszystkie moje "mety" wyskakują mi w kolejności od najbliższych do najdalszych od miejsca gdzie jestem.
Jeśli w czymś pomogłem, cieszę się. W razie pytań odpowiem.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2014, 11:10:31 »
No super, zrobiłem tak jak opisałeś i jest O.K. wreszcie.

*

Offline krzychla

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślenie nie boli
  • Sprzęt: ASUS fonepad Note 6
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2014, 16:31:13 »
No to cieszę się. Pozdrawiam.

*

Offline kierowca77

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Wszystkich
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2014, 19:12:28 »
przepraszam ale nie kumam, mam własny plik o nazwie firma i tam mam zaznaczonych chyba ok 400stu klientów chciałbym to przeżucić na am android. DA ŚIĘ?????
Nokia N500 <- MODECOM FreeWay MX3HD<- Samsung Galaxy S4 @ 4.3

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2014, 10:44:15 »
Nazwę pliku (-ów) musisz zmienić na default.*. Poza tym POI muszą być w istniejących kategoriach ( nie możesz tworzyć własnych nazw kategorii). Uporządkuj sobie w wAM a potem skopiuj pliki default - amp ampdada i ampdesc do aAM.

Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2017, 20:12:15 »
Witam
Mam następujący problem, z poi w automapa na android. Chodzi o dodanie fotoradarów w Hiszpanii. Znalazłem odpowiednie pliki, przekonwertowałem do automapy, wgrałem tak jak tu podano do katalogu data. Wyświetlają się, odpowiednie kategorie mają takie ikony jak na terenie Polski z "fabrycznej aplikacji", tylko nie działają ostrzeżenia dźwiękowe.
Sprawdzałem dla tej samej kategorii na terenie kraju wszystko jest O.K.
Aplikacja wersji 4.3.0 z mapą 1702.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2017, 23:04:33 »
W windowsowym pliku poishow.settings (w profilu) jest taki zapis z listą krajów w których ostrzeganie jest zabronione:
NoSpeedCamCountries3=D;E;I;CH;SLO;FIN
Przy wjeździe do tych krajów wAM informuje o tym zakazie i pyta czy wyłączyć ostrzeganie.
Gdy użytkownik nie zezwoli, to wAM ostrzega o fotoradarach mimo zakazu. Skasowanie oznaczenia kraju w tym wierszu skutkuje brakiem pytania i niewyłączeniem ostrzegania.
Możliwe że w aAM jest podobnie ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2017, 09:29:17 »
Sprawdzę ten plik, ale o ile pamiętam automapa na Windows CE, nigdy mnie o to w Hiszpanii nie pytała. Ponadto mam zwykłą nawigację i tam wszystko działa prawidłowo, ale to stary modecom i czasem się zacina, dlatego szukam jakiegoś zabezpieczenia na smartfona.

Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2017, 16:22:03 »
Mam tak
Cytuj
NoSpeedCamCountries4=
więc wygląda, że żaden kraj nie jest zablokowany.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:57:34 »
Skoro w kraju działa a w Hiszpanii nie, to gdzieś musi być haczyk, albo przenieśli to w inne miejsce (może warto zapytać support?), albo coś nie gra z importem POI (może spróbuj sprswdzić czy ostrzeganie działa w przypadku któregoś z tych POI wbudowanych w mapę z miplo https://www.miplo.pl/index.php?s=&c=245&cn=11&pr=0&u= )
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2017, 21:28:07 »
może spróbuj sprswdzić czy ostrzeganie działa w przypadku któregoś z tych POI wbudowanych w mapę z miplo
Sprawdziłem dla jednego radaru z tych wbudowanych i działa, a te zaimportowane  z moich plików tylko wyświetla. Chyba trzeba liczyć że stary modecom mx2 podoła. Wprawdzie w Hiszpanii jeżdżę zgodnie z przepisami bo i tak jestem wszędzie dwa razy szybciej niż w Polsce, więc po co przeginać, ale lubię mieć takie informacje. Czasem też Hiszpanie wprowadzą człowieka w błąd bo nagminnie przekraczają prędkość o jakieś 20 km/h  i można się pomylić jakie jest ograniczenie.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: moje poi z Windows na android
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2018, 15:50:49 »
Jak w tej nowej wyświetlić własne POI ? W poprzedniej wersji 4 podmieniałem Inne, potem w kategoriach zaznaczałem i się wyświetlały. Nie można tam nic już było dodać ni ująć, ale trudno lepiej tak niż przepisywać 500 punktów z klientami (m.innymi) do Ulubionych. A teraz  Innych brak.
Jak szperam to w pamięci wewnętrznej AM w folderze Data wszystkie one tam tkwią tzn. default.ampdel, .amp, .ampdata, .ampdesc i to nie z zerową wartością znaczy że po migracji do w.5 one się zachowały. Tylko co zrobić żeby je wyświetlić ?


Połączone: [time]Marzec 20, 2018, 00:37:12[/time]
... chyba coś mi zaświtało :
- zmienić kategorię Inne na jedną z kategorii MiploShare np. Klienci przy pomocy wAM dla TPC a potem przenieść .amp, .ampdata, .ampdesc jako default do folderu Data na Androidzie zgodnie z radami Altrocha i Krzychla (patrz wyżej).  Szczęśliwie mam jeszcze starą AM na laptopa wersja 6.24
Potem wystarczy tylko zmienić kategorię przy pomocy POIConvertera a następnie można na piechotę, ręcznie dodać każdy jeden punkt do Ulubionych. Ja tak właśnie zrobiłem z 600 moimi punktami (i jakoś żyję). Wbrew pozorom idzie to dość szybko , gdy  już w Kategorii POI wyedytuje się już listę swoich punktów. Niestety  te własne POI ukażą się dopiero od skali ok. 3 km. Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje podczas gdy w tym samym czasie POI wbudowane ale również Ulubione pojawiają się od skali ok 50 km (licząc od góry do dołu ekranu) mimo że POIShowScales4 mam przestawione na 999999.99 co w wersjach Windowsowych dawało możliwość widzieć je znacznie wcześniej, nawet na tle całej Polski.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2018, 11:23:18 wysłana przez oksok1 »