PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa Android => Wątek zaczęty przez: JD-MM w Styczeń 31, 2014, 16:29:58
-
Do pobrania ze 'Sklepu'.
-
changelog
import tras z Targeo bezpośrednio do AutoMapy z wykorzystaniem kodu PIN
dodana możliwość zapisu/odczytu tras
możliwość wczytywania oraz udostępnienia trasy z email, dropbox itp.
usprawnienia wizualizacji AutoMapa Traffic
możliwość aktualizacji danych SmartRoutes z wnętrza programu
funkcja Prowadź do -> punkt GPS
powiadomienia SMS o trasie i dojeździe do celu
możliwość edycji wielu punktów ulubionych
funkcja Objazd
usprawnienia algorytmów wyznaczania tras
poprawki obsługi licencji
poprawki wyszukiwania adresów
poprawa filtrowania wyników wyszukiwania z polskimi znakami
dostosowania dla urządzeń z systemem Android 4.4
poprawki i dostosowania dla urządzeń: Nexus 4, Nexus 7, Prestigio Geovision 7780
poprawki stabilności i płynności działania programu
możliwość przedłużania licencji maksymalnie do 2 lat
-
powiem tak, zawsze jak coś nowego wprowadzą, to spier%$$$#@ :evil: Czekałem długo na możliwość zapisywania punktów tras do pliku i zrobili o zgrozo. Każda trasa jaką sobie wyznaczycie i zapiszecie dostaje z automatu status ulubionej, po co ?
Jak zapisujemy trasę to pod jakąś intuicyjną dla nas nazwą punktów start i koniec prawda ? Zapiszcie sobie ze 3 różne trasy i zobaczcie gdzie Aqurat ma wasze nazwy, po których potem będziecie odszukiwać zapisane trasy. Mi przykładowo trasę z ulicy Zana w Lublinie do mojego miejsca zamieszkania na Ursynowie w Warszawie program samodzielnie nazwał "LSM-Ursynów" (intuicyjne prawda ?) , a pod spodem czcionką nr 3 chyba jest dopiero moja nazwa pod jaką wygodnie dla siebie zapisałem trasę. Jak ktoś będzie miał wiele zapisanych tras do pliku to zwłaszcza mając nawigację przy szybie bez problemu odnajdzie właściwą trasę powodzenia bez lupy :evil:
p.s co im przeszkadzała poprzednia ikonka jak była na górnym pasku systemowym,, kiedy aAM jest odpalona ? Była ok i była w barwach loga AM. Nie :evil:, musieli zmienić na białą, z odległości 40 cm nie wiadomo co przedstawia, przy szybie po kolorze niebieskim ją rozpoznawałem i przywracałem AM na pierwszy plan, teraz zlewa mi się z innymi ikonkami, dzięki za tę istotną poprawkę godną wersji finalnej 1.7
-
A na stronie AM ciągle do pobrania 1.6 :-[
-
Czyżby? Ja pobrałem 1.7 kilka godzin temu.
-
Każda nowo zapisana trasa staje się od razu ulubioną, ale to pół biedy bo można ją z Ulubionych usunąć, ale jak w ogóle usunąć trasę zapisaną?
EDYCJA:
Usuń z dysku ale ta opcja jest dostępna tylko, gdy trasa jest dodana do Ulubionych :-)
-
Czasami odnoszę wrażenie, że ci programistyczno-logistyczni dyletanci robią sobie z nas jaja i celowo dają niedorobiony produkt, żeby mieć co poprawiać (patrz rozwijać) w następnej wersji.
-
Czyżby? Ja pobrałem 1.7 kilka godzin temu.
Bizarre :worried: Ja cały czas widzę w: plikido pobrania/Aktualna wersja/Automapa Android , wersję 1.6 :O próbę pobrania kończy komunikat że plik został usunięty z serwera
edyta: chwilę temu sprawdzałem i tak było i to z wejściem z podaniem maila. Teraz (po 5min ) jest normalnie 1,7 i bez maila
Bizarre :shock:
-
Może F5 pomoże?
1.6 nadal można pobrać ... ze strony AutoMapa Android - poprzednie wersje.
-
Było F5 , tyle to ja wiem B) Pomogło wykasowanie historii w przeglądarce i to jest dziwne bo właśnie na to powinno pomagać F5
-
Jestem po 300 km z nową aAM i jest okey. Doprowadziła bez problemu i ani razu się nie zamknęła w trakcie nawigowania. Na plus wydaje mi się ze APR jest widoczniejszy, jak dla mnie rozmiar ok.
-
Spróbujcie Shift+F5.
-
Hej, nie wiem czy u was tak samo, ale miałem do tej pory domyślnie ustawione 3D. Teraz mam 2D i za każdym razem muszę przestawiać po włączeniu programu. Jest jeszcze coś co się pojawia czasem na środku ekranu, jakby takie meny z 3 opcjami. Jak to się świadomie wywołuje ?
-
włącz sobie demo jakiejkolwiek swojej trasy w 3D i dotknij palcem np na środku ekranu.
-
możliwość edycji wielu punktów ulubionych
ktoś może mi rozjaśnić o co chodzi?
-
Nie wiesz? :E Edytujesz sobie jeden ze swoich punktów ulubionych i zmieniasz mu nazwę, potem drugi punkt, trzeci, czwarty, piąty, szósty, siódmy, ósmy, dziewiąty, dziesiąty... I tak bez końca, aż ci szef PR producenta nie powie, że to jest właśnie edycja wielu punktów ulubionych :grin:
Nie wiem dlaczego nam nie napisali, że program w najnowszej wersji pozwala dojechać do wielu miejsc. Bełkot, ale jaka siła marketingowa :P
-
@baciarek
Próbowałeś : trybik/Funkcje automartczne/Przełączanie w 3D ???
-
O widzisz, dzięki - miałem to zaznaczone, ale odznaczyłem, wyłączyłem automapę, włączyłem ją znowu i zaznaczyłem ptaszka jeszcze raz i działa teraz ok.
-
Zauważyłem ostatnio że odświeżanie wskazania prędkości mam co 5-7 sek. czyli np. po ostrzejszym ruszeniu na prędkościomierzu mam już 60km/h a aAM pokazuje jeszcze 0km/h i dopiero po chwili przeskakuje na właściwe wskazanie.
Zauważyłem to już w 1.6.0 ale myślałem że po aktualizacji do 1.7.0 będzie lepiej.
Inne apki (naviexpert, yanosik, car dashboard) pokazują zmiany prędkości "na żywo" więc to raczej nie wina sprzętu (sgs2 ze stockowym 4.1.2).
Czy też tak macie?
Czy można to zmienić w ogólnodostępnych ustawieniach albo przez edycję w plikach .txt ustawień aAM?
Niby to tylko średnio ważna niedogodność ale wkurza mnie.
-
U mnie jest ok (sgs3 i lg9).
-
Zauważyłem ostatnio że odświeżanie wskazania prędkości mam co 5-7 sek. czyli np. po ostrzejszym ruszeniu na prędkościomierzu mam już 60km/h a aAM pokazuje jeszcze 0km/h i dopiero po chwili przeskakuje na właściwe wskazanie.
Zauważyłem to już w 1.6.0 ale myślałem że po aktualizacji do 1.7.0 będzie lepiej.
Inne apki (naviexpert, yanosik, car dashboard) pokazują zmiany prędkości "na żywo" więc to raczej nie wina sprzętu (sgs2 ze stockowym 4.1.2).
Czy też tak macie?
Czy można to zmienić w ogólnodostępnych ustawieniach albo przez edycję w plikach .txt ustawień aAM?
Niby to tylko średnio ważna niedogodność ale wkurza mnie.
U mnie taki efekt był w pierwszych wersjach aAM a winowajcą za taką sytuację było włączenie w ustawieniach telefonu lokalizacji na podstawie sieci WiFi i sieci komórkowych. wyłączenie tej opcji i pozostawienie tylko włączonego GPS unormowało wskazania i każda zmiana prędkości jak i położenie na mapie zmieniały się na bieżąco.
Tak mam teraz też w wersji 1.7.0
Pozdrawiam
-
Niestety u mnie to nie pomogło.
Wyłączyłem lokalizację po wifi i sieciach komórkowych, odpaliłem aAM i bez zmian.
Zrobiłem soft reset z wyłączoną tą lokalizacją i w dalszym ciągu bez zmian.
Ponieważ ostatnio yanosik coś się krzaczył więc go odinstalowałem w nadziei że to jego wina ale w dalszym ciągu bz.
Zresztą wszystkie inne programy pokazujące prędkość działają poprawnie tylko aAm ma problem.
Chyba pora zdjąć kolejną gwiazdkę w sklepie GP...
-
Spróbuj po manewrować: Ustawienia > GPS >odchylenia [małe] i kompensuj [1,2]
Przy GPS >odchylenia [małe] kursor pokazuje, w moim przypadku, pozycję bardziej precyzyjnie.
Na prędkość nie zwracałem uwagi. Dzisiaj sprawdzę.
''''''''''''''''''''''''''
GPS dość sprawnie zmienia prędkość. moim zdaniem w czasie rzeczywistym. Problem w tym, że GPS pokazuje prędkość zaniżoną 6 km/h w przedziale 50 -80 km/h i ok. 3 km/h przy prędkościach 100 -130 km/h
[mod]dyskusja zaniżaniu/zawyżaniu prędkości została wydzielona do odrębnego wątku (http://pdaclub.pl/forum/pocket-pc-gps-ogolnie/tmp-197841/).[/mod]
Jak ustawione są radary policyjne, wg gsm, "czy jakoś tak" ?
-
Witam! Gdzie można pobrać aktualizację startera zakupionego na http://androidautomapa.eu/AutoMapaPolska.html? (http://androidautomapa.eu/AutoMapaPolska.html?) Pozdrawiam!
-
zobacz tu http://w3.automapa.pl/?PEI=254265&cid=254269&lng=PL (http://w3.automapa.pl/?PEI=254265&cid=254269&lng=PL)
A aktualizacja z poziomu AM nie wyłapuje Ci tej nowszej wersji ? Może sobie zainstaluj program bezpośrednio z google play, to nie będziesz musiał niczego pilnować, bo andek sam ci podpowie jak będzie nowsza wersja programu i tylko klikniesz "aktualizacja"
-
Mapa Targeo jest dokładniejsza. Tutaj już nie ma fotoradarów, a w aAM jest.
http://mapa.targeo.pl/Nieistniejacy_fotoradar,18,19.8795100,50.0918400?l=ed7771ae65175b73 (http://mapa.targeo.pl/Nieistniejacy_fotoradar,18,19.8795100,50.0918400?l=ed7771ae65175b73)
http://mapa.targeo.pl/Nieistniejacy_fotoradar,18,19.8673800,50.0993500?l=7af2a37330f03377 (http://mapa.targeo.pl/Nieistniejacy_fotoradar,18,19.8673800,50.0993500?l=7af2a37330f03377)
-
Takich punktów jest więcej. Trudno mi zrozumieć różnice w dokładności podobnych informacji pomiedzy wAM i aAM. Dla mnie to ordynarne brakoróbstwo.
-
Może sobie zainstaluj program bezpośrednio z google play, to nie będziesz musiał niczego pilnować, bo andek sam ci podpowie jak będzie nowsza wersja programu i tylko klikniesz "aktualizacja"
Tylko to kosztuje. Bodajże 3zł i nie przedłuży licencji ani o sekundę.
-
Takich punktów jest więcej. Trudno mi zrozumieć różnice w dokładności...
To nie jest kwestia dokładności, tylko aktualności - braku funkcji synchronizacji POI w aAM.
Wskazane przez mifa POI są również w wAM bo są wbudowane w mapę 1312,
(mapa zawiera POI wg stanu z 2 grudnia 2013 - wtedy były pobrane z miplo)
ale w wAM te punkty są po synchronizacji z miplo ukrywane.
(bo zostały usunięte z miplo po pobraniu POI do mapy 1312)
Póki aAM nie będzie obsługiwać synchronizacji POI takie różnice będą zawsze.
-
To nie jest kwestia dokładności, tylko aktualności - braku funkcji synchronizacji POI w aAM.
Wskazane przez mifa POI są również w wAM bo są wbudowane w mapę 1312,
To dlatego AR bezrozumnie ostrzegał o nieistniejących fotoradarach.
Z tego wynika, że
- AR wbudowany w aAM musi działać jak Miplo,
- Czysty AR powinien mieć mapę bez wbudowanych pktów z kategorii Radar, Utrudnienia w ruchu i sami użytkownicy naniosą
aktualne ostrzeżenia.
-
Spróbuj po manewrować: Ustawienia > GPS >odchylenia [małe] i kompensuj [1,2]
Przy GPS >odchylenia [małe] kursor pokazuje, w moim przypadku, pozycję bardziej precyzyjnie.
Na prędkość nie zwracałem uwagi. Dzisiaj sprawdzę.
...
Sprawdziłem kilka kombinacji ww. ustawień i nic.
Kolejnym krokiem było przywrócenie ustawień fabrycznych aplikacji następnie "wyczyść dane", "odinstaluj", usunąłem folder aAM który pozostał po deinstalacji, zainstalowałem aAM od nowa i w dalszym ciągu lipa... prędkość odświeża się co kilka sekund i nie chce być inaczej.
Ostatni pomysł jaki mam na rozwiązanie tego problemu, to całkowite pozbycie się aAM, tym bardziej że bez licencji może służyć tylko jako antyradar a to z powodzeniem robi yanosik.
-
Ostatni pomysł jaki mam na rozwiązanie tego problemu, to całkowite pozbycie się aAM...
A szybkościomierza w aucie nie masz? ... bo jeśli problemem jest tylko _pokazywanie_ prędkości ... ;)
W aAM można nagrywać ślad? Jeśli tak, to spróbuj nagrać jakiś kawałek, tak ze 30sekund
i wstaw jako załącznik do posta. Spróbuję sie mu przyjrzeć, bo mam jeszcze pewne podejrzenia,
a żeby je zweryfikować potrzebję zajrzeć do pliku gps.
-
A szybkościomierza w aucie nie masz? ...
Pewnie że mam, ale mam też brzydki :wink: zwyczaj jazdy na granicy przepisów a ponieważ nie w smak mi kolekcjonowanie punktów i mandatów to chcę wiedzieć jak szybko jadę - opieszałość wyświetlania prędkości przez aAM wyłapałem jak gdyby przy okazji.
W załączeniu plik .gps
-
Moje podejrzenia nie potwierdziły się, w śladzie który załączyłeś sekwencja $GPRMC
zawierająca informację o prędkości pojawia się co sekundę, czyli jest dostępna 'na bieżąco'.
Spróbuj trochę zmniejszyć w ustawieniach programu limity pamięci i sprawdź co jeszcze pracuje w tle,
być może AM ma nieco 'za mało miejsca' w pamięci i stąd te opóźnienia.
-
Zapomniałeś, że piszecie o Androidowej AutoMapie :mrgreen:
Nie ma tam konfiguracji limitów pamięci.
-
1. Zainstalować CpuNotify, popatrzeć jak aam obciąża procek.
2. Wyczyścić ram przed włączeniem aam.
Mapa też laguje czy tylko prędkość?
-
1. Zainstalować CpuNotify, popatrzeć jak aam obciąża procek.
2. Wyczyścić ram przed włączeniem aam.
Mapa też laguje czy tylko prędkość?
Wolnego ramu mam ok. 240MB a procek w sgsII jest chyba wystarczająco mocny, zresztą przy brakach pamięci czy mocy procka lagi byłyby chyba zmienne a wygląda mi na to że są w miarę stałe "na oko" 5-7 sek. i są cały czas, nieważne czy jadę parę km po mieście czy kilkadziesiąt km gdzieś dalej. No i mapa nie laguje.
-
Dodawanie dużej ilości punktów ulubionych jest tak niedopracowane, że czym więcej punktów dodajemy, tym bardziej wydłuża się czas zapisu i kasowania.
U mnie zapisanie kolejnego punktu trwa ponad 40 s, podobnie jest z kasowaniem.
Kolejna niedogodność w punktach ulubionych to brak opisu przy chorągiewce.
Sugerowane przez AMa opisy punktów ulubionych, nie pokrywają się z faktycznym adresem (dotyczy to terenów gdzie AM nie ma numeracji budynków) i logicznym by było nazwać taki punkt poprawnie. Niestety nie zawsze pamiętamy jak punt się nazywa, więc nie możemy go wykasować.
-
Wszystko przez to że jesteś nieszczery, ulubionych można miec kilka punktów, może kilkanaście,
może nawet kilkadziesiąt, ale nie setki. Do setek punktów używa się POI a nie ulubionych.
Co to za 'ulubione', jak nawet nazwy nie pamiętasz? :mrgreen:
-
Wszystko przez to że jesteś nieszczery, ulubionych można miec kilka punktów, może kilkanaście,
może nawet kilkadziesiąt, ale nie setki. Do setek punktów używa się POI a nie ulubionych.
Co to za 'ulubione', jak nawet nazwy nie pamiętasz? :mrgreen:
To prawda, że mam ich setki. Są mi niezbędne w pracy.
Chciałbym żeby to były punkty POI, tylko nie znam sposobu jak je stworzyć.
Jeżeli znasz sposób na utworzenie takich punktów w AMa to będę wdzięczny.
-
Cóż, nie mam aAM i ciągle się jeszcze dowiaduję o czymś,
co jest oczywiste w wAM, a czego w aAM zrobić się nie da.
Wiedziałem do tej pory, że aAM nie obsługuje synchronizacji POI.
Teraz zię dowiedziałem, że własnych POI też mieć nie można. :-/
-
Zauważyłem jeden nowy (w stosunku do v.1.6) błąd. Marker Gps (strzałeczka) jest jeszcze niżej niż przedtem . Już w poprzednich wersjach był za nisko (IMO) w 1.7 jest jeszcze niżej . Na początku myślałem że to tak ma być celowo ale wczoraj zauważyłem (brawo za refleks bo w beta1.7 było tak samo :mrgreen:) że strzałeczka jest zasłaniana przez APR , czyli to raczej błąd :-|
edyta: a może mam coś "nagrzebane" i tylko u mnie tak jest :-?
-
U mnie "marker" jest jakieś 5 mm nad APR-em, wieczorem zrobię zrzut (nie mam kabelka przy sobie).
-
W takim razie usuwam AM , wywalam wszystkie pliki i instaluje od zera. Zobaczymy co będzie.
edyta. Niestety :( instalacja od zera i dalej to samo
ps. JD-MM skąd masz instalkę aAM? Z GP czy ze strony Aqq (Ja z Aqq)
-
Nieporozumienie, nie napisałeś (nie doczytałem), że chodzi Ci o tryb 2D. Ja używam tylko 3D gdzie jest wszystko OK, w trybie 2D 'marker' faktycznie chowa się pod APR i jest dokładnie tak jak u Ciebie.
-
Zgłosiłem do Aqq ten błąd i dostalem odpowiedź że poprawią w następnej wersji programu :) tylko nie napisali kiedy :(
-
Fajnie testują...
-
My też testujemy po byku :P w beta i RC było to samo i nikt ,ze mną włącznie,nie zauważył :mrgreen:
-
My testujemy to co wykorzystujemy, a nie wszystkie funkcje.
-
OK Ty jesteś usprawiedliwiony (i wszyscy co jeżdżą w trybie 3D i powiększenie na max = widok jak za szybą :P ) Ale ja jeżdżę wyłącznie w trybie 2D I powinienem to zauważyć od razu :E
A poważnie To może nie jakiś wielki bug ale też nie jakiś zaszyty głęboko i występujący w specyficznej sytuacji. Widoczny jest cały czas a co chwilę gryzie w oczy (no na pewno teraz jak o nim wiem :E) bo nakładają się dwa elementy ekranu.
-
Nie wiem co takiego śmiesznego jest w używaniu widoku 3D (bo złośliwość wali na kilometr).
-
to można porównać do graczy konsolowców. Ja należę do casuali , co wyśmiewali by z pewnością hardcorowcy :E
-
Żle to odebrałeś. Złośliwe miałobyć nie 3D tylko 3D+ powiększenie na max ;E
Poza tym to nie złośliwe a tylko.troszeczke uszczypliwe:P
-
Wiesz...
Osobiście w gęstej siatce dróg miejskich wolałbym już 3D z powiększeniem na maksa niż 2D.
Ja nie używam widoku 2D w nawigacjach ale dla mnie to nie jest powód do kierowania uszczypliwości pod czyimkolwiek adresem.
Poza tym weź pod uwagę, że inaczej będzie wyglądać 3D z powiększeniem na maksa na Twoim 4,7 calowym ekranie a inaczej na 4-calowym czy mniejszym.
To samo tyczy się widoku 2D.
-
Wyluzuj kolego. Nie bierz tak wszystkiego na poważnie. Tym bardziej że "szczypnięcie" nie było skierowane do nikogo konkretnego .
A w ramach OT, Ja niestety nie l lubię 3d a powiększenia cały czas na max nie rozumiem :-| przecież samo powiększa przy manewrach a po co mi widok kreski przez cały ekran pomiędzy manewrami ALE... Każdy ma ustawione jak chce i jak lubi i to jest w AM dobre nie tak jak w innych nawi. gdzie nic w tym temacie nie zmienisz tylko masz jak producent ustawił
-
W aAM 1.7 przestał mi działać kompas GPS Automapy - zawsze jadę dokładnie na północ :O . Czy też tak macie? W poprzednich wersjach działał.
-
U mnie kompas działa
-
U mnie przy pozycji poziomej jadę na północ, a przy pionowej na południowy wschód. Oczywiście zawsze. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.
-
Mam problem z odswiezaniem prędkości w pilocie. Podejrzewam niestety współpracę ma z andkiem 4.3 na s3.
Ostatni raz używałem chyba jeszcze na 4.2.1 i było ok. Lokalizacja po wifi wyłączona i to nie pomaga
Połączone: Marzec 05, 2014, 19:24:03
U mnie jest ok (sgs3 i lg9).
Jaki masz soft i czy brandowany czy stockowy?
-
Brandowany (Orange).
-
W aAM 1.7 przestał mi działać kompas GPS Automapy - zawsze jadę dokładnie na północ :O . Czy też tak macie? W poprzednich wersjach działał.
Zgłosiłem do supportu. Odpowiedzieli, że będzie poprawione w następnej wersji aAM.
-
Pojawiła się właśnie aktualizacja mapy do 1402
-
Dla tych co pobrali 14.02 Beta aktualizacji nie ma, wygląda na to, że są identyczne.
-
To ciekawe :-| U mnie, mimo że miałem betę , pokazało że jest aktualizacja i pobrało mapy od nowa :shock:
-
Prognozy SR z jakiego masz dnia ?
-
U mnie prognozy z 6 marca i aktualizacji nie ma. Na Windows mapy są identyczne, tylko nowe dane SR. Mogliby dać same dane, aby nie trzeba było ściągać całości.
-
Usunąłem tylko hubnet.a i pobrało mi cały SR z prognozami z 30.03. :shock:
-
Faktycznie.
Po usunięciu pliku hubnet.a aAM krzyczy że mapa uszkodzona i pobiera tylko SR (nieco ponad 82MB zamiast ponad 200). Data prognoz 30-03.
Trzeba to zapamiętać.
-
Uwaga w mapie 1402 usunieto 90% kontroli drogowych i fotoradarow przenośnych. Czy jest możliwość dogrania własnych POI w aam? Na pewno działa opcja wrzucenia pliku poi.a z mapy 1312 ale bedzie brakowalo innych nowosci z POI 1402.
-
Na pewno działa opcja wrzucenia pliku poi.a z mapy 1312 ...
Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność. Plik poi.a to nie tylko POI, ale i adresy.
Wstawienie pliku z innej wersji mapy kompletnie rozwala działanie wyszukiwania adresów.
Skutki są opłakane, AM może wskazać wyszukany adres na innej ulicy albo w innym mieście,
albo wcale go nie znajdzie, mimo że widać go na mapie.
-
Albo napisze że mapa uszkodzona i pobierze ją od nowa :E
-
Mam zapisane kilka ulubionych punktów. Jak odczytać z ulubionych punktów pozycje GPS?
-
Możesz:
- otworzyć plik ulubionych w jakiejś wAM i tam odczytać współrzędne
- otworzyć plik ulubionych w notatniku na PC i odczytać współrzędne zapisane w tym pliku
- znaleźć lokalizacje ulubionych na innej mapie która pozwala odczytać współrzędne punktu na mapie
- jak Ci się nie spieszy :wink: to możesz poczekać na jakąś kolejną wersję aAM która to umożliwi
-
Można też bezpośrednio w Androidzie za pomocą jakiegoś menagera (np.TotalComander) tyle że to dalej prawą ręką za lewe ucho bo w pliku fav format pozycji jest. XX.xxxxxxxx czyli przeważnie trzeba jeszcze przeliczać na minuty i sekundy
-
Mam zapisane kilka ulubionych punktów. Jak odczytać z ulubionych punktów pozycje GPS?
Niestety aAM jest sprawna inaczej i daje możliwość wyboru punktu GPS w formacie [dd] [mm] [ss.ss] natomiast wprowadzony w tym formacie punkt na mapie zapisuje jako "Ulubiony" w formacie [dd] [dddddddd].
Przy wyborze punktu w aAM jest podgląd w formacie [dd] [dddddddd] ale nie ma możliwości wprowadzić go w tym formacie.
W wAM i iAM jest możliwość wprowadzania w trzech formatach i nic nie trzeba przeliczać, czy w aAM to się kiedyś zmieni? - obserwując postęp tego programu i wprowadzanie brakujących funkcjonalności musimy dbać o zdrowie i żyć wiele, wiele lat.
-
Nowe mapy AutoMapa Android mapa PL 1404
-
Czyli mając 1404beta nie trzeba aktualizować?
-
Na 'oko' wyglądają tak samo, data mapy 03.05, prognozy 05.05.
-
Ja usunąłem mapy i pobrałem z poziomu programu na nowo.
3 minutki i po zabawie. :)
-
dzieki za info. Moze w kocu zacznie mia dzialac poprawnie predkosciomierz. Dzisiaj jechalem na navi z map targeo i całkiem sprawnie do działa w combo z yanosikiem
-
W sprawie tworzenia własnych POI w aAM
W folderze "Data" w aAM znajdują się pliki "default", o zerowej wartości bitów. Trzeba w wAM lub w programie do tworzenia własnych POI utworzyć pliki "default", wrzucając je w nazwy fabrycznych kategorii AutoMapy. AutoMapa windows potrafi utworzyć dowolną nazwę własną punktów, w androidzie tego się nie zrobi. Ja skorzystałem z kategorii zawartych w MiploShare (jest ich kilka) i tam pogrupowałem swoje POI. Wyszukiwanie jest proste, bo idąc ścieżką - szukaj / POI / i np rodzina - wyszukuje mi POI z kategorii "rodzina, a jak jest ich dużo, to można wpisać konkretną nazwę (jest tam taka opcja). Warunek - trzeba utworzyć POI w pliki "default" i zamienić fabryczne, na swoje, w folderze "Data". Jeśli komuś pomogłem, miło mi.
-
W sprawie tworzenia własnych POI w aAM
Dzięki działa, tylko jak stworzyć własną kategorię, lub wyczyścić z zawartości już istniejącą, by wprowadzić własne POI.
Ciekawe ile takich własnych poi można stworzyć, żeby się zapis nie mulił.
Przy ulubionych zapisuje mi około minuty jeden punkt.
-
W sprawie tworzenia własnych POI w aAM
Dzięki działa, tylko jak stworzyć własną kategorię, lub wyczyścić z zawartości już istniejącą, by wprowadzić własne POI.
Ciekawe ile takich własnych poi można stworzyć, żeby się zapis nie mulił.
Przy ulubionych zapisuje mi około minuty jeden punkt.
W sieci są programiki jak np "POIConverter", nie bawiłem się tym, ale wiem że niektórzy przerzucają w tym POI do dowolnej fabrycznej kategorii AutoMapy. Trzeba prawidłowo ustawić ścieżkę do kategorii, np. "MiploShare - Rodzina" w nazwie kategorii w Converterze i powinno działać. Jeśli ktoś ma z tym programikiem jakieś doświadczenia, to proszę o opinię.