Wgrywanie romu x7500

  • 6 Odpowiedzi
  • 2271 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wgrywanie romu x7500
« dnia: Październik 01, 2008, 22:07:28 »
Przesiadłem się z FS n560, w nim wgrywałem sobie szybciutko ROMY.
1. Co to jest ten SPL? Bo ja mam 1.1.
2. SPL się zmienia wraz ze zmianą ROMU czy najpierw trzeba go zmienić pod ROM?
3. Czemu niema powrotu z Romu AP4?

Nie znalazłem bezpośrednich odpowiedzi na forum albo jestem tempy i pwrazie czego przepraszam za moją tempotę :)
Z góry dziękuje za odpowiedź.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Wgrywanie romu x7500
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2008, 22:30:42 »
Ad. 3: ROM AP4 ma SPL 3.x o ile się nie mylę, a nie ma możliwości powrotu do SPL 1.x. Chłopaki z XDA coś tam opracowali, ale nie działa to podobno zbyt bezpiecznie.

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: Wgrywanie romu x7500
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2008, 06:52:43 »
Ad. 3: ROM AP4 ma SPL 3.x o ile się nie mylę, a nie ma możliwości powrotu do SPL 1.x. Chłopaki z XDA coś tam opracowali, ale nie działa to podobno zbyt bezpiecznie.

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=107031.0
tutaj masz wszystko

Poczytaj przyklejone wątki.
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

Odp: Wgrywanie romu x7500
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2008, 08:42:44 »
Mam podobne pytania i niestety linki niczego nie rozwiązują (trochę starawe  :mrgreen:), ponieważ sprzęt robi się bardziej popularny wśród klubowiczów z racji jego spadajacej ceny może ktoś bardziej doświadczony bawiący się już jakiś czas  :ok: byłby w stanie odpowiedzieć na te kilka pytań zwłaszcza, że jak wspomniał autor tego tematu nie jest to standardowa procedura stosowana we wszystkich PDA ( sam miałem już z 12 urządzeń a dopiero na tym mam problemy z tym jak zainstalować nowy rom).
Czytałem również wątki na XDA developers ale podobnie jak tutaj są rozrzucone tematycznie a dla kogoś kto ma urządzenie na 24 miesięcznej gwarancji wgrywanie różnych eksperymetalnych programów jest dość ryzykowne  :shock:.


Ja ze swojej strony mam jeszcze kilka i może przyłączę się do tego wątku aby wszystko było w jednym miejscu:

- czy w zakupionym legalnie x7500 aby wgrać romy gotowane przez forumowiczów z XDA trzeba usuwać jakieś blokady w stylu CID lock
- jeśli tak to czy wpływa to na gwarancję urządzenia
- przy próbie zmiany romu na orginalnym x7500 wciąż wyskakuje mi błąd oznaczajacy problem z wersją nowego oprogramowania.
- jak to jest z tymi SPL czy należy je zmieniać przed wgrywaniem romu jak sprawdzić numer SPL

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość  :proud:

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Odp: Wgrywanie romu x7500
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2008, 18:24:24 »
- tak, trzeba usunąć CID locka.
-tak, traci się gwarancję
-?
-trzeba wejść w bootloadera i tam pokazuje się wersja
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

Odp: Wgrywanie romu x7500
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2008, 13:22:56 »
Ja kupiłem swoją na wolnym rynku, mam gwarancję.
Też muszę ściągać SID-loka?
Może ktoś podrzucić linka do romu polskiego ERY?

Niestety na moim X7500 nie łapie HSDPA (włączyłem w SWITH HSDPA), myślę że to kwestia braku jakiegoś programu, dlatego chce wgrać ten ROM

Pozdrawiam

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: Wgrywanie romu x7500
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2008, 23:26:18 »
I ja przyłącze się do pytanka, co to jest wogóle ten SPL i IPL??;) Bo na forum nigdzie nia ma o tym info (ja nie znalazłem, a szukałem długo;/), jedynie jak go zmienić, sprawdzić wersje itp. I od razu wysune własne pytanko, skoro temat dotyczy wgrywania ROM'u. Czy jest gdzieś jakaś instrukcja obsługi aplikacji mtty?? Wszyscy piszą "odpal" i zrób to a to czy siamto - a jak odpalić??;) Na początku wyświetla się okienko z jakimiś konfiguracjami, ale tam nic nie zmieniam poza portem - z tym że niezależnie od wyboru (COM X, USB) wciąż pisze, że nie można otworzyć portu...;/ Urządzenie mam normalnie podpięte kabelkiem w trybie BL.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 23:28:27 wysłana przez mrkaczor »