TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!

  • 17 Odpowiedzi
  • 4766 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« dnia: Październik 12, 2008, 15:28:42 »
Witam. Mam od paru dni wspomniany w tytule Pocket HTC pod kontrolą WM5. Wszystko jest fajnie, do momentu gdy nie chodzi o jedną z jego funkcji - TELEFON. Wbudowane w system operacyjny narzędzia do obsługi połączeń itp. to największa porażka pod słońcem - o ile dzwonić można w miarę bez problemów, to śmiech człowieka bierze, jak ktoś dzwoni do nas... Wówczas w systemie pokazuje sięTYLKO komunikat (lewy przycisk funkcyjny zmienia się na "Stan połączenia") - można za jego pośrednictwem wejść do aplikacji zwanej wymownie TELEFON i... zabawne;) Można odrzucić połączenie, przejrzeć historię poprzednich rozmów, wejść do kontaktów itp... ALE NIGDZIE NIE MA OPCJI POZWALAJĄCEJ ODEBRAĆ POŁĄCZENIE (nigdzie nie ma takiego "guzika"!!!), ba - NIE MOŻNA NAWET SPR KTO DZWONI!!! Aplikacja "inteligentnie" wyświetla napis "Ostatnie połączenie: i tu kto dzwonił" - ALE NIC O BIERZĄCYM POŁĄCZENIU...?!?! Kominowałem już ze wszystkim, wszedłem w najgłębiej zakopane opcje, naściągałem kilka aplikacji typu iSecretary lub Oist I NIC. Ponieważ przeczytałem miliony wątków na różnych forach i nie natrafiłem na żadny, w którym ktokolwiek poruszałby podobny problem - wnioskuję iż wsztstkim to raczej śmiga bez problemów (nawet w instrukcji obsługi napisano, iż w przypadku połączenia jest opcja Ignore i Accept... ALE NIE MA, noo... :/)... Czy wie ktoś coś może na ten temat...? Jak to wygląda u Was?? Znacie ew. jakieś aplikacje, które uzupełnią ten pożal sięBoże system...?! Z góry dzięki...
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 22:00:53 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2008, 17:04:59 »
Coś Ci źle działa. Normalnie powinno być widać kto dzwoni i jest możliwość odebrania lub odrzucenia połączenia.
Napisane: Październik 12, 2008, 17:00:59
Jeśli nikt nie będzie wiedział jak to normalnie u Ciebie przywrócić to możesz użyć prostego skryptu Mortscripta, który przy wykryciu nadchodzącego połączenia zmaksymalizuje okno "Phone - Incoming" - wydaje mi się, że to powinno wystarczyć.

Edit: Załączam taki skrypcik - zrobiony na szybko (nie testowałem wnikliwie) na bazie jednego ze skryptów utak3r'a. Do zadziałania skryptu oczywiście niezbędny jest zainstalowany i działający Mortscript.

« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 17:26:49 wysłana przez ..k..l..m..n.. »
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2008, 17:12:30 »
a co to za model X74500? Podeślij jakąs specyfikację (czy to może pomyłka)?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2008, 17:25:20 »
chyba chodzi o athene.

moim zdaniem cos wybitnie jest nietak, probowales robic hard reset?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2008, 18:53:51 »
mnie się też wydaje że to chodzi o athene, ale pytam z ciekawości
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2008, 19:28:15 »
bikekowal sorki, to rzeczywiście literówka. Chodzi oczywiście o x7500, czyli bliźniaka Atheny (sam nie wiem dlaczego, ale to nie jest to samo:P Athena jest srebrna i kosztuje ok. 2tys. mniej od czarnego x7500?!xP)

..k..l..m..n.. dzięki za skrypt, spróbuje go odpalić i zobaczymy jaki to da efekt... Z tymże problem się tu niee kończy...;/ Kolejnym mankamentem jest to, iż w momencie kiedy ktoś dzwoni, HTC... NIE DZWONI:/ Tak właśnie, mam ustawiony dzwonek, włączoną głośność itd., ale urządzenie ani myśli wydobyć z siebie choćby "jęknięcie", kiedy ktoś telefonuje... Dodam przy tym, iż głośniki i wszystko jest sprawne - muzyka, a nawet dzwonki jak je sam puszcze z pozycji "testera" w ustawieniach, gra jak ta lala...

re_ hard reset to jest pierwsza rzecz, jaką ja zrobiłem z tym urządzeniem po zakupie (sprzęt używany). I po owym resecie wgrałęm sobie Sunnysoft'a (niestety od mojego poprzedniego GPS'a Mio p550m, bo do WM5 Pro nie moge znaleść ;/) i praktycznie nic więcej... A objawy takie jak wspomniałem;(

Ogólnie mam wrażenie, że cośjest nie tak z tym systemem (nie działa np. aplikacja QuickGPS, która była "wbudowana")... I jeszcze jedno co mnie dziwi, to że wszystko jest takie OGROMNE - pracowałem z WM5 na wspomnianym p550, gdzie była rozdzielczość 320x240, więc przesiadając się na 640x480 myślałęm, że się będzie więcej na owym 5" LCD mieścić... A tu zaskoczenie - WSZYSTKO jest jeszcze większe niż w p550m, przez co na ekranie mieści się sporo mniej rzeczy, a często wręcz NIE MIEŚCI (chodzi głównie właśnie o komunikaty systemowe). Przykładowo po zainstalowaniu aplikacji na Mio, komunikat zajmował mi pół tamtejszego ekranu (więc załóżmy 150px), zaś tutaj TEN SAM przecież komunikat zajmuje mi CAŁY ekran (więc z 480px na LANDSCAPE'ie!!!)... Wy też tak macie...?? Tak btw. mógłby ktoś wrzucić np. pare zrzutów ekranu pokazujących, jak to u niego wygląda?? Chodzi właśnie o tą rozdzielczość i komunikaty, kiedy ktoś dzwoni...

Ja, rzebyście mieli pełniejszy obraz tego, o czym mówie (i o co proszę :P) - wrzucam pare screen'ów ilustrujących problem wraz z komentarzem...

190552: Normalny widok kiedy sienic nie dzieje...
190901: Dzwoni! Czyli coś z serii znajdź 5 różnic między obrazkami...:/ Podpowiem: Zamiast antenki sygnału na górze jest teraz słuchawka, a zamiast Contacts pojawia się osławiony już wcześniej przeze mnie napis "Stan połączenia"... (przypominam iż nawet dla ucha nie ma różnicy, bo nic nie dzwoni... :|)
190918: Zauważamy jakimś cudem, iż ktoś dzwoni i klikamy na "stan połączenia" lub słuchawkę... Uruchamia się aplikacja TELEFON, gdzie... tak jak mówiłem, możemy porobić wiele różnych ciekawych rzeczy, ale NA PEWNO NIE ODEBRAĆ TEL! :mad: BTW. guzik VIDEO nie pozwoli odebrać połączenia, bo nie ma zasięgu 3G, a jeśli będzie, to połączenie zostanie odebrane, po czym nastąpi komunikat iż nie może być zrealizowane (bo dzwoniący też musiałby mieć zasięg 3G i telefon takoweż cudo obsługujący... A nawet jeśli - to nie o Video-rozmowę przecież tu chodzi...)
191016: No i ost. fotka ilustrująca problem tej rozdzielczości... Powiadomienie systemowe na pół ekranu przy 640x480?!?! Naprawdę na Mio mi to mniejsze było... (niestety nie podrzucę już teraz screen'a z p550m, bo padł system i leci jutro do serwisu :/)

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2008, 19:37:54 »
Skoro masz nakładkę spolszczającą to zmień w tym skrypcie nazwę okna "Phone - Incoming" na odpowiednik po polsku - inaczej nie ma co liczyć że zadziała. No i oczywiście na wszelki wypadek wspomnę,  że skrypt powinien uruchamiać się przy starcie systemu (trzeba wrzucić link do niego do folderu StartUp).

Odnośnie:
Kolejnym mankamentem jest to, iż w momencie kiedy ktoś dzwoni, HTC... NIE DZWONI:/ Tak właśnie, mam ustawiony dzwonek, włączoną głośność itd., ale urządzenie ani myśli wydobyć z siebie choćby "jęknięcie", kiedy ktoś telefonuje... Dodam przy tym, iż głośniki i wszystko jest sprawne - muzyka, a nawet dzwonki jak je sam puszcze z pozycji "testera" w ustawieniach, gra jak ta lala...
- próbowałeś zrobić porządek z Notification Queue? Miałem kiedyś dokładnie ten sam objaw - wyczyszczenie programikiem pmClean przywróciło prawidłowe działanie dźwięków. Nie ma oczywiście pewności, że w Twoim przypadku też pomoże.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2008, 19:38:54 »
wgrywasz to g... sunnysofta i to nie do swojego modelu to co sie dziwic, ze nie dziala jak trzeba :)

PS. nie ma WM 5 pro :P 
daruj sobie to spolszczenie, to tylko muli niepotrzebnie system i potem sa problemy. sprawdz po HR czy wspomniany przec ciebie problem mwystepuje.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2008, 19:54:18 »
190918: Zauważamy jakimś cudem, iż ktoś dzwoni i klikamy na "stan połączenia" lub słuchawkę... Uruchamia się aplikacja TELEFON, gdzie... tak jak mówiłem, możemy porobić wiele różnych ciekawych rzeczy, ale NA PEWNO NIE ODEBRAĆ TEL!
Nie ma przycisku do odebrania połączenia bo screen który załączyłeś przedstawia stan aplikacji "Telefon" W TRAKCIE TRWANIA połączenia - czyli jest ono już odebrane (dlatego też masz w prawym dolnym rogu przycisk "Zakończ...").

Może masz po prostu jakiś program ustawiony tak, żeby przychodzące połączenia były same odbierane automatycznie i w tym tkwi problem?? Ale tak w ogóle to racja z tym Sunnysoftem - tak jak sugeruje re_, na początek weź to wywal i zobacz czy przypadkiem nie będzie wszystko chodziło jak trzeba.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2008, 20:50:58 »
GENIALNE! x) Dzięki koledzy, SUNNYSOFT to rzeczywiście jakieś gówno :// Odinstalowałem to spolszczenie (bez HR) i... NAGLE wszystko działa, jest owe "Answer" i "Ignore", a i dzwonek daje jak trzeba x) Wciąż jednak pozostaje problem z tą rozdzielczością...:/ Nie wiecie, czy to już ma tak być, czy to również jest jakaś wada...? Bo to chyba nienormalne troche, żeby komunikat w trakcie dzwonienia wyglądał tak: /patrz: capt...204508/ ??

P.S. A jest jakieś dobre spolszczonko do systemu WM? Czy nie opłaca się spolszczać...?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2008, 21:09:44 »
odpusc sobie spolszczanie, to tylko zamula system

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2008, 21:24:24 »
Zdejmij Cid i wgraj WM6 od ERY po Polsku. Będziesz miał blisko dwukrotnie szybszy system .Wszystko masz opisane .I gratuluję zakupu. A dlaczego Twoja wersja bywa droższa - bo nie była nigdy sprzedawana przez operatorów w odróżnieniu od srebrej która była sprzedawana w całej sieci TMobila na  świecie ( w Erze też bo to TMobile) A różnic poza kolorem nie ma żadnych - a sory są - w Erze były zestawy z uchwytem samochodowym,ładowarką i TomTom-em
potrzebna zgoda

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x74500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2008, 21:46:33 »
I chyba właśnie dlatego wersja BLACK jest droższa... x/ Operatorzy sprzedawali sprzęt w ramach jakiś abonamentów, więc zawsze mogli taniej go dać (tak jak to jest ze wszystkimi telefonami), ale w ich ofercie nie ma oryginalnego HTC x7500. Jeśli się dziś spojrzy choćby na Allegro, nową Athenę można dostać już poniżej 2,5tys zł, zaś najtańsze x7500 - 3,5tys. Ja osobiście wolę czarną wersję, ale nie kupiłbym jej nigdy ze wzgl. na cenę. A że mam - bo kupiłem używke dość okazyjnie ;))

Co do systemu - to też jest jedna z pierwszych rzeczy, jakie wziąłem pod uwagę... Wgrać nowszy soft. Znów czytałem setki wątków na różnych forach pod tym właśnie kątem i wiem już że jest dobry soft od Ery, niestety nie za wiele się na tym znam, a tu sytuacja jest nieco odwrotna od głównego problemu tego wątku: tyle jest o tym w necie nabazgrane, że już nie wiadomo których rad się słuchać:/ Pozatym spotkałem się z info. iż nie zawsze ściągnięcie CID'a jest możliwe, a większość ludzi i tak ma Atheny od Ery, więc ich ten problem nie dotyczy. Ja mam fakturke na sprzęt z jakiegoś sklepu komputerowego, więc na bank będzie CID (choć np. SimLock'a nie ma...) - ale czy jest możliwość sprawdzenia tego, zanim się jeszcze wywali stary system i utknie na dobre w trakcie wgrywania nowego??:/

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2008, 22:42:07 »
1. HTC ze wzgledu na cenę sprzedało w Polsce raptem kilkaset egzemplarzy - dlatego też HTC nie zrobił ( i chyba juz nie zrobi PL systemu )
2. Też kiedyś byłem fanem czarnego ( na etapie Universala - wtedy najładniejszy był z O2 - a jeszcze to niebieskie poświetlenie )
Ale po ostatnich dwóch sezonach wakacyjnych w bardzo ciepłych krajach ( Afryka/Wyspy Kanaryjskie/Tunezja - wraz z Saharą  oraz Grecja) zweryfikowały moje  zainteresowanie - w szczególności gdy używa się sprzetu jako nawigacji  - wiem że srebrny jest lepszy  :mrgreen:
3. Słuchaj najbardziej miarodajnych i pewnych informacji - w szczególności naszego forum oraz XDA-Developers  :mrgreen:
4. Brak możliwości Ściągnięcia CID-a  no pierwsze słyszę ( gdzie to wyczytałeś ? )
5. CID jest zawsze - w Twoim przypadku na region wg HTC  - sprawdzić możesz za pomocą mtty  polecenie info2
6. Jesli nie chcesz wgrywać z Ery możesz wgrać z HTC ( ale  wybór języków jest nieweilki : linki do dostepnych masz tutaj : http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Athena_Upgrades )

potrzebna zgoda

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2008, 23:03:13 »
Właśnie się dziś przekonałem iż PDA club i XDA-Developers rządzą tym światem x)) Pełny respect :P

Skoro jest CID HTC, to na bank nie wgram soft'u ERY bez ściągania... Ale cóż to jest "mtty"?? x)

Chciałbym wgrać soft z Ery bo rzekomo jest b.dobry. Ale czy spolszczenie nie powoduje tam takich problemów, jak te poruszone przezemnie pierwotnie w tym wątku (bezczelnie zawiniło ti InterWrite...:P)? Wogóle sprawuje sięto przyzwoicie??;]

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2008, 23:30:55 »
mtty - program do komunikacji w trybie BL - pozwala odczytać  wiele interesujących inforamcji z urzadzeń HTC
ROM z Ery - to ROM w pełni w języku polskim - to nie jest spolszczenie - przygotowany przez HTC na zlecenie ERY ( TMobila) - posiada pełne dostosowanie do operatora .
Sprawuje się tak samo jak inne wersje językowe przygotowane przez HTC ale że była robione jako jedna z ostatnich ( w szczególności nasza wersja PL) jest najbardziej stabilna i pozbawiona najwiekszej ilości błędów .
Poczytaj wątki w tym dziale to się wszystkiego dowiesz
potrzebna zgoda

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 13, 2008, 00:11:42 »
Dobra dzięki jas_pik, postaram się dowiedzieć cośo tym BL (bo zielony jestem;) i w najbliższym czasie wgraćROM od Ery...;] BTW. będe miał wtedy SimLock'a na Erę?? :P

Ale mam jeszcze pytanko odnośnie tego co wcześniej pisałem, bo ty zorientowany człowiek jesteś jas_pik x)) Nie wiesz o co może chodzić z tą rozdzielczością wszystkich elementów u mnie?? Problem widać na screen'ach powyżej... Jak to wygląda na Twoim urządzeniu, możesz wrzucić jakiśscreen?? Z góry dzięki ;]

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: TELEFON w PocketPC (HTC x7500) pod WM5... PORAŻKA?!?!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2008, 00:24:49 »
Zazwyczaj standardowe rzeczy WM są robione duże aby jes łatwo było zobaczyć . VGA tak naprawdę masz w PIE/ Excel i innych aplikacja . Oczywiście możesz sobie wszystko zmienić na VGA za pomoca zmiany rozdzilczości - ale ja preferuję tak jak jest .
Żadan ROM nie zakłada SIMlocka
potrzebna zgoda