Prośba o pomoc - oryginalny ROM HTC X7510

  • 3 Odpowiedzi
  • 1512 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prośba o pomoc - oryginalny ROM HTC X7510
« dnia: Marzec 06, 2009, 14:52:43 »
Na wstępie witam wszystkich serdecznie,

Mam BIG problem, otóż chciałem wykonać update ROMu do najnowszej wersji, jaka pojawiła się na stronach HTC - moja była jakaś taka "smętna".

Niestety, pobrałem ją z site'a dla regionu USA (myślę sobie "mam anglojęzyczną wersję softu w telefonie, to jest to"). Po odpaleniu instalki doszedłem do momentu, gdy zaczęło "mielić" w mojej athenie i...
Error [294] Invalid Vendor ID.
Doczytałem (oczywiście później), że "polski" typ tak ma (telefon firmowy, kupiony u polskiego dystrybutora HTC).

Po otrzymaniu powyższego błędu, telefon mam ciągle w trybie "serwisowym" - kolorowe pasy poziome (czerwony, zielony, niebieski, biały) oraz w lewym górnym rogu:
ATHE400
IPL-v2.02
ATHE400
SPL-v3.05.0000

Na dole, na białym pasku mam "Serial", po podłączeniu do kompa zmienia się na USB. Gdy próbuję wgrywać soft (jeszcze raz ten USA, który nie pójdzie), w momencie gdy program upgrade'ujący wypisuje informację o obecnej na urządzeniu wersji ROMu oraz o wgrywanej wersji, przy urządzeniu nie mam "nic" - tak, jakby nie miał softu. Po "next, next, itd" znów mam to samo - niby zaczyna ładować soft (pasek postępu, 0%) i wyskakuje error z niewłaściwym vendorem...

Restore Default Settings (przycisk głośności "w dół" i "reset") nic nie daje - oczywiście reaguje poprawnie, jest napisane, że wciśnięcie powera przywróci ustawienia, przywraca je, ale wraca do punktu wyjścia (4 kolorowe pasy poziome, jw.).

Polska infolinia HTC oraz polski serwis twierdzą, że niestety nie mogą mi udostępnić firmware'u, który miałem (kompletny brak kompetencji u pań z CallCenter).
Czy ktoś z Was drodzy klubowicze mógłby mi udostępnić oryginalną wersję softu dla HTC Athena X7510? Nie ma go niestety na żadnej z dwóch płyt, które załączyli.

Będę niezmiernie zobowiązany za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Prośba o pomoc - oryginalny ROM HTC X7510
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2009, 21:32:05 »
a jak próbujesz wgrać wersje europejską ? WWE ?
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Prośba o pomoc - oryginalny ROM HTC X7510
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2009, 11:01:40 »
Wersji europejskiej niestety nie ma na stronach HTC  :(

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Prośba o pomoc - oryginalny ROM HTC X7510
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2009, 17:05:52 »
przejrzałeś forum XDA ?
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.