HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?

  • 185 Odpowiedzi
  • 40544 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Goompie

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA AMEO - (HTCX7500)
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 10, 2007, 08:46:08 »
Wibracje ??
Jas a jak udało Ci się włączyć wibracje ?
Bo u mnie w menu jest tylko opcja włączenia dźwięku lub wyłączenia, oraz ściszania lub pogłaśniania.
Nie ma tam opcji VIBRATE jaka była we wszystkich innych palmtopach.
Swoją drogę gdyby komuś udało się włożyć AMEO do jakiejś kieszeni to włączenie VIBRY chyba by siniaki na nodze zostawiło przy takich rozmiarach ;)

Czarny tak się niszczy ?
Zawsze wydawało mi się że to srebrne się ścierają a czarne są nie do ruszenia.
Tak było np z Uniwersalem. Srebrny miał po chwili otarcia na rogach a czarny po kilku miesiącach nie miał żadnych śladów. Z AMEO jest inaczej ?
Bo ciągle zastanawiam się czy dobrze zrobiłem nie czekając na czarny który bardziej mi się podoba :)

Na klawiaturze bardzo wygodnie pisze się, gdy leży na stole. W czasie spaceru to raczej nie jest zbyt wygodne. Wtedy lepiej zainstalować jakąś wirtualną klawiaturę z dużymi klawiszami (kiedyś widziałem newsa na pdaclub o takiej) i pisać po ekranie.
Choć przy takich rozmiarach to i na standardowej wielkości klawiaturze ekranowej można troche postukać :)
Ale do SMSów w czasie spacerów najlepsza jest zwykła komórka :)

Jas musimy obczaić co i jak z tymi ROMami bo za 2 miesiące będzie WM6 i trzeba to jakoś wrzucić do naszego sprzętu :)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 09:07:41 wysłana przez Goompie »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 10, 2007, 09:38:55 »
super virtualna klawiatura to Blimkeys ;)
Polecam
Zwłaszcza że jest super PL klawiaturą a można sobie samemu dostosować do swoich preferencji.
potrzebna zgoda

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 10, 2007, 09:55:32 »
W erze się coś ruszyło  ;D Otofragment listu jaki otrzymałem :
"w nawiązaniu do treści listu serdecznie przepraszam za pomyłkę w poprzedniej korespondencji. Urządzenie Ameo dostępne jest w promocji biznesowej "10 numerów za grosz – Umowa na 36 miesięcy" w cenach:

Pakiet Biznes Prestiż - 1788 zł netto (2181,36 zł z VAT),

Pakiet Biznes 230 - 1988 zł netto (2425,36 zł z VAT),


Pakiet Biznes 120 - 2288 zł netto (2791,36 zł z VAT),


Pakiet Biznes 60 - 2488 zł netto (3035,36 zł z VAT),


Pakiet Biznes 40 - 2688 zł netto (3279,36 zł z VAT),


Pakiet Biznes 20 - 2948 zł netto (3596,56 zł z VAT).

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie promocji na stronie internetowej www.era.pl w zakładce Biznes / Taryfy / Oferta Era Biznes / Promocje / 10 numerów za grosz / Warunki Oferty Promocyjnej "10 numerów za grosz - Umowa na 36 miesięcy". Bezpośredni link:

http://www.era.pl/pl/biznes/taryfy/oferta_era_biznes/promocje/10_za_grosz "
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 10, 2007, 09:57:36 »
Jas musimy obczaić co i jak z tymi ROMami bo za 2 miesiące będzie WM6 i trzeba to jakoś wrzucić do naszego sprzętu :)

Obczajcie, proszę! I dajcie znać. Jak sie uda, to chyba oszczędze parę złotych i kupię tańszego srebrniaka na Allegro, zamiast czekać na czarnego (który i mnie się bardziej podoba).

*

mpbc

Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 10, 2007, 11:07:08 »
A propos zakupu.AMEO a TMobile UK - bez SIMlocka ..
Czy ktoś ma ochotę na nóweczkę bez simlocka z TMobile UK - komplet z papierami ( gwarancja też ale do zrealizowania w UK)?
Pod warunkiem odbioru osobistego w Warszawie około 22 maja za 3150 ?
Właśnie został dla mnie zakupiony .... a ja już mam  ;D

Mam 2 pytania do jas_pik:
1. Jak byś ocenił Ameo czy Universal, z twojego punktu widzenia.
2. Czy jest możliwość zobaczyć ten sprzęt "na żywo"?

Padł mi EXEC i raczej nie będę go naprawiał (padła płyta główna) i teraz mam dylemat kupić nowego EXECa czy AMEO. Dlatego, jeżeli byłaby możliwość, chciałbym zobaczyć jak wyglądają obok siebie i zadecydował, bo jak rozumiem będziesz miał jedno Ameo do sprzedania.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 10, 2007, 11:56:19 »
Era data 79 zl bez sprzetu 4GB standardowa oferta - podobno ma nie działac voice ale jest - działa.

czy voice w era data nadaje sie juz do videokonferencji ... czy to jest jakis zwykly voice "bez bajerow" ?
Napisane: Maj 10, 2007, 11:54:35
Wibracje - bez problemu - magnesy trzymają jak przymurowane ,jaki wpływ na HD - zobaczymy.

Hmmm... wydawało mi się, że HD w tym sprzęcie jest dyskiem flashowym (jak penndrive). Jeżeli tak jest, to wibracje go nie ruszają, bo nie ma elementów ruchomych (talerzy, głowic itp.). W przeciwnym wypadku chyba bardzo ryzykowne byłoby noszenie nawet tego sprzętu z pracującym systemem. Chyba, że coś popieprzyłem, albo jestem bardzo do tyłu (a to się może zdarzyć).

no wlasnie, to jest zwykly IBM Microdrive ..... albo tez sprzet tej klasy a nie zaden flash czy SSD  :(
jak znajde fotke z netu do dolacze ... ale wszedzie o tym pisali wiec zapewne musiales przeoczyc

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 10, 2007, 12:28:49 »
no wlasnie, to jest zwykly IBM Microdrive ..... albo tez sprzet tej klasy a nie zaden flash czy SSD  :(
jak znajde fotke z netu do dolacze ... ale wszedzie o tym pisali wiec zapewne musiales przeoczyc

Jest mozliwe, że popieprzyłem. Wiesz... nie jestem fachowcem, więc mogłem czytać i nie skojarzyć. czyli rozumiem, że coś się tam rusza? To jeszcze pozostaje kwestia zabezpieczeń przed uszkodzeniami, a to jest trudne. Raczej nie do zaimplikowania jest system "parkowania głowicy" jak w notebookach Lenovo (fajna rzecz - właśnie w robocie dostałem takiego ;D)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 10, 2007, 13:35:08 »
Microdrive jest od Hitachi -  zdjęcia byly wcześniej w tym poście: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=64923.msg428904#msg428904
ERA Data - voice mialo nie dzialać ale jest i działa - Video nie / ale rozmowy są chyba strasznie drogo platne - dlatego wybrałem wyłącznie data - wtedy abonament wynosi 1 zł  a abonament  voice 20 zł.
Ameo TMobile jest w UK - może dojechać do Polski okolo 22 maja  - moze przyjechać jeśli będzie ktoś chętny i zdecydowany - jesli nie to odwołuję - chociaż cena jest interesujaca.

potrzebna zgoda

*

mpbc

Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 11, 2007, 12:09:23 »
Microdrive jest od Hitachi -  zdjęcia byly wcześniej w tym poście: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=64923.msg428904#msg428904
ERA Data - voice mialo nie dzialać ale jest i działa - Video nie / ale rozmowy są chyba strasznie drogo platne - dlatego wybrałem wyłącznie data - wtedy abonament wynosi 1 zł  a abonament  voice 20 zł.
Ameo TMobile jest w UK - może dojechać do Polski okolo 22 maja  - moze przyjechać jeśli będzie ktoś chętny i zdecydowany - jesli nie to odwołuję - chociaż cena jest interesujaca.



Zatem ponawiam pytanie, czy jest możliwośc zobaczenia Ameo i Universala razem?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 11, 2007, 17:16:41 »
Jak jestes w Warszawie to bez probleemu ;D
potrzebna zgoda

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 11, 2007, 19:16:21 »
To może zrobimy spotkanie pod hasłem WOJA (Wspólne Oglądanie Jas-owego Ameo)? Sam się chętnie dołączę ;-)

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 11, 2007, 19:21:21 »
Ja też ...... 8)
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 11, 2007, 19:33:30 »
Czyh jest jakiś sponsor zimnego z Żywca ( jak dla mnie to na Saskiej Kepie - okolice Santorini ) ???
potrzebna zgoda

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 11, 2007, 19:47:14 »
Hmmm, myślę że dla prelegenta omawiającego Athena vs. Universal, co by gardziołko nie wyschło, da się cosik takiego zasponsorować  ;D - Jedynym problemem jest czas - było Stanisława, komunie są etc.  :-\
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 11, 2007, 21:49:13 »
Będę w czwartek lub piątek (18 lub 19 bm) w Wa-wie, mogę na spotkanie dowieźć Lecha lub Tyskie  ;D

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 11, 2007, 22:14:20 »
Czyh jest jakiś sponsor zimnego z Żywca ( jak dla mnie to na Saskiej Kepie - okolice Santorini ) ???

Pasuje. Żywczyk ode mnie, okolice Santorini jak najbardziej. Tylko kiedy?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 11, 2007, 22:55:37 »
W uploadzie xda-developers umieściłem Extended_Rom Ameo :ftp://ftp.xda-developers.com/Uploads/Upload/
plik:Ext_ameoPL.zip
Są to pliki :
WM5_PPC_HTC_Opera865_2211.cab
ShowDRMUI.CAB
PT_Version_PL.CAB
PT_DRM_UAProfile_Athena.cab
PT_DRM_Opera_Browser.cab
PT_ATI_Athena_Dshow_RC1.9.CAB
PP_pIE_DefaultPage_TMO_PL.CAB
MP_Opera865_2211_HTCCustomization_PL_012507.CAB
MP_MMS35_OMA_CP_PPC_060717.cab
MP_JetCet_ppc_v4.2.533_PLK.cab
MP_JetCet_ppc_v4.2.533_FileAttribute.cab
MP_CVSDcpl_20060920.cab
BB_FileAttribute_20061115.CAB
ChgScutAttri.exe


A to jest opis angielskich cabów z Amea z Tmobille:

BBConnect_PocketPC_TMO_single_2[1].1.2.49.cab

'Instant Email with Blackberry' (aka Blackberry Connect). No need to install unless you're using Blackberry connectivity.

BB_FileAttribute_20061115.CAB

Adds Blackberry Connect help link. No need to install unless you're using Blackberry connectivity.

MP_CVSDcpl_20060920.cab

Installs the Voice Dial control panel applet. Recommended install.

MP_JetCet_ppc_v4.2.533_FileAttribute.cab

Installs JetCet Print shortcut. No need to install unless you're using printing functionality.

MP_JetCet_ppc_v4.2.533_WWE.cab

Installs JetCet Print application. No need to install unless you're using printing functionality.

MP_MMS35_OMA_CP_PPC_060717.cab

Installs an MMS DLL patch. Recommended install.

MP_Opera865_2211_HTCCustomization_UK_012507.CAB

Installs custom Opera settings. Optional install.

PP_pIE_DefaultPage_TMO_UK.CAB

Installs Pocket IE default page. Optional install.

PT_ATI_Athena_Dshow_RC1.9.CAB

DirectShow driver. Recommended install.

PT_DRM_Opera_Browser.cab

Unknown.

PT_DRM_UAProfile_Athena.cab

Sets browser User Agent string to identify as Athena. Recommended install.

PT_Version_UK.CAB

Writes ROM version to registry. Recommended install.

ShowDRMUI.CAB

Writes a DirectShow UI registry key. Recommended install.

WM5_PPC_HTC_Opera865_2211.cab

Installs Opera 8.65 build 2211, to allow shortcuts already installed to function. Recommended install.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2007, 23:50:06 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 12, 2007, 00:13:17 »
Jas musimy obczaić co i jak z tymi ROMami bo za 2 miesiące będzie WM6 i trzeba to jakoś wrzucić do naszego sprzętu :)

Obczajcie, proszę! I dajcie znać. Jak sie uda, to chyba oszczędze parę złotych i kupię tańszego srebrniaka na Allegro, zamiast czekać na czarnego (który i mnie się bardziej podoba).

no wlasnie, a moze mi ktos prosze wyjasnic kiedy zaczna sie pojawiac czarne egzemplarze ? bo narazie wszyscy operatorzy o jakich ja slyszalem ..... mja srebrne ;-) i tylko takie .....
X7501 czyli nastepca atheny bedzie czarny ,..... ale mnie sie bardziej podoba ta wersja z dwoma kamerami i opcja upgrade do wm60 niz wm60 od razu i tylko jedna kamerka  :P
Napisane: Maj 12, 2007, 00:09:03
Czyh jest jakiś sponsor zimnego z Żywca ( jak dla mnie to na Saskiej Kepie - okolice Santorini ) ???

Pasuje. Żywczyk ode mnie, okolice Santorini jak najbardziej. Tylko kiedy?

ja tez chetnie na meeting i prezentacje ..... tym bardziej iz mam z was wszystkich najblizej  ;D
Napisane: Maj 12, 2007, 00:10:07
przy okazji poprosze REALNE linki do screenow ameo lub obrazki wklejone tutaj ale pokazujace faktyczna rozdzielczosc VGA 640*480 .... bo te bycze literki w defaultowych ustawieniach od razu mnie od ameo odrzucaja

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 12, 2007, 00:14:56 »
Czarny jest chyba tylko tylko HTC X7500 (Advantage) i najbliżej nas - gdzie widziałem to jest dostepny w Bułgarii za około 4600 zł bez kontraktu i Simlocka .Nie widziałem w Europie Dopoda - wszędzie tylko srebrne Ameo .
Przykładowe zdjecia - ale i tak najlepiej obaczyć na własne oczy - i bez sluchawki BT zapomnieć o używaniu jako telefonu - albo jak ja uzywać jako stałego źródla netu - ewentualnie do Skypa  ;D



PS - Tmobile ma wlasny dialskin - Era ma standardowy


« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2007, 00:33:18 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 12, 2007, 00:27:56 »
uffff, 4600   ???

BTW kilka szybkich pytan, jesli mozna:

- w/w zrzuty screenow sa w QVGA czy tez realVGA ?
- czy wgranie wm60 do erowskiej atheny niweluje fakt posiadania w erze gwarancji ? bo bardzo watpie zeby era udostepnila .... ten rom wczesniej niz 6-12 mcy po premierze  :D
- czy i jakie sa roznice miedzy czarnym i srebrnym egz atheny ?
- jakie athena kreci filmiki ... tzn jaka rozdzielczosc i ile klatek/sek ? (mowa of kors o tylnim kamerko-aparacie)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2007, 00:34:25 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 12, 2007, 00:49:31 »
To są zdjecia standardowej rozdzielczości VGA ( ale wiadomo że M$ pewene rzeczy pop... i jest jak zawsze w każdym innym z ekranem VGA - menu itd pozostało jakby w QVGA to jest to samo co było/jest w Universalu ale powiekszone do 150%  - Opera chodzi chyba w real VGA .
Nie uruchamiałem na swoim realVGA  ale w PIE zmniejszyłem wszystko do minimum i mam jak w Hermesie na maximum.
O Erze nic nie powiem - mój kontakt przeszedł do konkurencji - i tak na razie nic się jeszcze nie wgra - mamy CID-a a brak obejścia programowego ( nawet imei-check nie dał rady).
Bardzo szybko nasza Era zmieni logo - a nowy właściciel szybko działa ( przykladem jest udostępnienie oficjalnego WM6 do Excalibura już dwa tygodnie temu)
TMobile w USA zaś zapowiada iż wersja 7501 z WM6 na pokładzie bedzie lada dzień ...... ale jako wersja bez kamer  ???


A teraz najśmieszniejsze:
- Ameo jako pierwszy  w trybie udostepniania internetu ( internet sharing) osiąga świetne parametry transmisji:
wg Numion - mam 1,52Mbps
wg mojego banku 3,8Mbps
( w końcu nie mam problemu z akceptacją  finansów)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2007, 01:01:07 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 12, 2007, 00:59:14 »
To są zdjecia standardowej rozdzielczości VGA ( ale wiadomo że M$ pewene rzeczy pop... i jest jak zawsze w każdym innym z ekranem VGA - menu itd pozostało jakby w QVGA to jest to samo co było/jest w Universalu ale powiekszone do 150%  - Opera chodzi chyba w real VGA .
Nie uruchamiałem na swoim realVGA  ale w PIE zmniejszyłem wszystko do minimum i mam jak w Hermesie na maximum.
O Erze nic nie powiem - mój kontakt przeszedł do konkurencji - i tak na razie nic się jeszcze nie wgra - mamy CID-a a brak obejścia programowego ( nawet imei-check nie dał rady).
Bardzo szybko nasza Era zmieni logo - a nowy właściciel szybko działa ( przykladem jest udostępnienie oficjalnego WM6 do Excalibura już dwa tygodnie temu)


jestem zdziwiony ze nawet imei-check sie poddal ;-) rozumiem iz $$$ oddali za brak wykonanej uslugi  :P
era wlasciciela juz zmienila jakis czas temu ale proces adaptacji i standardow i nie tylko tego idzie z duzymi bolami AFAIK z ery .... i z gazet
jakis czas temu widzialek ze kwestie paska na dole na xda-dev oficjalnie obsmiali jako kolejny gniot z m$
swoja droga to why nie przelaczyles na realVGA atheny jesli mozna zapytac ?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 12, 2007, 01:13:28 »
Od końca :}
Nie mam ochoty nosić  8) a excel/banki są widoczne idealnie.
TMobile jest właścicielem kontrolującym PTC  od wielu lat ale pełna inkorporacja jest dopiero w fazie początkowej i tak naprawdę  dopiero się zaczyna z wielkimi bólami .Sądzili że pójdzie im tak łatwo jak w Czechach czy Holandii. Wejście Play i strata 1/4 sieci dealerskiej już odbila się czkawką ( vide spadek na koniec ligi w ilości aktywnych kart SIM) .
Teraz jest najlepszy okres na rozwiązywanie ( wypowiadanie im umów) - a decyzja  Regulatora spodziewana na dniach spowoduje znaczne zawirowania - dla nas będą świetną pomocą aby rozwiązać niekorzystne( finansowo) umowy.
Już się przekonałem iż 2 - 3 miesiące przed terminem zakończenia umowy warto im złożyć pismo o wymówieniu .
Film o TMobile Ameo ( Divix) : http://www.modaco.com/content/manual_uploads/MoDaCoTV-AmeoUnboxing.avi
 (Media Player) : http://soapbox.msn.com/StreamingUrl.aspx?vid=00ab8415-6bb1-4398-abd0-165f2aa5561a

A teraz dla fanów gadżetów ( takie małe zrób to sam) - ze wzgledu na moc magnesów do trzymania klawiatury oraz tego "skórzanego etui" zdjecie pokazujące siłe magnesów.
Po angielsku ( Well an Ameo and a separate fridge freezer are a lot cheaper than pound 7500 for an internet-enabled  ( http://www.comparestoreprices.co.uk/fridge-freezers/lg-grd-267dtu.asp   multimedia fridge freezer! )
Ameo i standardowa lodówka są dużo tańsze niż "lodówka z internetem"  w cenie 45 000 zł.





« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2007, 02:12:23 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

mpbc

Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 12, 2007, 11:17:24 »
Świetna sprawa, jestem za.
Może zatem jutro wieczorem (to niedziela, będzie łatwiej się spotkać) tylko miejsce jest mi nieznane, jas_pik podaj nazwę jakiegoś pubu a my się dostosujemy.
Niedziela godz 19.00, miejsce podane przez jasia_pik.

I jeszcze jedna sprawa, czy ten Ameo do sprzedaży ma jakiegoś sim-locka, mam iPlusa i zastanawiam się czy będzie działać.

Pozdrawiam,
mpbc


To może zrobimy spotkanie pod hasłem WOJA (Wspólne Oglądanie Jas-owego Ameo)? Sam się chętnie dołączę ;-)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 12, 2007, 14:11:21 »
Następne ciekawe zdjęcie porównawcze Nokia E90 a Athena

A poniżej trochę informacji wyciągniętych z Ameo ERA  przy użyciu mtty:

Cytuj
Cmd>info 2
HTCST-MOB009        Ë }ÜHTCE
Informacje o CID
Cmd>info 3
HTCSATHE100001.06.0000       ho˙ňHTCE
Informacja o SPL
Cmd>info 4
HTCST-MOB009—¸VƒHTCE
Informacje o CID
Cmd>info 6
HTCST   ÚČŇHTCE
Informacja o haśle BL
Cmd>task 32
Level = FF
Informacja że ma CIDLOCKA
 
potrzebna zgoda

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 12, 2007, 15:22:28 »
jas_pik:: Janusz Piwiński gdzie te zdjecia porównawcze z e90? bo jakoś ich nie widze

Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 12, 2007, 15:24:13 »
Mozesz podac gdzie to porownanie z E90?
Zastanawiam sie nad wyborem
Pozdrawiam

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 12, 2007, 15:48:06 »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 12, 2007, 21:41:34 »
A teraz drobne testy:






potrzebna zgoda

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 12, 2007, 22:19:23 »
Czyli bateria to plus, a reszta słabiutko...