PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => Pocket PC - ogólnie (WM Classic) => ASUS => Wątek zaczęty przez: plesniak w Kwiecień 22, 2008, 09:45:39

Tytuł: Folia do ASUS 696 jak zdjąć "ramkę"
Wiadomość wysłana przez: plesniak w Kwiecień 22, 2008, 09:45:39
Kiedyś kupiłem folię 3,5 do swojego 696, niestety ze względu na brak doświadczenia w naklejaniu folia sie powyginała (była za duża o 0,5 mm) teraz chce kupić nową folię i żeby nie stracic 30 zł chciałbym to nakleić dobrze. Zauważyłem że ASUS ma taką szarą ramkę na ekranie, czy da się ją zdjąć i dopiero wtedy nakleic na ekran folię. Wyszukiwanie hasłami "ASUS folia" dało mi same wyniki w dziale sprzedam :)
Tytuł: Odp: Folia do ASUS 696 jak zdjąć "ramkę"
Wiadomość wysłana przez: Aphi w Kwiecień 22, 2008, 13:34:33
Nie całkiem odpowiedź na Twoje pytanie, ale...

Ta folia stara to była przyklejona elektrostatycznie, na wodę czy na klej?

Jak na klej to masz problem, bo podobno (jak przeczytałem na tym forum) raczej się nie udaje odklejenie jej bez uszkodzenia warstwy dotykowej. Więc jeśli masz na kleju to lepiej najpierw poczytaj zanim odlepisz.

Jeśli mogę ci coś zasugerować, to kup folię Brando do A686/A696 (jest matowa lub błyszcząca) ma ona wymiar troszkę mniejszy niż ekran, bardzo dobrze się ją nakłada (elektrostatyczna) i rysik na niej działa jak marzenie.
Sam ją mam i przy jej aplikacji nawet nie myślałem, żeby cokolwiek demontować przed nałożeniem.
Tytuł: Odp: Folia do ASUS 696 jak zdjąć "ramkę"
Wiadomość wysłana przez: plesniak w Kwiecień 22, 2008, 13:42:57
Nie całkiem odpowiedź na Twoje pytanie, ale...

Ta folia stara to była przyklejona elektrostatycznie, na wodę czy na klej?

Na szczęście elektrostatycznie. Juz ja zdejmowałem i myłem
Tytuł: Odp: Folia do ASUS 696 jak zdjąć "ramkę"
Wiadomość wysłana przez: tomaszkap w Kwiecień 22, 2008, 13:47:00
Dobrze Ci radzi Aphi zainwestuj w dobrą folię Brando, poczytaj jak zakładać folię i do dzieła. Ja nie posiadam zdolności manualnych a poradziłem sobie bez trudu. Najlepiej robić to w łazience i nakładać na umyty ekran w taki sam sposób jak naklejkę czyli od góry po trochu przyciskając szmatką żeby nie było pęcherzyków powietrza. Nawet jak niedokładnie ustawisz folię to nic się nie stanie bo i tak jest ona trochę mniejsza od ekranu  :ok: