Asus A636 - przyśpieszenie wykrywania satelit oraz przeliczania tras

  • 4 Odpowiedzi
  • 20418 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam serdecznie wszystkich na forum. Mam Asusa A636+automapa 6.10. Sprzęt długo szuka sygnału oraz przelicza trasę. Styczność z elektroniką  mam od niedawna więc proszę nie gniewajcie się jeśli poproszę o proste wytłumaczenie czy coś można w tym temacie zrobić. Chciałem już kupić tylko nawigację ale kolega poradził abym odwiedził ten portal. Pozdrowienia Michał.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Asus A636 - przyśpieszenie wykrywania satelit oraz przeliczania tras
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2012, 16:22:13 »
Zaktualizuj dane przez AGPS lub podobną aplikację, potrzebny jest dostęp do Internetu. Z tego co pamiętam to A636 nigdy raczej nie miał problemów z szybkim łapaniem fixa. Spróbuj poszukać w dziale pod hasłem: fix GPS
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Asus A636 - przyśpieszenie wykrywania satelit oraz przeliczania tras
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2012, 06:56:58 »
Witam serdecznie Panie moderatorze. Dziękuje za odpowiedź.  Jest program Quick GPS który pamięta satelity z wyprzedzeniem. Znalazłem w internecie lecz nie mogę go pobrać. Może Pan zna jakąś stronę z której można to pobrać. I czy Pana zdaniem to coś w ogóle pomoże. Od momentu zakupu urządzenia- czyli około 5-ciu lat nic nie było modyfikowane. Jeśli można Pana poprosić o jakieś sugestie, pomoc mile widziana. Pozdrowienia Michał.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Asus A636 - przyśpieszenie wykrywania satelit oraz przeliczania tras
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2012, 08:44:46 »
U nas na forum mówimy sobie per Ty :) Najnowsze ROMy zawsze były na stronie Asusa wraz z dokładną instrukcją obsługi, bardzo prosto się to robi. Z tym, że nie mam możliwości powrotu do starszej wersji.
Dlaczego nie możesz pobrać tego programu? Polecam przeszukać forum xda-developers.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Asus A636 - przyśpieszenie wykrywania satelit oraz przeliczania tras
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2012, 08:01:51 »
Zaktualizuj dane przez AGPS lub podobną aplikację, potrzebny jest dostęp do Internetu.<...>

Moim zdaniem oprócz samej aplikacji potrzebna jest jej odpowiednia "współpraca" z GPS, tzn. aby pobrane z internetu informacje o przewidywanych pozycjach satelit (efemerydy) zostały przekazane do odbiornika (chipsetu). Zaś do tego jak przypuszczam powinien być przystosowany system w PDA oraz/lub firmware odbiornika GPS (chipset SirfStar w tym przypadku). Niestety prawdopodobnie Asusy fabrycznie są pozbawione tej funkcji, ktorą posiada np. Mio 560 wg. mojego niegdysiejszego rozeznania.
Temat próbowalem kiedyś drążyć, polecam lekturę wątku:
http://pdaclub.pl/forum/asus/gpsfix-dla-asusa-636n/
http://pdaclub.pl/forum/pocket-pc-ogolnie/przyspieszenie-lapania-fixa/

Mam Asusa A636+automapa 6.10. Sprzęt długo szuka sygnału oraz przelicza trasę.
A'propos przeliczania: proponuję zacząć od spraw najprostszych, czyli zainstalować Automapę na sformatowanej, czystej karcie. Poza tym poszukać w opcjach systemu ustawień prędkości procesora (w A696 "Tryb uruchom", nie wiem jak w A636, zobacz w instrukcji). Być może jest ustawiona na "Oszczędzanie energii" - minimalną.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Jeśli ktoś chciałby się tym pobawić, wciąż jeszcze podsiadam w swoim Asusku wspomniany w powyższych linkach programik SeaSGEE (ten do ściągania efemeryd, jest to zwykłe .exe, nie trzeba istalować), a gdybym dobrze przekopał, to może by się znalazł SirfDemoPPC. Pytanie, czy skórka jest warta wyprawki, tzn. jak bardzo ściąganie efemeryd przyśpiesza łapanie fixa, oraz na ile takie grzebanie programami typu SirfDemoPPC, SirfTech, itp., przy nieumiejetym posługiwaniu grozi zgonem modułu GPS (aczkolwiek ten drugi soft z powodzeniem używałem do zmiany parametru Static Navigation dla celów turystyki pieszej/rowerowej, ale to już całkiem inny temat...)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 09:02:09 wysłana przez stanley_p »