636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?

  • 6 Odpowiedzi
  • 2056 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eref

  • **
  • 140
636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?
« dnia: Wrzesień 05, 2006, 09:42:42 »
Witam po raz drugi szanownych klubowiczów. Na pierwsze pytanie nie otrzymałem odpowiedzi  :)  Da się z tym żyć :)
Moje nowe pytanie dodtyczy baterii, nie ukrywam że kupiłem ten model po przeczytaniu wielu opinii o czasie działania, no i mój Asusik był juz 4 razy ładowany a dzaiał tak ok 3-4 godziny, wskaźnik o 10% spada mi co 20-30 minut. W tym czasie głównie używam wi-fi, oglądam filmy i takie tak różne "zabawy". Na noc zostawiam go w czuwaniu, oszczędzanie mam włączone, podświetlanie na ok 40%, wyłącza sie po 1 minucie. Gdzieś czytałem że potrafią działać nawet kilkanacie godzin, tylko jak??
U mnie procentowo w ciągu tych kliku godzin wi-fi to ok 50% czasu, reszta to film, gry itp. Gpsa to nawet jeszcze nie zdążyłem dobrze przetestować, w sumie to ok 30 minut działania (łącznie, przez 4 ładowania)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2006, 09:54:24 »
działają kilkanaście godzin - bez WiFi (najbardziej zjada beterię), filmów (też zjadają sporo)
dlaczego zostawiasz na noc "na czuwaniu" - może rozwiń co to znaczy
pierwsze ładowanie trwało kilkanaście godzin?

*

Offline eref

  • **
  • 140
636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:36:14 »
czuwaniu to znaczy że wyłączam tym przyciskiem u góry, ale nie przytrzymując go dłużej aby wyłączyc cały system (używam budzika :) )
Pierwsze ładowanie i drugie robiłem na całkiem wyłączonym, przez całą noc ok 10 godzin.
Wiem że to nie to co mój pierwszy Palm Vx (rekordzista :) ) ale spodziewałem się więcej (chyba że te czasy z wi-fi i filmami to nie najgorszy wynik, w sumie to pierwsze "testy", może jak się uspokoję i więcej zacznę korzystać z Worda itp to się czas poprawi)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:45:02 »
tu masz "rekordzistę":
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=27198&highlight=a730w
niecała godzina na WiFi

nie wiem jak w przypadku Twojego modelu, ale WiFi na prawdę sporo wyciska a do tego filmy

*

Offline gmsenior

  • 9
  • Sprzęt: NR560BF+AM6.1EU; HTC one S; Motorola XOOM
636N
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2006, 10:34:56 »
Jechałem przez 7 godz z włączonym GPS tylko na baterii i wskazywał na końcu 40% baterii- wynik moim zdaniem rewelacyjny

*

Offline eref

  • **
  • 140
636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:57:57 »
no to gratuluje, bo ja jestem pełen obaw co do mojej baterii. Ale jade w piątek do Warszawy, czyli 7-8 godzin jazdy. Podładuję wcześniej całą noc i ....zobaczymy. Ale przezornie zabiorę ładowarkę do samochodu :)

*

Offline hapej

  • *
  • 63
  • Sprzęt: h4700, A636N, Nokia E70
636N i bateria - jak długo Wam "trzyma"?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2006, 12:21:06 »
Moja Żona użytkuje na codzień A636N i jest bardzo zadowolona z baterii. Wcześniej pożyczałem jej czasami hx4700 i twierdzi że on trzymał gorzej. Co prawda w samochodzie A636N jest cały czas w uchwycie z podłączonym zasilaniem z zapalniczki (uchwytu nie demontujemy po zaparkowaniu). Poza autem moja połóweczka ściąga pocztę (WiFi lub BT z GPRS) i różne takie. Czasami jest cały dzień poza autem (a Pocket jest ładowany tylko w aucie, ... nie zawsze do końca - mimo moich pouczeń) i Żona twierdzi że trzyma jej baterię OK. Nie przywiazywałem większej uwagi do pierwszego ładowania. Podłączyłem zasilanie, włączyłem Asusika, załadowałem różny soft oraz Automapę i poczekałem z pół dnia (aż wskaźnik był na 100%) i dałem połóweczce do użytkowania.
Ten sprzęt (wg. mnie) ma najlepszą baterię z tych Pocketów, które użytkowałem.

Sądzę że albo Koledzy trafili na kiepskie egzemplarze lub faktycznie użytkują sprzęt w sposób BARDZO "prądożerny". Proponuję podłączyć na stałe ładowarkę w aucie. .... Albo reklamować sprzęt.