PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Artemis => Wątek zaczęty przez: kiqł w Luty 05, 2009, 11:48:39
-
Witam. Osttanio przestał mi działać ten niebieski touch pad do sterowania kursorem. Nie działa tylko do góry. W pozostałe strony śmiga bez problemu. Czy wystarczy rozebrać obudowe i przeczyścić czy lepiej zawieźć go do serwisu? Może przedmuchac sprężonym powietrzem? Dodam, że ostatnio był używany w dość ciężkich warunkach i trochę pyłu i kurzu mogło się dostać do środka.
-
Prawdopodobnie się zabrudził. Przeczyść go lub jeśli masz gwarancję oddaj do serwisu
-
Gwarancji juz nie ma.
Czym go przeczyścić? Jakimś płynem?? Samym sprężonym powietrzem nic nie dało. Da się to jakoś zrobić bez rokręcenia go??
-
No niestety musisz go rozkręcić. Polecam wyczyścić denaturatem lub czymś innym (byle by nie zrobiło spięcia :grin: ), dobrze wysuszyć i poskładać w kupę. Jeśli nie wiesz jak rozkręcić Artemisa poszukaj manuala - jest gdzieś na forum, bądź jeśli Ci się nie chce szukać napisz do mnie na em@il to ci podeślę :ok:
Wiotek
P.S.
Po wyczyszczeniu, zanim założysz obudowę, sprawdź czy działa :ok:
-
Ogólnie dodam że przy pomocy manuala da się to zrobić samemu ale zachować należy ostrożność bo kulka i obrotowe kółko to bardzo delikatny sprzęt z kilkoma drobnymi elementami: także nie pogubić i dobrze poskładać i powinno zadziałać. Sam kiedyś taki rozbierałem po zalaniu lekkim i niestety nie zadziało po czyszczeniu i złożeniu. Ryzyko:)