PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Artemis => Wątek zaczęty przez: Q_Q_Q_Q w Listopad 18, 2007, 23:42:35
-
Witam mam problem i pytanie. :worried: Używam mojego artemisa jako nawi cały czas byłem pewien ze w moim aucie przekłamuje mnie licznik czyli jak pokazuje ze mam 100km/h to nawi pokazywało mi ze jade 90km/h czyli 10 km/h różnicy ale okazało się iż to nie mój licznik w aucie tylko odczyt nawi jest błędny a odległość przejechaną wskazuje bezbłędnie czy ktoś z was spotkał już się z takim problemem i czy jest to do ustawienia czy skorygowania???
-
Nie ufaj licznikowi samochodu bo odchyłki (norma to +/- 10%) do tego zależy to od czynników takich jak temperatura zewnętrzna,temperatura opon,powietrza w oponach,ich zużycia. Z zasady pomiar prękości posjazdów samochodowych wyliczany jest na podstawie prędkości kątowej elementu w napędzie ( skrzynia biegów itp)Nie możesz tez ufać danym pokazywanym w programie AM bo są to uśrednione informacje z przejechanego odcinka z okresu zapewne 2 sekundowego. W AM nie ma możliwości (chyba) dokonania modyfikacji algorytmu . Ale masz wiele bezpłatnych programów do pomiaru prędkości i sądzę że ich algorytm jest dużo bardziej zbliżony do danych rzeczywistych. Jak sprawdzisz to zobaczysz iż przekłamania są spore( zwłaszcza w zakresie 80 - 110 km/h)
-
i ja mam tak samo - 10 km/h nie przejmuj sie tym to normalne :)
-
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=82413.msg540100#msg540100
-
Hi Hi Hi Panowie to stary patent producentów autek! W każdym, absolutnie każdym samochodzie prędkościomierz (w odróżnieniu od licznika przejechanych kilometrów) przekłamuje in plus, dzięki temu nawet najwięksi entuzjaści prędkości "im jadą szybciej tym jadą wolniej" bo przekłamanie wzrasta wraz z prędkością... GPS jest natomiast szczery bezwzględnie... tyle w tej materii.
-
Hi Hi Hi Panowie to stary patent producentów autek! W każdym, absolutnie każdym samochodzie prędkościomierz (w odróżnieniu od licznika przejechanych kilometrów) przekłamuje in plus, dzięki temu nawet najwięksi entuzjaści prędkości "im jadą szybciej tym jadą wolniej" bo przekłamanie wzrasta wraz z prędkością... GPS jest natomiast szczery bezwzględnie... tyle w tej materii.
Nieprawda.
W mojej Hondzie licznik pokazuje identycznie z navi na m650.
-
darumajowy jak chcesz napisać coś na forum to popatrz na datę postu, czyli czy temat jest aktualny. Tutaj nie bawimy się w archeologów, następnym razem będzie warn bo ten post nic nie wnosi do tematu, który już został daawno zapomniany.